Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Patryk,

poczekaj proszę z recenzją do tzw. ostatniej chwili.

Zmiany zajdą zapewne spore - System się ułoży i tekst Ci się w głowie też dobrze ułoży;)

3mam kciuki.

pzdr

Wu

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk,

gratuluję wytrwałości i udane (zapewne) nowego sprzętu. Napisz mi proszę jak tym Xindakiem sterujesz, bo jeśli jest to końcówka, to chyba musi być coś "przed"? Chyba dobrze rozumiem? Z gory przepraszam za "dziecinne" pytania, ale jestem laikiem w tych pre, końcówkach i innych dzielonych piecach;-) Właśnie jestem na etapie poszukiwania wzmaka (marzy mi się znaleźć Destiny jedynkę), rozmawiałem też z Panem Grzegorzem, który delikatnie pokierował mną w kierunku lampy. No cóż, zobaczymy, wiem, że na pewno na wiosnę zrobimy z moimi Minasami upgrade:-) Pozdrawiam serdecznie wszytkich!

 

No tak... już sobie sam odpowiadam... zajrzałem do klubu Xindaka, tam bliższe plany na zdjęciach - toż to integra, ok, sorry za "zamieszanie". Pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,panowie miałby ktoś możliwość wypożyczenia dobrych kabli głośnikowych na kilka dni?oczywiście jeżeli byłby ktoś zainteresowany sprawzić moje to również propozycja dzała w obie strony,pozdrawiam Paweł

Edytowane przez Rezyslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz Baltlab bardzo znany i uznany ,sam bym go zestawił z Ariesami i posłuchał tej konfiguracji .Niestety nie przewinął się w zestawieniach wzmacniaczy klientów którzy zabierali swój sprzęt towarzyszący. AB klasowe czysto brzmiące wzmcniacze tranzystorowe generalnie są dobrym partnerem dla Ariesów .Grają takie zestawienia z Aries jak :Hegel,Electrocompaniet ,krel KAV300i, AudioNet Sam V2,nawet Rotel RA 980 ,cfzy koncówki mocy 970,980.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z klubowiczów słyszał ariesy z baltlabem epoca 2 (lub 1v3) ? Interesuje mnie czy ten wzmak uciągnie ariesy, czy nie ma problemów z basem ? Kolumny nisko efektywne więc się wacham czy to zagra.

Mysle ze moze byc za slaby sam mam E2 i wiem ze lubi raczej latwe kolumny ale trzeba to sprawdzic bas raczej bedzie poluzowany bo baltlab tak juz ma ze nie gra konturowym mocnym basem duzo tez zalezy oc CD jaki do niego podlaczymy moze E3 bardziej do Ariesow by sie nadawal bo mocniejszy jest i podobno dynamiczniejszy niz E2 .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przesadzałbym z prądożernością Aries-zwłaszcza,że te kolumny najlepiej wypadają w pomieszczeniach 18-30m.Raczej zastanawiałbym się nad rzeczywistą wartością współczesnych wzmacniaczy za 2-5tys zł.Stary Krell kav 300i na ich tle wypada zaskakująco.

 

a takie sobie sprawiłem drobiazgi

 

dwie inne nowości płytowe sprawdzimy być może w ``świątyni akustyki``

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przesadzałbym z prądożernością Aries-zwłaszcza,że te kolumny najlepiej wypadają w pomieszczeniach 18-30m.Raczej zastanawiałbym się nad rzeczywistą wartością współczesnych wzmacniaczy za 2-5tys zł.Stary Krell kav 300i na ich tle wypada zaskakująco.

 

a takie sobie sprawiłem drobiazgi

 

dwie inne nowości płytowe sprawdzimy być może w ``świątyni akustyki``

Co znaczy zaskakująco? Zaskakująco dorze,bije na głowę czy wręcz przeciwnie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej zastanawiałbym się nad rzeczywistą wartością współczesnych wzmacniaczy za 2-5tys zł.Stary Krell kav 300i na ich tle wypada zaskakująco.

To zalezy bo np. wcale nie trzeba sie zastanawiac na wartoscnia np. takiego Baltlaba E2 ktorego mozna kupic na allegro w wersji XLR+pilot za 2000 pln bo uwazam ze w tej cenie to bardzo dobry wzmacniacz a w cenie 5000 pln ten Krell pewnie wypada tak samo zaskakujaco jak Baltlab w cenie 2000 pln :) A jesli chodzi o Ariesy to tylko sprawdzenie Baltlaba z nimi da odpowiedz kazdy moze myslec inaczej a prawda wyjdzie tylko podczas odsluchu .Ok nie zasmiecam wiecej tematu .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na gorąco,garść wrażeń z kolejnej zimowej wyprawy do ``świątyni akustyki``.Podziękowania dla Marka i jego Partnerki za gościnność,dla Grzegorza za transport.Atrakcji jak zwykle nie zabrakło-mogliśmy posłuchać zlampizowanego ``Demona``,kolejny raz potwierdził klasę Dac StelAudio.Głównym daniem była tym razem ``Saska porcelana`` czyli najnowszy produkt Studio16Hz na ceramicznych przetwornikach Accutona,mogliśmy poobserwować Grzegorza przy pracy z wstęgą.Czarowały jak zwykle ``diobły`` ze Staszowa.Zdjęcie z komórki-nie należy powiększać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony chciałbym podziękować za wizytę Grzegorzowi i Andrzejowi i niezapominane wrażenia. Mieliśmy przyjemność posłuchać ceramicznych przetworników oraz miksu z tasiemka. Andrzej napisał o elektronice towarzyszącej. Było muzykalnie i ciekawie. Mogłem podpatrzeć Grzegorza w czasie pracy na wyjeździe. Elementy i lutownica tylko śmigały - dźwięk cały czas ewaluował.

 

W załączeniu parę zdjęć.

post-11945-0-33285600-1361647908_thumb.jpg

post-11945-0-32758600-1361647928_thumb.jpg

post-11945-0-35371600-1361647955_thumb.jpg

post-11945-0-21841200-1361647983_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na zdjęcia to Marek ma lepszą komórkę od Triode ;)

 

Jeśli dobrze rozumiem to mieliście ciekawą okazję w tej samej kolumnie porównać tradycyjną wysokotonówkę ze wstęgą.

Czy moglibyście Panowie napisać Wasze odczucia na plus i minus nawzajem ?

 

Chyba, ze coś pokręciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tradycyjnej wysokotonówki nie było.grała wstęga Founteka i ceramiczna kopułka?Accutona zamiennie+17cm ceramiczny.wstęga grała niespecjalnie-cierpiała na nadprodukcję sycząco-szeleszczących detali,natomiast przestrzeń rewelacyjna-przywodzi na myśl elektrostaty Logana.ceramiczny wysokotonowy jest bardzo dobry-szybki,gładki,detaliczny,pozbawiony agresji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to niedobrze :(. Miałem nadzieję, że tylko moja tania wstęga czasem tak potrafi. Nie ma więc co na droższe się na razie porywać :).

Może za nisko podział był? Wstęgi są detaliczne ale mam wraże nie, że mimo zdolności niektórych wstęg do niskich podziałów, to mimo to potrafią też się same w sobie "łamać" (coś jak wielkie papierowe "niskotonowce") i stąd może ich takie zachowanie bywa. Przy wyższym podziale lepiej to brzmi.

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tradycyjnej wysokotonówki nie było.grała wstęga Founteka i ceramiczna kopułka?Accutona zamiennie+17cm ceramiczny.wstęga grała niespecjalnie-cierpiała na nadprodukcję sycząco-szeleszczących detali,natomiast przestrzeń rewelacyjna-przywodzi na myśl elektrostaty Logana.ceramiczny wysokotonowy jest bardzo dobry-szybki,gładki,detaliczny,pozbawiony agresji.

 

U mnie wstęga founteka grała delikatniejszym i łagodniejszym dzwiękiem niż ring radiator scanspeaka czy pierscieniowa vifa (konstrukcje akustyka) .Co prawda było nieco więcej detali i mniej słodzenia niż z dynaudio ale o żadnych szeleszczących detalach czy syczeniach nie było mowy. Przestrzeń i lokalizacja źródeł kapitalna. Z tego co wiem jest to dośc wredny głośnik do strojenia ale posiada duży potencjał i nie kosztuje majątku , Szczerze wolałem ten głosnik od scanspeaków lecz od dynaudio niekoniecznie :)

Edytowane przez nautilus81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieję, że to tylko kwestia, wstępnej co by nie było, aplikacji. Bo na zachowanie brzmienia opisywanego przez nautilusa81, tylko o wyższej jakości, liczę przy tym głośniku.

Edytowane przez jarkog

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wstęga founteka grała delikatniejszym i łagodniejszym dzwiękiem niż ring radiator scanspeaka czy pierscieniowa vifa (konstrukcje akustyka) .Co prawda było nieco więcej detali i mniej słodzenia niż z dynaudio ale o żadnych szeleszczących detalach czy syczeniach nie było mowy. Przestrzeń i lokalizacja źródeł kapitalna. Z tego co wiem jest to dośc wredny głośnik do strojenia ale posiada duży potencjał i nie kosztuje majątku , Szczerze wolałem ten głosnik od scanspeaków lecz od dynaudio niekoniecznie :)

pomimo bardzo podobnej budowy,kopułkowo-pierścieniowy Illuminator ma zupełnie inny charakter niż te z serii Revelator.Jak ktoś lubi upiększenie i słodzenie wysokotonowych Esotar czy Esotec firmy Dynaudio-to nie ma na to rady-takie głośniki dobrze wypadają w pomieszczeniach nie zadaptowanych akustycznie.

 

Pokój Marka został zaadoptowany z dużym pietyzmem i znajomoscią rzeczy,ma swój klimat,który sprawia ze słucha i przebywa się w nim po prostu przyjemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za gościnę Markowi i jego piękniejszej połówce.

 

Sam byłem ciekaw jak to zagra w tak zaadaptowanych warunkach akustycznych jak u Marka .

Kolumna koncept z dobranym litrażem i strojeniem . Dwa accutony C172+ C25 ,oraz wstęga do porównań . Nie jest to wstega znana z projektu Father Pio czyli CD 2.0 (te też mam ) a flagowy model NEO Pro 5I) Ze 3x większa i 3x cięższa. U mnie wrazenie dźwiękowe nieco inne od tego co usłyszeliśmy u Marka .Najlepsze zespolenie dzwięku ,gładkość ,wybrzmienia to połączenie Acuuton+accuton . Wstęga NeoPro 5i generowała mnóstwo informacji w dół i w górę i wyciągała niepotrzebne informacje .Sądzę że gdyby miała więcej miejsca w bok i lampę SE nie push pull i lamp[owo brzmiący DAC (W Stelmachu 06 lamp nie słychać ) to miała by szansę zagrać .To głośnik za 1 tyś zł/sztuka ,najtańszy nie jest. Dużo korzystniej było z YP Argentum jako głośnikowe ,przekaz był zaokrąglony ,miekki ,bardziej właściwy dla Founteca ale pogarszał się impuls basu na ceramiku.

 

Zakres średnio wysokotonowy z duetu C173+C25 na stereovoxach bardzo prawdziwy ,szybki ,punktowi .Amplifon grał bardzo szybko ,padło stwierdzenie że lamp w Amplifonie nie słychać ,po dobrej stronie odbioru tego dźwięku.

 

To co było niedociągnięciem to fakt niedużego basu z C173 i bas ten oparty był o nizszy zakres ,sredni i wyższy zakres basu nie miał ataku ,stopa perkusji nie miałą wykopu jak ma to miejsce w celulozowych membranach .Jak wiadomo odpowiedz impulsowa ceramikow ,aluminium ,magnezu jest zupełnie inna niż papieru ,jest rozkład malych pików po dostarczeniu impulsu.

 

Idealne do 3way . Zabrałem tą wstęgę Neo Pro 5i (która u mnie korzystniej wypadła niż u Marka ),bardziej wytłumiony pokój ponieważ Sonics w modelu Spirit używa takiego zestawienia :NeoPro5i+ C173 accuton+Scanspeak aluminiowy 26W. Jednakże tweeter ceramiczny bardziej nadaje się w tym zestawieniu .

Mam na warsztacie 3 way :dwa ccutony +22cm eton na basie .Ale tutaj trochę pary musi miec wzmacniacz ,ciężko jest podejść z dobrym wysterowaniem etona 22cm słabym wzmacniaczem.

 

Faktem jest iż ceramiczny tweeter accutona zupełnie inaczej brzmi niż kopułki tekstylne ,które zresztą lubię .Narastanie i szybkość wybrzmień znakomita ,to 25mm membrana zasilana z 16mm cewki ,w Focalu TC90TD5 jest podobnie 25mm membrana zasialna z 19mm cewki .Atak znakomity ,żadnego słodu ,upiększania .Przy tym nie ma jazgotu,niepotrzebnych wostrzeń ,praktycznie wogóle. Aplikacja tego głosnika jest podobna do głosnika Focala ,czyli zeby dobrze zagracł koniecznie trzeba go mocno obciażyć ,głośnik to wytrzymuje ,o ile dyskoteki nikt w domu nie zrobi ,accuton pracuje w ferrofloidzie ,Focal nie jest z tym gorzej .

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po powrocie odpaliłem Ariesy-dżwięk odbieram jako:wolniejszy,pełniejszy ,bardziej nasycony emocjami.Słuchałem tych samych płyt.U Marka-Amplifon z ceramikami i dac-kiem StelAudio grał niesłychanie szybko dokładnie,impulsy pojawiały się i znikały natychmiast,zatarł się również wrodzony charakter tego wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.