Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ten model będzie nieco zmieniony i będzie nazywał się Minas Anor Grande 100 i będzie szerszy o 1 cm czyli nie 23,5 a 24,5 cm .

No ja już się nie mogę doczekać ;) "Minas Anor Grande 100" to już ostateczna nazwa? Wyparła jednak "Calida 100"? Czy to inne konstrukcje?

0 + 2 = 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może dla odmiany wkleisz okładki płyt konkretnych wydań ktore sie czymś wyróżniają bo te z YT niewielką wartość poznawczą prezentują

 

Nie jestem aptekarzem tak więc nawet mnie się nie chce segregować. Jeżeli coś odbiega od Twoich standardów to po prostu się tym nie musisz interesować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem aptekarzem tak więc nawet mnie się nie chce segregować. Jeżeli coś odbiega od Twoich standardów to po prostu się tym nie musisz interesować.

Proszę ograniczyć się do okładek płyt oraz informacji co do konkretnych wydań. Kolejne zarzucanie tematu filmikami z YT potraktowane zostanie jako spamowanie.

Mod.

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje własne prywatne osobiste zdanie jest takie, że chociaż bardzo chętnie słucham podrzuconych tematów muzycznych, to jednak niekoniecznie z YT, a to forum jak sama nazwa wskazuje to Klub miłośników - Studio 16 Hertz, a nie Klub miłośników YT, więc albo zmienił bym forum, albo polecał muzykę w bardziej dyskretny sposób np cała lista na jednym poście (tekstem) , a nie lista przebojów na pół strony ;) Bez urazy. Ja zawsze walę co myślę...

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moderacja w Klubach działa WYŁACZNIE na zgłoszenia Gospodarzy Klubów.

Dyskusje z zaleceniami moderacji będą natychmiast karane jako atak na moderację. Co w Klubie jest pożądane a co nie, jest decyzja WYŁACZNIE Gospodarzy Klubu!

I tylko o to chodziło. Wrzucanie samego video nic nie wnosiło i nie wnosi w temat obejmujący "Studio 16Hz" i nie jest przez sporą większość udzielających się w temacie mile widziany.

Od tego by dzielić się osobistymi wyborami muzycznymi są odpowiednie działy i tematy. Jest granica korzystania z tematów klubowych, jesli są zgłoszenia o dosłownie "zaśmiecaniu tematu" moderacja jest od tego, by reagować.

Kolejne dyskusje z moderacją, personalne zaczepki i wchodzenie w nic nie wnoszące polemiki proszę sobie więc definitywnie odpuścić.

Mod.

 

Moje własne prywatne osobiste zdanie jest takie, że chociaż bardzo chętnie słucham podrzuconych tematów muzycznych

Od tego jest odpowiedni dział.

 

a to forum jak sama nazwa wskazuje to Klub miłośników - Studio 16 Hertz, a nie Klub miłośników YT,

I taka jest opinia większości korzystających z tego tematu.

 

Wypada też coś wrzucić z mojej "niezatapialnej " ;)

Twoje osobiste preferencje muzyczne mają się nijak do miejsca w którym je prezentujesz.

Od tego jest stosowny dział. Jeśli przez tyle lat uczestnictwa na Forum nie potrafisz otworzyć tematu, skontaktuj się z moderatorem - z przyjemnością Ci w tym pomoże.

Dla ułatwienia link gdzie możesz zamieszczać swoje preferencje muzyczne i dzielić się wszelkimi wyborami, od rana po późną noc. Zachęcam też do prowadzenia własnego bloga muzycznego, ułatwia to dzielenie się z całym światem swoich jakże interesujących wyborów i nie zaśmieca tematów nie związanych z Twoimi osobistymi preferencjami muzycznymi.

Ciężko wszystkim raczej ogarnąć co ma wspólnego z tematem Studio 16 Hertz muzyka Varius Manx linkowana z YT.

I by nie było niedomówień - kolejna nic nie wnosząca polemika z Twojej strony skutkować będzie zastosowaniem Regulaminu.

 

Link gdzie możesz założyć swój temat by dzielić się swoimi pomysłami z YT na kolejne ranki, południa czy wieczory: http://www.audiostereo.pl/muzyka_k4.html

 

Temat uważam za zamknięty.

Mod.

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie kolumny mogą dobrze zagrać w takim pomieszczeniu. Nie jest to tylko zależne od metrażu. Akustyka płata różne figle. Jak grałem w podobnym pomieszczeniu na Canto Grand (tylko mam proszę otwartej przestrzeni) i było bardzo dobrze. Jak dasz im trochę przestrzeni z tyłu to bardziej bym się skłaniał ku większym CG. Szczególnie , że teraz masz spore Z3.

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Signature dużo droższe.

Duża różnica w stosunku do normalnej wersji?

 

Jeżeli sprzęt jest precyzyjny i jasno grający jak CD i wzmacniacz Exposure 2010 , 3010 to wersja Canto Grand standardowa brzmi w tym zestawieniu bardzo dobrze ,czytelnie i klarownie .Ta elektronika jest zbyt szczupło brzmiąca aby zagrać bardzo dobrze z wersją Signature , tu ukłon jest w stronę neutralnej elektroniki .Od wielu osób mam info iż z Haiku Sol ,Canto Grand Signature brzmią znakomicie . Bardzo dobrze wersja Signature zagra z lampami EL34 ,niedawno pod taki wzmacniacz wyjechała wersja Signature .

 

Muzykalne wzmacniacze będą bardziej pasowały do wersji Signature zarówno lampy jak i tranzystory .Te wzmacniacze surowe w brzmieniu polecam do wersji standard Canto Grand.

 

A sama klasa brzmienia co do szczegółowości ,nasycenia jest ogólnie lepsza ,charakter nasycenia góry pozostaje nadal soczysty jak to u Morela .

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wielu osób mam info iż z Haiku Sol ,Canto Grand Signature brzmią znakomicie .

Potwierdzam w 100% to co pisze Grzegorz. U mnie Canto Grand Signature zagrały rewelacyjnie z Haiku Audio SOL II Signature, to jest bardzo neutralny wzmacniacz i z tymi kolumnami jest świetna dynamika, potężny bas, przestrzeń, wypełnienie, nic nie dodaje od siebie nie "upiększa", gra neutralnie ale... takie granie trzeba lubić. Tak mi ten wzmacniacz z tymi kolumnami się wpasował, że chyba sprzedam rocznego Cayin-a A-70T MK2 (info na PW), który dla mnie z Canto Grand Signature gra "za gęsto", tu chyba lepiej by się sprawdziła zwykła wersja Canto lub Minasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canto Grand zawsze warto posłuchać, bo to świetne paczki. Bez dwóch zdań.

@kami 1973

Minas Anory Premium z Cayin A-70T mk2 też grają "gęsto" z lampami 6550.

Za to z lampami KT88 są mniej gęste a bardziej rockowe, jeśli tak to można ująć. Kto co lubi.

Jakie masz lampy?

Edytowane przez mrrod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minas Anory Premium z Cayin A-70T mk2 też grają "gęsto" z lampami 6550.

Za to z lampami KT88 są mniej gęste a bardziej rockowe, jeśli tak to można ująć. Kto co lubi.

Jakie masz lampy?

Lampy mocy mam od nowości 6550 Tung-Sol, o ile przy małych składach, wokalach, wolnych kawałkach, wykonawcach typu Eva Cassidy, Cohen jest pięknie (szczególnie średnica), to przy muzyce rockowej zdecydowanie brakuje mi dynamiki, basu i szybkości, natomiast Haiku to wszystko ma. Fakt że nie ma tak pięknej średnicy..., ale na coś trzeba się zdecydować, a że więcej słucham rocka, to zostanie Haiku, a Cayina oddam w dobre ręce i dalej uważam, że to bardzo dobry wzmacniacz jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzedam rocznego Cayin-a A-70T MK2 (info na PW), który dla mnie z Canto Grand Signature gra "za gęsto", tu chyba lepiej by się sprawdziła zwykła wersja Canto lub Minasy.

CG Signature mogą zagrać gęsto z A70T, ale wszystko zależy od źródła, wcale tak być nie musi, za to na pewno Canto Grand w podstawowej wersji zagrają jeszcze gęściej.

Z Minasami to się zgodzę, to super połączenie.

 

Signature po za budżetem i nie do obecnego systemu ale canto będę chciał u siebie posłuchać.

 

Miałem Canto Grand i uważam, że przy wyborze podstawkowych kolumn konieczne jest ich sprawdzenie, wybitne brzmienie z małych paczek. W przyszłości zawsze można zmienić tweeter i zwrotnicę jeśli budżet na to pozwoli, ja tak zrobiłem ze swoimi.

 

Minas Anory Premium z Cayin A-70T mk2 też grają "gęsto" z lampami 6550.

Za to z lampami KT88 są mniej gęste a bardziej rockowe, jeśli tak to można ująć. Kto co lubi.

Jak widać piszemy często bardzo ogólnie. Różne są lampy KT88, są szczupłe i tłuste:), 6550 również nie są identyczne, każdy ma inne spostrzeżenia i doświadczenia. Jeśli już uogólniamy to ja mam nieco odmienne zdanie od Twojego, dla mnie lampy 6550 w stosunku do KT88 są bardziej szczupłe, ale w dobrym tego słowa znaczeniu, mają szybszy, zwarty bas, z KT88 było często zbyt obficie z basem i był mniej kontrolowany. Napisałem to tylko dlatego, że mamy często tak różne systemy, że lampy trzeba sprawdzać koniecznie u siebie, nie ma gotowej recepty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie korci żeby w zestawie Arcada 3.5 - A70T(amperexy 12ax7 + raytheony 12au7) - LKS004 zmienić lampy mocy z Tungsoli 6550 na KT88-Z Treasure

Nic mi obecnie w dźwięku nie brakuje (może poza problemem pomieszczenia, które ma tendencję do "zbułowacania" basu choć i tak nie jest źle).

 

Próbował ktoś czegoś takiego?|

Jeśli tak to w jakim systemie i jakie były zmiany, różnice między tungsolami 6550 a KT88-Z Treasure?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konradwo musisz je wypożyczyć i posłuchać u siebie, gusta są różne,

ja robiłem podejście do Treasure i nie zostawiłem ich u siebie, ale to właśnie głównie ze względu na bas.

 

Lampy te są super i godne sprawdzenia, na pewno środek pasma jest bardziej rozdzielczy, jest większa przestrzeń na scenie i więcej powietrza, można usłyszeć też więcej detalu w wysokich , to takie lampy hifi i dostajemy coś podobnego jak ze sterującyuch 12ax7 Telefunken czy Raytheon. Mnie osobiście nie przekonały właśnie z basem, dlatego wcześniej napisałem o pewnym charakterze lamp KT88, bas jest większy i bardziej wypełniony, dla mnie wolniejszy co spowodowało, że nie zostawiłem tych lamp u siebie.

 

Pożyczyłem je koledze z forum CrX, ostatnio się pochwalił że je zakupił. On gra z Minas Anor, A70 , lubi mega przejrzystość i gra chyba obecnie na telefunken 12ax7 i tych Treasure. U mnie ten dźwięk byłby już mega męczący i przerysowany a u kolegi CrX jest taka akustyka, że ciągle mu mało tego detalu:)

 

One w Minas Anor dół mogły fajnie wypełnić, mi w Arcadach 2,5 się to nie podobało, ale grałem wtedy jeszcze chyba z Auralicem albo Sotmem, teraz z dCSem jest on znacznie lepiej kontrolowany i kto wie czy takie Treasure dziś by nie zostały.

 

Na pewno kiedyś może jeszcze spróbuje, ale mam przeczucie, że wcześniej zmienię wzmacniacz;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pomocy!

 

Jestem zainteresowany kupnem Canto Grand.

Mam je właśnie na testach i WSZYSTKO byłoby ok gdyby nie dudniący bas.

Pokój ok 18-20m2. Kolumny stoją na solidnych podstawkach około 20cm od tylnej ściany. Podpięte są do h80, a muzyka leci przez chromecast audio /tidal hi fi.

 

O ile przy cichym słuchaniu jest miło dla ucha i może się podobać to przy vol 45 i więcej bas zaczyna mega dudnic (aż głową boli)

 

Gdzie leży problem? Próbowałem różnych ustawien. Stały bliżej, dalej - nawet metr od ściany i w sumie bez rewelacji. Dudni i koniec. Przypominaja mi się canto one z tym samym problemem ale w na innym mieszkaniu. Wtf? Najbardziej dziwi mnie to że inne kolumny tego nie mają (choć dużo ich nie było).

Mam nadzieję że znajdę tu odpowiedź. Pozdrawiam

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.