Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sto Lat.... Niech żyje żyje nam, Grzesiu Rogala

 

Panie Grzegorzu radości w każdej sekundzie, uśmiechu w każdej minucie, pogody w każdej godzinie, szczęścia przez całe życie z okazji urodzin tego Panu życzę :)

 

Grzesiek,

Wszystkiego dobrego, zdrowia i dalszego rozwoju Firmy.

 

Grzegorz, wszystkiego najlepszego !!!

 

Grzesiek, Wszystkiego dobrego, dużo zdrówka oraz sukcesów zawodowych !

 

Drodzy Koledzy ,serdecznie dziękuję zażyczenia urodzinowe :-)

 

Powinszować obu panom ojcu założycielowi i konstruktorowi oraz wszystkim byłym obecnym i przyszłym posiadaczom paczek Grzegorza wszelkiej pomyślności w Nowym Roku

 

W tym miejscu oboje dziękujemy z całego serca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszego w nowym roku dla Was!!

 

 

Przepraszam za zaśmiecanie ale to chyba dobre miejsce by wkleić :]

 

Aries Plus - 8500zł stan BDB. Do wzięcia od zaraz.

 

Sprzedaję gdyż szukam czegoś łatwiejszego do napędzenia przez lampowca single ended

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam lampowca single ended i też zastanawiam się jakie kolumny wybrać. Może monitory, mam pokój 15 mkw ale przechodzi więc dzwięk sie nie dusi , takie mam odczucia. Daj znać vinicjusz jakie masz pomysły na kolumny, chyba że bierzesz pod uwagę tylko 16 herz studio. Zastanawiam sie jakie są róznice brzmieniowe między canto grand sugnature a premium, bo róznica w cenie niewielka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam lampowca single ended i też zastanawiam się jakie kolumny wybrać. Może monitory, mam pokój 15 mkw ale przechodzi więc dzwięk sie nie dusi , takie mam odczucia. Daj znać vinicjusz jakie masz pomysły na kolumny, chyba że bierzesz pod uwagę tylko 16 herz studio. Zastanawiam sie jakie są róznice brzmieniowe między canto grand sugnature a premium, bo róznica w cenie niewielka.

 

To wszystko jakim wzmacniaczem dysponuje użytkownik bo Single Ended na 2A3 ,300B, 845, 211, GM70 brzmieniowo różnia się wyraźnie .W dodatku można i postawić obok siebie na podobnych rozwiązaniach technicznych dwa wzmacniacze np na 845 i będą grały rożnie .Nie raz słuchałem lampy 845 jak choćby u Pawła w Krakowie na krakowskim spotkaniu gdzie jeden wzmacniacz na 845 brzmiał klarownie ,gładko i muzykalnie ale pary to nie miał ,a drugi w zasadzie monobloki przywiezione przez jednego forumowicza też na pojedynczej 845 zamiatały Ariesami Plus z tak że dynamiką że i nie jedna GM 70 tego by nie zrobiła. Słowem jakość wzmacniacza,jego budowa ,jakość zasilacza,transformatorów głośnikowych ,jakość lamp wejściowych i doświadczenie konstruktora a przede wszystkim jego osłuchanie ma tu znaczenie największe .

 

Co do kolumn to z tanszych rozwiązań Canto Grand Premium i Signature grają z triodami w układzie Single Ended . ScanSpeak z włókien szklanych jest wysterowany bez problemu przez lampe 211, 845 .Ja mam Single Ended 300 B 9 watt i Canto Grand Premium i Signature to jedyne kolumny z oferty 16Hz które graja przyzwoicie już z 300B ,ale oczywiście polecam 211 czy 845 -te lampy mają wiecej gęstego grania na średnicy ,wiecej mocy i dynamika jest bez porównania lepsza od większości 300B zarówno w układzie SE jak i push pullu.

 

Dobra 845 bez problemu steruje Arcadami 2,5 a to już wyraźnie lepsza klasa brzmienia od Canto .Stopień wyrafinowania ,szybkośc i naturalność środka sporo lepsza.

 

Dobra lampa GM 70 - steruje Arcadami 3,5 ,przy przyzwoitej akustyce pomieszczenia i dobrym DAC-u świetnie brzmi wersja Arcada 3,5 beryllium . Berylopwy głośnik wysokotonowy musi mieć precyzyjniej przygotowany system dźwiękowy ,on wybacza mniej niż tekstylne kopułki ,lecz przy dobrze zgranym systemie pokaże świetne brzmienie góry pasma ,atak i prawdziwie oddane mikro detale talerzy perkusji ,miotełek ,strun gitar bez naleciałości jakie mają kopułki metalowe jak np. Seas H1147 ,czy H1212

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tak wyczerpującą odpowiedz. Skoro słuchałeś różnych wzmacniaczy na 845, może jednym z nich był Yaqin MS845 - monobloki, czyli model jaki obecnie posiadam i możesz coś więcej powiedzieć bo ja nie mam porównania z innymi lampami.

 

Niestety tego zestawu nie słuchałem ,jak ktoś zawita z takowym posłucham i ocenię brzmienie pod kątem wydajności ,barwy tego kompletu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Klubie ostatnio powiało luksusem :)

 

Hehe faktycznie :) czas zejść na ziemię :) niestety nie pomogę, nie znam tych cd.

 

Ja natomiast jak dobrze pójdzie w przyszłym tygodniu będę miał Haiku Sol II na testy. Ciekawe jak się zgra z Minasami. Mam zamiar przetestować kilka wzmacniaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja natomiast jak dobrze pójdzie w przyszłym tygodniu będę miał Haiku Sol II na testy. Ciekawe jak się zgra z Minasami. Mam zamiar przetestować kilka wzmacniaczy.

 

Porównywałem Haiku Sol 2 z Sugden a21 Signature na kolumnach które są wymagające jak Audiovector SR 3 Signature .

 

Sugden dał bardziej wypełniony i nasycony dżwięk ale o dziwo przy mimo niższej mocy dużo lepiej kontrolowany bas. Haiku był bardziej rozjaśniony ale ogólnie to nie ma co porównywać na korzyść do Sugden.

 

Haiku przy włączaniu generował też "trzepnięcie " membran a dla mnie jest to nie do przyjęcia.

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jestem bardzo pozytywnie nastawiony. To polski produkt więc na wstępie ma duży plus u mnie. Na forum na mega dobre opinie więc zachęciły mnie to sprawdzenia go u siebie. Dzięki uprzejmości Audio On będzie taka możliwość. Słyszałem , że właśnie kontrole basu ma bardzo dobrą. Okaże się jak posłucham. Może akurat z Audiovector się nie zgrał, które z tego co wiem są dość jasne. Posłuchamy, zobaczymy. Sugdena też chętnie sprawdzę. Marka legenda.

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Luk77 muzyki znów zaczynam słuchać. Ostatnio tylko karmienie i pieluchy :) Zresztą kto jak kto , ale Ty już sporo klocków przerzuciłeś :) Ja aż tyle nie dam rady :)

 

 

Pieluchy tez przeszedłem i wychowałem :) chyba z racji wieku nie słyszę już różnicy w kablach , kondycjonerach ,szafkach a mam ich całą masę . Pójdą na śmieci lub niektóre pod młotek ;)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Co wygrało w piosence wszechczasów tzn. Led Zeepelin - Stairway czy Dire Straits - Brothers ...?

 

 

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba z racji wieku nie słyszę już różnicy w kablach , kondycjonerach ,szafkach a mam ich całą masę . Pójdą na śmieci lub niektóre pod młotek ;)

 

Też się audiovoodoo nie daje :)

 

Co wygrało w piosence wszechczasów tzn. Led Zeepelin - Stairway czy Dire Straits - Brothers ...?

 

Za obie dałbym się "pokroić" :)

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem Haiku Sol 2 z Sugden a21 Signature na kolumnach które są wymagające jak Audiovector SR 3 Signature .

 

Obydwa wzmacniacze mają dobre i bardzo dobre opinie ,ich przeznaczenie to nietrudne kolumny o przejrzystym brzmieniu ,dosyć efektywne .Minas Anory grają bardzo dobrze z jednym i drugim .Planeta Dźwięku ma sprawdzony komplet Minas +Sugden A21 Signature ,a wg rozmowy z Wiktorem Haiku Soul II powstał i dostrajany był do Minas Anorów. Zamieniliśmy z Wiktorem kilka zdań na AudioShow 2017 .

 

Aż dziw że nie mam go u siebie na testach ,ale zorganizuje wyjazd do Krakowa i zapoznam się dokładnie z produktami Wiktora ,tu dodam że to bardzo rzeczowy twórca wzmacniaczy ,wie w którym kierunku podążać.

 

Luk77 muzyki znów zaczynam słuchać. Ostatnio tylko karmienie i pieluchy :) Zresztą kto jak kto , ale Ty już sporo klocków przerzuciłeś :) Ja aż tyle nie dam rady :)

 

Paweł to na pewno jest męczące ,początkowo u nas jak dziecko było małe żadne z nas nie mogło się wyspać ,bo karmienie w nocy rozbraja jakikolwiek sen ,ale z perspektywy czasu jak dziecko większe to cieszy jak rośnie zdrowo i ma zainteresowania ….jakie zobaczcie na fotce jego pracę którą wrzucam :-)

 

Luk77

Łukasz za niedługo będę miał wolne demo Arcady 2,5 więc potestujemy u Ciebie Sugdena A21 na prawdziwych kolumnach :-) Weź trochę wolnego sprawdzimy wersję Berylium i tweeter tekstylny .Ja się spodziewam naprawdę dobrego grania bo gościł tu u mnie nie raz A21 Signature, ale to się okaże w praniu .

post-15230-0-17916200-1515230157_thumb.jpg

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... Z góry przepraszam za OT...

Dziś odkrywam moje Minasy na nowo.

Zmuszony do wymiany CD od kilku dni mam na odsłuchu Rotela CD 14 nowy nie wygrzany a gra zaskakująco dobrze.

Trafił się też Audiolab 8300cd. Roczny egzemplarz. Cały dzień spędziłem na odsłuchach. Najpierw różne kable podłączone pod dwa wejścia wzmacniacza (Cayin A55) z tego co wiem wszystkie wyjścia są równorzędne. Potem wejście cd. Jeden IC. Posłuchałem jednego odtwarzacza potem drugiego.

Przyznaję. Po raz pierwszy porównywałem cd więc może coś robię źle... Ale nie słyszę różnic. Kiedy już mam wrażenie że Rotel jest bardziej przejrzysty, jasny a Audiolab cieplejszy z bardziej wyrazistą średnicą i bardziej dociążonym basem to po przełączeniu na drugie cd wracam do punktu wyjścia.

Stąd moje zaskoczenie.

Teoretycznie porównuje CD z dwóch różnych klas. Różnica powinna być namacalna. A ja jakoś nie potrafię jej znaleźć. A może coś robię źle ?

Edytowane przez Hrehor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli odtwarzacze brzmią niemal tak samo to są z jednej klasy brzmieniowej ,czyli powinny być z jednej klasy cenowej ,ale bardzo często tak nie jest choćby z faktu wyceny urządzenia przez producenta . Cżęstym jest fakt że jeden odtwarzacz kosztuje 4 tyś zł,a drugi 20 tyś zł i są to te same urządzenia pochodzące z tej samej fabryki ,projektowane przez tego samego inżyniera a tylko nowe naklejone logo z innym "teoretycznie" krajem produkcji powoduje iż filozofia handlowa finalnie pokaże inne ceny detaliczne . To w tym drugim przypadku jezeli zostanie pieniądz na marketing szeroko pojęty karierę i popularność ten drugi zdobędzie większą .

 

I mało kto odważy się podważyć jego brzmienie względem tańszego.

 

Ja mam różne odtwarzacze z różnych sektorów cenowych ale i też uzasadniając technologię budowy i jakość użytych części ,podzespołów ,rozwiązań konstrukcyjnych można choć w części przewidzieć brzmienie ,załączę każdy z nich i każdy brzmi inaczej ,pomiędzy niektórymi mniejsze różnice, pomiędzy innymi wyraźne :-)

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwa wzmacniacze mają dobre i bardzo dobre opinie ,ich przeznaczenie to nietrudne kolumny o przejrzystym brzmieniu ,dosyć efektywne .Minas Anory grają bardzo dobrze z jednym i drugim .Planeta Dźwięku ma sprawdzony komplet Minas +Sugden A21 Signature ,a wg rozmowy z Wiktorem Haiku Soul II powstał i dostrajany był do Minas Anorów. Zamieniliśmy z Wiktorem kilka zdań na AudioShow 2017 .

 

Aż dziw że nie mam go u siebie na testach ,ale zorganizuje wyjazd do Krakowa i zapoznam się dokładnie z produktami Wiktora ,tu dodam że to bardzo rzeczowy twórca wzmacniaczy ,wie w którym kierunku podążać.

 

Właśnie w Planecie Dźwięku miałem możliwość posłuchać Haiku Sol ll i Haiku Bright MK IV

z kolumnami Minas Anor Studio 16 Hz .

Oba wzmacniacze w tym zastawieniu zagrały wybitnie , każdy inaczej Haiku Bright MK IV

gęste nasycone kolorowe granie na długie godziny dla melomana.

Haiku Sol II to inna szkoła grania detal scena kontur ale i piękne wokale damskie i męskie,

szybkość i kontrola , t e n wzmacniacz nic od siebie nie dokłada on jest dla audiofila.

Cały system musi być zestawiony pod nas a Haiku Sol ll ma to sprawić ...

(aby muzyka była samą przyjemnością )

Ja wybrałem Sola ll.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie zobaczcie na fotce jego pracę którą wrzucam :-)

 

Hehe to artysta będzie :)

 

Właśnie w Planecie Dźwięku miałem możliwość posłuchać Haiku Sol ll i Haiku Bright MK IV

z kolumnami Minas Anor Studio 16 Hz .

Oba wzmacniacze w tym zastawieniu zagrały wybitnie , każdy inaczej Haiku Bright MK IV

gęste nasycone kolorowe granie na długie godziny dla melomana.

Haiku Sol II to inna szkoła grania detal scena kontur ale i piękne wokale damskie i męskie,

szybkość i kontrola , t e n wzmacniacz nic od siebie nie dokłada on jest dla audiofila.

Cały system musi być zestawiony pod nas a Haiku Sol ll ma to sprawić ...

(aby muzyka była samą przyjemnością )

Ja wybrałem Sola ll.

 

Dzięki za opis. Już się nie mogę doczekać kiedy Sol II do mnie trafi. Pan Wiktor kiedyś mi pisać, że On do Minasów bardziej poleca Sol-a i podobnie mi mówił Pan Tomasz, który będzie mi wypożyczał Sol-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.