Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość masza1968

(Konto usunięte)

Był czas, że miałem głośnikowe i IC jako demo do wypożyczenia ale wszystko już się sprzedało a ja stałem się mało wiarygodny dla kupujących bo sam zmieniłem markę okablowania :)

Mimo to zawsze będę dobrze wspominał YP. Przez wiele lat byłem zakochany w srebrnym okablowaniu i przeszedłem przez SO, Monolithy, Versusy i średnie Kondo. YP u mnie wypadło najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

A to co innego, masa zostanie a SO na tweeter może dodać więcej szczegółów a przy tym większą przestrzeń.

W teorii wygląda to nie głupio, zobaczymy jak wyjdzie w praktyce.

Spróbuj jeszcze na górę dać Resona (można go bez problemu wypożyczyć). Może dać podobny efekt za znacznie mniejsze pieniądze.

Edytowane przez masza1968
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był czas, że miałem głośnikowe i IC jako demo do wypożyczenia ale wszystko już się sprzedało a ja stałem się mało wiarygodny dla kupujących bo sam zmieniłem markę okablowania :)

Mimo to zawsze będę dobrze wspominał YP. Przez wiele lat byłem zakochany w srebrnym okablowaniu i przeszedłem przez SO, Monolithy, Versusy i średnie Kondo. YP u mnie wypadło najlepiej.

 

O jakich Kondo piszesz IC czy głośnikowych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie KSL-SPz wypadł lepiej, był bardziej naturalny i neutralny.

W jednym czsie miałem u siebie zarówno Kondo jak i YP.

Jeśli chodzi o IC, to YP poległ przy KSL-Vz nie mówiąć już o KSL-LPz ,dlatego "gram " na Kondo.

 

Tylko jaka jest cena Kondo a jaka YP !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a może ktoś z was porównywał kiedyś Argentum 6/4 z YP Sound Argentum, czym się różnią. Szukam do lampki na EL34, czyli muszę otworzyć bardziej górę, i odmulić delikatnie niższe basy

Pozdrawiam

Moje www.seozmagania.blogspot.com dla wszystkich ciekawskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

muszę otworzyć bardziej górę, i odmulić delikatnie niższe basy

To YP Tobie nie podejdzie. Szukaj na wypożyczenie "typowego" srebra jak np Albedo Blue albo drożej bez srebra Nordost Red Dawn.

Ukraińskie YP nie są brzmieniowo jak ogólne wyobrażenie o srebrnym okablowaniu. Słodzą górę, średnicę przekazują w sposób neutralny i wyraźnie podrysowują bas.

 

Chociaż nie słyszałem YP z Minasami. Może Marek niech się bardziej obiektywnie wypowie.

Edytowane przez masza1968
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh, no jeśli jeszcze bardziej podbijają bas, to faktycznie będzie tego za dużo, a ja szukam otwartej góry. Pojawiła się na allegro oferta na YP Sound Argentum za 650 zł więc myślałem, że może warto zanabyć

Pozdrawiam

Moje www.seozmagania.blogspot.com dla wszystkich ciekawskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam do lampki na EL34, czyli muszę otworzyć bardziej górę, i odmulić delikatnie niższe basy

 

Moze lepiej wsadź coś z lamp mocy KT-66? Bas na pewno sporo zyska na odmuleniu a i góra jest bardzo ok. Przynajmniej na tych lampach w Phasta integrze z breylami na wysokich.

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze lepiej wsadź coś z lamp mocy KT-66? Bas na pewno sporo zyska na odmuleniu a i góra jest bardzo ok. Przynajmniej na tych lampach w Phasta integrze z breylami na wysokich.

 

a lampki kt66 to zamienniki EL34?? KT77 i 6ca7 to wiem, ale kt66 to chyba nie do mojego wzmaka. A lampki wymienię na kt77 od Genalexa

Moje www.seozmagania.blogspot.com dla wszystkich ciekawskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż nie słyszałem YP z Minasami. Może Marek niech się bardziej obiektywnie wypowie.

 

W moim pomieszczeniu, przy opanowanych rezonansach pomieszczenia, gdzie bas jest szybki i konturowy YP z moimi Minasami zagrał lepiej od Kondo KSL-SPC. Oczywiście można lepiej, ale nie za te pieniądze.

 

Sądzę, że YP + Minasy to dobre zestawienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim pomieszczeniu, przy opanowanych rezonansach pomieszczenia, gdzie bas jest szybki i konturowy YP z moimi Minasami zagrał lepiej od Kondo KSL-SPC. Oczywiście można lepiej, ale nie za te pieniądze.

 

Sądzę, że YP + Minasy to dobre zestawienie.

 

Marku, u mnie nie ma opanowanej akustyki, więc boję się trochę podbitych basów, 2,5 w Minasach drogi daje mi dużo basu i jeśli go jeszcze wzmocnię to może mi to przesłonić resztę pasma, normalnie można osiwieć z tymi kablami. Argentum będę miał do odsłuchu z możliwością zwrotu, więc wtopy nie będzie jeśli mi się nie wpasuje w system, ale to z allegro to już kupno w ciemno, czego nie lubię.

Moje www.seozmagania.blogspot.com dla wszystkich ciekawskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a lampki kt66 to zamienniki EL34?? KT77 i 6ca7 to wiem, ale kt66 to chyba nie do mojego wzmaka. A lampki wymienię na kt77 od Genalexa

A... bo mi Mingda Meixing MC34-A sie wyszukał.

http://www.china-highend-hifi.com/prod011234125334.htm

A w tym można i KT66.

Lampy z rodziny KT panują nad membranami.

Jak wg. specyfikacji możesz wymienić na jakąś KT to warto spróbować. Kontrola basu powinna być b. dobra.

Edytowane przez jarkog

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a może ktoś z was porównywał kiedyś Argentum 6/4 z YP Sound Argentum, czym się różnią. Szukam do lampki na EL34, czyli muszę otworzyć bardziej górę, i odmulić delikatnie niższe basy

Pozdrawiam

aale o jaki kabel się pytasz? IC czy głośnikowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dzięki za rady i informacje. Doszedłem do wniosku, że nic na szybko, ukraiński IC nie zając nie ucieknie, a jak nie dziś to jeszcze kiedyś się pojawi. Na razie przygotowywane są dla mnie kabelki z firmy Argentum 6/4 i 4/4, posłucham, postaram się to skonfrontować z jakimś sreberkiem od Albedo może od Sonus Oliva też coś się załatwi.

@Triode za cholerę nie znam tego Kimbera i nie wiem czego się po nim spodziewac

Moje www.seozmagania.blogspot.com dla wszystkich ciekawskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem dziś z p. Andrzejem z SO i metr srebrnego druta w teflonie 89zł kosztuje za pojedyńczą żyłę najcieńszą ,więc na wysokotonówkę 2x2,5m wyjdzie 890zł ewentulnie można wykorzystać masę z zakresu midbasa i zrobić odczep tylko dodatni i pociągnąć tylko jedną żyłę na tweeter(mowa o bi)to wyjdzie połowa czyli 445zeta

Edytowane przez Rezyslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.