Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników marki Audio Phase


barbapyndel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, MZ napisał:

Pokój to otawarty salon ok. 60m2. Wzmak Haiku Sol IV , źródło Rose 250 , kable Equlibrium Sunray. Lekka akustyka też zrobiona : grube załony na całej długości i dysuzory na ścianach. Opium porównuje z Fyne Audio F502SP.

to dziwne, 120W powinno z nawiązką wystarczyć, słuchałem go w audio on z 200W shanlingiem i bas był bardzo fajny, nie jak z obudowy zamkniętej ale jak na BR to na prawdę super

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozmowie z p. Karolem z AudioPhase kupiłem twarde podkładki i wsadziłem je między kolumnę a podstawki i o dziwo precyzja basu znacznie się poprwiła. Umfu i wielowymiarowości basu jeszcze nie ma , ale jest znacznie lepiej. Jedzie do mnie Gato amp 150 na szybki test może on coś pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, MZ napisał:

Po rozmowie z p. Karolem z AudioPhase kupiłem twarde podkładki i wsadziłem je między kolumnę a podstawki i o dziwo precyzja basu znacznie się poprwiła. Umfu i wielowymiarowości basu jeszcze nie ma , ale jest znacznie lepiej. Jedzie do mnie Gato amp 150 na szybki test może on coś pomoże

To świetne kolumny i warto sprawdzić różne warianty. 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gato AMP 150 już gra i mogę powiedzieć, że jest to zupełnie inne granie. Takiego basu w Opiumach to ja jeszcze nie słyszałem, jest mięso, jest umf i wszystko czego mi brakowało. Wzmacniacz robi coś niesamowitego z wokalami, a mianowicie wyciąga je z muzyki prawie na środek pokoju! Wysokich tonów za to jest mniej niż w Haiku, z jednej strony to dobrze, bo nie lubię jasnego grania, ale mam wrażenie że ich brak zmniejsza przestrzenność kolumn. Opiumy z Haiku brzmią jak duży koncert - hektary przesrzeni w każdą stronę, za to mniej precyzji w dźwięku i małe braki w basie. Natomiast z Gato ogromny koncert zmienia się w mały ciasny klub z biletem w pierwszym rzędzie. Cięzki wybór...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MZ napisał:

Może polecicie jeszcze jakiś wzmacniacz do tych kolumn ? Haiku ma papierowy bas, Gato jest jednak zbyt ciepłe przez co pojawiają się problemy przy podłączeniu gramofonu.

Wróć do postu @julius-6#62 I następne lub napisz do ww. To człowiek który z Opium słuchał chyba najwięcej  wzmacniaczy  🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepsze połączenie bylo z Haiku 211  z lampami ACME.

Jeśli GATO jest za ciepłe, to 211 wniesie wzgledem i sol 4 i gato dużo powietrza, plastyki, trójwymiaru. 

Ale z 211 tobi się wręcz nieco analitycznie/neturealnie . Ja mialem wowczas Lumina D2, ktory jest cieplutki i  bylo to swietne połączenie - jeden z lepszych soundów jakie zrobilem u siebie.

 

Na basie trudno powiedziec jak bedzie - mocy jest dosc, zagra juz raczej pokój/źródło.

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Połączenie z Lebenem 600ką jest świetne. Kolumny grają pełnym i świeżym dźwiękiem z dużą przestrzenią. Na przestrzeni wielu lat jakie spędziłem z audio to jest najdłuższy czas jaki spędzam z jednym zestawem bez potrzeby zmiany. 
Choć ostatnio kusi mnie żeby spróbować jeszcze innego połączenia, to nadal Leben + Opium mnie trzyma w uzależnieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lebenie trochę odstrasza mnie brak funkcjonalności. Udało mi się wydostać na święta parę Gato pwr-222 niestety bez dedykowanego pre, więc podłączyłem do Rose 250. Ale te zestawienie nie zagrało ze sobą. Dźwięk był bardzo cyfrowy , szczgólnie bas. W każdym utworze dokładnie taki sam - syntetyczny. Nie było też dociążenia i głębi dźwięku choć muszę przyznać, żę scena była bardzo szeroka. Płaska, ale szeroka. Możę uda mi się je wydostać jeszcze raz jak będzie dostępny nowy pre-1 . Tymczasem poszukiwania trawią dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, MZ napisał:

W lebenie trochę odstrasza mnie brak funkcjonalności. Udało mi się wydostać na święta parę Gato pwr-222 niestety bez dedykowanego pre, więc podłączyłem do Rose 250. Ale te zestawienie nie zagrało ze sobą. Dźwięk był bardzo cyfrowy , szczgólnie bas. W każdym utworze dokładnie taki sam - syntetyczny. Nie było też dociążenia i głębi dźwięku choć muszę przyznać, żę scena była bardzo szeroka. Płaska, ale szeroka. Możę uda mi się je wydostać jeszcze raz jak będzie dostępny nowy pre-1 . Tymczasem poszukiwania trawią dalej.

Nie no takie pre zintegrowane w DAC to zamorduje każdy system. 
Sprawdz moze Haiku Iris'a , ostatnio kolega kupił, a ja testuję. 

Bardzo przyjemnie to się spasowało z moimi końcówkami 300B audion Silver Night mk2 Parallel SE. Co do wzmacniaczy to może warto pożyczyć Line Magnetic? One graja zazwyczaj z bdb basem, mam wrażenie ze taka 845 miała dół na dużo lepszym poziomie od 211 Haiku. To nie są bardzo drogie rzeczy. Chociaż full dzielonka GATO na pewno też się spodoba.

Mój kolega dopracował swoje Opium (moje byłe) z Haiku Iovita mk2 Signature i musze przyznać, ze gra to bardzo dobrze też. Opium sa bardzo plastyczne - to chyba jedne z bardziej podatnych na elektronikę zespolow glosnikowych - warto duzo testowac.

 

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
10 godzin temu, jaxcek napisał:

Od jakiegoś czasu dostępne jest Audiophase Opium 2. Ktoś miał możliwość porównania z pierwotną wersją? Cena 2x wyższa. Ciekaw jestem czy dźwiękowo jest aż taka różnica.


lekkie problemy techniczne, teraz powinno być OK

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, S0nic napisał:

Postaram się 😉

 

mówisz szybciej od Karola a on wcale wolny nie jest

posłuchaj np Wojciecha Manna 🙂

Lubię Karola i ma talent ale z tym zacieraniem się różnic pomiędzy materiałami membran to mocno odleciał , tym bardziej jest to zadziwiające , że przecież robi też kable

i nie ma szans by nie usłyszeć różnicy między papierem elli , aerożelem Audaxa czy ceramiką Accutona

to są absolutnie inne szkoły brzmienia i tego sznytu nie da się usunąć

podobnie jest z tweeterami aluminiowymi w stosunku do berylu czy magnezu

nawet beryl Fokala i beryl SB to absolutnie inne głośniki i nie da rady zaaplikować je tak by brzmialy podobnie

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, slawek.xm napisał:

mówisz szybciej od Karola a on wcale wolny nie jest

posłuchaj np Wojciecha Manna 🙂

Lubię Karola i ma talent ale z tym zacieraniem się różnic pomiędzy materiałami membran to mocno odleciał , tym bardziej jest to zadziwiające , że przecież robi też kable

i nie ma szans by nie usłyszeć różnicy między papierem elli , aerożelem Audaxa czy ceramiką Accutona

to są absolutnie inne szkoły brzmienia i tego sznytu nie da się usunąć

podobnie jest z tweeterami aluminiowymi w stosunku do berylu czy magnezu

nawet beryl Fokala i beryl SB to absolutnie inne głośniki i nie da rady zaaplikować je tak by brzmialy podobnie

Czas to pieniądz, musi być szybko i konkretnie 😉

Sławek, czas żeby w końcu zadać Ci odpowiednie pytania i to nagrać 😉

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, S0nic napisał:

Czas to pieniądz, musi być szybko i konkretnie 😉

Sławek, czas żeby w końcu zadać Ci odpowiednie pytania i to nagrać 😉

ja  mówię wolniej od Manna wyszedłby pełnometrażowy 🙂

image.thumb.png.80ce0c3493a0e3d54f2e782013745ed0.png

namów Kisiela na film o tych kolumnach

Edytowane przez slawek.xm

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czepnę się: 
"Sznyt brzmienia polega na budowaniu emocji, jak najwierniejszym odzwierciedleniu tego co jest nagrane na ścieżce dźwiękowej..." 
Rozumiem że ten wywiad jest dla audiofila. Ale albo sprzęt ma budować emocje, albo wiernie te emocje odtworzyć (czyli nie kreować). 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy powinien wybrać co mu będzie  pasować . Od dawna znam różne kolumny i kable Karola . Kolumny grają świetne A kable dobrze wpływają na brzmienie systemu . 

Swoje kosztują i są tego grzechu warte ! 

Dobrze sprawdzić u siebie A taka możliwość jest choć by jak było na filmie przez Salon AudioOn .

Polecam wszystkim.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.