Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników marki Audio Phase


barbapyndel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 2.04.2023 o 21:22, piano napisał:

szkoda czasu na gonitwę wokół komina 😉 

.., a zegar tyka, latka lecą!

czy warto rozważyć odgrody nie mając odpowiedniego pomieszczenia? Sam o tym myślałem, ale po rozmowie z P. Machnikiem nie zdecydowałem się na to. W moim pomieszczeniu byłoby mało miejsca z tyĺu (max 1m od tylniej ściany) i odległość od linii kolumn też zbyt mała (około 2m).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ciszyn11 napisał:

W moim pomieszczeniu byłoby mało miejsca z tyĺu (max 1m od tylniej ściany) i odległość od linii kolumn też zbyt mała (około 2m).

powiedz Piotrowi by Ci kardioid zrobił wg Johna Kreskowsky'ego

na u-frame

i w ten sposób się uda

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, piano napisał:

W samodyscyplinie ( nie ten wątek) proponuje przenieść dyskusję do wątku o OB. 😉

Wcale bym się nie zdziwił jak Karol wszedłby w rynek odgród z jakimiś miniaturami o dużych mozliwościach .... bo Violin zaskoczyły mnie bardzo pozytywnie a przecież to maleństwa 🙂

 

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, slawek.xm napisał:

Wcale bym się nie zdziwił jak Karol wszedłby w rynek odgród z jakimiś miniaturami o dużych mozliwościach .... bo Violin zaskoczyły mnie bardzo pozytywnie a przecież to maleństwa 🙂

 

Są w trakcie opracowywania pod marka Charles Martin, jednak takie małe to one nie będą …. 
 

co do mojej wypowiedzi o materiały membran to siedzi mi to w głowie, źle sformułowałem swoją wypowiedz i brawo za zwrócenie uwagi, oczywiście pierwotne różnice są ale moim zdaniem granice i różnice jakie były dawniej zostały zatarte bo to od konstruktora głównie zależy jak dany głośnik zagra i od samego przetwornika, ceramika mie musi być sucha i kliniczna i tak samo jest w polipropylenem nie musi być gładki i uśredniający, mam u Siebie głośniki polipropylenowe AT które absolutbie przeczą temu, tak samo jak papier nie musi być suchy. Nie rozwinąłem myśli  i przyznaje sie do tego… 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, piano napisał:

niestety, nie słuchałem. Refleksyjnie, ucho wpada w konflikt z okiem, bo patrząc na Violin, to mi pachnie kwartetem smyczkowym, w rozpędzie J. Błędowskim, ale jak tu na Violin słuchać Rocka(?) ;-)))

powiem tak , nigdy bys nie podejrzewał ,ze te te kolumienki potrafią dać zbyt dużo basu

a jednak ... stwarzając im naprawdę "specyficzne" warunki akustyczne mozna tego doświadczyć

... na premierowym, pokazie Karol od progu mnie już przestrzegał 🙂

... zresztą naprawdę często tego doświadczam ,  że jak ktoś mnie zna to stara się wytłumaczyć wszystko zanim usiądę do odsłuchu

 

.... raz się zdarzyło ,że po pokazie zapytalem prowadzącego czy warto bym czekał na następne dwa systemy... powiedział krótko ... nie warto ... i tak mam szczęście bo zaoszczędziłam czas i ochroniłem uszy 🙂 🙂 🙂

1 godzinę temu, AudioPhase napisał:

Są w trakcie opracowywania

to zanęć chociaż zestawem driverów .... będziemy mieli już jakieś wyobrażenie

jeśli to nie tajemnica oczywiście 🙂

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, slawek.xm napisał:

powiem tak , nigdy bys nie podejrzewał ,ze te te kolumienki potrafią dać zbyt dużo basu

a jednak ... stwarzając im naprawdę "specyficzne" warunki akustyczne mozna tego doświadczyć

... na premierowym, pokazie Karol od progu mnie już przestrzegał 🙂

... zresztą naprawdę często tego doświadczam ,  że jak ktoś mnie zna to stara się wytłumaczyć wszystko zanim usiądę do odsłuchu

 

.... raz się zdarzyło ,że po pokazie zapytalem prowadzącego czy warto bym czekał na następne dwa systemy... powiedział krótko ... nie warto ... i tak mam szczęście bo zaoszczędziłam czas i ochroniłem uszy 🙂 🙂 🙂

to zanęć chociaż zestawem driverów .... będziemy mieli już jakieś wyobrażenie

jeśli to nie tajemnica oczywiście 🙂

Startujemy od 15” + 6.5” + 1”

papierzaki plus beryl na gorze, taki jest zamysł a co z tego finalnie wyjdzie i czy coś wyjdzie nie wie nikt …

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, slawek.xm napisał:

te kolumienki potrafią dać zbyt dużo basu

bladego nie mam jak było faktycznie, natomiast jeśli dobrze odczytuję cytowane, to Maćkowe stronią jak mogą od efektów specjalnych. Mnie uczono, ze najlepszy bas, to taki, którego " nie ma". Sęk w tym, że w audio, to b. rzadkie zjawisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
10 minut temu, julius-6 napisał:

a i owszem, co bys chcial wiedziec?

Najlepiej wszystko 🙂 Jakie wrażenia po odsłuchu? Jak wypadają te kolumny na tle Harbethów C7 lub Audio Note AN E/D. Czy cena/jakość jest na odpowiednim poziomie? Śledzę Twój profil na Youtube i zakładam że lubisz testować, poznawać brzmienia, mimo wszystko czy AP Cannabisy chciiałbyś zostawić na dłużej? Osobiście lubię średnicowe granie z C7 ale brakowało mi szczegółów np. jak ma Vela BS403  z ATM (detalicznie ale gładko) i basu jak AN E/D. Dzięki za info!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C7 nie sluchałem.

AN-E/D mialem w tej starszej wersji i wg mnie są słabsze od Cannabisow.

AP maja wiecej powietrza, detalu, znacznie lepszy kontur, większą scenę i bardziej przestrzeny dzwiek. Brzmieniowo sa trochę mniej uniwersalne jesli chodzi o  gatunki, ale na dobrych realizacjach pokażą więcej od AN. Bas od AN-E/D maja wg mnie lepszy. Generalnie dzwiek jest wiekszy i bardziej namacalny - 8 vs 12 cali robi robotę. Czuc to na akustyce, wokalach. 

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, julius-6 napisał:

C7 nie sluchałem.

AN-E/D mialem w tej starszej wersji i wg mnie są słabsze od Cannabisow.

AP maja wiecej powietrza, detalu, znacznie lepszy kontur, większą scenę i bardziej przestrzeny dzwiek. Brzmieniowo sa trochę mniej uniwersalne jesli chodzi o  gatunki, ale na dobrych realizacjach pokażą więcej od AN. Bas od AN-E/D maja wg mnie lepszy. Generalnie dzwiek jest wiekszy i bardziej namacalny - 8 vs 12 cali robi robotę. Czuc to na akustyce, wokalach. 

@julius-6 chciałbym jeszcze zapytać czy miałeś już styczność z innym polskim produktem jakim jest Qualio IQ? Zdobyły już wiele nagród za granicą a w Polsce na razie cisza ;/

https://www.qualioaudio.com/

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...
31 minut temu, Albin1974 napisał:

Chciałbym kupić Audiophase Opium.

Chcieć znaczy móc...😉A na serio napisz do producenta może na jakiegoś ,,black frajdeja" się załapiesz i muzyka będzie grała...

Edytowane przez cortes

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, bogus18 napisał:

Salon AudioON z Czechowic Dziedzic  jest przedstawicielem produktów Audio Phase. Sam wielokrotnie korzystałem, świetny kontakt  miłośnicy Audio I Sprzedawcy przez duże S.

POLECAM 

Znam ten salon, znam osobiście Tomasza, kupowałem u niego Haiku SEnsei 211. Obecnie w sprzedaży jest  AP Opium 2, ale cena powala.

1 minutę temu, Albin1974 napisał:

Znam ten salon, znam osobiście Tomasza, kupowałem u niego Haiku SEnsei 211. Obecnie w sprzedaży jest  AP Opium 2, ale cena powala.

Zależy mi zestawie trójdrożnym z 12" głośnikiem niskotonowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.11.2023 o 23:09, Albin1974 napisał:

Znam ten salon, znam osobiście Tomasza, kupowałem u niego Haiku SEnsei 211. Obecnie w sprzedaży jest  AP Opium 2, ale cena powala.

Zależy mi zestawie trójdrożnym z 12" głośnikiem niskotonowym.

Zdecydowanie do 211 polecamy nowy model FLOW, bez obaw ta wyśrubowana papierowa 10” zawstydzi nie jeden 12” przetwornik 😉  Oba modele ( opium 2 i Flow )można posłuchać w salonach partnerskich i porównać ze Sobą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
W dniu 21.11.2023 o 22:57, bogus18 napisał:

Salon AudioON z Czechowic Dziedzic  jest przedstawicielem produktów Audio Phase. Sam wielokrotnie korzystałem, świetny kontakt  miłośnicy Audio I Sprzedawcy przez duże S.

POLECAM 

Tak, kontakt bardzo dobry 🙂

To zdecydowanie pasjonaci a nie korporacja.

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, dar_70075 napisał:

Cocaine 

20230910_155323.jpg

20230910_155402.jpg

20231221_195247.jpg

Świetne kolumny Audio Phase Cocaine 👍.

Miałem u siebie i z HAIKU AUDIO SOL II SE pokazały klasę: barwa nasycenie ,scena  przestrzeń, szybkość  piękne granie.

Ale prądu potrzebują żeby było ok.

Polecam wypożyczyć warto!  Dużo droższych modeli może tylko pozazdrościć takiego brzmienia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, dar_70075 napisał:

Cały czas po głowie mi chodzi spiąć je z jakimś mocnym wzmacniaczem

Czas pokaże 

Sprawdź zdziwisz się na co te kolumy stać.  Jeśli na dziś z tych czy $ przyczyn nie kupujesz mocnego pieca to pogadaj z ludźmi z forum z okolicy może znajdzie się ktoś i będzie możliwość posłuchać jak zagrają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Pożegnawszy lampowego Lebena poszukuję nowego wzmocnienia dla moich Opium. Możecie coś podpowiedzieć?

Z różnych względów wzmacniacze lampwoe odpadają, natomiast chciałbym zachować podobny styl grania + więcej detali i szczegółów.

Po głowie chodzi mi jakiś Mcintosh lub Gryphon w wersji zintegrowanej. 
Będę odsłuchiwał w domu, ale chcę zawęzić ilość logistyki więc wybiorę 3-4 kandydatów do finału.

Dziękuję za propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.