Skocz do zawartości
IGNORED

Odtwarzacz CD do 2k z cyfrowym wyjściem


hoobi

Rekomendowane odpowiedzi

Jako CD tak jak piszesz

 

A wracając do tematu transportów

Co prawda ceny najwyższych audiofilskich modeli to nadmuchana bańka mydlana( marketing, voodoo, prasa branżowa itd)

Ale i tak bardziej ufam wiedzy specow z Esoterica, Marka Levinsona czy Accuphase niż

 

Forumowym wszystkowiedzącym teoretykom, którzy swoją wiedzę wyczytali w internecie a porządny sprzęt widzieli na zdjęciu

Nie dziele ludzi według grubości portfela , ale jak kogoś nie stać na drogie klocki i tłumaczy sobie ze właściwie wszystko gra tak samo to można to nazwać tylko zagłuszaniem frustracji

 

No ale jeśli ktoś nie widzi różnicy miedzy masłem a Dosia , niech kupuje Dosie po co przepłacać -

I mówię to całkiem serio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transport w chyba przyzwoitej cenie. Jedyny mankament to wyjścia optyczne. McGyver gdzieś tu pisał, że przerabiał jedno na coaxial bodajże.

 

TECHNICS SL-PA10+PILOT

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za kolejne propozycje.

Pojawiły się wątpliwości co do DACa, to jest Chińczyk dac-05a, dual 1794a na bursonach. Nie jest to żaden high end, ale podoba mi się to jak gra i jakiś czas zostanie w systemie.

Ma wejście coax, optyczne, bnc, xlr.

Coax używam do transportu plików, ale mogę się przełączyć na optyka jak nie będzie wyjścia, choć wolałbym tego uniknąć, jestem zadowolony z dobranych interkonektów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytując autora wątku :

"Płyta CD idzie w ruch maksymalnie raz w tygodniu"

 

A różnica w roli transportu ( choć wciąż nie wiem jakiego hoobi ma DACa ) między tym DVD samsunga a Onkyo ( nie znam tego modelu , ale sprawdzałem w roli transportu inne budżetowe CD ) to prawdopodobnie jakieś 5-10%, jeśli wogole do usłyszenia

W ostateczności jak DVD padnie, to można zamienić na inne za pare stówek

 

Kupowanie CD za 2000 pln do roli transportu raczej mija się z celem( oczywiście moim zdaniem)- ale przerabiałem ten temat na własnej skórze

Podsumowując :

Albo " czysty" porządny trasnsport, albo zostawić to DVD ( tym bardziej jeśli płyt słuchasz nie za często )

W innym przypadku przyrost jakości będzie nieproporcjonalny do ilości wydanej gotówki

 

A właśnie, że będzie proporcjonalny bo kupi się wytrzymalszy i sprawniejszy sprzęt. Nie będe się z nikim kopał i napisze tylko raz. Wszystkie transporty z dobrą stabilizacją na zasilaniu grają tak samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napisz chociaż jakie to transporty porownywales, które to grają tak samo

 

Ja przynajmniej podaje konkretne modele

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak tłumaczenie właściciela Trabanta ze właściwie to on niczym nie różni się od Mercedes bo to i to jeździ

 

w bzdurnych porównaniach , to "audiofile" niestety przoduja

 

to moze ty odpowiesz na pytanie - jak to sie dzieje ze wszystkie komputery , wczytujeą poprwnie z płyt aplikacje na napedach za 100 zł - skoro w transportach róznice wynoasz az 10 % ?

 

bo chyba to za trudne pytanie - wiec lepiej wyciągnąc bezsensowane porównanie :]

 

To napisz chociaż jakie to transporty porownywales, które to grają tak samo

 

transporty nie "grają"

 

transporty wypluwaja strumień danych

 

wady przy odtwarzaniu strumienia cyfrowego "słyszane" są jak trzaski , "cykniecia" , przeskoki o kilka scieżek , "zwisy"

 

jesli uważasz że transporty mogą wypluć słabszy lub mocniejszy bas , to chyba nie mamy o czym rozmawiac , bo to smiech na sali :]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem Meridiana 500. Może super audiofilski nie jest, ale to dedykowany transport. Sprzedałem to za 1500 i kupiłem zwykłego starego Denona, w sensie CD Player za 200zl z solidnym napędem i laserem i tyle. Może i transport ma jakiś wpływ na dźwięk, ale jest to raczej bliżej 1% niż 10%. Nie wiem za jakie pieniądze trzeba by było mieć system żeby wychwycić różnice, ale chyba wisi mi to. Nie jedno już tu czytałem. Jak ktoś idzie w zaparte że słyszy zmianę wtyczkiw kablu zasilającym to o czym tu więcej rozmawiać? Jak komuś gra to niech gra. Wracając do tematu, do tego sprzętu towarzyszącego kupiłbym zwykły cd Player za parę stów. Grunt by ładnie czytał wszystkie płytki i miał ewentualnie dostępny laser.

Słyszący transporty zawsze zaslaniali się tymi całymi jitterami itp. Tylko że dzisiejsze DACki maja takie kill jittery że nie wiem co to musiało by być, żeby muzyka nie zagrała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i transport ma jakiś wpływ na dźwięk, ale jest to raczej bliżej 1% niż 10%.

 

pomyśl kolego logicznie

 

jeśli różnica to 1 % , to w tekście składającym sie z 1 000 liter , statystycznie 10 z nich powinno być niepoprawnie wyświetlone

 

nagraj sobie na CD jakiś tekst składający sie z 1 000 liter , a potem dowolnie długo go odpalaj na tranasporcie - i szukaj choć jednej nieprawidłowo wpisanej litery

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaawansowane procesory mylą się raz na miliard.

Głównie z powodu złego algorytmu. Zapis pcm jest już dobrze znany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wady przy odtwarzaniu strumienia cyfrowego "słyszane" są jak trzaski , "cykniecia" , przeskoki o kilka scieżek , "zwisy"

 

Faktycznie niezłe te twoje "transporty" jak coś Ci świszczy i trzaska

 

jesli uważasz że transporty mogą wypluć słabszy lub mocniejszy bas , to chyba nie mamy o czym rozmawiac , bo to smiech na sali :]

 

Porownywales jakie oprócz komuterowych ??? Czy znowu wyglaszasz zasłyszane teorie

Dla Ciebie transport to CD-ROM, a sprawdzałeś kiedys jak gra streamer z lepszym niż firmowy zasilacz

Uważasz ze taki Tomanek ze swoimi zasilaczami to tez 100% voodoo

 

 

Może i transport ma jakiś wpływ na dźwięk, ale jest to raczej bliżej 1% niż 10%.

 

Może , przecież pisałem ze różnice nie są kolosalne, ale są

 

 

 

Nie wiem za jakie pieniądze trzeba by było mieć system żeby wychwycić różnice, ale chyba wisi mi to.

 

Nie trzeba fortuny, ale i tak wisi Ci to

 

 

Nie jedno już tu czytałem.

 

Właśnie

Ja tam bardziej ufam słuchowi

( szkoła muzyczna na gitarę )

 

 

 

Jak ktoś idzie w zaparte że słyszy zmianę wtyczkiw kablu zasilającym to o czym tu więcej rozmawiać?

 

A gdzie napisałem coś o wtyczkach ??

Niemniej zasilanie to podstawa

 

 

Wracając do tematu, do tego sprzętu towarzyszącego kupiłbym zwykły cd Player za parę stów. Grunt by ładnie czytał wszystkie płytki i miał ewentualnie dostępny laser.

 

A co ja napisałem , tylko jak DVD tez dobrze czyta ( a przecież nie ma różnicy ) to po co wydawać te pare stówek ???

 

 

Słyszący transporty zawsze zaslaniali się tymi całymi jitterami itp. Tylko że dzisiejsze DACki maja takie kill jittery że nie wiem co to musiało by być, żeby muzyka nie zagrała.

 

Akurat jitter sprawdzaliśmy u znajomego na Digital Lens Killer - i wyobraź sobie ze są różnice

A muzyka zawsze zagra , na boomboxie tez

 

 

Zaawansowane procesory mylą się raz na miliard.

Głównie z powodu złego algorytmu. Zapis pcm jest już dobrze znany.

 

No to jakie te transporty porownywales ?

Bo te teorie mnie nie interesują

Wymień trzy identycznie grające z różnych półek cenowych

Do 500 pln

Do 2000 pln

Do 20000 pln

Za używany

 

 

Ja miałem Meridiana 500. Może super audiofilski nie jest, ale to dedykowany transport. Sprzedałem to za 1500 i kupiłem zwykłego starego Denona, w sensie CD Player za 200zl z solidnym napędem i laserem i tyle.

 

Bo tez różnica miedzy nimi będzie na granicy percepcji

A skoro jej nie słyszysz to dobrze zrobiłeś po co przepłacać

 

to moze ty odpowiesz na pytanie - jak to sie dzieje ze wszystkie komputery , wczytujeą poprwnie z płyt aplikacje na napedach za 100 zł - skoro w transportach róznice wynoasz az 10%

 

Poprawne odczytanie to jedno , a "wyplucie danych" jak piszesz to już co innego

Tłumaczyłem Ci już ze porządny transport to nie tylko czytnik/ napęd ( dla ciebie CD-ROM ) ale jeszcze tor cyfrowy ( aplikacja wyjścia SPDiF ) i zasilanie,

Ale póki będziesz o tym czytał , a nie posłuchasz to nie bardzo jest o czym rozmawiać

Myśle ze tu nawet dobry laryngolog nie pomorze

 

Teraz Ty mi odpowiedz:

Jakich transportów CD konkretnie słuchałeś ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu

 

no właśnie

 

wracając do tematu

 

to ponawiam pytnie - ba udajecie ze go nie widzicie - jak kazde niewygodne pytanie

 

jesli w transportach występują róznice to jak to jest mozliwe ze napisany tekst , nagrany na CD i odpalony z transportu dowolną ilosć razy , zawsze ma taki sam układ liter jak przy zapisaniu

 

wiesz ile liter ma praca magisterska ? wiesz jakby wyglądała gdyby nagrać ja na płyte , gdyby transporty miały "róznice mozliwą do wychwycenia" ?

 

 

i jeszcze jeden króliczek - z punktu widzenia transportu , nie ma czegoś takiego jak CD-ROM - trnsport to transport - czyli urządzenie które odczytuje dane - dane , nie muzyke - z płyty CD

 

to jak ? jak to sie dzieje ze tekst dowolnie długi nie zostaje zmieniony , a muzyka tak ? odpowiesz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu teoria... nie zanudzaj

 

Proszę tylko odpowiedz wreszcie na moje pytanie:

 

Jakie transporty ( konkretne modele ) porownywales ???

 

 

 

 

 

 

 

 

 

i jeszcze jeden króliczek - z punktu widzenia transportu , nie ma czegoś takiego jak CD-ROM - trnsport to transport - czyli urządzenie które odczytuje dane - dane , nie muzyke - z płyty CD

 

Już odpowiedziałem i to dwukrotnie na to pytanie ( kłania się czytanie ze zrozumieniem) transport to nie tylko czytnik , ważne jest cały tor cyfrowy i zasilanie

 

Teraz proszę odpowiedz na moje pytanie :

Jakie transporty ( konkretne modele ) porownywales ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie transporty ( konkretne modele ) porownywales ???

 

przyznaje szczeze , że maja wiedza nie jest jakoś kolosalnie duża

 

ale za określenie słownie Twojej wiedzy , to możnaby dostać urlop od forum na miesiąc

 

każdy użytkownik , mający komputer , codziennie testuje setki rodzajów trransportw , odpalajac płyty zawierajace dane , które to dane zostają odczytane w 100 % poprawnie

 

roumiesz to ?

 

transport nie rozrożnia jaki plik ma do odczytania , Czy to jest plik obrazu , muzyki , tekstu czy aplikacji

 

to jest przedszkole , rozumiesz to ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo trudna zagadka.

Właśnie, jak to się dzieje, że rip z CD zrobiony na kilkunastoletnim laptopie HP wartym z zasilaczem może 80 zł wyszedł mi dokładnie taki sam jak na stacji roboczej za pół miliona w firmowej serwerowni.

I ze zwykłego pendrive zarówno Hegel, i Coctail Audio odpaliły to dokładnie tak samo.

 

Teoria? Przypadek?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyznaje szczeze , że maja wiedza nie jest jakoś kolosalnie duża

 

Wreszcie jakiś sensowny wpis

Piszesz o czymś czego nigdy nie porownywales

Twoja wiedza jest czysto teoretyczna

Czytaj dalej....

 

Z reszta jeśli słuchasz na głośnikach od komputera ( jak się domyślam, bo tu pewnie tez nie ma różnicy ) to możesz sobie porównywać do

u..... j śmierci

 

 

To bardzo trudna zagadka.

Właśnie, jak to się dzieje, że rip z CD zrobiony na kilkunastoletnim laptopie HP wartym z zasilaczem może 80 zł wyszedł mi dokładnie taki sam jak na stacji roboczej za pół miliona w firmowej serwerowni.

I ze zwykłego pendrive zarówno Hegel, i Coctail Audio odpaliły to dokładnie tak samo.

 

 

Teoria? Przypadek?

 

 

W rippowaniu różnic praktycznie nie ma, ale przy odtwarzaniu już są

Może Hegel i Cocktail odtwarzają tak samo , albo na tyle podobnie ze ludzkie ucho tego nie wychwyci ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rippowaniu różnic praktycznie nie ma, ale przy odtwarzaniu już są

 

 

00aa00jpg_qerphwa.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już się porównuje coś do czegoś to aby na pewno trzeba gdzieś tam być?

 

Często porównania audio przechodzą np. na motoryzację i sztandarowe już porównanie Malucha do Mercedesa.

 

A ja na ten przykład nigdy w życiu nie jechałem ani Maluchem ani Mercedesem. Czy to oznacza że nie mogę się wypowiadać?

Czy to tak niewyobrażalne doznanie, że trzeba SIEDZIEĆ i JECHAĆ w tych autach żeby wskazać różnice?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już się porównuje coś do czegoś to aby na pewno trzeba gdzieś tam być?

 

Często porównania audio przechodzą np. na motoryzację i sztandarowe już porównanie Malucha do Mercedesa.

 

A ja na ten przykład nigdy w życiu nie jechałem ani Maluchem ani Mercedesem. Czy to oznacza że nie mogę się wypowiadać?

Czy to tak niewyobrażalne doznanie, że trzeba SIEDZIEĆ i JECHAĆ w tych autach żeby wskazać różnice?

 

Recenzja książki bez jej przeczytania ?

 

Jakby mnie ktoś zapytał czy Ferrari się prowadzi lepiej od malucha , to powiem ze nie wiem bo Ferrari nie jechałem

Można przeczytać o tym ze wrzątek parzy, ale tylko jak wsadzasz rękę do garnka będziesz wiedział o co chodzi

Czy prawiczek po przeczytaniu Kamasutry stanie się od razu wybitnym kochankiem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyznaje szczeze , że maja wiedza nie jest jakoś kolosalnie duża

 

Wreszcie jakiś sensowny wpis

Piszesz o czymś czego nigdy nie porownywales

Twoja wiedza jest czysto teoretyczna

Czytaj dalej....

 

Z reszta jeśli słuchasz na głośnikach od komputera ( jak się domyślam, bo tu pewnie tez nie ma różnicy ) to możesz sobie porównywać do

u..... j śmierci

 

 

To bardzo trudna zagadka.

Właśnie, jak to się dzieje, że rip z CD zrobiony na kilkunastoletnim laptopie HP wartym z zasilaczem może 80 zł wyszedł mi dokładnie taki sam jak na stacji roboczej za pół miliona w firmowej serwerowni.

I ze zwykłego pendrive zarówno Hegel, i Coctail Audio odpaliły to dokładnie tak samo.

 

 

Teoria? Przypadek?

 

 

W rippowaniu różnic praktycznie nie ma, ale przy odtwarzaniu już są

Może Hegel i Cocktail odtwarzają tak samo , albo na tyle podobnie ze ludzkie ucho tego nie wychwyci ?

 

Kolega z braku wiedzy i argumentów w dyskusji zaczął oprawiać trolling a teraz również ataki personalne na interlokutorów.

Ostrzegam przed takimi zachowaniami!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Śmiech przez łzy

 

Nie dręczy Cię pytanie:

Kurczę czemu wszystko mi tak samo gra ?

 

Puść sobie ten sam plik na kompie

Windows 7 WMP

Windows 7 Foobar

OSX iTunes

OSX Audirvana

 

Transport ten sam komp PC/ Mac

Te pleyery tez " tylko" zczytuja dane

A każdy zagra inaczej

 

chyba ze tego tez nie słyszysz

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dręczy Cię pytanie:

Kurczę czemu wszystko mi tak samo gra ?

 

Nie. Nie dręczy mnie takie pytanie, ponieważ mnie wszystko nie gra tak samo.

Natomiast ja doskonale rozumiem funkcję jaka pełni czytnik laserowy w napędach CD. Wiem również że nie on jest odpowiedzialny za różnice brzmienia odtwarzaczy CD. I to dokładnie od dłuższego czasu usiłuja wytłumaczyc ci koledzy posiadajacy wiedze techniczną w tym zakresie.

Ale widzę że ty próbujesz mi wmówić, że słyszysz różnice "grania" samych laserów poszczególnych producentów, montowanych w odtwarzaczach??? Takie masz idealne ucho po szkole muzycznej :-)

Jak przez lata poznałem uczestników tego forum, to większość z nas uczęszczało do szkoły muzycznej, wielu jest/było muzykami, wielu pracowało/pracuje w branży audio. I ci właśnie reagują na bzdury marketingowców mające rzeczywistość techniczna i prawa fizyki za nic, lub uważających wszystkich naszych Forumowiczów za ograniczonych umysłowo niedouków!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Nie dręczy mnie takie pytanie, ponieważ mnie wszystko nie gra tak samo.

Natomiast ja doskonale rozumiem funkcję jaka pełni czytnik laserowy w napędach CD. Wiem również nie nie on jest odpowiedzialny za różnice brzmienia odtwarzaczy CD. I to dokładnie od dłuższego czasu usiłuja wytłumaczyc ci koledzy posiadajacy wiedze techniczną w tym zakresie.

Ale widzę że ty próbujesz mi wmówić, że słyszysz różnice "grania" samych laserów poszczególnych producentów, montowanych w odtwarzaczach

 

Jest dokładnie na odwrót

To właśnie ja próbuje wytłumaczyć komuś

Ze czytnik/ laser ma najmniej do brzmienia

A ważniejszy jest soft i zasilanie

 

Ale ktoś twierdzi ze laser to tylko laser wiec wszystkie transporty grają tak samo

 

Chyba ze Ty tez uważasz ze w roli transportu wypadają identycznie :

DVD manta

Mark Levinson no37

???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze lepiej zostawic niektórych ze swiadomoscia,ze wszystkie cd graja tak samo skoro beda szczesliwsi.. :))

 

Napisz z twoich doswiadczen po prostu jakie transporty z dostepnymi laserami, wyrozniaja sie jakoscia sygnału?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ze ty tez uważasz ze w roli transportu wypadają identycznie :

 

Dokładnie tak.

Wszystkie "transporty" w domenie odczytania danych zawartych na nośniku wypadają identycznie. Odczytują je w sposób dzisiaj doskonały.

Różnice w brzmieniu sygnału audio poszczególnych urządzeń systemów audiowizualnych jakie słyszysz, wprowadzają dopiero elementy przetwarzające owe odczytane dane cyfrowe w sygnały akustyczne.

Jak widze nie możliwym jest prowadzenie dyskusji w tym temacie pomiedzy nami z powodu uporu i premedytacji jakie wykazujesz w niezauważaniu tej oczywistości.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi laserami to ciężko

Ale np . EAD t 1000 z odwróconym napędem Pioneera ( i nie jest kosmicznie drogi )

Theta Data ale tam jest CDM9- pro ( o ile pamietam ) dość drogi

Miałem jeszcze Proceeda PMDT ( CD/DVD ) tam był podobny do stosowanych w ML Philips Industrial, tez nie tani i trudnodostepny

Ten Levinson dobry ale drogi i laser podobnie

Ten Technics 10 ponoć niezły i na jakimś CDM ale nie miałem tylko znajomy chwalił , podobnie jak Kenwood DPX - 9010 ( jakoś tak ) chyba na Sony

Trzebaby to sprawdzić na Vasilitech

 

Co prawda nie miałem nigdy problemów z laserami ( w CD tez )

Ale ostatecznie moim głównym źródłem jest serwer Cary Audio / MacMini

 

 

 

 

 

 

Dokładnie tak.

Wszystkie "transporty" w domenie odczytania danych zawartych na nośniku wypadają identycznie. Odczytują je w sposób dzisiaj doskonały.

Różnice w brzmieniu sygnału audio poszczególnych urządzeń systemów audiowizualnych jakie słyszysz, wprowadzają dopiero elementy przetwarzające owe odczytane dane cyfrowe w sygnały akustyczne.

Jak widze nie możliwym jest prowadzenie dyskusji w tym temacie pomiedzy nami z powodu uporu i premedytacji jakie wykazujesz w niezauważaniu tej oczywistości.

 

Czyli w brzmieniu odtwarzacza CD 100% brzmienia to DAC ?

 

Odczytują je w sposób dzisiaj doskonały.

 

Zastanawiam się jak odczytywały wczoraj ( dawniej ) ?

 

 

No i tak sobie jeszcze głośno myśle :

 

Kurde to pewnie kabel cyfrowy tez nie ma znaczenie ?

Tyle kaski zmarnowane

 

Przecież on tylko transportuje dane

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.