Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników marki Audio Phase


barbapyndel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja sobie nabyłem kabelek USB od @AudioPhase , razem z @szatan testowaliśmy i... wyjszło że zajebisty jest, znacznie lepszy od Shunyaty, Entreqa. 

No i gra sobie już w systemie. Nie sądziłem nigdy, że kupie tak drogi kabel do drukarki, ale... bez nie dało się juz słuchać 😉

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.12.2021 o 19:47, julius-6 napisał:

A ja sobie nabyłem kabelek USB od @AudioPhase , razem z @szatan testowaliśmy i... wyjszło że zajebisty jest, znacznie lepszy od Shunyaty, Entreqa. 

No i gra sobie już w systemie. Nie sądziłem nigdy, że kupie tak drogi kabel do drukarki, ale... bez nie dało się juz słuchać 😉

Bo kable Audio  Phase dodają blasku systemowi .Po prostu słychać więcej , podkreślają, dają ten sznyt i wyciągają to co najlepsze .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam, 

Stoję przed wyborem kabla USB Audiophase vs Curious. Zależy mi najbardziej na podkreślonym basie. Czy ktoś może mi zarekomendować któryś z tych kabli, bądź miał przyjemność testować oba te kable i może coś więcej na ich temat powiedzieć (porównać)? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MichalZZZZ napisał:

Witam, 

Stoję przed wyborem kabla USB Audiophase vs Curious. Zależy mi najbardziej na podkreślonym basie. Czy ktoś może mi zarekomendować któryś z tych kabli, bądź miał przyjemność testować oba te kable i może coś więcej na ich temat powiedzieć (porównać)? 

Jak ktoś słuchał ,porównywał to u siebie lub pod kątem własnych preferencji .

 Najlepiej posłuchać we własnym systemie i dobrać  pod siebie .

Audio Phase Karol wypożycza na sprawdzenie i to najlepszy sposób żeby dowiedzieć się czy to nasze granie i czy nam odpowiada .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam,kolega zrobił mi kawał i po modernizacji systemu podrzucił mi kabelek usb bo został wypięty i gra na bnc teraz.Jak bym wiedział ,że tak sponiewiera mojego Cardasa to bym go nie wpinał do lumina.Niby skromny czarny kabelek a gra jak złoto ,naprawdę polecam ale i ostrzegam bo kable nawet po 1000$  mogą wylądować w szufladzie 🙂 .Fajnie ,że to Polski produkt ,super robota Karol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
Godzinę temu, EmilioE napisał:

Witaj w klubie! Mam takie same 😃

Chyba nieco inne, ale dość podobne 😉

2 godziny temu, S0nic napisał:

No i jak one grają? Czy ty miałeś opium wcześniej?

Tak, miałem Opium.

Na razie dobieram tor, miejsce.

Brzmieniowo bliżej im do Tannoy LGM niż do Opium. Konturowe, otwarte, szybkie. Dobry jakosciowo bas. Pracuje nad wysokoscia i odległosią od sciany - na fabrycznym standzie jest ciut za chudo, z kolei na moich jest znowu ciut za nisko.

Wokale nie są tak dobre jak na Tannoy (w sumie chyba nic nie jest ;p) , ale nie grają też tak ofensywnie i mają zdecydowanie więcej dołu i są bardzie zbalansowane. 

Trochę takie Tannoy meets Klipsch bym powiedział, ale o zdecydowanie łagodnym charakterze.

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, EmilioE napisał:

U mnie dopiero pokazały klasę z SET 300B. Na push pull nie śpiewały tak przekonująco. Jeśli masz możliwość, to konieczne wypróbuj takie połączenie.

Jest to jeden z konceptow.

Audio Note to parallel SE 10W,  takze nie jest to na pewno zly partner. Amplifona jeszcze nie probowalem, choć pewnie basior byłby  wow... 

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 11.11.2022 o 16:07, MZ napisał:

Część. Zastanawiam się nad wypożyczeniem Opium na testy , ale z tego co tu wyczytałem to większość z was już sprzedała swoje modele. Jak był powód sprzedaży? Coś było z nimi nie tak po dłuższym czasie?

U mnie głownie gabaryt nie pasowal. Kupilem w dobrych pieniadzach ex-demo i grać grały... ale czuc bylo że im ciasno. Gra na nich od tej pory moj kolega , z salonem otwartym 35mkw , ma je fajnie rozstawione i jest dużo lepiej niz u mnie ( w zmak ten sam i zrodlo gorsze) 

Poprawila sie mocno scena i swoboda grania. 

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, julius-6 napisał:

U mnie głownie gabaryt nie pasowal. Kupilem w dobrych pieniadzach ex-demo i grać grały... ale czuc bylo że im ciasno. Gra na nich od tej pory moj kolega , z salonem otwartym 35mkw , ma je fajnie rozstawione i jest dużo lepiej niz u mnie ( w zmak ten sam i zrodlo gorsze) 

Poprawila sie mocno scena i swoboda grania. 

A ile masz m2?

Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, S0nic napisał:

A ile masz m2?

20mkw , ale... sciane za plecami i niestety nie mialem zbyt duzej miejscowosci przesuwania ich/ wysuwania. dało się lepiej grac, ale nie w miejscu, w ktroym mogly stać

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowałęm się na wypożyczenie na test. Jutro na dojść wersja z wymienionym głośnikiem wysykotonowym - papier zamiast berylu. U mnie będą stały w otwartym salonie 60m2 z ok. 1 m2 możliwości przesuwanie dla każdej kolumny. Ciekawy jestem tylko czy zgrają się z resztą systemu. Podobno są czułę na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, MZ napisał:

Ja zdecydowałęm się na wypożyczenie na test. Jutro na dojść wersja z wymienionym głośnikiem wysykotonowym - papier zamiast berylu. U mnie będą stały w otwartym salonie 60m2 z ok. 1 m2 możliwości przesuwanie dla każdej kolumny. Ciekawy jestem tylko czy zgrają się z resztą systemu. Podobno są czułę na to.

tak, czułe są bardzo na każdy kabelek. dobrze mieć worek roznychprzewodów, żeby spasować pod siebie 😉 
 

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, MZ napisał:

Ja zdecydowałęm się na wypożyczenie na test. Jutro na dojść wersja z wymienionym głośnikiem wysykotonowym - papier zamiast berylu. U mnie będą stały w otwartym salonie 60m2 z ok. 1 m2 możliwości przesuwanie dla każdej kolumny. Ciekawy jestem tylko czy zgrają się z resztą systemu. Podobno są czułę na to.

To dobra decyzja 🙂 

Mamy inne systemy ?

Lubimy słuchać różnej  muzyki? 

A w ogóle to My i u Siebie słuchamy i reszta to tylko podpowiedzi . Powodzenia Kolego .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, MZ napisał:

Opiumy od 2 dni już grają i stało się to czego się trochę bałęm. Czyli kolumny nie do końca zgrały się ze wzmacniaczem. Objawia się to bardzo rozlazłym basem. Reszta jest genialna, ale ten bas...

Bas one maja bardzo dobry... ale bas wynika nie tylko ze wzmak/kolumny, ale też kabelki i źródełko.
O akustyce nie wspominam. : )
Jakie towarzystwo gra z nimi ?

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, MZ napisał:

Opiumy od 2 dni już grają i stało się to czego się trochę bałęm. Czyli kolumny nie do końca zgrały się ze wzmacniaczem. Objawia się to bardzo rozlazłym basem. Reszta jest genialna, ale ten bas...

Jaki masz wzmacniacz?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.