Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że większość się tu skupia na stereo więc ciężko będzie o opinie. Ja już dość długo bez kina domowego. Jak jeszcze miałem kino to nie miałem Minasów. W tym budżecie to już pewnie mógłbyś myśleć o systemie dzielony pre+wielokanałowa końcówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sporo osób mimo nas pasjonatów stereo którzy posiadają Minasy jako fronty w kinie domowym .Takich zestawów kina ale i koncertów w systemach wielonałowym wykonałem naprawdę nie mało. Jest na rynku kilka dobrych amplitunerów które zasilą center i tyły ,fronty trzeba zasilić ze wzmacniacza stereo poprzez wyjście Pre Out Front amplitunera .

 

Można w bardzo dobry sposób połączyć dobre stereo i dobre kino. Częstym jest fakt iż użytkownicy słuchają koncertów w systemach wielokanałowych .

DTS HD czy AC-3 HD stwarza dużo lepsze możliwości brzmieniowe niż poprzedniej generacji systemy kodowania dźwięku wielokanałowego.

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na rynku kilka dobrych amplitunerów które zasilą center i tyły ,fronty trzeba zasilić ze wzmacniacza stereo poprzez wyjście Pre Out Front amplitunera .

Interesuje mnie w salonie tylko dobre kino domowe.

Grzegorzu, a jakieś szczegóły?

Co byś polecił z elektroniki do Minasków?

Z czym Twoi klienci je łączyli?

"Kiedy wszystko się zmienia, muzyka piękną zawsze pozostaje."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artart ma Minasy bo kupił je ode mnie

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Dziękuję kolegom za odzew, a w szczególności koledze artart dzięki któremu miałem okazję posłuchać Minasów zasilanych Cayinem oraz moim Rotelem . 1:0 dla Cayina. Lepiej sobie z nimi radził. W mojej opinii generował lepszą przestrzeń i stereofonię . Wiem już coś więcej, choć nadal nie znam odpowiedzi na pytanie jakie kolumny dla mojego wzmaka?

OPPO 103EU=>Musical Fidelity M6Si500 => Auralic Altair G1 , Infinity Kappa 8,2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję kolegom za odzew, a w szczególności koledze artart dzięki któremu miałem okazję posłuchać Minasów zasilanych Cayinem oraz moim Rotelem . 1:0 dla Cayina. Lepiej sobie z nimi radził. W mojej opinii generował lepszą przestrzeń i stereofonię . Wiem już coś więcej, choć nadal nie znam odpowiedzi na pytanie jakie kolumny dla mojego wzmaka?

A powiedz jak ci sie podobał dzwiek z moich byłych Minasow?

 

Wysłane z mojego TbooK 16 Power(M5F8) przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz jak ci sie podobał dzwiek z moich byłych Minasow?

 

Wysłane z mojego TbooK 16 Power(M5F8) przy użyciu Tapatalka

No cóż...W zeszłym tygodniu słuchałem Infinity Kappa 8,2 . Porównując: Minasy grają bardziej sucho, mają w mojej ocenie spory niedobór basu, aczkolwiek w wyższych rejestrach były górą .Może to również wina akustyki pomieszczenia że tego basu było mniej, ale brakowało mi najbardziej tego. Nie wiem również jak zagrały by u mnie?To na pewno bardzo dobre kolumny i co do tego nie mam żadnych wątpliwości, nie mniej jednak takie granie musi się po prostu podobać . Kolega artart ma ciekawe klocki m.in. niemłode decki kasetowe, a to utwierdza mnie w przekonaniu że nie tylko ja jestem w tej kwestii kopnięty :-) . W każdym razie będę słuchał dalej i nie jest scale wykluczone że to Minasy zagoszczą u mnie w salonie ?

OPPO 103EU=>Musical Fidelity M6Si500 => Auralic Altair G1 , Infinity Kappa 8,2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż...W zeszłym tygodniu słuchałem Infinity Kappa 8,2 . Porównując: Minasy grają bardziej sucho, mają w mojej ocenie spory niedobór basu, aczkolwiek w wyższych rejestrach były górą .Może to również wina akustyki pomieszczenia że tego basu było mniej, ale brakowało mi najbardziej tego.

Dlatego dobrze jest samemu posłuchać, a najlepiej to jeszcze u siebie, ze wszystkimi swoimi klockami - bo te wszystkie opinie innych są bardzo subiektwne. Tylko o to już niestety trudniej. Dla mnie Minasy mają tyle różnego basu ile trzeba i wtedy gdy on w nagraniu jest - nie jest czymś dominującym, ale daje podstawę całości. Na pewno 30cm z Kappy robi tu różnicę ;) I dobrze, bo każdy może pod swoje wymagania coś znaleźć. Tylko tego króliczka to w nieskończoność można gonić i gonić ;) Powodzenia w dalszych poszukiwaniach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego dobrze jest samemu posłuchać, a najlepiej to jeszcze u siebie, ze wszystkimi swoimi klockami - bo te wszystkie opinie innych są bardzo subiektwne. Tylko o to już niestety trudniej. Dla mnie Minasy mają tyle różnego basu ile trzeba i wtedy gdy on w nagraniu jest - nie jest czymś dominującym, ale daje podstawę całości. Na pewno 30cm z Kappy robi tu różnicę ;) I dobrze, bo każdy może pod swoje wymagania coś znaleźć. Tylko tego króliczka to w nieskończoność można gonić i gonić ;) Powodzenia w dalszych poszukiwaniach :)

 

Potwierdzam że 30 cm głośnika robiło robotę. Z tym że to nie było tak, że był wszechobecny bas, którego nie dało się okiełznać. Tam gdzie miało puknąć-puknęło, a tam gdzie miało trzasnąć po nerach -trzasnęło. W Minasach znowu dźwięki gitary akustycznej wyselekcjonowane były naprawdę fajnie. Nie wiem czy potrafię nazywać odczucia odsłuchowe prawidłowo?

W każdym kiedy podczas odsłuchu zapytałem żonę, czy widzi różnicę pomiędzy graniem naszych kolumn oraz Minasów, przyznała że widzi, no bo była ona ogromna. Oczywiście mam zagwozdkę, bo ciąg dalszy poszukiwań trwa.

Jestem wdzięczny Wam jako uczestnikom tego klubu, ponieważ tak naprawdę po mojej prośbie o odsłuch efekt był natychmiastowy, a w innym klubie nikt nie podniósł tematu. Fajnie że tak to działa . Artart to bardzo sympatyczny człowiek :-)

OPPO 103EU=>Musical Fidelity M6Si500 => Auralic Altair G1 , Infinity Kappa 8,2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subiektywizm subiektywizmem, potężny wpływ ma brzmienie ma akustyka danego pokoju o czym wyżej pisał już Grzegorz i nie mówię tu już o samych ustrojach i adaptacli tylko o modach,podbiciach pomieszczenia. Sprzedałem swoje Minas Anor jak sądziłem ze względu na niedobór basu, kolega poprosił mnie bym je mu dostarczył do domu. Po podłączeniu u niego zdumiło mnie jak te kolumienki grają basem!. Szukałem dalej ale u mnie efekty były nie wiele lepsze z innymi kolumnami. W celu eksperymentu przytargałem kolumny 2X25cm na basie 96dB kręciłem wzmakiem coraz mocniej, srednica z wysokimi się darły a basu jak nie było tak nie było. Dało mi to do myślenia że nie problem w kolumnach. Pół dnia przemeblowywania, kanapa na inną ścianę, TV na inną..kolumny na dłuższą..pełna rewolucja- efekt przerósł oczekiwania. Przedtem do tego samego pokoju szukałem dużych kolumn z dźwiękiem bliższym do subwoofera i budowy,so;idnej podstawy dźwięku nie było a teraz rozglądam się za takimi , które są oszczędniejsze w basie max. na wooferach 18cm co niedawno było dla mnie nie do przyjęcia.Takie to pisanie jak co gra... a tak naprawdę to to samo u każdego zagra inaczej i może to nawet w sposób diametralny. Żeby było klubowo to między innymi jednym z trzech obiektów moich zainteresowań jest Arcada 3.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie stoją u mnie Arcady 3.5 a obok nich Kappy 8.2, nie pozbyłem się tych drugich bo szkoda, będą robić za rezerwowe póki mam miejsce (oczywiście zamieniałem też miejscami i przesuwałem w różne strony więc wiem jak się mają jedne do drugich a jak mnie bałagan denerwuje to Kappy idą do kąta).

Arcady mają więcej basu, takiego bardziej energetycznego (mowa teraz o ilości, jakość to też swoją drogą inna).

Kappy prawidłowo zasilone więc nie ma mowy o tym, że nie grają jak mogłyby z czymś innym.

 

Jeśli będą fundusze a basu z Minasów w Twojej akustyce brakuje (u mnie długi czas brakowało nawet z Kapp), to polecam Ci rozejrzeć się za Arcadami, nawet 2.5 czy 3.0 już mają go sporo. Cała reszta oczywiście na wysokim poziomie i bardzo ciężko się do czegoś w graniu tych kolumn przyczepić, choć w ofercie są przecież jeszcze lepsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama prawda co napisał Aleko i Konradwo.

 

Akustyka często zjada lub podbija pewne częstotliwości i dlatego najważniejsze jest sprawdzać kolumny wyłącznie u siebie, tym bardziej, że często mamy tak odmienne zdanie na temat tego co gra dobrze a co źle, każdy ma swoją wizję idealnego dźwięku, dlatego kolumny są zróżnicowane pod różne gusta. Nie ma kolumn uniwersalnych nawet w tych najdroższych konstrukcjach.

 

Ja lubię solidną podbudowę basową, w MA mi jej brakowało, ale znajdzie się nie jeden taki co powie, że tego basu jest w Arcadzie 2,5 za dużo. Dla mnie nie.

 

Moim zdaniem basu jest za dużo wtedy, gdy nie ma nad nim kontroli i przez jego obfitość tracimy czytelność średnicy, trzeba odróżnić wolny i ciągnący się bas od basu z szybkim atakiem, energią, odpowiednio zarysowany i nadający tempo i tzw drive utworom. Daje on odpowiednie dociążenie i rytm muzyce.

 

Z basu, który jest wszechobecny w pomieszczeniu będzie tylko więcej szkody niż pożytku i lepiej wtedy mieć go mniej i przyzwyczaić swój słuch do jego niedostatku niż być ciągle zmęczonym od buczenia niskich częstotliwości.

 

Dlatego nie ma co oceniać kolumn u kogoś i próbować to przenieść do siebie, na pewno nie tędy droga.

Jest to jakaś wskazówka, ale można się zdziwić jak te same kolumny mogą zagrać skrajnie inaczej w różnych pokojach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święta prawda:

można się zdziwić jak te same kolumny mogą zagrać skrajnie inaczej w różnych pokojach

Jeszcze świętsza:

najważniejsze jest sprawdzać kolumny wyłącznie u siebie

0wink.gif

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z basu, który jest wszechobecny w pomieszczeniu będzie tylko więcej szkody niż pożytku i lepiej wtedy mieć go mniej i przyzwyczaić swój słuch do jego niedostatku niż być ciągle zmęczonym od buczenia niskich częstotliwości.

Dokładnie, może być fajnie ale tylko przez pierwsze 10 sekund, potem to już tylko głowa boli i nic więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, może być fajnie ale tylko przez pierwsze 10 sekund, potem to już tylko głowa boli i nic więcej :)

Panowie.

Zgadzam się z Wami w stu procentach . Wszechobecny bas i tzw "brumienie" jest bardzo męczące. Doświadczam tego za każdym razem odpalając sprzęt w mojej konfiguracji z B&W DM 309 . Nie zrozumcie mnie źle. Słuchałem Infinity w pokoju który miał z 30 m2 i zrobiły na mnie wrażenie. Minasy też zagrały świetnie, ale nie "zatrzęsły" mną. Mam pokój 20m2 i zdaję sobie sprawę , że może być akustycznie totalnie do d*py i wtedy te moje odsłuchy będą totalnie bez sensu. Nie mniej jednak nie mam możliwości sprowadzenia "do siebie" każdej pary kolumn jakie chciałbym wysłuchać. Cieszę się , że są możliwości słuchania u kogoś i wpięcia mojego wzmaka

OPPO 103EU=>Musical Fidelity M6Si500 => Auralic Altair G1 , Infinity Kappa 8,2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie ciekawią MINAS ANOR GRANDE 60. Jak one wypadają vs Arcada chociażby bo cena podobna, a jakoś cicho tutaj o tej wersji Minasów...

 

Ten model będzie nieco zmieniony i będzie nazywał się Minas Anor Grande 100 i będzie szerszy o 1 cm czyli nie 23,5 a 24,5 cm .

 

Pracować będzie inny model głośnika ScanSpeaka na basie ,wydajniejszy ,mocniejszy .

 

To ciekawa kolumna ,jest już wytwarzana i sprzedawana .Bas i dynamika do 40-45m2 w sam raz .

 

Na zdjęciu jeszcze z 21 cm basem na celulozie , nowy 22 cm na włóknie szklanym.

post-15230-0-66648700-1518007989_thumb.jpg

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas i dynamika do 40-45m2 w sam raz

Czyli do 25-30m2 raczej Arcada 2,5...

 

...a czy jest może w planach kolumna z podobnym jak na obrazku rozmieszczeniem głośników? Za Ariesami to mój drugi ulubiony design :)

post-65483-0-78154900-1518013886_thumb.png

Edytowane przez zoromoto

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli do 25-30m2 raczej Arcada 2,5...

 

...a czy jest może w planach kolumna z podobnym jak na obrazku rozmieszczeniem głośników? Za Ariesami to mój drugi ulubiony design :)

 

W takiej konfiguracji można wykonać Arcady 2,5 i 3 drożne kolumny 3 głośnikowe .Stopień pochylenia frontu związany jest z konkretnym projektem kolumny i kątem promieniowania głośników zwłaszcza wysoko tonowych .Do dużego pochylenia frontu nie nadają się głośniki w tubkach za sprawą większej kierunkowości .

 

Nie raz pokazywałem i załączałem klientom kolumny które trzeba wówczas słuchać na stojąco .

 

A co do głośników zastosowanych w tych kolumnach ze zdjęcia można w naszych kolumnach spotkać co najwyżej wysoko tonowy ScanSpeak D3004/6600 ,a te Vify Tymphany NE 180-8 nigdy tego stosować nie będziemy ,brak barw i wypełnienia na średnicy, temu głośnikowi tego niestety brakuje .

 

Gdy wyszły jako nowość wiele lat temu od razu były u mnie na warsztacie ,niestety po kilku projektach trafiły na sprzedaż na rynek wtórny.

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takiej konfiguracji można wykonać Arcady 2,5 i 3 drożne kolumny 3 głośnikowe

 

I to był by dla mnie koniec końców, jeżeli chodzi o brzmienie i wygląd, chociaż przy Ariesach to nie spieszy mi się za bardzo :)

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie w salonie tylko dobre kino domowe.

Grzegorzu, a jakieś szczegóły?

Co byś polecił z elektroniki do Minasków?

Z czym Twoi klienci je łączyli?

 

Odświeżam, bo zamierzam wyłożyć trochę $$$ w elektronikę KD i dalsze kolumny od Studio16Hertz.

"Kiedy wszystko się zmienia, muzyka piękną zawsze pozostaje."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest klub Studio 16 Hertz, a wiadomo, że Grzegorz ma w swojej ofercie

konstrukcje do KD. Po co mam dzwonić jak na chwilę obecną mogę się tutaj

dowiedzieć. Czy to jest jakaś obraza jak wśród większości użytkowników stereo

pytam się o KD? Kurde mogę się spytać w zakładce kino domowe, ale myślałem

iż tutaj czegoś się dowiem. W szczególności od Grzegorza.

 

Zamierzam zrobić dwa systemy w nowym domu. Oba na kolumnach S16H.

Na razie mam middle end, czyli Minasy i na nich chcę stworzyć kino domowe.

 

Więc liczę na fachową odpowiedź.

"Kiedy wszystko się zmienia, muzyka piękną zawsze pozostaje."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest klub Studio 16 Hertz, a wiadomo, że Grzegorz ma w swojej ofercie

konstrukcje do KD. Po co mam dzwonić jak na chwilę obecną mogę się tutaj

dowiedzieć. Czy to jest jakaś obraza jak wśród większości użytkowników stereo

pytam się o KD? Kurde mogę się spytać w zakładce kino domowe, ale myślałem

iż tutaj czegoś się dowiem. W szczególności od Grzegorza.

 

Zamierzam zrobić dwa systemy w nowym domu. Oba na kolumnach S16H.

Na razie mam middle end, czyli Minasy i na nich chcę stworzyć kino domowe.

 

Więc liczę na fachową odpowiedź.

 

 

Nie ma problemu z moimi odpowiedziami lecz jeżeli buduję systemy kina domowego a tych jak pisałem powstało sporo to na pewno szczegółów zamówienia nie można ustalić poprzez klub forum audiostereo .To sprawa indywidualna czy ktoś składa kino na Amplitunerze Arcama czy Nad-a bo te graja korzystniej niż większość popularnych amplitunerow ,chyba że ktoś dysponuje Yamahą AX1 ,czy AZ-1 to to tez gra bardzo dobrze . Były przypadki gdzie użytkownik kupował trzy końcówki mocy lub pięcio kanałową końcówkę a wszystko było sterowane przez DVD czy Blue raya z wbudowanymi dekoderami DTS i Dolby Digital .

 

Kolumny do takiego zestawu są przeróżne ,rok temu budowałem 60 kg subwoofer na 12 calowym głośniku ScanSpeaka z dwoma 10 calowymi membranami biernymi +wzmacniacz Hypex DS 4.0 400 watowy .Nie każdy musi taki zestaw złożyć ,może mocniejszy a może słabszy .Ustalenie systemu kina domowego jest indywidualne wg potrzeb zamawiającego ,publicznie nie da się go ustalić .Na przestrzeni ostatnich 18 lat ,od roku 2000 zbudowałem wiele systemów wielokanałowych ,wiele montowałem od podstaw użytkownikom ,wiele tez wniosków wyciągnąć można z ich budowy co warto aplikować ,a z czego rezygnować.

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzę w klubie dlugi czas i nie zauważylem żadnej wzmożonej aktywności na temat KD. W sumie to nie zauważyłem wcale. Klub jest chyba w 99% stereo i niech tak zostanie:)

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ale to jest klub Studio 16 Hertz, a wiadomo, że Grzegorz ma w swojej ofercie

konstrukcje do KD. Po co mam dzwonić jak na chwilę obecną mogę się tutaj

dowiedzieć. Czy to jest jakaś obraza jak wśród większości użytkowników stereo

pytam się o KD? Kurde mogę się spytać w zakładce kino domowe, ale myślałem

iż tutaj czegoś się dowiem. W szczególności od Grzegorza.

 

Zamierzam zrobić dwa systemy w nowym domu. Oba na kolumnach S16H.

Na razie mam middle end, czyli Minasy i na nich chcę stworzyć kino domowe.

 

Więc liczę na fachową odpowiedź.

Ja miałem Minasy jaki fronty i było b dobrze

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzę w klubie dlugi czas i nie zauważylem żadnej wzmożonej aktywności na temat KD. W sumie to nie zauważyłem wcale. Klub jest chyba w 99% stereo i niech tak zostanie:)

A ja wręcz przeciwnie, bardzo chętnie zobaczyłbym jakieś aplikacje oparte na S16Hz.

Co z czym, jak i u kogo?

Wszak to klub miłośników S16Hz.

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subiektywizm subiektywizmem, potężny wpływ ma brzmienie ma akustyka danego pokoju o czym wyżej pisał już Grzegorz i nie mówię tu już o samych ustrojach i adaptacli tylko o modach,podbiciach pomieszczenia. Sprzedałem swoje Minas Anor jak sądziłem ze względu na niedobór basu, kolega poprosił mnie bym je mu dostarczył do domu. Po podłączeniu u niego zdumiło mnie jak te kolumienki grają basem!. Szukałem dalej ale u mnie efekty były nie wiele lepsze z innymi kolumnami. W celu eksperymentu przytargałem kolumny 2X25cm na basie 96dB kręciłem wzmakiem coraz mocniej, srednica z wysokimi się darły a basu jak nie było tak nie było. Dało mi to do myślenia że nie problem w kolumnach. Pół dnia przemeblowywania, kanapa na inną ścianę, TV na inną..kolumny na dłuższą..pełna rewolucja- efekt przerósł oczekiwania. Przedtem do tego samego pokoju szukałem dużych kolumn z dźwiękiem bliższym do subwoofera i budowy,so;idnej podstawy dźwięku nie było a teraz rozglądam się za takimi , które są oszczędniejsze w basie max. na wooferach 18cm co niedawno było dla mnie nie do przyjęcia.Takie to pisanie jak co gra... a tak naprawdę to to samo u każdego zagra inaczej i może to nawet w sposób diametralny. Żeby było klubowo to między innymi jednym z trzech obiektów moich zainteresowań jest Arcada 3.5

 

Czyli jesteś szczęściarzem bo możesz wrzucić 2x 18" i będzie w sam raz :)

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.