Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  166 członków

XiangSheng Klub
IGNORED

Klub XiangSheng


venom200
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie po XLR były przestery. Nie wiem jaki on ma prąd na wyjściu, ale chyba bardzo duży, bo przestery były ciągle, nawet bez basu.

W Xiang 05B, żadnych przesterów i innych dolegliwości nie zauważyłem.

Przez XLR sygnał jest znacznie mocniejszy.

RCA lampa - różnica znaczna do XLR, tutaj ma znaczenie sama lampa co też jest słyszalna barwa lampy (standardowa GE 5670(Made in USA).

Warto też wymienić standardowe SCR 2.2uf/400v, na coś lepszego. Ja wymieniłem na Jantzen Superior Z-cap, optymalne cena/jakość.

 

post-23323-0-14341900-1529014738_thumb.jpg

 

Możliwości do eksperymentów jest sporo. Lubie zmieniać lecz jakoś Xiang 05B się nie znudził.

Samo podłączenie kondycjonera masy zmienia (własnej produkcji), przede wszystkim lokalizacja oraz niuanse.

Edytowane przez qbaacu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Xiang 05B, żadnych przesterów i innych dolegliwości nie zauważyłem.

Przez XLR sygnał jest znacznie mocniejszy.

RCA lampa - różnica znaczna do XLR, tutaj ma znaczenie sama lampa co też jest słyszalna barwa lampy (standardowa GE 5670(Made in USA).

Warto też wymienić standardowe SCR 2.2uf/400v, na coś lepszego. Ja wymieniłem na Jantzen Superior Z-cap, optymalne cena/jakość.

 

post-23323-0-14341900-1529014738_thumb.jpg

 

Możliwości do eksperymentów jest sporo. Lubie zmieniać lecz jakoś Xiang 05B się nie znudził.

Samo podłączenie kondycjonera masy zmienia (własnej produkcji), przede wszystkim lokalizacja oraz niuanse.

Jak zrozumiałem to RCA lampa ma być lepszy od XLR ? Samo stwierdzenie że RCA lampa jest warte uwagi jest dla mnie dziwne bo ja ciągle staram się usłyszeć różnicę między zwykłym RCA i lampą i o ile na początku kiedy lampa się wygrzewa to słyszę że lampa jest słabsza to po jakichś 30h nie słyszę już różnicy :| albo jestem głuchy albo nie jestem z branży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrozumiałem to RCA lampa ma być lepszy od XLR ?

To już kwestia gustu ganjor86. RCA ma zabarwienie lampowe np. do Jazz'u, vocal'u to jest fajny efekt. Osobiście częściej korzystam z XLR (mocniejszy sygnał) gdyż preamp mam lampowy.

Dla mnie osobiście Xiang ma plus duży za możliwości uzyskania efektów.

RCA? XLR? - nie ma czegoś takiego które lepsze podłączenie gdyż każdy z nas tak naprawdę ma inne systemy, akustykę.

 

Wzmacniacz? końcówka mocy: MC2 MC1250 (dwa lata szukałem, aż w końcu się udało. Maszyn takich już nie robią)

Edytowane przez qbaacu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjścia XLR w pełni zbalansowane z racji swojej konstrukcji ( eliminacja zakłóceń/szumów ) mają zawsze wyższą dynamikę i to jest wyraźnie słyszalne. Dlatego też, aby efekt znoszenia się szumów był skuteczniejszy, na wyjściach XLR jest wyższe napięcie w stosunku do wy. RCA i też dlatego, że połączenia XLR, nazywane są często "mikrofonowymi", wymyślone zostało aby można było stosować dłuuuugie kable. Tyle. Niektóre wzmacniacze na wejściu mają określone max napięcie np. do 2,5-3V i jak pojawia się wyższe np. 4,5V z XLR zaczynają pojawiać się też zniekształcenia (charczy). Najlepiej jak jest XLR - XLR. Ta wyższa dynamika sprawia, że wszystko staje się wyraźniejsze ( ciemne tło ) i możemy odczuwać, że jest "ostrzej" ( jaśniej ) co nie każdemu taki przekaz pasuje. RCA trochę "zamula" i może być przyjemniejsze dla uszu ale .... i tu nie zgodzę się, że takie "przymulenie" jest lepsze dla np. jazzu - wprost przeciwnie. Przy XLR więcej się słyszy, tylko trzeba odpowiednio dobrać pozostałe elementy systemu - lub modyfikować Xianga :-)

A tak na marginesie. Dla mnie stosowanie lampy w torach cyfrowych mija się z celem. Jak ktoś chce delektować się przyjemnymi zniekształceniami lampy i miłymi dla ucha harmonicznymi używa pre lub wzm. lampowego a dodatkowo w zimowe wieczory jak znalazł.

 

A jeszcze, niektóre wejścia wzmacniaczy mają inaczej lutowane bieguny w XLR ( lub kable odwrotnie polutowane ) tzn. może być tak, że ze źródła leci "-" na "+" we wzmacniaczu. Na to też należy zwrócić uwagę.

Edytowane przez Jargier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem właśnie trzy lampy GE JAN-5670W, RAYTREON JRP-5670, i oruginalną rosyjską i zawsze jest tak jak z tranzystora a jedyne co byćmoże jest inaczej to wysokie tony są lekko spokojniejsze na lampie ale to zmiana tak delikatna że moge sobie to wmawiać. Wszystkie lampy grały conajmniej 30 godzin, obe wejścia są podłączone tym samym kablem więc lampa jest dla bajeru i tyle. Nie warto kupować tego daca dla lampy ale warto dla dobrego brzmienia. Mogę wyjąć lampę i słuchać z tranzystora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez wymienilem lampe standardowa czyli 6N3P-E - taka mialem zamontowana przesluchałem na niej okolo 300godzin, dodam ze uwazałem ze 05b to sprzet nie warty wydania 300 dolcow az w koncu wymieniłem na 5670W i w przypadku mojego sprzetu znaczna poprawa, wokale delikatnie zrobiły sie przyjemniejsze, tak jakby troche cieplej :), gora bardziej przejrzysta, Gdy Kupowałem lampe w mojej miejscowosci stary znawca lamp stwierdzil iz rózne konfiguracje sprzetowe sprawiaja ze lampa moze zmienic cos w duzej mierze lub nie zmieni nic.Takze jestem bardziej niz pewny ze u mnie zrobilo duza roznice...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez wymienilem lampe standardowa czyli 6N3P-E - taka mialem zamontowana przesluchałem na niej okolo 300godzin, dodam ze uwazałem ze 05b to sprzet nie warty wydania 300 dolcow az w koncu wymieniłem na 5670W i w przypadku mojego sprzetu znaczna poprawa, wokale delikatnie zrobiły sie przyjemniejsze, tak jakby troche cieplej :), gora bardziej przejrzysta, Gdy Kupowałem lampe w mojej miejscowosci stary znawca lamp stwierdzil iz rózne konfiguracje sprzetowe sprawiaja ze lampa moze zmienic cos w duzej mierze lub nie zmieni nic.Takze jestem bardziej niz pewny ze u mnie zrobilo duza roznice..

Zgodzę się z Marcin_66528 a szczególnie z ".. Gdy Kupowałem lampe w mojej miejscowosci stary znawca lamp stwierdzil iz rózne konfiguracje sprzetowe sprawiaja ze lampa moze zmienic cos w duzej mierze lub nie zmieni nic.Takze jestem bardziej niz pewny ze u mnie zrobilo duza roznice.. "

 

Jak znajdziesz Panie czas, to pomyśl o zmianie kondensatorów SCR. Moje pierwsze podejście to Jantzen Superior, za parę dni wymienię na Mundorfa

 

Marcin_66528

Edytowane przez qbaacu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero co wymieniałes na jantzena - rozumiem nie tego oczekujesz skoro wymieniasz na mundorfa...

Jantzen i Mundorf mam na stanie swojego magazynu. Z ciekawości chcę też zmienić na Mundorf.

 

W Xiang 05B, warto experymentować. Jego stosunek cena/jakość jest bardzo dobry. I jest wart doinwestowania w lepsze lampy, inne OPA czy też np wymiana SCR. To są takie elementy gdzie można wykorzystywać wielokrotnie w różnych zabawkach.

Edytowane przez qbaacu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, właśnie sciagnąlem twoj pomysl i jadą do mnie JANTZEN

Im więcej osób chętnych na eksperymenty tym więcej się można dowiedzieć o możliwościach.

A rozwiązań jest b.dużo.

Taki mały przykład: 1.w kondycjonerze stacjonarnym na wyjściu zmiana z 230V na 220V. (w moim przypadku najbardziej było słychać różnicę w końcówce mocy Pass X150.5)

2. zmiana polaryzacji w kablu zasilającym.

Szukać..czytać i eksperymentować.

 

Jakby ktoś chciał, przepis na kabel COAX:

Proszę poszukać PROLINK Hi End OFC Coaxial Digital Cable 75ohm.

Jest to kabel kierunkowy, bardzo dobrej jakości z podwójnym oplotem miedzianym. Od strony wyjścia połączyć ze sobą dwa ochronne. Zaś od strony wejścia tylko jeden. Wszystko oczywiście zgodnie z kierunkiem zaznaczonym na kablu (to jest - ). Główny przewód + oczywiście standardowo. Wtyki raczej jakieś dobrej jakości (tanie spierniczą wszystko, i ogólnie wtyki wyjdą o wiele drożej niż koszt przewodu)

Trochę jest info na temat tego kabla, na pewno jest lepszy od Melodiki.

(ktoś w opiniach pisał o tym kablu, żeby się nie powtarzać to z tą opinią się zgodzę)post-23323-0-24245500-1529257436_thumb.jpg

 

inny mod OPA (bardzo prosty)post-23323-0-16091500-1529257928_thumb.jpg

https://www.head-fi.org/showcase/burson-audio-supreme-sound-opamp-v5.21267/reviews . To jest pod Burson.

Działa też pod zwykłe OPA . post-23323-0-97514000-1529258192_thumb.jpg

 

Zabawy jest ogólnie sporo, info też dużo... szukajcie a znajdziecie :)

 

A teraz inne jajko niespodzianka :) ..proszę wejść i powiedzieć co wam to przypomina :)

http://audiokarma.org/forums/index.php?threads/supercharged-maverick-audio-tubemagic-d2-dac.698877/

Edytowane przez qbaacu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okolo 2 lat bawilem sie aim sc808.wlutowlem podstawke dip8 w miejscu odpowiadajacemu bufor RCA, zaczeła sie zabawa z opa, wszelkie muses-y opa301b ticha994, bursony v5.Jesli Chodzi o cena/jakosc najlepiej bylo jak dla mnie z muses 01 lecz z v5 bylo rowniej we wszystkich pasmach do tego bardziej szczegolowo chodz były to niewielkie zmiany.aim dla mnie miał to cos w sobie czego poki co nie osiągnołem w xiangu, delikatnosc, detalicznosc, lekkosc, szcegolowowosc w polaczeniu jeszcze wtedy z in100se piekna napowietrzona góra czulem szersza scene głebie oraz dwuplanowosc(dwuplanowosc pokazał in200se), w xiangu tego nie odczuwam.Aim natomiast kulał dwoma nogami gdy w muzyce zaczynaja sie pojawiac wieksze skladowe poszczególnych pasm,instrumentow, najbardziej przy niskich czestotliwosciach, w takich momentach jakby ktos na chwile przekręcał volume w dól, tam gdzie miało byc uderzenie - to było lekkie klepniecie-----zasilanie, tu nie ma osobnego transformatora kondensatory malutkie jak i cała reszta.Był jeden magik który potrawił to wszystko poprawic tworzac osobne trafo i przebudowac troche karte, lecz sam twierdził ze przez ten mod zewnetrznego daca nie dogonie pozatym raz ze koszta nieadekwatne wiec nie zdecydowałem sie -zakupilem xianga, nie żałuje, świetny dac pogrzebe przy nim ile bedzie sie dało.ma cos czego nie ma aim i na odwrót. jutro przyjada kondziaki dam znac za jakis czas jak to sie pozmienia, mysle ze bedzie lepiej, moze zwiekszy to dynamike, powinno byc detaliczniej w przypadku jantzen silver.Zobaczym.Aima sie nie pozbywam, złuzy mi za transport coaxial - Genialna karta do słuchawek, raczej do nich została stworzona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta za 500 zł i gra :) Tak czułem. Wątpię aby z Xiansghenga udało się wyciągnąć cechy, które cenisz w AIM. Pytanie, co jest dla Ciebie istotniejsze. To co oferuje w brzmieniu AIM czy wizja udoskonalenia chińczyka. Dla mnie to zastanawiające, że XInagSheng nie może na starcie zaoferować odpowiedniego powietrza w brzmieniu. Miałem kupić 05B, ale jak ma grać zbyt smoliście, to nie ma mowy. DAC ma być przejrzysty i szybki. Jak to wygląda u Ciebie w porównaniu do AIM? (właściwie to nawet nie powinienem pytać, ale jak widać sensownie zaprojektowana karta dźwiękowa wcale nie musi być kulą u nogi).

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Karta za 500 zł i gra :) Tak czułem. Wątpię aby z Xiansghenga udało się wyciągnąć cechy, które cenisz w AIM. Pytanie, co jest dla Ciebie istotniejsze. To co oferuje w brzmieniu AIM czy wizja udoskonalenia chińczyka. Dla mnie to zastanawiające, że XInagSheng nie może na starcie zaoferować odpowiedniego powietrza w brzmieniu. Miałem kupić 05B, ale jak ma grać zbyt smoliście, to nie ma mowy. DAC ma być przejrzysty i szybki. Jak to wygląda u Ciebie w porównaniu do AIM? (właściwie to nawet nie powinienem pytać, ale jak widać sensownie zaprojektowana karta dźwiękowa wcale nie musi być kulą u nogi).
Akurat Xiangsheng jest wyjątkowo szybki i bardzo przejrzysty. Nie słuchaj bzdur.. nie wiem jak wersja B ale wersja A to jeden najszybszych DACow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Akurat Xiangsheng jest wyjątkowo szybki i bardzo przejrzysty. Nie słuchaj bzdur.. nie wiem jak wersja B ale wersja A to jeden najszybszych DACow
Wersja B jest na ak4495 a nie na pcm, stąd to "narzekanie". Kupowanie na ak gdy lubi się przejrzystość jest trochę nietrafione. Te dwie kości grają mocno inaczej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wizje udoskonalenia 05b.Tak jest szybki, przejrzysty,szczególowy zgadzam sie.- jest to bardzo dobry dac, lecz tak jak pisałem w porównaniu do wolfsona WM8741 troche inaczej gra.Tak jak pisałem, sc808 kulał i dlatego postanowiłem zakupic 05b - po wymianie opkow ,lampy nie załuje zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.