Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio wymieniłem zwrotnice w minasach premium( na morelu supreme) rok produkcji kolumn 2010.Chciałem sie podzielić wrażeniami tz byłem mocno zaskoczony kiedy odpaliłem sprzęt, pędze minasy lampą 8x kt 66 monobloki + przedwzmacniacz +cd vincent cd 1.1.Ktoś napisał w recenzji że po wymianie zwrotnić to nie te same kolumny pomyslałem sobie że to troche naciągane,kopara mi opadła jak usłyszałem pierwsze dzwięki,przedewszystkim jakość przekazu powalajaca aż cieżko oderwać ucho ; )minasy urosły i wydoroślały pod każdym względem:bas mega szybki potrafi kopnąć w klate a i jest go więcej na plus miałem przedtem niedosyt tego zakresu teraz jest miodzio : )srednica nabrała magii super wokale więcej detali w wysokich rejestrach ,mimo tego że efektywność spadła jest naprawde ok.Naprawde kawał dobrej roboty Panie Grzegorzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vincenty

 

Hej,

Twój post spadł mi jakby z nieba:) Od niedawana jestem użytkownikiem Minas Anor Premium (produkcja 2009) na Esotec'u D260. Póki co gra to w tymczasowym mieszkaniu (a konkretnie pomieszczeniu ok. 20 m2). "Za chwilę" przeprowadzam się do innego mieszkania i Minasy będą musiały grać w pomieszczeniu około 35 - 40 m2. Z opisu Twojego profilu wywnioskowałem, że u Ciebie grają w około 30 m2. Mam lekkie obawy czy sobie poradzą w tak dużym pomieszczeniu, dlatego pytanie do Ciebie czy dają radę (w szczególności pod kątem basu)? Ewentualnie szukam pocieszenia w zapewnieniu, że upgrade zwrotnicy to 2,5 way w tej materii wiele pomoże:) możesz potwierdzić lub też rozwiać moje nadzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vincenty

 

Hej,

Twój post spadł mi jakby z nieba:) Od niedawana jestem użytkownikiem Minas Anor Premium (produkcja 2009) na Esotec'u D260. Póki co gra to w tymczasowym mieszkaniu (a konkretnie pomieszczeniu ok. 20 m2). "Za chwilę" przeprowadzam się do innego mieszkania i Minasy będą musiały grać w pomieszczeniu około 35 - 40 m2. Z opisu Twojego profilu wywnioskowałem, że u Ciebie grają w około 30 m2. Mam lekkie obawy czy sobie poradzą w tak dużym pomieszczeniu, dlatego pytanie do Ciebie czy dają radę (w szczególności pod kątem basu)? Ewentualnie szukam pocieszenia w zapewnieniu, że upgrade zwrotnicy to 2,5 way w tej materii wiele pomoże:) możesz potwierdzić lub też rozwiać moje nadzieje?

Od Smoga kupiłeś minaski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie,polecam Ci kontakt z Grześkiem Rogalą celem "odświerzenia" zwrotnicy,na górę daj mundorfa supreme co zaowocuje lepszym detalem i muzykalnością i cewki wymień na powietrzne,wkład finansowy niewielki a jaka poprawa no i na 2,5 drogi to minasy zaczną nowe życie w starych budach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie,polecam Ci kontakt z Grześkiem Rogalą celem "odświerzenia" zwrotnicy,na górę daj mundorfa supreme co zaowocuje lepszym detalem i muzykalnością i cewki wymień na powietrzne,wkład finansowy niewielki a jaka poprawa no i na 2,5 drogi to minasy zaczną nowe życie w starych budach

 

Potwierdzam :)

 

Marka-Amplifon z ceramikami i dac-kiem StelAudio grał niesłychanie szybko dokładnie,impulsy pojawiały się i znikały natychmiast,zatarł się również wrodzony charakter tego wzmacniacza.

 

Faktycznie było szybko i dokładnie, choć ja wolę jednak trochę cieplej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie,polecam Ci kontakt z Grześkiem Rogalą celem "odświerzenia" zwrotnicy,na górę daj mundorfa supreme co zaowocuje lepszym detalem i muzykalnością i cewki wymień na powietrzne,wkład finansowy niewielki a jaka poprawa no i na 2,5 drogi to minasy zaczną nowe życie w starych budach

 

Dzięki za wskazówki. Na pewno się przydadzą w razie "W".

 

U mnie Minasy 2,5 drożne grają w 35 metrach i basu jest dużo, ale to zależy też od wzmacniacza czy wytwarza mocny, mięsisty bas.

 

Ja napedzam NAD'em 326, mam nadzieję, że wystarczy, no ale czas pokaże. Nadzieja zawsze jest;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie zmieniłem Rotela RA-980BX na Xindak PA-M końcówka mocy + Audiolab M-DAC. Xindak działa w czystej klasie A i generuje o wiele potężniejszy, cieplejszy i pełniejszy bas niż Rotel, chociaż nie aż tak szybki.

 

Wydaje się, że dobrze zgrywa się z Minasami. Patryk_1980 też go testuje i ma te same spostrzeżenia.

Edytowane przez kony74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączenie Minas Anor z klasą A daje według mnie/na mój gust taki złoty środek: masa, głębia, potęga ale i kontrola. Pewnie można szybciej na dole ale bez wypełnienia, osobiście nie czuję spowolnienia więc jest świetnie.

Mogę zdradzić że mam wypożyczony cedek Xindak Muse 2.0 (08) te połączenie sprawia mi ogromną przyjemność :) Wokal... ach poezja, zejście na basie szok, jakby ktoś zdjął jakiś tłumik, dosłownie słychać i czuć że kolumny oddają ten zakres i nie trzymają Go w sobie.

Widać mam za małe doświadczenie z odtwarzaczami cd, gdyż nie sądziłem że zmiana na inny może dać aż taki efekt.

pzdr,

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako uzupełnienie dodam tylko, że bas w Xindak PA-M jest wystarczająco szybki a pod tym względem mam szczególne wymagania ponieważ słucham metalu. Trzeba było jednak aby niewygrzany Xindak pograł kilkanaście godzin aby bas nabrał szybkości, na początku nie nadążał za szarpidrutami. W Rotelu bas był szybszy, piekielnie szybki ale z tymi kolumnami nie miał wystarczającej masy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeszedłem na ariesy

 

Tak z ciekawości - które konkretnie? Na stronie studia widzę 3 modele. Możesz jakoś porównać Ariesy do Minasów?

 

jeśli jeszcze się w to nie bawiłeś, to "przygnieć" czymś minasy - daj na górę np 5 kg książek i posłuchaj :)

 

Co tym zabiegiem uzyskam (oprócz pogłębiania dziur w panelach ;) )?

 

jeśli jeszcze się w to nie bawiłeś, to "przygnieć" czymś minasy - daj na górę np 5 kg książek i posłuchaj :)

 

sorry, nie zauważyłem, że kierowałeś te słowa do Patryka:) Mimo wszystko ciekaw jestem czego po tych zabawach można się spodziewać.

Edytowane przez joshua_jones
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje Minasy zaczynam odkrywać na nowo (po prawie 3 latach) dzięki Destiny, ależ to się zgrało:-))). Aż "strach" pomyśleć co będzie po tunningu;-), dopiero wtedy będę szukał nowego źródła, może niekoniecznie cedek?

 

Cytrus>

"jeśli jeszcze się w to nie bawiłeś, to "przygnieć" czymś minasy - daj na górę np 5 kg książek i posłuchaj :)"

 

Mam dociążone po 7kg na "łebka", ale nie słyszę różnicy, mam tylko wewnętrzny spokój;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Esotec jest bardzo wyrafinowanym tweeterem,daje gęsty i soczysty dzwięk ,jednak nie jest detaliczny.W aplikacji minas anor z esotec-iem średnica jest użekająca(mowa o 2 way),dzwięk jest zaookrąglony i przyjemny ale z drugiej strony lekko owiany mgiełką,to bardzo muzykalne kolumny z lekkim podbiciem w okolicy średni/wyższy bas,zejscia nie ma do piwnicy ale to co jest daje duże poczucie prawdy na basie-jest kontur i szybkość nawet z lampkami A- klasowymi.Jakbym miał teraz moje stare minasy to bym wystrugał dla nich nową zwrotkę opartą na kondach mundorfa supreme ,cewki powietrzne np jantzen na dół a na górę silver coil Intertechnika i rezystory koherent audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.