Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I mega zaskoczenie kolumny Studio 16 Hertz zawsze grają zacnie nie ważne jaki model. Jestem w szoku jak świetnie one grają

to prawda, bardzo miłe granie, miałem okazje mieć i MIMO, brakuje trochę lepszej góry i basu, ale jak na te dwa przetworniki fajnie jest to zszyte razem i średnica jak zawsze super. W niejednym systemie mogłyby być docelowe.

 

Czy można rozwinąć ten skrót? o jakie źródło chodzi?

oczywiście, miałem na myśli dCS Network Bridge

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, prawdopodobnie gdyby znała wszystkie ceny to miałbym już blokadę, a raczej wniosek o rozwód;)

Ostatnio obiecałem już się opanować, jeszcze tylko w przyszłości może inny wzmacniacz i będzie koniec, DAC to oczywiste, za dużo co pewien czas pojawia się nowości abym nie spróbował, nie przeżyłbym chociaż sprawdzić;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś w oczekiwaniu na Arcady dzięki uprzejmości Grzegorza wypożyczyłem kolumny Mimo. Patrząc na tak małe paczuszki zastanawiałem się jak będą grać. I mega zaskoczenie kolumny Studio 16 Hertz zawsze grają zacnie nie ważne jaki model. Jestem w szoku jak świetnie one grają

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

Kolega ma MIMO, z lampka na EL34 grają świetnie. Zawsze miło słucha sie tego systemu u kolegi.

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Piotr, prawdopodobnie gdyby znała wszystkie ceny to miałbym już blokadę, a raczej wniosek o rozwód;)

 

 

Stosuję tą samą metodę zawsze -50% ceny :)

 

w połączeniu z przejrzystym źródłem (dCS NB) wypada znakomicie.

 

Myślę o wypożyczeniu dCS ale obawiam się że skończy się tak jak u Ciebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę o wypożyczeniu dCS

śmiało wypożyczaj

ale obawiam się że skończy się tak jak u Ciebie :)

to na pewno;)

 

Grzegorz słyszał u mnie jak przepiąłem źródło z Sotma Ultra na dCSa co stało się z muzyką.

Pieniądze duże, ale różnica bezdyskusyjna na korzyść NB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śmiało wypożyczaj

 

to na pewno;)

 

Grzegorz słyszał u mnie jak przepiąłem źródło z Sotma Ultra na dCSa co stało się z muzyką.

Pieniądze duże, ale różnica bezdyskusyjna na korzyść NB.

Jak znam życie to i mnie to czeka. :)

Tylko tu juz wypadałoby się zastanowic co ważniejsze: transport czy akustyka! (zakup transportu odkłada w czasie budowę i wykończenie nowego lokum przyjaznego akustycznie :)

 

Tak swoją drogą to wskoczyło tu w wątku sporo nowych tematów.

Grzegorz nie ma czasu odpisać bo jest ciągle w trasie ale pewnie koło połowy tygodnia się odezwie to się wypowie, zarówno w temacie Capricorn44 jak i reszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tu juz wypadałoby się zastanowic co ważniejsze: transport czy akustyka!

oczywiście akustyka, zaczynaj od podstaw, później reszta przy zmianach będzie bardziej cieszyć. Tym bardziej, że taki szybki i przejrzysty dCS NB nie zagra wszędzie. Prawdą jest, że skubany wyciska z nagrania dużo więcej niż Auralic czy Sotm, obnaża wady systemu i akustyki.

Edytowane przez Emdester
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdą jest, że skubany wyciska z nagrania dużo więcej niż Auralic czy Sotm, obnaża wady systemu i akustyki.

 

Z tego co pamietam u Ciebie z akustyką nie do końca jest Ok (?). Czyżby mimo tego NB nie pokazał wad akustyki oraz systemu i zagrał najlepiej ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, akustyka u mnie nadal nie jest najlepsza pomimo kilku zmian. To dość bliski odsłuch i żwawe granie. Jestem wyczulony na wyższą średnicę, i tutaj u mnie musi być łagodniej niż u innych bo potrafiła dokuczać.

 

Pomimo tego wszystko co do tej pory było z transportów przed Network Bridge, to wszystkie grały wolniej, bardziej płasko. Przy NB jest wiele lepsza dynamika, lepszy szybszy bas, rozdzielczość, instrumenty akustyczne wybrzmiewają naturalnie no i bębny mają w końcu lepszą energię.

 

Pewnie gdybym zestawił to z DACem dCSa to bez zmian akustyki już mogłoby zaboleć.

U mnie i tak z tą wyższą średnicą prosiłem Grzegorza o korektę, ale w ogólnym podsumowaniu NB wypadł najlepiej jeśli mówimy o zbliżeniu się do dźwięku live. SOtM był bardzo dobry dopóki nie usłyszałem NB i tak można w nieskończoność;)

 

Z tym obnażaniem błędów w torze to może przesadziłem, miałem na myśli raczej to, że jeśli ktoś ma np. wysokie tony na granicy ostrości to z NB przekroczy raczej tą granicę i nie będzie miło. Jeśli system jest w miarę zrównoważony i nie popada w jakieś skrajności to tylko wyjdzie na plus i NB da sporo życia do muzyki.

Edytowane przez Emdester
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Grzegorz nie ma czasu odpisać bo jest ciągle w trasie ale pewnie koło połowy tygodnia się odezwie to się wypowie, zarówno w temacie Capricorn44 jak i reszty.

 

Grzesiu paczuszki pakuję i rozwozi wymarzone prezenty na Święta :)

 

NB wypadł najlepiej jeśli mówimy o zbliżeniu się do dźwięku live.

 

Czy ty słuchasz NB via Roon ? Czy testowałeś różne opcje odtwarzania, ktoś na forum pisał że najlepiej NB gra z routera z wpiętym dyskiem z pominięciem Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ty słuchasz NB via Roon ? Czy testowałeś różne opcje odtwarzania, ktoś na forum pisał że najlepiej NB gra z routera z wpiętym dyskiem z pominięciem Roon

NB porównywałem z Sotm grając z Roon. Za rdzeń robi mały NUC Intela w środku dysk SSD na którym też mam trochę muzyki.

Dysk zewnętrzny też mam wpięty właśnie do routera i tak też słucham, różnica jest na plus z pominięciem NUCa ale dla mnie naprawdę nie wielka. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że apka dCSa jest do bani to wygodniej mi siadać na co dzień z ipadem na kolanach i odtwarzać z Roona.

Tym bardziej, że Roon oferuje DSP i można sobie robić upsampling.

 

Spróbuję jeszcze podpiąć NUCa do lepszego zasilacza.

Edytowane przez Emdester
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zaśmiecamy klubowy wątek, ale najwyżej ktoś pozamiata:)

 

Nie wiem czy NUC źle wpływa na jakość, ale w takim razie czym się różni NAS od NUCa, że jest lepszy?

Pytam poważnie bo nie jestem kumaty w komputery i się na tym nie znam.

Świadomie wybrałem NUC jak poleca Roon i postawiłem system Roon Rock.

Nie chciałem NASa z tysiącem bajerów tylko prosty komputerek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Nie wiem czy NUC źle wpływa na jakość, ale w takim razie czym się różni NAS od NUCa, że jest lepszy?

 

 

Nie wiem czy jest lepszy NAS od NUC, do Roon, tylko zastanawia mnie dlaczego minimserver zainstalowany na NAS, gra lepiej od Roon zainstalowany na NUC. Teraz pasuje zrobić porównanie Roon na NAS vs Roon na NUC.

 

 

 

e5e4998060042c7eb2fdcb4001da0abc.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Jak ten strój mikołaja wyszczupla :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pewnie gdybym zestawił to z DACem dCSa to bez zmian akustyki już mogłoby zaboleć

 

U mnie bas po przejściu na dcs-a przy slabej akustyce się poprawił. Tzn właśnie zrobił sie klarowny i szybki. W szczególności podłączajac NB do jednego zegara np tego w DACu.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprawę basu nie wątpię, jestem jednak ciekawy jak całościowo wypadłby np. Debussy.

W przyszłości chciałbym wykorzystać dual AES i gdyby była jakaś używka w sensownej cenie to z chęcią sprawdzę.

Wiem, że Debussy został wycofany. Ciekawe czy pojawi się teraz coś z dCSa lekko okrojonego wizualnie jak NB, taki "entry level" dla "biednych" ;)

Debussy chyba zaburzył im sprzedaż z wyższej półki jeśli się wycofują. Muszą stworzyć pewnie coś gorszego;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprawę basu nie wątpię, jestem jednak ciekawy jak całościowo wypadłby np. Debussy.

W przyszłości chciałbym wykorzystać dual AES i gdyby była jakaś używka w sensownej cenie to z chęcią sprawdzę.

Wiem, że Debussy został wycofany. Ciekawe czy pojawi się teraz coś z dCSa lekko okrojonego wizualnie jak NB, taki "entry level" dla "biednych" ;)

Debussy chyba zaburzył im sprzedaż z wyższej półki jeśli się wycofują. Muszą stworzyć pewnie coś gorszego;)

 

Jakbym Szymona słyszał:-).

A swoją drogą to bardzo dobry kierunek w osiągnięciu , świetnie grającego a jednocześnie minimalistycznego trzonu systemu.

Zostają tylko dwa elementy do uzupełnienia, wzmocnienie i akustyka.

 

Firma wypuszczając na rynek most sieciowy N.B , chciała zrobić ukłon w stronę posiadaczy starszych przetworników firmy bez wejścia USB. Zapomniała jednak że w połączeniu z debussy-m stanie się dużo tańszą alternatywą dla, moim zdaniem zdecydowanie słabiej grającego kombajnu jakim jest Rossini. Stąd pewno decyzja o jego wycofaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

W szczególności podłączajac NB do jednego zegara np tego w DACu.

 

 

Jaki to DAC ?

W jaki sposób można to zrobić (podłączyć się do zegara z DACa ).

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym Szymona słyszał:-).

akurat tego nie wiem, nie rozmawiałem nigdy z Szymonem o Debussy, ale to co powyżej napisałem można w prosty sposób wywnioskować, tym bardziej czytając zagraniczne fora.

Stąd pewno decyzja o jego wycofaniu.

powodów może być kilka, pewnie się nie dowiemy i można się tylko domyślać, że sobie trochę nim zawadzili, ludzie porównują i słuchają.

Pewnie taki Debussy sprzedawał się najlepiej i trzeba było coś z tym zrobić:)

 

W jaki sposób można to zrobić (podłączyć się do zegara z DACa ).

Piotr, takim np oto tanim kabelkiem można połączyć >> https://www.ebay.pl/itm/dCS-MSC-BNC-Digital-Cable-1-5m-USED-JAPAN-UK-Delius-Paganini-Rossini-Vivaldi/192379463239?hash=item2ccab5a647:g:DnAAAOSwY0lXRwWq

Masz wyjście zegara w DACu i wejście do NB. Piszę teoretycznie bo nie praktykowałem jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Piotr, takim np oto tanim kabelkiem można połączyć [..]

Masz wyjście zegara w DACu i wejście do NB. Piszę teoretycznie bo nie praktykowałem jeszcze.

 

Po rozmowie z Szymonem mam jasność.

Debussy ma tylko wejście zegarowe i nie da się z niego wypuścić sygnału zegarowego do NB.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Panowie schodząc na ziemię, jeśli jest ktoś zainteresowany to właśnie przyszedł do mnie transport SoTm 200, mogę opisać porównanie do Sparky USBridge a w styczniu do Cayin iDap-6, o Daphile czy laptopie z Jriver mogę coś dodać.

O DACach było tu już prawie wszystko, w naszym klubie, myślę że temat bardzo ciekawy, ceny jeszcze znośne, a moim zdaniem transport ma takie samo znaczenie jak DAC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.