Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

o cholera to masz tej srebrnej biżuterii faktycznie z pół kilo))

 

Elmero

Na Twoim miejscu konekty bym kupił z sonus olivy.........bez odsłuchu wiem,ze będą lepsze od tego polskiego argentum-zrobisz jak uwazasz.

 

Na pewno odsłucham, wnioski sam muszę z tego wyciągnąć

Moje www.seozmagania.blogspot.com dla wszystkich ciekawskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o cholera to masz tej srebrnej biżuterii faktycznie z pół kilo))

 

Elmero

Na Twoim miejscu konekty bym kupił z sonus olivy.........bez odsłuchu wiem,ze będą lepsze od tego polskiego argentum-zrobisz jak uwazasz.

Piotrek a Ty jakie masz głośnikowe,z tego co pamiętam to YP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sporo kabli od Andrzeja Witka, jak ktos potrzebuje to mogę odstąpić w dobrej cenie dla klubowiczów. YP też trzymam w pudle ze 3 komplety w tym parkę masterów 2x3m.

 

Szymon, a może udało by się jakoś dogadać i ja bym sobie tych kabelków posłuchał w bezpośredniej konfrontacji z kabelkami od Argentum jak do mnie zawitają?? Liczę na pozytywne rozpatrzenie podania, a szczegóły, jeśli wyrazisz zgodę dogadamy na PW

 

Pozdrawiam

Moje www.seozmagania.blogspot.com dla wszystkich ciekawskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon, a może udało by się jakoś dogadać i ja bym sobie tych kabelków posłuchał w bezpośredniej konfrontacji z kabelkami od Argentum jak do mnie zawitają?? Liczę na pozytywne rozpatrzenie podania, a szczegóły, jeśli wyrazisz zgodę dogadamy na PW

 

 

Do mnie możesz podjechać z jakimś głośnikowcem, jak będziesz chciał go porównać do YP,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie możesz podjechać z jakimś głośnikowcem, jak będziesz chciał go porównać do YP,

 

Dziękuję za zaproszenie, głośnikowe to kolejny krok, odezwę się na pewno

Edytowane przez Elmero

Moje www.seozmagania.blogspot.com dla wszystkich ciekawskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon, a może udało by się jakoś dogadać i ja bym sobie tych kabelków posłuchał w bezpośredniej konfrontacji z kabelkami od Argentum jak do mnie zawitają?? Liczę na pozytywne rozpatrzenie podania, a szczegóły, jeśli wyrazisz zgodę dogadamy na PW

 

Pozdrawiam

 

Interkonekty rca na bulletach lub XLRach też się znajdują w moim pudełku. Policzyłem i mam 6 głośnikowych. 3 od Andrzeja i 3 YP. Jak ktoś się chce pobawić to mogę podesłać. W kolumny też się nadają. W razie czego przetopię ja na kruszec :)

 

Rezyslaw, u mnie nie występuje osłabienie góry lub nadmiar basu na YP. Gdzieś w systemie masz "psujka". Witkowe mają bardziej dojrzałe brzmienie to może Ci przypadną do gustu. Tyle, że gra dopiero wersja najgrubsza a to już się robią koszty. Master posiada lepsze wypełnienie, szybszy basik i pełniejszy przełom środka. Chyba podeśle Ci dwa to sam posłuchasz.

Edytowane przez Szymon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elmero jak masz ochotę potestować sonus oliva to mam IC który robiony był na zamówienie. Mój jest po prostu podwójny zakończony srebrnymi bullet plugami :) Ja z chęcią posłucham Twoich Minas Anor i spróbuję się do nich przekonać. Chciałem je kupić pojechałem na odsłuch klocek napędzający za 30K i niestety wtopa kolumny nie grały (może poprzedni właściciel zepsuł coś w zwrotnicy). Może u ciebie jest inaczej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elmero jak masz ochotę potestować sonus oliva to mam IC który robiony był na zamówienie. Mój jest po prostu podwójny zakończony srebrnymi bullet plugami :) Ja z chęcią posłucham Twoich Minas Anor i spróbuję się do nich przekonać. Chciałem je kupić pojechałem na odsłuch klocek napędzający za 30K i niestety wtopa kolumny nie grały (może poprzedni właściciel zepsuł coś w zwrotnicy). Może u ciebie jest inaczej ;)

 

Dam Ci znać, jak będę miał jeszcze inne kabelki, dokona się małej konfrontacji i jak najbardziej zapraszam. Nie mam klocka za 30k tylko za 3k i pewnie to słychać, w każdym razie serdecznie zapraszam na odsłuch Minasów

Pozdrawiam

Moje www.seozmagania.blogspot.com dla wszystkich ciekawskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Rezyslaw, u mnie nie występuje osłabienie góry lub nadmiar basu na YP.

elektrostaty inaczej prezentują detale u góry niż kopułka SS,a bas masz aktywny.ten kabel do amplifonów niezbyt pasuje-jak dla mnie.do A-klasowego tranzystora również.Nie ma sprawy jak ktoś tak lubi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elektrostaty inaczej prezentują detale u góry niż kopułka SS,a bas masz aktywny.ten kabel do amplifonów niezbyt pasuje-jak dla mnie.do A-klasowego tranzystora również.Nie ma sprawy jak ktoś tak lubi.

 

Bardzo dobre spostrzezenie i prawdziwe bez zadnego naciągania-bo sa rózne sposoby na robienie dobrego grania.

 

Rezysław

Mam yp argentum konekt na furutechach rodowanych-nie jest to tani kabel ale furutechy pna go do góry i likwidują ostrość.

Natomiast miałem yp sound argentum głośnikowy i był u mnie miesiąc-było nadzwyczaj ostro-kazda lampa to SE-moze to dlatego tak sie dzieje.

Miałem i Witkowe srebrne konekty-kabel ponad 10 -letni w takiej siatce chyba miedzianej-był to znakomity kabel-głośnikowy był niezły,ale

brakowało mu dłuższych wybrzmień-taki był zadawalający,ale nie wciągajacy.Miałem tez u siebie srebrne alpha core goertz do bardzo mocno

przyciemnionych systemow bardzo dobry kabel głosnikowy-natomiast konekty były u mnie niemalże jak tępe zyletki-takie szorstkie dość.

Najmilej wspominam konekt sonus olivy-poszedł razem z kolumnami kelly transducers-takie fajowe kolumny do lampy-kiedyś wielki hit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elektrostaty inaczej prezentują detale u góry niż kopułka SS,a bas masz aktywny.ten kabel do amplifonów niezbyt pasuje-jak dla mnie.do A-klasowego tranzystora również.Nie ma sprawy jak ktoś tak lubi.

 

Dwa zdania ale nic się nie zgadza:)

Kabli YP słuchałem również na konstrukcjach konwencjonalnych Xavian XN360 właśnie na scanie, Akustyków też na scanie, AP Cardeas, Thieli 3.7 i kilku innych. Mam 3 systemy i obecnie nie używam kabli srebrnych (oprócz sieciówek). Nie słuchałeś moich monobloków Amplifona, więc skąd teza że nie pasują do Amplifona? One nie mają nic wspólnego z WT40. Żadne moje elektrostaty nie mają aktywnego basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam Ci znać, jak będę miał jeszcze inne kabelki, dokona się małej konfrontacji i jak najbardziej zapraszam. Nie mam klocka za 30k tylko za 3k i pewnie to słychać, w każdym razie serdecznie zapraszam na odsłuch Minasów

Pozdrawiam

Nie ważne za ile jest klocek, ważne, żeby grało :) Czekam w takim razie i wezmę ze sobą coś jeszcze ale to się umówimy :)

Jakie objawy, albo jakie miałeś uwagi do "grania"?

Heh objawy trudno powiedzieć ale spodziewałem się dużo więcej po takim zestawie (czytaj normalnej muzyki). Zagrał on dużo słabiej od mojego a na końcach mam kolumienki oparte na visatonie z przetwornikami za 1000pln na 2 kolumny! ;) Wydaje mi się, że sprzedającego ktoś przy kupnie po prostu przekręcił ponieważ po specyfikacji i rozmowie z producentem powinien być inny wysokotonowy. Mógł być zamieniony na pałę bez zmian w zwrotnicy lub kolumny sprzedane jako premium z 2 drożną zwrotnicą. Nie mam pojęcia. Nie zraziłem się do konstrukcji bo chyba wszyscy zachwycający się głusi nie są ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że sprzedającego ktoś przy kupnie po prostu przekręcił ponieważ po specyfikacji i rozmowie z producentem powinien być inny wysokotonowy. Mógł być zamieniony na pałę bez zmian w zwrotnicy lub kolumny sprzedane jako premium z 2 drożną zwrotnicą. Nie mam pojęcia. Nie zraziłem się do konstrukcji bo chyba wszyscy zachwycający się głusi nie są ;)

 

To możliwe, bo to zacna konstrukcja i łatwa do "napędzenia".

 

Zapraszam na odsłuch do siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłucham chętnie w każdej konfiguracji ;) kiedyś najeździłem się ze swoim sprzętem po Polsce, żeby mieć rozeznanie co jak gra a teraz mi się nie chce pakować 4 klocków, kabli itp bo każdy ma inne pomieszczenie. U mnie akustyka jest zaskakująco dobra więc jeśli mnie coś urzeknie to postaram się sprowadzić to najpierw do siebie, żeby podjąć ostateczną decyzję :)

Serdecznie wam dziękuję.

Imacman jeśli jesteś z Warszawy to chętnie wpadnę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie już zawitał prezent mikołajowy i się wygrzewa. Gra fantastycznie i nie ma porównania z tym co dotychczas miałem (mimo, że miałem wiele). W najbliższym czasie jeszcze testy na monitorach Studio16Hz, zobaczymy czy też będzie tak fajnie jak na accutonach.

post-12308-0-84607100-1358367410_thumb.jpg

post-12308-0-49366700-1358367424_thumb.jpg

Słucham tylko muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednia Gm-70 jest częścią tej :), a reszta poszła do pudła lub do śmieci. Ta jest wynikiem 3 lat pracy nad układem, i prace głownie oparły się o zasilanie, oraz wymianę części na takie, które najlepiej się spisały przez ten czas bez parcia na jakiekolwiek oszczędności. Tak więc rezystory to w zasadzie same Audio -noty + milsy 15W (bo takich nie ma w ofercie AN), to samo z kondami (też AN miedź i mylar) + jenseny miedziane, wszystko kablowane drutem srebrnnm w złocie w izolacji teflonowej (no może nie wszystko, bo jeszcze sygnał został poprowadzony w chyba najlepszym kablu jakim słyszałem - to druty miedziane srebrzone w izolacji teflonowej i ekranie ze srebra, i to wszystko jeszcze izolowane teflonem). Podstawki pod lampy teflonowe Yamamoto i tak dalej... No i tak przez lata "uzbierał" się "audiofilski" wzmacniacz.

 

Tak to powiedzmy DIY - bo mi wzmacniacze fabryczne w większości nie "grały", a te co grały na tyle dobrze - kosztowały więcej niż moje mieszkanie :)

Edytowane przez Koobal

Słucham tylko muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednia Gm-70 jest częścią tej :), a reszta poszła do pudła lub do śmieci. Ta jest wynikiem 3 lat pracy nad układem, i prace głownie oparły się o zasilanie, oraz wymianę części na takie, które najlepiej się spisały przez ten czas bez parcia na jakiekolwiek oszczędności. Tak więc rezystory to w zasadzie same Audio -noty + milsy 15W (bo takich nie ma w ofercie AN), to samo z kondami (też AN miedź i mylar) + jenseny miedziane, wszystko kablowane drutem srebrnnm w złocie w izolacji teflonowej (no może nie wszystko, bo jeszcze sygnał został poprowadzony w chyba najlepszym kablu jakim słyszałem - to druty miedziane srebrzone w izolacji teflonowej i ekranie ze srebra, i to wszystko jeszcze izolowane teflonem). Podstawki pod lampy teflonowe Yamamoto i tak dalej... No i tak przez lata "uzbierał" się "audiofilski" wzmacniacz.

 

Jestem pełen podziwu dla wytrwałości w doborze elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie już zawitał prezent mikołajowy i się wygrzewa. Gra fantastycznie i nie ma porównania z tym co dotychczas miałem (mimo, że miałem wiele). W najbliższym czasie jeszcze testy na monitorach Studio16Hz, zobaczymy czy też będzie tak fajnie jak na accutonach.

Jakie monitory będziesz podpinał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ariesy słuchałem nie raz - accutony jednak są po prostu lepsze (nie ujmując niczego, to moje subiektywne zdanie). Poza tym, mam małe pomieszczenie, w których rzeczone kolumny nie miały by szansy zagrać, a mieszkania póki co nie planuję zmienić :). Grzegorz pewnie ten wzmacniacz będzie miał u siebie za jakiś czas (prosi o pożyczenie) więc jak go znam, to mój wzmacniacz i z Ariesami zagra.

Słucham tylko muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wygląda "erotyczna" wersja wzmacniacza" - będzie dobrym kompanem do kolumn. Jedynym niewypałem jest potencjometr KHOZMO, w najbliższym czasie zmienię go na DACTA :(

 

 

 

a co z tym khozmo jest nie tak ? sam zastanawialem sie nad zastosowaniem tego potka

Edytowane przez DJ_Achmed

Lampa jest jak wino . Czym starsza tym lepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to nie jest zwykły potek - to shunt, czyli daje zmienne obciążenie dla źródła. 50k to on ma jak jest max ściszony a 500k jak jest odkręcony. Dużo źródłe nie będzie chciało współpracować z takim potkiem, z jednym może być dobrze, z innym beznadziejnie. A najgorszą wadą jest to, że trzeszczy chyba najgorzej ze wszystkich potkow jakie słyszałem ( i z tego co można poczytać, nie tylko ja mam taki problem) - w tej cenie to niewybaczalne! Zaleta - bardzo ładnie wygląda i jest dobrze zrobiony pod kątem mechanicznym.

Edytowane przez Koobal

Słucham tylko muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.