Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda że tak blisko ściany stoją.Marnują się w takim ustawieniu.Być może dlatego taki bas dudniący.Przynajmniej z 1m od ściany odsunąć to może jakaś głębia sceny się pojawi.

Nie musi u kolegi wcale bas dudnić , bo to raczej drewniany dom jest . Trochę inaczej się w nim zachowują niskie częstotliwości w każdym razie podbicia są mniejsze niż w wielkiej płycie albo murowanym domu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też tak stały ale dopiero po odsunięciu 1m pojawiła się jakaś głębia sceny i lokalizacja.Wymiana sprzętu nic nie pomagała.

 

To że u Ciebie tak stały może być dobrą wskazówką dla innych użytkowników ale nie wyrocznią .Celowo wstrzymałem się uprzednio z komentarzem do tego posta o ustawieniu.

 

Są kolumny które grają w przeważającej większości ustawień dobrze pod ścianą za sprawą faktu braku dociążenia jak nasze dawne MIMO .Grały ślicznie lecz brakowało im masy ,wypełnienia niższej średnicy i basu i ściana je bardzo dobrze równoważyła.

 

Są firmy jak Audio Note w modelach E, J i innych gdzie PRODUCENT zaleca ustawienie w narożnikach pokoju .

 

Ariesy nigdy nie cierpiały na brak dołu i ustawienie z dala od ścian zwykle było dla nich korzystne .

 

Bywam co roku w kilkudziesięciu różnych pokojach w sumie set pokoi widziałem i gościłem i powiem Wam w pokojach jest tak bardzo różna akustyka że ktoś kto na co dzień nie obcuje ze sprzętem w różnych pokojach nie wie jak różnie może zagrać ten sam sprzęt ,tak rożnie że czasem ściana jest zbawieniem dla uzyskania prawidłowej równowagi tonalnej w zakresie basu ,a czasem trzeba uciekać niemal na środek pokoju bo bas przytłacza cały muzyczny przekaz .

 

Związane jest to z akustyką pomieszczenia ,jej ścian ,sufitu ,stropu,materiału z czego ściany ,podłoga,sufit jest wykonana ,z proporcji pokoju. czasem jest okno szer.5 metrów i wysokości 2,60 tarasowe przesuwane ,też brzmi lżej taki pokój .Czynników wpływających na akustykę jest wiele więcej. A sam sprzęt jest tak różny co do barwy ,brzmienia że porady zrób tak i tak nie pomogą NIC w temacie jak ustawić kolumny zwłaszcza gdy ktoś nie był w danym pomieszczeniu.

 

Tak to jest z naszym sprzętem i pokojami uniwersalnych rad nie ma .Każdy przypadek ma swoją receptę i zalecone lekarstwo :-)

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jest napisał Grzesiek. Wiele osób słysząc dobre granie określonego systemu w konkretnym lokalu chce skopiować ten system u siebie nie zdając sobie sprawy ile czynników wpływa na efekt końcowy.Taka kalka systemu tzn granie w zasadzie jest nie do skopiowania ze względu na to co Grzesiek napisał wcześniej.Jedyna miarodajna metoda to słuchanie we własnych warunkach.

Podobnie ma się sprawa z testowaniem elementów amplifikacji. W każdym torze dany składnik mniej lub więcej pokazuje swój potencjał i cała zabawa polega na tym aby ten potencjał wykorzystać optymalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś słuchał połączenia kolumn Studio16Hz ze wzmacniaczem lampowym OCTAVE V 80 SE?

https://sklep-albatros.pl/pl/p/OCTAVE-V-80-SE-Mozliwy-odbior-osobisty.-Zapraszamy-do-salonow-w-Gdansku-i-Gdyni./4354

Jak to gra?

Jestem ciekawy jak on wypada na tle lampek ze stajni cayin oraz amplifona.

"Kiedy wszystko się zmienia, muzyka piękną zawsze pozostaje."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Czy ktoś słuchał połączenia kolumn Studio16Hz ze wzmacniaczem lampowym OCTAVE V 80 SE?

https://sklep-albatros.pl/pl/p/OCTAVE-V-80-SE-Mozliwy-odbior-osobisty.-Zapraszamy-do-salonow-w-Gdansku-i-Gdyni./4354

Jak to gra?

Jestem ciekawy jak on wypada na tle lampek ze stajni cayin oraz amplifona.

 

Podobna gra to zajebi... Studio16Hz słuchał, tylko nie wiem czy akurat z V80SE

 

Ale wątpię czy Octave V80SE przebije Amplifona i to podstawowego SET42 SE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Zaczekajmy aż się zjawi Grzegorz i wypowie się na ten temat (na pewno doświadczenie ma tu większe)

2) Gusta są różne, nie można powiedzieć, że coś jest dobre a coś złe

 

ale...

 

postawię tezę, że z Minasami lepiej może zagrać Cayin A70T (a to chyba 1/3 ceny), "węszę" lepszą synergię takiego połączenia.

Też uważam, że Octave dobrze zagrałby z Credo, z nimi chyba dobrze sprawdzają się wzmacniacze o takim charakterze.

 

Z Minasami nie będzie na pewno źle, ale myślę, że można lepiej a w podanym budżecie dopasować do nich wzmacniacz.

Podobnie może być z Ethosami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś słuchał połączenia kolumn Studio16Hz ze wzmacniaczem lampowym OCTAVE V 80 SE?

https://sklep-albatros.pl/pl/p/OCTAVE-V-80-SE-Mozliwy-odbior-osobisty.-Zapraszamy-do-salonow-w-Gdansku-i-Gdyni./4354

Jak to gra?

Jestem ciekawy jak on wypada na tle lampek ze stajni cayin oraz amplifona.

 

Temat był omawiany nie raz .

V80SE nie znam ,należy założyć że to ten sam styl co V70SE którego znam doskonale .

 

V80SE był u mojego znajomego który robi filmy promocyjne ,miałem go pożyczyć ,ale ...czasu nie ma.

 

Z Minasami V70 SE ten wzmacniacz nie zagra ,jak i nie zagra z Arcadami i nie zagra z Ethosami .W obiegowej opinii to lampa grająca jak tranzystor i z tym należy się w pełni zgodzić .Dodam że jak tranzystor typu Krell ale jak to lampa robi to lepiej bo poziom nasycenia jest lepszy .Podobnie grają monobloki Cayina 860 ,880 .To silne tetrody strumieniowe ,muzykalności tam nie ma ,jest siła ,dynamika i energia i to bardzo mocna .Tutaj muszą być kolumny muzykalne same w sobie ,dlatego Dynaudio są często podłączane . Z naszej oferty Credo R150 ,CREDO D400 ,Aries Signature to się nadaje do tego typu brzmienia wzmacniacza .

 

Brzmienie tego typu wzmacniaczy z efektywnymi kolumnami jakimi są Minas ,Arcada,Ethos to chłód i sterylność .To jest nie do tego typu kolumn .To jakby wziąć sportowy samochód i narzekać że po błocie i w górach nie jedzie :-)

 

 

 

1) Zaczekajmy aż się zjawi Grzegorz i wypowie się na ten temat (na pewno doświadczenie ma tu większe)

2) Gusta są różne, nie można powiedzieć, że coś jest dobre a coś złe

 

ale...

 

postawię tezę, że z Minasami lepiej może zagrać Cayin A70T (a to chyba 1/3 ceny), "węszę" lepszą synergię takiego połączenia.

Też uważam, że Octave dobrze zagrałby z Credo, z nimi chyba dobrze sprawdzają się wzmacniacze o takim charakterze.

 

Z Minasami nie będzie na pewno źle, ale myślę, że można lepiej a w podanym budżecie dopasować do nich wzmacniacz.

Podobnie może być z Ethosami.

 

Tu Wam gwarantuję że jak siądziemy na kanapie w kilka osób z klubu to do podobnych osądów dojdziemy . Jeżdżę i prezentuje systemy i wczoraj także byłem i z domownikami słyszymy podobnie i zgadzamy się co do brzmienia ,czasem tylko komuś potrzeba trochę więcej czasu na określenie brzmienia .

 

Z Minasami najlepiej zagrają wzmacniacze grające muzykalnie ,czyli lampy ,a jak lampy to najlepsze są triody i tu jest to oczywiste .Za niedługo będzie model Cayina CS-845 ,na niemieckiej stronie jest dostępny ,to trioda bezpośrednio żarzona na lampie mocy 845 sterowana lampą 300B .

 

Oczywiście Amplifony to też triody z wysokiej półki , muzykalnie brzmi A70TMK2 i dość dobrze CS-88A . Wczoraj wałkowaliśmy u klienta oba z kolumnami Arcada 2,5 oraz nowy 3 drożny model w formie prototypu.

 

Jeżeli chcecie tranzystory na siłę do Minasa,Arcady ,Ethosa to minimum Sugden A21 Signature lub Sugden Masterclass , Soul Note SA710 też gra z Minasami ,a takie drapieżne tranzystory nie zagrają z finezją i muzykalnością z kolumnami wymienionymi w tym zdaniu .

 

Nie ma uniwersalnego wzmacniacza do wszystkiego ,zapomnijcie o tym ,są takie modele wypośrodkowane ,ale najlepsze systemy składa się precyzyjnie a nie na odwal się .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konradowo

Aries Mini > LKS MH-DA004 > Cayin A70T MKII > Studio 16 Hertz Arcada 3,5

Jak ten system gra u Ciebie?

Wspaniale.

Przewaliłem trochę i dopiero takie zestawienie pozwala mi się cieszyć muzyką (biorąc poprawkę na kiepską akustykę u mnie, ale nic z tym nie robię skoro za 3 miesiące ruszam z budową).

Mimo tej skopanej akustyki i tak słucha się tego zestawu z przyjemnością.

Określiłbym ten typ prezentacji jako bardzo muzykalny, "zwiewny" i jednocześnie bardzo dynamiczny, z dobrym wypełnieniem, z dobrą podstawą basową, świetną średnicą, górą perlistą, nie drażniącą. Słuchając tego ma się wrażenie, że "każde pasmo ma coś do powiedzenia" ale nic się nie wybija. To pewnie za sprawą zróżnicowania na basie i dużych możliwości w tym zakresie (mimo relatywnie niedużej przecież średnicy głośników basowych), bogatej średnicy, bardzo delikatnej, "kremowej" i selektywnej góry (duża ilość informacji ale nic nie kłuje, nie drażni). Do tego bdb zszycie pasm.

Przestrzeń jak należy, sporo oddechu w dźwięku.

Nie zauważyłem też jakichś specjalnych problemów z ustawieniem, kolumny grają dobrze bez nadmiernego gimnastykowania się przy ustawianiu (warto oczywiście zachować pewne elementarne zasady).

 

W Cayinie mam sterujące NOSy (dużo dobrego wniosły), okablowanie raczej "entry-level" ale nic z tym na razie nie zamierzam robić, może dopiero po przeprowadzce jak już system stanie w docelowym miejscu (wtedy jednak też w pierwszej kolejności będę chciał się zająć akustyką i na to przeznaczyć fundusze).

 

Jak masz możliwość i Grzegorz znajdzie coś czasu, spróbuj posłuchać Ethosów, Arcad czy Minasów z tym, z czym on je łączy.

Mnie takie spotkanie bardzo otwarło oczy (a raczej uszy) i od tego momentu obrałem sobie w głowie już jakąś tam "drogę zakupową".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak mi uszy mówią że nie ma uniwersalnych które we wszystkim będą wzorcem . Takie szerokopasmowe w wokalach są niedoścignione , bodajze mangery naceramikach są mistrzami w graniu perkusji . Pozostaje albo złoty kompromis albo 3 systemy i słuchanie konkretnych płyt na konkretnym pod daną muzykę strojonym systemie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Mam zapytanie do Szanownego grona: czy jest wśród Was posiadacz Minas Anorów z województwa kujawsko-pomorskiego?

Rozważam zakup tychże kolumn i gdyby ktoś chciał "dać posłuchać" jak grają, będę bardzo wdzięczny

OPPO 103EU=>Musical Fidelity M6Si500 => Auralic Altair G1 , Infinity Kappa 8,2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Witam .

Mam zapytanie do Szanownego grona: czy jest wśród Was posiadacz Minas Anorów z województwa kujawsko-pomorskiego?

Rozważam zakup tychże kolumn i gdyby ktoś chciał "dać posłuchać" jak grają, będę bardzo wdzięczny

artart ma Minasy bo kupił je ode mnie

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie o muzyce w polskim wydaniu: Nie jestem już posiadaczem kolumn ze Studia 16 Hertz, lecz chętnie tu zaglądam a instrumenty dęte drewniane miło wspominam za sprawą Minas Anor. Pozdrawiam.https://www.youtube.com/watch?v=SHWoQrLnstU

Edytowane przez Aleko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 tygodnie temu przyjechały do mnie Arcady 2,5 :)

 

Kilku osobom obiecałem fotki, ale nie mogłem się zebrać. Czekałem na jakiekolwiek światło w pokoju, ale i tak jest ciemno na fotkach.

Nie mam lampy i nie znam się na fotografii, zrobiłem co mojej mocy.

 

Tak jak wspominałem niedawno w klubie, Arcady 2,5 wypadły u mnie najlepiej dźwiękowo, pod względem skali i basu, najlepiej wypadł też na wysokich Scan Speak 9700, przekonała mnie jego naturalność, bez zbędnych wymuszonych fajerwerków i własnego charakteru.

Jestem bardzo zadowolony, wygrzewam przetworniki. Podziękowania dla konstruktora, jak zawsze pełna cierpliwość ze strony Grzegorza, jestem upierdliwy, niecierpliwy i trochę go wymęczyłem;)

 

Mam trudne akustycznie pomieszczenie, ale mam nadzieję, że w tym roku uda się dopiąć przeprowadzkę a wtedy zobaczę czy Arcada się tam zmieści, czy potrzeba będzie czegoś z większym basem;)

 

Muszę przyznać, że dąb naturalny był zawsze moim i żony faworytem wśród mebli.

Był już palisander, był czarny, a tutaj znowu powrót do natury tak jak lubimy:)

 

Wykonanie kolumn jak zawsze klasa, fornir na żywo prezentuje się o wiele lepiej.

Nic tylko słuchać:) Jeszcze raz dziękuję Grzegorz za super paczki.

 

198491fab028a665med.jpg

594c7d16927a7013med.jpg

02615a5a8622dc11med.jpg

c70a8e5bb4bd9b00med.jpg

d1064707eb9820edmed.jpg

ca5b4299ba6bf3famed.jpg

Edytowane przez Emdester
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.