Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W amplifonie toroidy wyjściowe są tak wielkie ,że musiały być postawione pionowo aby wejść do obudowy,jak patrzyłem na trafka phasta to bez pzesady toroidy w amplifonie były dwa razy większe,oczyście niczego tu nie sugeruję,żeby była jasność,tylko advocem do postu Maćka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profanuję Johnnego Walkera pijąc go z Cola i cytryną :), sam nie chce wchodzić :)

 

Red nawet z cola kiepski jest jak chcesz wypic cos dobrego bez coli to na poczatek polecam Ci to

http://cavist.pl/jameson-irish-whiskey-07l-40-p-349.html 100ml duza kostka lodu i o coli zapominsz bardzo delikatny smak polecam bo i cena nie wysoka ;) Sorry za off topic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świerzbi mnie aby na próbę do CD zamiast ecc88 wsadzić ruską 6n1p, ale to chyba gupi pomysł ?

 

Ty lepiej kondensatory na wyjściu sprawdź jakie masz a na porządne lampy poczekaj aż dojadą :).

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Red nawet z cola kiepski jest jak chcesz wypic cos dobrego bez coli to na poczatek polecam Ci to

http://cavist.pl/jameson-irish-whiskey-07l-40-p-349.html 100ml duza kostka lodu i o coli zapominsz bardzo delikatny smak polecam bo i cena nie wysoka ;) Sorry za off topic ;)

 

Jameson taki sobie jest, wolę coś takiego ;) szczególnie już dojrzałego osobnika

http://open-bar.pl/photos/swiat_alkoholi/300310/bushmills.jpg

Moje www.seozmagania.blogspot.com dla wszystkich ciekawskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi smakuje Jameson oczywiscie Bushmills tez tyle ze te dojrzalsze to juz nie za 60 pln a ja chcialem koledze polecic cos co bedzie mozna wypic bez coli w cenie zblizonej do Reda ;)

 

Panowie,

 

To nie ten wątek. Może tu warto zajrzeć, aby opisać swoje wrażenia i doznania przy piciu whiskey: http://www.audiostereo.pl/klub-dobrej-whiskey_48806.html

 

Pozdro

elvis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez coli w cenie zblizonej do Reda ;)

 

Red'a dostałem jako łapówkę, więc nie miałem na to wpływu, a Cola i cytryna była w domciu, a że to koniec świata nadchodzi, to trzeba było się napić, w takich chwilach pije się byle co :)

 

To nie ten wątek.

 

Przepraszam, moje kolumny mają kolor whiskey :), to trochę się pokrywa z tematem wątku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, ja humanista jestem :)

Skieruj to pytanie do Audio Note, Kondo, Wavac'a, BAT'a, Audio Resercha'a i całej reszty lampowych tuzów - pewnie chłopaki nie wiedzą co robią. Może ktoś im musi wskazać poprawną drogę?

 

 

Paweł, takie pytanie do niego już padło... odpowiedź także. Teroidy są... dobre bo tanie (zwłaszcza Ogonowskiego) :)

Przejrzyj katalogi Lundahala i Tamury i zobacz ile jest tam traf teroidalnych dedykowanych do lampy. Mogę podpowiedzieć :)

 

 

Pytanie faktycznie padało i to nieraz. Ale jak czytam takie wpisy to trochę słabo mi się robi.

1. Audio note, Kondo, Wavac nie używają toroidów bo nawet gdyby chcieli to nie mogą bo toridy nie mogą pracować w układach SE (poza wyjątkami opracowanymi w ostatnich latach ale cena tych wynalazków zabija)

2. Bat akurat chodzi na toroidach:)

3. Nigdy nigdzie nie napisałem że stosuję toroidy ze względu na koszty że są "dobre bo tanie". Tak na prawdę to wcale one nie są takie tanie wręcz przeciwnie. Dużo taniej mógłbym to zrobić samemu na EI a nie zlecać nawijanie zewnętrznej firmie.

4. Ogonowski wcale nie produkuje transformatorów toroidalnych a ja nigdy nie stosowałem jego produktów i po przygodach z trafem pod GM70 na pewno nigdy stosował nie będę.

5. Przejrzyj katalogi Plitrona i kilku innych firm ceny cię zaskoczą parametry techniczne o ile się na tym znasz również.

 

A tak na marginesie w nowym wzmacniaczu SE na GM70 będą toroidy właśnie i domyślam się że wtedy dopiero zacznie się wojna wyższości świąt

Ale fakty są takie że po kilkunastu próbach z EI CC to toroid okazał się nie do pobicia. Domyślam się że zaraz usłyszę że to grać nie może bo na toroidzie itp. najgorsze że jak się domyślam opinie wygłoszą osoby nie mające o tym pojęcia.

 

Coś takiego znalazłem na stronie opisującej budowę wzmacniaczy lampowych.

Jak się zastanowić to ma to sens.

 

Transformatory na kształtkach EI mają "lepszą prasę" niż toroidalne. Ma to swoje uzasadnienie - taśmy transformatorów toroidalnych są zwykle wykonane z innego materiału (tak zwane taśmy anizotropowe), o większej przenikalności, ale i większych zmianach tej przenikalności w funkcji pola magnetycznego (to samo dotyczy ciętych rdzeni zwijanych z taśm). W rezultacie toroidy powodują większe zniekształcenia niż rdzenie EI o tym samym przekroju. By uzyskać te same zniekształcenia rdzeń toroidalny musi być większy od EI, choć z wszystkimi pozostałymi parametrami jest akurat odwrotnie. Ciekaw wydają się toroidy nie zwijane z taśm, ale składane z pierścieni blachy izotropowej - tyle, że są bardzo rzadkie.

 

Komuś coś świta w głowie ale nie do końca. Wszystko co napisano powyżej się zgadza tylko jeżeli rdzeń buja na powyżej powiedzmy 80% maksymalnej indukcji rdzenia wszystko co poniżej kompletnie nie ma znaczenie a niewielkie "przewymiarowanie" rdzenia nie stanowi w toroidzie najmniejszego problemu. Zresztą takie zniekształcenia pojawią się również w EI tylko przy powiedzmy 85-90% max indukcji dla mnie to żadna różnica i rozpisywanie się o tym nie ma kompletnie sensu. Dobrze zaprojektowany i wykonany toroid zapewni najlepsze parametry. Po drugie jakim trzeba być idiotą żaby budować trafo bez zapasu.

Edytowane przez amplifon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

Ale jak czytam takie wpisy to trochę słabo mi się robi.

Mi się ogólnie słabo robi jak czytam wpisy ludzi z branży.

 

Bo niby co maja napisać? Przyznać, że wytaniają na komponentach dla maksymalizacji zysku? Pewnie nie. Trzeba na poczekaniu dorobić dupie uszy i twierdzić, że to filozofia!

 

A najbardziej mnie mdli od tych szklanaczek stawianych przez stado dupowłazów pod każdym postem branży :)

 

Mdli mnie też już od tego całego forum... wieczne interesy i interesiki... w każdym temacie "lokowanie produktu", syf.

 

Tak mi się wydaje, że życząc wszystkim zdrowych i spokojnych Świąt i spełnienia pragnień w Nowym Roku pożegnam się ładnie ze wszystkimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość G@bi

(Konto usunięte)

Mi się ogólnie słabo robi jak czytam wpisy ludzi z branży.

 

Bo niby co maja napisać? Przyznać, że wytaniają na komponentach dla maksymalizacji zysku? Pewnie nie. Trzeba na poczekaniu dorobić dupie uszy i twierdzić, że to filozofia!

 

A najbardziej mnie mdli od tych szklanaczek stawianych przez stado dupowłazów pod każdym postem branży :)

 

Mdli mnie też już od tego całego forum... wieczne interesy i interesiki... w każdym temacie "lokowanie produktu", syf.

 

Tak mi się wydaje, że życząc wszystkim zdrowych i spokojnych Świąt i spełnienia pragnień w Nowym Roku pożegnam się ładnie ze wszystkimi.

 

 

CZY TO JEST PIERWSZY OBJAW BRAKU POSZANOWANIA FORUMOWICZÓW ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

Nie, raczej ostatni.

Poziom mojej tolerancji przekroczył wartości brzegowe.

 

I dla jasności, nie chodzi mi o Pana Piwowarczyka i nikogo z imienia i nazwiska.

Tak ogólnie mi się już przelało :)

Edytowane przez masza1968
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry to ja.........czy mógłbym porozmawiać z Panem Amplifonem?

 

Chce tylko powiedzieć,że trafa toroidalne plitron są dobre,a nawet swietne,ale tylko model 3025-SE do wzmaków na lampie 2A3 LUB 300B.........tylko

to chciałem Panu przekazać,a od Pana chciałbym posiąść ta wiedzę tajemną-kto Panu nawijał trafa zasilające,a potem wyjściowe do tych pańskich

amplifonów.Jestem człowiekiem lubiącym się śmiać-może Pan nam to napisze to sie wszyscy pośmiejemy.

Proponuje porównanie wzmacniaczy gm70-takowy również posiadam,zreszta i tak niedługo poprosze go od Pana na testy-podobno jest niezły.

Chcę tylko jeszcze powiedzieć,że będzie mi dane w przyszłym roku bycie właścicielem wzmacniacza na lampie gu-48...........i tu musze Pana

mocno zmartwić-nie będzie on na trafie toroidalnym-tylko na trafie do tego specjalnie przygotowanym na amerykanskim żelazie M4.

POZDRAWIAM PANA ŚWIĄTECZNIE I OCZEKUJĘ PAŃSKICH MONOBLOKÓW DO ODSŁUCHU U SIEBIE......za co z góry dziekuję.

Zaznaczam także,że w audio każdy jest mądry na swój sposób i trzymajmy sie tego.

 

Ogólnie rzecz nazywając po imieniu posiadam także wzmak na diabełkach i tez nie jest on na toroidach,ale na Lundahlach-zreszta deykowanych

do tej lampy lub do lampy 6l6 nr 1627/90mA szczelina-żaden zamontowany tam toroid nawet brzmieniowo nie zblizy sie do tego trafa-także luzik.

Zapewniam Pana,że te diabełki śmiało dadza radę pociągnąć takie wymagające kolumny jak np.martin logan clx))-te jedyne w kraju.

Pozdrawiam i prosze o ew.kontakt.

 

Komuś coś świta w głowie ale nie do końca. Dobrze zaprojektowany i wykonany toroid zapewni najlepsze parametry.

 

A co z brzmieniem takiego urzadzenia??-bo parametry w audio nie grają-chociaż przyznam toroidy je na pewno mają))-tzn.

te parametry tylko.

Edytowane przez stary audiofil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O brzmieniu to może wypowie się osoba, która słuchała obydwie wspomniane konstrukcje na GM70 w jednym systemie. Tak się składa, że jestem nią właśnie ja.Przewagi wzmacniacza z trafami EI nad toroidami nie stwierdziłem. Było raczej odwrotnie, prototyp Amplifona zagrał bardziej dynamicznie z odważna górą i niesamowitym wykopem. Był odczuwalnie mocniejszy. Gra cały układ a nie trafo wyjściowe. Pisanie o przewadze jakiegokolwiek produktu ze względu na zastosowanie jednego z komponentów jest bzdurą. Obydwie konstrukcje to klasowe urządzenia i chciałbym mieć więcej tego typu "problemów". Grają odmiennie ale klasę i wybitne brzmienie można osiągnąć wieloma drogami. Diabłów Piotrka jeszcze u mnie nie sprawdziliśmy bo jak twierdzą znawcy z 608 mają przestera:) To tak dla rozluźnienia atmosfery.

 

 

Proponuję zająć się prawdziwie audiofilskimi zabawkami STX ponoć to zacne polskie konstrukcje za niewygórowaną kwotę. Może Yul coś na ten temat napisze?

Edytowane przez Szymon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prototyp wejdzie do obudowy docelowej i będzie na pewno grało inaczej-zapewniam wszystkich w tym SZYMONA.........słyszącą .wyrocznię!!

 

ps.

Mimo Twojej oceny jestem skłonny tych gm-70 posłuchac i porównać u siebie-bo potrafię też ocenić granie-tez mam swoje uchle))

Edytowane przez palton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prototyp wejdzie do obudowy docelowej i będzie na pewno grało inaczej-zapewniam wszystkich w tym SZYMONA.........słyszącą .wyrocznię!!

Fajna zabawa.........niczym w 608 na tegorocznym AS))

ps.

Mimo Twojej oceny jestem skłonny tych gm-70 posłuchac i porównać u siebie-bo potrafię też ocenić granie-tez mam swoje uchle))

chyba nie sądzisz ,że tak samo zagrają u Ciebie jak u Szymona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys amplifona próbowali uczyc fachu ludzie ktorzy przynajmniej mieli własne konstrukcje na koncie

teraz wystarczy cos kupic i mozna pisac :)

 

Szymon a jak inaczej nazwac rzęzenie wzmacniacza na metalowym kawałku ? moze zrobiło sie nagle za głośno :)

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny kawałek,poproszę ``Gwiazdkę``może przyniesie: http://www.youtube.com/watch?v=DZWHRTpwUsE&playnext=1&list=PL74726F27622A7337

 

 

AJ super kawalek ;] kocham takie brzmienia ;]

 

Jesli masz takich wiecej to podziel sie ;] chetnie poslucham

Edytowane przez DJ_Achmed

Lampa jest jak wino . Czym starsza tym lepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Andrzeju(po nazwisku jakoś tak niezręcznie)!Jest Pan tutaj mile widziany-proszę pisać,zawsze jesteśmy ciekawi co nowego,Ja miałem Amplifona,byłem w Staszowie-podobnie moi koledzy.

 

Ja miałem 5 amplifonów u siebie przez ostatnie 8 lat - trzy wt40 i dwa odtwarzacze tacd. Gdyby podliczyc godziny muzyki jakie dane mi było słuchac większosc własnie grała na amplifonie.

Ps fajna płyta tez lubię takie klimaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.