Skocz do zawartości
IGNORED

Używany gramofon do 3000 zł


Zatomek

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli nie ma się co produkować w doradzaniu tt , wystarczy solidny gramofon za kilka stówek plus drogą wkładkę by granie było super ?

 

I tanie pre :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jakbyś sobie darował produkowanie się tutaj to nikt by specjalnie nie płakał z tego tytułu.

Wiesz doskonale (przynajmniej powinienes), że dzwiek z drapaka do wypadkowa wielu aspektów, jak ramię, pre, czy napęd, ale to wkładka i jej kalibracja ma bezapelacyjnie największy wpływ na dźwięk. Przynajmniej do pewnego poziomu.

 

Piszesz posty zaczepne zamiast merytoryczne - niczemu to nie służy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jakbyś sobie darował produkowanie się tutaj to nikt by specjalnie nie płakał z tego tytułu.

Wiesz doskonale (przynajmniej powinienes), że dzwiek z drapaka do wypadkowa wielu aspektów, jak ramię, pre, czy napęd, ale to wkładka i jej kalibracja ma bezapelacyjnie największy wpływ na dźwięk. Przynajmniej do pewnego poziomu.

 

Piszesz posty zaczepne zamiast merytoryczne - niczemu to nie służy.

Po pierwsze to nie drapak a gramofon (turntable) a po drugie to nie sama wkładka gra .

A jak się upierasz że wkladka najważniejsza to pewnie wiesz lepiej skoro dwa lata siedzisz w analogu :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to nie drapak a gramofon (turntable) a po drugie to nie sama wkładka gra .

 

A pojęcie synonim kolega zna ?

Bo że z czytaniem ze zrozumieniem kiepsko to nie mam wątpliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy solidny gramofon za kilka stówek plus drogą wkładkę by granie było super ?

 

I tanie pre :)

 

Tak, wystarczy. Preamp musi być dobry. Cena akurat tutaj nie ma żadnego znaczenia.

Powiem więcej - wkładka niekoniecznie musi być droga. Trafiają się niedrogie wkładki, które grają bardzo dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wystarczy. Preamp musi być dobry. Cena akurat tutaj nie ma żadnego znaczenia.

Powiem więcej - wkładka niekoniecznie musi być droga. Trafiają się niedrogie wkładki, które grają bardzo dobrze.

To daj taki zestaw od A do Z jaki masz na myśli .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich zestawów jest nieskończona ilość. Jak może zauważyłeś, nie doradzam tu raczej nikomu co ma kupić. Co najwyżej jeśli ktoś pyta o konkretny model gramofonu czy wkładki, a ja go znam, wtedy coś czasami napiszę. De gustibus.. itd. Tu nie ma "złotych przepisów" co jest dobre.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie ma złotego środka :)

 

Ktoś pytał o Thorensa ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przestańcie się już głupio kłócić.

 

Też się kiedyś kłóciłem z bartkiem bo też myślałem , że tylko wkładka najważniejsza. Nie jest tak do końca , bo od pewnego poziomu jakości toru słychać już ramię i resztę. Czasami tak jest , że budżetowa wkładka zagra lepiej na dobrym gramofonie , niż dobra wkładka na budżetowym . Sam to sprawdziłem i wiem , że czasem gramofon działa jak korektor.

 

julius - bartek ma trochę racji bo w kolejnym wątku wetknąłeś kenwooda i tylko jego. Rozumiem , że go lubisz to polecasz. Niektórzy (w tym ja) są już przeczuleni na próby aktywnej reklamy , bo to już nie raz tak było , że co post to link do swojej aukcji ktoś wrzucał. Nie chcemy by to wróciło więc dmuchamy na zimne. Kolejnym częstym zabiegiem było też robienie szumu w koło jakiegoś modelu w celu podbicia cen na aukcji . Temu są pretensje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że daj sobie spokój z tt bo w samotności to długa droga (Droga jak się nie znasz !) , co innego jak masz kolegę który siedzi w analogu .

coś czuję, że tak i będzie. Nie, nie mam kolegi analogowca i mieszkam tam, skąd wszędzie daleko...Dam sobie spokój na następne kilka lat, aż powstaną gramofony, w których NIC nie trzeba będzie ustawiać a grać będą świetnie same z siebie (jak CDplayery) i wtedy taki zanabędę :) Pozdrawiam

P.S. a ten pro-ject Classic z linku brzydki jak noc listopadowa...(choć pewnie dobry, skoro polecacie..)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

youtube.com/watch?v=azHdFUdMtqc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br /> Czasami tak jest , że budżetowa wkładka zagra lepiej na dobrym gramofonie , niż dobra wkładka na budżetowym .<br />

 

Budżetowa znaczy tania? MF100 zagra lepiej na kosmicznie drogim gramofonie od 2M Black na G 8010? To skrajny przykład. Podaj inny, sprawdzony.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

julius - bartek ma trochę racji bo w kolejnym wątku wetknąłeś kenwooda i tylko jego. Rozumiem , że go lubisz to polecasz. Niektórzy (w tym ja) są już przeczuleni na próby aktywnej reklamy , bo to już nie raz tak było , że co post to link do swojej aukcji ktoś wrzucał. Nie chcemy by to wróciło więc dmuchamy na zimne. Kolejnym częstym zabiegiem było też robienie szumu w koło jakiegoś modelu w celu podbicia cen na aukcji . Temu są pretensje.

'wetknąłem go' tytułem żartu bo wiadomo, że jest poza budżetem, równie dobrze mogłem wpisać Thorensa 520 z SME3012R.

 

Co do grania i nie grania wkładek. Tak jak pisałem wyzej - gra wiele elementów, ale omawiamy tu budżet ok 2k z wkładką więc jak weźmiesz 95% gramofonów do 1-1,5k i zawiesisz na nich MMkę w adekwatnym budżecie (500-1k) to umówmy się że bardziej będzie słychać zmianę Ortofona 2m blue np. na AT 440 niż to czy powiesisz go na Dualu 750, czy 505. Oczywiście można dobrać ramię cięzke z masą efektywną np. na poziomie 25g, które zabije taką MMkę i ramię o masie efektywnej 14g, które będzie dużo bardziej dopasowane - ale umówmy się, że zakładamy okreslony budżet i względne spasowanie a nie losowe bele co.

 

No i oczywiście jak powiesisz taką wkładkę na ProJecie to zagra ona gorzej, szczególnie na dole niż na Dualu,czy Thorensie, bo technologicznie to gramofon z półki 100-500, nie 1-1,5k :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżetowa znaczy tania? MF100 zagra lepiej na kosmicznie drogim gramofonie od 2M Black na G 8010? To skrajny przykład. Podaj inny, sprawdzony.

 

bardziej chodziło o ortofona reda niż mf-kę :) Całkiem dobrze gra z ramieniem as-212 , o wiele lepiej niż na pj-cie.

 

xatt ustawienia są stosunkowo proste , a ustawianie na mikroskop , czy oscylator i płytę testową to już każdy z nas z zamkniętymi oczyma robi :) . Tak serio to czym wkładka ma ostrzejszy szlif tym dokładniejszego ustawienia wymaga , a zwykły eliptyk , czy sferyk to tylko podstawowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Dziekuje za slowa otuchy :)

kurcze, a może sie i zdecyduje, ale chyba jednak na rpm3 Bardzo mi wyglad jego pasi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

youtube.com/watch?v=azHdFUdMtqc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba lubisz myszkę miki :)

 

bierz jak się podoba , na początek dobry . A potem już będziesz wiedział to kupisz pod ucho . Chociaż niektórzy zostają z nim i nie chcą zmieniać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

) Dziekuje za slowa otuchy :)

Tylko KONIECZNIE , pomacaj tego projecta w salonie audio. Nie kupuj w ciemno. Może się okazać,że nie zechcesz na co dzień obcować z bylejakością tego modelu.

 

aha tak na marginesie powiem, w zeszłym tygodniu kalibrowałem AudioTechnicę At-lp120 usb

skalibrowałem wkładkę, ramię, nacisk , antiskating , włączam gramofon i co słyszę, o zgrozo - szum łożyska (silnika?)

jakby ktoś piasku nasypał, nie trzeba było nawet ucha przykładać, wystarczyło zbliżyć się do gramofonu - ręce opadają panowie !

 

edit -interpunkcja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na zmiany. Żegnam się powoli z moim Pioneerem PLX-1000 (ogłoszenie już zamieściłem). Złego słowa na niego nie powiem i nie powiedziałem, ale wracam do przeszłości i to dosyć odległej:) Pewnie do kłopotów vintydżowych również. Na razie tajemniczo, sprawa się wyjaśni zaraz po świętach:) Zmieszczę się w kwocie tytułowej:) Niestety, po nowy-stary muszę jechać prawie 500km w jedną stronę, ale co to dla nas prawda?:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja upolowałem nowy gramofon.

Bije mi na dekiel ostatnio... ale okazja była taka, że nie mogłem sobie odpuścic, będę miał go tydzień po świętach.

 

Powiem tylko, że znowu jest to japończyk, znowu Direct Drive, ale manualny - odkąd zacząłem przygodę z gramofonami to był mój top3 must-have... Z drugiej strony myślę sobie, że jakbym sie wysprzedał ze wszystkiego to mógłbym mieć w tym budżecie spokojnie wymarzonego PD-444... ale ten nie ma nawet półatuomatu... i bądź tu mądry...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bije mi na dekiel ostatnio

 

To już jest nas dwóch:) Ogłoszenie już nieaktualne, poszedł, ale jeszcze jest u mnie. Bardzo go sobie chwaliłem, ale bez miłości. Gra sobie teraz porządnie na pożegnanie, ostatnie dni. Idzie w dobre, znajome ręce więc nie do obcych:) Obawiam się, że czeka mnie teraz miłość trudna:)))) Nawet po szkole jaką mi dał przez lata AdFontes:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Bije mi na dekiel ostatnio.<br />

 

A mi nie bije, od 12 lat mam ten sam gramofon, przyzwoitą wkładkę, przyzwoity przedwzmacniacz i normalnie słucham sobie nagrań zamiast kombinować. Nie jest to wygodny w obsłudze gramofon i jeśli go kiedyś zmienię, to tylko na zwykły, klasyczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi nie bije, od 12 lat mam ten sam gramofon, przyzwoitą wkładkę, przyzwoity przedwzmacniacz i normalnie słucham sobie nagrań zamiast kombinować. Nie jest to wygodny w obsłudze gramofon i jeśli go kiedyś zmienię, to tylko na zwykły, klasyczny.

A co za zestaw masz jeśli to nie tajemnica?

 

Ja bardzo lubię te urządzenia. Wyglądają pięknie, grają pięknie, każdy jest inny i umówmy się że już na takim poziomie te różnice w ramionach potrafią bywać wyraźne. Jest jeszcze sporo modeli / ramion, które kiedyś chciałbym mieć i wypróbować. Nieubłagalnie zbliża się też DYI...

 

Jestem coraz bliżej skompletowania drugiego setu do małego pokoju (mam gramofon, rozne wkładki, głośniki, końcówkę mocy), brakuje jeszcze preampa - najlepiej z wbudowanym pre gramofonowym. Teraz niestety Ken jakością dźwięku i wygodą eksploatacji wygryza inne gramiaki w salonie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />A co za zestaw masz jeśli to nie tajemnica?<br />

 

To nie jest tajemnica, ale gdy podam tutaj wprost modele, wiesz co się stanie? Ja wiem. Mój zestaw gra tak, że większy sens ma zmiana płyty niż sprzętu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi nie bije, od 12 lat mam ten sam gramofon, przyzwoitą wkładkę, przyzwoity przedwzmacniacz i normalnie słucham sobie nagrań zamiast kombinować. Nie jest to wygodny w obsłudze gramofon i jeśli go kiedyś zmienię, to tylko na zwykły, klasyczny.

 

Szczerze zazdroszczę, naprawdę. No i gratuluję. mam nadzieje, że i ja zaznam takiego spokoju. No bo jak się zastanowić czego mi brakowało, co było nie tak? Nic. Tylko ta chęć zmiany, poszukiwania...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tajemnica, ale gdy podam tutaj wprost modele, wiesz co się stanie? Ja wiem. Mój zestaw gra tak, że większy sens ma zmiana płyty niż sprzętu.

Podejście iście melomańskie.

Ja jestem również trochę gadżeciarzem, stąd u mnie chęć poszukiwania i testowania nowych gramofonów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

PJ Rpm3 carbon bardzo przyzwoite granie - zmienic tylko wkladke na bronze albo black o bedzie baaaardzo przyzwoicie. Dobry pazdzierz nie jest zly ;)

A pre jakie? Polecam diy ear834.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.