Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  166 członków

XiangSheng Klub
IGNORED

Klub XiangSheng


venom200
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No masz!!! Pograł dobre kilka godzin, wszystko było ok. aż do dziś :-( Teraz lewy kanał,co prawda nie trzeszczy,tak jak przed zamianą miejscami opampów,ale strasznie jest głośny i przesterowany jakby. Gra zdecydowanie głośniej niż prawy z bardzo silnym charczącym nalotem,tak to ujmę. Czy ktoś może coś sensownego teraz podpowiedzieć? Wychodzi na to,że coś jest z opampami, a może tylko z jednym? Jak to sprawdzić? Wszystkie 6 mają to samo oznaczenie 2134 PA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w przypadku wymiany opampów będe mieć tak szeroki wybór jak w wersji dac-05a ?

Nie taki szeroki ;), tam masz lape i z nia mozesz sie pobawic, opa wzrokowo zauwazylem 2szt w stosunku x6 w wersji a. Tyle co ze zdjecia

 

UTB8FcKqlpfFXKJk43Otq6xIPFXai.jpg

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

A tencopa po prawej od zielonych kondensatorów foliowych ? Myślę że wyjścia z tranzystorów będę używac do oglądania filmów na raspberry za pomocą OSMC a wyjścia z lampą do słuchania muzyki z raspberry przy pomocy moode.

 

Odezwij sie jak potestujesz z malinką. Też się zastanawiam nad kupnem tego dac :)

 

https://www.china-hifi-audio.com/en/xiangsheng-valve-amplifier-dac-c-36/xiangsheng-da-05b-asynchronous-usb-dac-dsd-xmos-xu208-ak4495-24bit-384khz-32-192-p-1352?zenid=66b6d73b901eecd6b307f9db0e007bda

 

która wersja lepsza tu można wybrać różne konfiguracje ?

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bfd98faf8334.jpg

Zrobiłem tak, wyciągnąłem ten górny opa po lewej stronie- lewy kanał nie gra, ten z dołu po lewej stronie włożyłem na miejsce górnego-lewy kanał nie gra, ten dolny, drugi od lewej włożyłem na miejsce skrajne lewe- wszystko gra super, Ten górny opa wyjęty ,jako pierwszy, włożyłem w to wolne miejsce,drugie od lewej -wszystko dalej gra dobrze. Czy ktoś się pokusi o jakąś refleksję? Trochę to zawiłe,ale może tylko dla mnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak, wyciągnąłem ten górny opa po lewej stronie- lewy kanał nie gra, ten z dołu po lewej stronie włożyłem na miejsce górnego-lewy kanał nie gra, ten dolny, drugi od lewej włożyłem na miejsce skrajne lewe- wszystko gra super, Ten górny opa wyjęty ,jako pierwszy, włożyłem w to wolne miejsce,drugie od lewej -wszystko dalej gra dobrze. Czy ktoś się pokusi o jakąś refleksję? Trochę to zawiłe,ale może tylko dla mnie...

To zależy grasz oo XLR czy RCA.

Te 3 górne są odpowiedzialne za XLR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Use Op-amps 2xOPA2134PA + 1x OPA2604AU, for balanced or RCA output filtering" to z opisu aukcji. Zamiast 2xopa2132pa będzie lme49990me a zamiast 1x opa2604au będzie opa627au. Na chwilę obecną mogę powiedzieć że jest spory wybór op ampów i lamp a kombinacji jest naprawde wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak, wyciągnąłem ten górny opa po lewej stronie- lewy kanał nie gra, ten z dołu po lewej stronie włożyłem na miejsce górnego-lewy kanał nie gra, ten dolny, drugi od lewej włożyłem na miejsce skrajne lewe- wszystko gra super, Ten górny opa wyjęty ,jako pierwszy, włożyłem w to wolne miejsce,drugie od lewej -wszystko dalej gra dobrze. Czy ktoś się pokusi o jakąś refleksję? Trochę to zawiłe,ale może tylko dla mnie...

IC 9,11,12,13 dla RCA, tak wynika z mojego doświadczenia. Pozostałe xlr.

Jakiś problem masz z tym daciem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IC 9,11,12,13 dla RCA, tak wynika z mojego doświadczenia. Pozostałe xlr.

Jakiś problem masz z tym daciem?

 

Problem jest taki,ze po kilku godzinach grania zaczął trzeszczeć prawy kanał,bardzo mocno. Chłopaki doradzili,aby zamienić opa z kanału lewego na te z prawego ( tak mi sie przynajmniej wydaje,że to kanały P/L),czyli trzy sztuki na kanał, tak jak zaznaczono na czerwono w poście 635. Po zamianie wszystko grało bardzo ładnie,aż po ok. 10 godzinach, lewy kanał zaczął grac,jakby mocno przesterowany,dużo głośniej od prawego,to nie były takie trzaski,jak poprzednio,ale ewidentnie źle. Potem zrobiłem,tak,jak opisałem i na razie jest dobrze,ale co będzie za powiedzmy 10 godzin,to nie wiem. Wszystkie 6 opa (te zaznaczone na czerwono) są takie same OPA 2134 PA. Pytanie jest,jak sprawdzić,który jest wadliwy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest,jak sprawdzić,który jest wadliwy?

Zrob roszade (zgodnie ze wskazowkami zegara) trojki prawej na poczatek nie dotykajac lewej trojki opampow i zobacz jak sie zachowaja. Oczywiscie jesli problem sie bedzie powtarzal

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ ganjor86

 

Ciekawy jestem jakie będziesz miał wrażenia. Ja mam spory dylemat, który model kupić, ale też skłaniam się do wersji 05B z lampą 5670w. Z opampami mozna się pobawić, mniej kombinacji (na szczęście?) niż w wersji 05A. Mam tylko obawy, czy urządzenie za tysiaka z kawałkiem i w dodatku z lampą może zagrać soczyście i w tempo.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że będe zachwycony a że brak mi osłuchania w sprzęcie hi-fi i hi-end będe szukać odpowiedniego zestawienia po omacku. Najlepiej to byłoby jakby posiadacz znacznej ilości opampów mógł pożyczyć oba te dace i zamieniać lampy i opampy aż do znelezienia najlepszych konfiguracji a później to porównać. Zastanawiam się jak uzyskać oczekiwany przeze mnie efekt czyli z lampy dźwięk ciepły wyrównany, przyjemny do słuchania głównie jazzu a z tranzystora ostry wyraźny dynamiczny z solidnym basem do grania w gry i oglądania filmów.

Byłoby to idealne rozwiązanie 2W1 i będe do tego dążyć. Z tego co już cytowałem para opampów jest wspólna dla lampy i trzeciego tranzystora przy wyjściu RCA i teraz nie jestem pewien czy:

1 Para tranzystorów powinna być spokojna i liniowa tak aby dopasować je do lampy a tranzystorem przy wyjściu RCA nadać energii i dynamiki.

2 Para opampów powinna być dynamiczna i pełna energii a wtedy tranzystor na wyjściu RCA ma tego tylko nie popsuć albo podkreślić ich charakter a lampa zachowa swoje ciepłe brzmienie do zastosowań muzycznych

:| ... zgłupiałem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Byłoby to idealne rozwiązanie 2W1 i będe do tego dążyć. Z tego co już cytowałem para opampów jest wspólna dla lampy i trzeciego tranzystora przy wyjściu RCA i teraz nie jestem pewien czy:

1 Para tranzystorów powinna być spokojna i liniowa tak aby dopasować je do lampy a tranzystorem przy wyjściu RCA nadać energii i dynamiki.

2 Para opampów powinna być dynamiczna i pełna energii a wtedy tranzystor na wyjściu RCA ma tego tylko nie popsuć albo podkreślić ich charakter a lampa zachowa swoje ciepłe brzmienie do zastosowań muzycznych

:| ... zgłupiałem!

 

Ot i będzie nowy hi end za 1500 zeta :)

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz lacznie 9 opw, potrzebujesz do dzialania RCA 4. Wybierz cztery dowolne, wloz w miejsca o ktorych pisalem. Jak ktorys kanal zacznie zle dzialac, podmien jeden z opow tego kanalu na ktorys z pieciu pozostalych opow.

 

Dzięki bardzo,tak zrobię. Na tą chwilę, po zamianie ich miejscami,gra dobrze,ale już dwa razy tak miałem i po ok. 10 godz. grania następowały problemy. Czyli na razie czekam cierpliwie. Jeszcze raz dzięki za pomoc :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem pewien czy:

1 Para tranzystorów powinna być spokojna i liniowa tak aby dopasować je do lampy a tranzystorem przy wyjściu RCA nadać energii i dynamiki.

2 Para opampów powinna być dynamiczna i pełna energii a wtedy tranzystor na wyjściu RCA ma tego tylko nie popsuć albo podkreślić ich charakter a lampa zachowa swoje ciepłe brzmienie do zastosowań muzycznych

:| ... zgłupiałem!

U mnie zawsze były kiepskie rezultaty jak na pierwszym stopniu siedziały jakieś spokojne i relaksujące opampy. Tego nie dało się później zrównoważyć. W sytuacji odwrotnej szybciej osiągniesz zamierzony efekt. Jednakże to tylko moja dedukcja, żadna prawda objawiona.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XiangSheng to nie jest DAC na całe życie.

Sam przypadkiem trafiłem na Chińczyka, a już byłem gotów wydać x4 na Dac'a.

Na dzień dzisiejszy mając wersję 05B z AK4495SEQ z lampą GE 5670(Made in USA) nie myślę o zmianach.

Dużym plusem jest dual mono XLR i z tego wyjścia korzystam (cisza grobowa w tle, brak szumu własnego).

Jako przedwzmacniacz korzystam z pasywki, oraz na zmianę Lite LS10. Efekt jest jeden - BANAN - .

Minął czas gdy można było ignorować made in China, można dzisiaj znaleźć perełki.

Od strony technicznej po przeglądzie stwierdzam że Chińczyki zrobili kawał dobrej roboty.

Jak komuś mało zawsze można zrobić mod samych OPA, szybka prosta operacja (informacje są na www), a później z nudów mod zasilacza.

 

Moim skromnym zdaniem łącznie z zapytaniem? poco aż tyle OPA w 05A, nie jestem zdania im więcej tym lepiej.

Ja korzystam ze spokojnych OPA'mów AD797, najprostszym sposobem zaostrzenia jest zabawa kablami. Ja korzystam (jako połączeniowe) z Nordostów (stare poczciwe Red Dawn oraz Odin).

Tak wiem mezalians ale warty.

Edytowane przez qbaacu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XiangSheng to nie jest DAC na całe życie.

Sam przypadkiem trafiłem na Chińczyka, a już byłem gotów wydać x4 na Dac'a.

Na dzień dzisiejszy mając wersję 05B z AK4495SEQ z lampą GE 5670(Made in USA) nie myślę o zmianach.

Dużym plusem jest dual mono XLR i z tego wyjścia korzystam (cisza grobowa w tle, brak szumu własnego).

Jako przedwzmacniacz korzystam z pasywki, oraz na zmianę Lite LS10. Efekt jest jeden - BANAN - .

Minął czas gdy można było ignorować made in China, można dzisiaj znaleźć perełki.

Od strony technicznej po przeglądzie stwierdzam że Chińczyki zrobili kawał dobrej roboty.

Jak komuś mało zawsze można zrobić mod samych OPA, szybka prosta operacja (informacje są na www), a później z nudów mod zasilacza.

 

Moim skromnym zdaniem łącznie z zapytaniem? poco aż tyle OPA w 05A, nie jestem zdania im więcej tym lepiej.

Ja korzystam ze spokojnych OPA'mów AD797, najprostszym sposobem zaostrzenia jest zabawa kablami. Ja korzystam (jako połączeniowe) z Nordostów (stare poczciwe Red Dawn oraz Odin).

Tak wiem mezalians ale warty.

Sam się zastanawiam nad podobnym zastawem, chciałbym go podłączyć do atolla in200, który moim zdaniem lepiej się sprawdza jako końcówka mocy niż jako integra. Mógłbyś coś napisać brzmieniu połączenia tego daca z ls10?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.