Skocz do zawartości
IGNORED

Cambridge Audio CXA60 - opinie i dobór kolumn


hasos

Rekomendowane odpowiedzi

Posłuchaj jeszcze CXA80 z Minasami ze Studio16Hertz.

Mam obecnie taki konfig.

Długo jeździłem z CA na odsłuchy i z tymi kolumnami wypadło wybornie.

Słuchałem na odsłuchu Diamondy 28, ale Minasy dużoo lepiej wypadły.

Na allegro używki czasem można wyhaczyć w dobrej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Kiedy wszystko się zmienia, muzyka piękną zawsze pozostaje."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do cxa jak określilbys jego charakter? Póki co słuchałem go kilka razy i wciąż się waham. Boję się, by nie okazał się zbyt detaliczny i suchy. Męczący przy dłuższym słuchaniu.

CXA80 jest niezwykle neutralny, nie jest suchy i zimny jak stare serie.

To inna szkoła. Napewno nie jest męczący.

Wszystko kwestia doboru odpowiednich kolumn.

Fajnie też się zgrywa z Dynaudio np x18.

Swoją drogą to fajne monitory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Kiedy wszystko się zmienia, muzyka piękną zawsze pozostaje."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko kwestia doboru odpowiednich kolumn.

Inaczej bedzie z Heco The New Statement a inaczej z Sonus Faber Venere S, typowy przykład dwóch rożnych kolumn i pamiętajmy o akustyce pomieszczenia.

no dobra może za bogato to .......Focal Aria 936

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę o dobraniu właśnie Diamondów 25. Chcę uzyskać dobry, głęboki, miękki, kontrolowany bas, który będzie słyszalny też przy cichym słuchaniu. Ważne jest też dociążenie brzmienia, by dźwięk miał objętość i wybrzmienie. No i scena, szczegółowość. Zachwycił mnie ostatnio Leben. O takim przekazie myślę. Trochę ocieplonym, ale bez zbytniej gęstości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj z tym CA kolumn Dynaudio z serii Excite.

 

ile masz $ na kolumny?

I czy to muszą być podłogówki?

Jaki metraż pokoju?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Kiedy wszystko się zmienia, muzyka piękną zawsze pozostaje."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem wlasnie po zakupie CA CXA60 . Cale moje zycie to byla Yamaha pod kazda postacia. Niestety w tamtym roku "dorobilem" sie ,jakos tak przypadkiem, podlogowek MA BR5 i z moja Yamaha RXV500D gralo to ...... jakos. Niby wszedlem na wyzszy poziom audio (porownujac z poprzednikami) ,ale czegos mi brakowalo. Jako,ze ucho mam nie "slonia" zaczalem drazyc temat. Pytalem tu i owdzie i a namowa ,nie tylko kolegow z forum,zony tez ;) ,sprzedalem swoja ukochana Yamahe. Wybor padl na CA CXA60. I to byl strzal w dziesiatke. Wiem ,pewnie jest milion lepszych wzmacniaczy od tego,ale poki co wreszcie uslyszalem pozytywna strone moich Monitorow. Wymienilem tez kable z QED Silver na AudioQuesta FLX-a i teraz ciesze sie pieknym dzwiekiem. Srednica jest na swoim miejscu ,wysokie milo pieszcza uszy ,a bas...... teraz jeszcze testuje RELa T-Zero i T5i. Niestety z moich BR5 brakowalo mi tego niskiego basu ,tej stopy . Porownujac pomieszczenia ,tez mam okolo 25m2 z mozna powiedziec aneksem kuchennym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Ja jestem wlasnie po zakupie CA CXA60 . Cale moje zycie to byla Yamaha pod kazda postacia. Niestety w tamtym roku "dorobilem" sie ,jakos tak przypadkiem, podlogowek MA BR5 i z moja Yamaha RXV500D gralo to ...... jakos. Niby wszedlem na wyzszy poziom audio (porownujac z poprzednikami) ,ale czegos mi brakowalo. Jako,ze ucho mam nie "slonia" zaczalem drazyc temat. Pytalem tu i owdzie i a namowa ,nie tylko kolegow z forum,zony tez ;) ,sprzedalem swoja ukochana Yamahe. Wybor padl na CA CXA60. I to byl strzal w dziesiatke. Wiem ,pewnie jest milion lepszych wzmacniaczy od tego,ale poki co wreszcie uslyszalem pozytywna strone moich Monitorow. Wymienilem tez kable z QED Silver na AudioQuesta FLX-a i teraz ciesze sie pieknym dzwiekiem. Srednica jest na swoim miejscu ,wysokie milo pieszcza uszy ,a bas...... teraz jeszcze testuje RELa T-Zero i T5i. Niestety z moich BR5 brakowalo mi tego niskiego basu ,tej stopy . Porownujac pomieszczenia ,tez mam okolo 25m2 z mozna powiedziec aneksem kuchennym.

 

CA tak gra tego dołu może brakować, nie testowałeś NAD 356BEE którego Ci podpowiadano w Twoim wątku ?

Dla mnie subwoofer w stereo to nie jest dobry pomysł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy z tych Bronzów da się wykrzesać solidny bas. Miałem kiedyś okazję słuchać nieco większych Bronzów 6 z NADem 326 i w tym połączeniu też podstawy basowej brakowało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam SA30 + Tannoy Revolution XT 8F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja posiadam od 1.5 roku cambridge cxa60 + cxc +bronze 6 i jestem bardzo zadowolony.dzwiek nie meczy wrecz coraz bardziej sie podoba.bas schodzi nisko i jest bardzo dobry srodek i gora tez mi sie bardzo podoba.tylko trzeba dobrze dobrac kable glosnikowe.trzeba wziac pod uwage kazdy ma inny gust.pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CA tak gra tego dołu może brakować,

Mi na pewno w CXA80 dołu nie brakuje.

Chyba nie słuchałeś nowej serii, albo złe kolumny dobrałeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Kiedy wszystko się zmienia, muzyka piękną zawsze pozostaje."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ucho to inaczej. Ja też miałem CXA80 i niestety basu brakowało, szczególnie przy niższych poziomach głośności. To dobry wzmacniacz, ale silaczem na pewno nie jest, wg mnie lepiej sprawdza się w lekkim repertuarze niż w dynamicznych kawałkach. Musiałem podkrecać bas tak na 2 godzinę i wtedy było lepiej, pojawiło się wypełnienie i soczystość. Na ostatnim Audio Show specjalnie zwróciłem uwagę że bas mieli również podkręcony na około 2-gą.

Ale najważniejsze to samemu posłuchać i zadecydować. Moja jak i inne opinie to tylko subiektywne odczucia.

Pozdrawiam

Piotr

 

Co ucho to inaczej. Ja też miałem CXA80 i niestety basu brakowało, szczególnie przy niższych poziomach głośności. To dobry wzmacniacz, ale silaczem na pewno nie jest, wg mnie lepiej sprawdza się w lekkim repertuarze niż w dynamicznych kawałkach. Musiałem podkrecać bas tak na 2 godzinę i wtedy było lepiej, pojawiło się wypełnienie i soczystość. Na ostatnim Audio Show specjalnie zwróciłem uwagę że bas mieli również podkręcony na około 2-gą.

Ale najważniejsze to samemu posłuchać i zadecydować. Moja jak i inne opinie to tylko subiektywne odczucia.

Pozdrawiam

Piotr

 

Co ucho to inaczej. Ja też miałem CXA80 i niestety basu brakowało, szczególnie przy niższych poziomach głośności. To dobry wzmacniacz, ale silaczem na pewno nie jest, wg mnie lepiej sprawdza się w lekkim repertuarze niż w dynamicznych kawałkach. Musiałem podkrecać bas tak na 2 godzinę i wtedy było lepiej, pojawiło się wypełnienie i soczystość. Na ostatnim Audio Show specjalnie zwróciłem uwagę że bas mieli również podkręcony na około 2-gą.

Ale najważniejsze to samemu posłuchać i zadecydować. Moja jak i inne opinie to tylko subiektywne odczucia.

Pozdrawiam

Piotr

 

Przepraszam, ale pisałem z telefonu i kliknęło mi się 3 razy.:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Heco Aurora jest łatwe do napedzenia,ma wysoka skuteczność db,ja mam Aurora 1000 i też na cichym graniu niczego nie brak,wszystko jest tak samo jak przy większej mocy,a nawet powiedziałbym że przy cichszej jest bardziej aksamitnie i nie potrzeba dużego mega wzmacniacza by je napędzić,do kolumn poniżej 90db już tak,c często przewija się mowa o cx60 lub80 lub vincent,a takie onkyo a 9000r które jest w podobnej cenie,wciaga je wszystkie nosem ze wszystkim i mocą i brzmieniem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem? wszystko gra pięknie,slucham na góra 70 w amplitunerze,odsluchalem już mnóstwo różnych rodzajów muzyki,zmienilem przez ten sprzęt preferencje,w ogóle już nie słucham techno,wyrzucilem ponad 100 płyt nagrywanych z neta,bardzo słychać jak coś jest źle nagrane,teraz tylko oryginalne płyty lub dobrze nagrane utwory lub koncerty na żywo np Jean michaela jarre 2017 rok,cos pięknego :-) słucham też wokali,chullout teraz też ,także gdy mnie zapytano przed zakupem jakie mam preferencje muzyczne,to teraz nic to nie znaczyło bo zmieniłem całkowicie preferencje,stereofonia,scena,przestrzen,czysty piękny dźwięk,nawet nie biore za glosno bo nie potrzeba przy pięknym dźwięku,w ogóle nic nie męczy,az przysypiam nie raz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie jest tak źle z tym cxa :) A jak reszta? Średnie i góra? Czy to mocno analityczne granie, czy też nie odchudza jakoś bardzo barwy kolumn?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

często przewija się mowa o cx60 lub80 lub vincent,a takie onkyo a 9000r które jest w podobnej cenie,wciaga je wszystkie nosem ze wszystkim i mocą i brzmieniem

 

To jest ponad 2000pln więcej, więc nie ten przedział.

Mocą tak, brzmieniem nie koniecznie.

CA jest neutralny, a Onkyo dokłada od siebie.

 

Czyli nie jest tak źle z tym cxa :) A jak reszta? Średnie i góra? Czy to mocno analityczne granie, czy też nie odchudza jakoś bardzo barwy kolumn?

 

Wszystko zależy, z czym połączysz.

Szukaj kolumn o skuteczności od 90 dBA i będzie BDB.

Na pewno granie nie analityczne. Jest średnica, jest góra, jest bas.

Z jakiego jesteś województwa? Zapraszam na odsłuch u mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Kiedy wszystko się zmienia, muzyka piękną zawsze pozostaje."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hasos widzę że szukasz sprzętu,zeby nie było drogo to z kolumn heco Aurora 700 lub 1000,mozesz spojrzeć jeszcze na Focal jakiś,tez ładnie naturalnie grają,ze wzmakow to onkyo,cxa też ale tam wcześniej Ci chłopak pisał że droższy od onkyo a nic większego nie pokazał,sam zresztą już sluchales,nie bierz tylko wzmaka yamahy,to tez już przeszedłes i Brawo Ty,inni koleś wziął ta super nową yamahe z monitor audio silver 10 i płacze jak małe dziecko,forsa wywalona w błoto,musi albo wzmaka albo kolumny sprzedać,tak mu w sklepie doradzili,w przystępnej cenie onkyo ma najładniejszy dźwięk ,a i moc ma,ja mam pokój 18m i wziąłem te aurory 1000 wiem że za duże ale raz a dobrze,a i przestrzeń większą w dźwięku jest,pieknie grają,polecam z czystym sumieniem,w tych kwotach nikt ich nie przebije,tylko że w Polsce nie mają pijaru takiego i dlatego taniej i mniej znane :-)na Pylony nagonkę ostro robią,chyba sklepy mają z nich od producenta sporo upustów,ja bym z nimi uważał bo trzeba promować co polskie,ale oni je chyba w Chinach składają,te diamond co najwyżej ale cena nieadekwatna kompletnie,zalezy pamiętaj z czego chcesz słuchać,bo jak z kompa nie to masz większy wybór,ja chciałem mieć Hdmi bo słucham koncertów,a nie wszystkie na płytach są,tylko w necie,ja weźmiesz wzmaka bez hdmi a potem będziesz chciał to będziesz musiał dokupić Daca,a dobry Dac to chyba minimum 1500zl,chyba że masz kompa stacjonarnego,u mnie w laptopie niema RCA ani optyka,tylko usb i Hdmi,ale z hdmi lepszy dźwięk jest niż z innych kabli i to taka kwadratura koła,optyk może bas podbijać

 

Ja wziąłem tego onkyo bo można do niego adapter podłączyć bo mam zamiar kupić,bo mam płyty po babci z lat 50 i 60tych rodem z PRL-u,ciekawi mnie co jest nagrane na nich :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

,ja chciałem mieć Hdmi bo słucham koncertów,a nie wszystkie na płytach są,tylko w necie,

 

a po co Ci do koncertów hdmi przy stereo ? Puszczasz z raspberry czy innego odtwarzacza z Kodi po coax do daca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a po co Ci do koncertów hdmi przy stereo ? Puszczasz z raspberry czy innego odtwarzacza z Kodi po coax do daca.

 

Nie używam żadnych Kodi ani spotify i innych aplikacji,a Kodi dźwięku nie psuje?:-) Pisz całymi określeniami,a nie skrótami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Nie używam żadnych Kodi ani spotify i innych aplikacji,a Kodi dźwięku nie psuje?:-) Pisz całymi określeniami,a nie skrótami

 

ok w takim razie z czego słuchasz tych koncertów, ze potrzebujesz hdmi w dac ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jean Michaela jarre koncerty 2017 z Moskwy bodajże,koncert z Monaco,cala plyta Jan Hammer Miami Vice,dostaniesz na płycie?na pewno nie w Polsce,muzyka relaksacyjną i szukam innych nowych doznań :-) to co mogę to na oryginalnych,kupie jeszcze cd i gramofon,a to czego się znaleźć nie da to z neta,do tego filmy oglądam przez Hdmi,hdmi ma najlepszy przesył dźwięku i obrazu,dac tylko musi być dobry,dobry dać jest w amplitunerze,poza tym przeglądam płyty jaka oferta jest w sacd :-)część oryginałów,a to czego się nie da to z neta :-) ot sensowny kompromis

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.