Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Miłośników Studio 16 Hertz, teraz mogę pełnoprawnie do Was dołączyć, a to za sprawą Pana Grzegorza, który wykonał dla mnie takie oto kolumny:

 

https://drive.google.com/open?id=1EI4VIn5cI-39oisvtUr9axedF9lk_y3V

https://drive.google.com/open?id=1nsrzwA6XW3psEoF9-WyhB5kTpo27BBIV

https://drive.google.com/open?id=1ay_CsfwKACraequ5GilOUPyA5xSwyk3i

https://drive.google.com/open?id=122Ez2Wl07ptz1wFvYR2QBAMfMTZxZVI5

 

Jestem bardzo zadowolony, grają pięknie.

 

Skrzynie Wam pewnie dobrze znane, a środek, to Canto Grand Premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ceny ? wg regulaminu publicznie podać ich nie można ,więc na maila .

...No tak... rozumiem.

Najładniejsze według mnie w wykończeniu palisander santos i Heban (te ciemne). Piękne, pewnie na żywo jeszcze lepiej wyglądają.

Nawet przeszło mi już z białymi:)

Już niedługo odsłuch bo za niecałe 3tyg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Rafał bliżej lata do Ciebie przyjadę i przerobię Ci te kolumny ,tylko trzymaj mnie za słowo i mi przypominaj się bo ja z tym czasem to sam wiesz gdzieś on jest ale złapać go się nie da.

 

Bardzo chętnie, choć powiem szczerze, że góra z 9700 u mnie bardzo mi podchodzi - nie licząc tego odsłuchu gdzie był mr.salieri i jeszcze jeden kolega, tam grał DAC wyciągnięty z innego systemu i faktycznie każdy z nas przyznał, że góra męczyła. Miałem też kiedyś przez miesiąc S16 na 8542 i morelu (chyba Morel CAT 328?) to stare paczki Koobala i akurat w moim systemie jednak lepiej mi leżał 9700, a miesiąc próbowałem się do tego morela przekonać.

Zaproszenie do mnie zawsze aktualne, ale akurat większe zmiany u mnie w systemie planuje, bo pojawią się za parę miesięcy monosy na GM70 i wtedy zobaczymy jaki następny krok i w którą stronę. Pewnie będę planował 3way jakieś, tylko pytanie jak z metrażem, bo planuję kupić większe mieszkanie więc teraz nawet nie wiem czego szukać...

Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano wczoraj, 22:50

 

Na początku chciałem orzech bo kolorystycznie mi leżał, jakoś taki "bezpieczny mi się wydawał" ale jak zobaczyłem palisander santos to swierdziłem, że ten rządzi :)

I nie żałuję wyboru.

 

Twoje dzieło Konrad :-)

post-15230-0-48286200-1521696591_thumb.jpg

post-15230-0-70989700-1521696594_thumb.jpg

post-15230-0-52073500-1521696598_thumb.jpg

post-15230-0-48505700-1521696606_thumb.jpg

post-15230-0-86776700-1521696610_thumb.jpg

post-15230-0-73165100-1521696616_thumb.jpg

post-15230-0-30870800-1521696624_thumb.jpg

post-15230-0-13349100-1521696629_thumb.jpg

post-15230-0-59048500-1521696715_thumb.jpg

post-15230-0-34993700-1521696719_thumb.jpg

post-15230-0-06727000-1521696724_thumb.jpg

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chętnie, choć powiem szczerze, że góra z 9700 u mnie bardzo mi podchodzi - nie licząc tego odsłuchu gdzie był mr.salieri i jeszcze jeden kolega, tam grał DAC wyciągnięty z innego systemu i faktycznie każdy z nas przyznał, że góra męczyła.

Pasuje w takim razie zweryfikować tą górę na Twoim DACu ;)

Witam wszystkich Miłośników Studio 16 Hertz, teraz mogę pełnoprawnie do Was dołączyć, a to za sprawą Pana Grzegorza, który wykonał dla mnie takie oto kolumny:

Co raz bardziej mnie Pan Grzegorz zadziwia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Witam. Pomocy!

 

Jestem zainteresowany kupnem Canto Grand.

Mam je właśnie na testach i WSZYSTKO byłoby ok gdyby nie dudniący bas.

Pokój ok 18-20m2. Kolumny stoją na solidnych podstawkach około 20cm od tylnej ściany. Podpięte są do h80, a muzyka leci przez chromecast audio /tidal hi fi.

 

O ile przy cichym słuchaniu jest miło dla ucha i może się podobać to przy vol 45 i więcej bas zaczyna mega dudnic (aż głową boli)

 

Gdzie leży problem? Próbowałem różnych ustawien. Stały bliżej, dalej - nawet metr od ściany i w sumie bez rewelacji. Dudni i koniec. Przypominaja mi się canto one z tym samym problemem ale w na innym mieszkaniu. Wtf? Najbardziej dziwi mnie to że inne kolumny tego nie mają (choć dużo ich nie było).

Mam nadzieję że znajdę tu odpowiedź. Pozdrawiam

Zmień kabel z usb na rca pomiędzy streamerem a daciem. Druga opcja: Możesz spróbować również zmienić zasilacz od streamera na lepszy np od Łukasza Kisiela. Ja właśnie taki testuje z Ariesem Mini i on znakomicie usuwa szumy. Cały dźwięk jest klarowniejszy a i bas trzymany „za pysk”. Pogłosu brak, za to odcienie basu weszły. Oczywiście przy moim systemie ;) Trzecia opcja: kable - spróbuj od Łukasza Kisiela. Ja i Emdester gramy na nich. Znakomicie klarują przestrzeń i szczegóły oraz zmniejszają pogłos basu.

 

Nie reklamuje nikogo tylko piszę co mam i co mi się podoba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Miłośników Studio 16 Hertz, teraz mogę pełnoprawnie do Was dołączyć, a to za sprawą Pana Grzegorza, który wykonał dla mnie takie oto kolumny:

 

 

Witamy :)

 

Poproszę jeszcze fotkę bez maskownic :)

 

Pod każdym linkiem otwiera mi się to samo zdjęcie.

 

Trzecia opcja: kable - spróbuj od Łukasza Kisiela.

 

Używasz od Kisiela RCA czy głośnikowych ?

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy :)

 

Poproszę jeszcze fotkę bez maskownic :)

 

Pod każdym linkiem otwiera mi się to samo zdjęcie.

 

 

No coś nie zadziałało przy moim pierwszym poście

 

https://drive.google.com/open?id=1ay_CsfwKACraequ5GilOUPyA5xSwyk3i

 

https://drive.google.com/open?id=1nsrzwA6XW3psEoF9-WyhB5kTpo27BBIV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Jestem na etapie kompletowania zestawu i poszukuję obecnie wzmacniacza do Canto Grand, raczej tranzystorowego. Muzyka której słucham, to w zasadzie wszystko poza disco i heavy metalem. Oprócz wzmacniacza potrzebuję jeszcze Waszej rady odnośnie odtwarzacza sieciowego (głównie Tidal), który spasuje się z resztą.

Albert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Jestem na etapie kompletowania zestawu i poszukuję obecnie wzmacniacza do Canto Grand, raczej tranzystorowego. Muzyka której słucham, to w zasadzie wszystko poza disco i heavy metalem. Oprócz wzmacniacza potrzebuję jeszcze Waszej rady odnośnie odtwarzacza sieciowego (głównie Tidal), który spasuje się z resztą.

Albert

Cytuj

 

 

Może Atoll in100.Do muzyki rozrywkowej chyba w sam raz :)Co do odtwarzacza to może jakiś komputer z kodi + wtyczka tidal.Np raspberry pi 3.

Edytowane przez thomaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Jestem na etapie kompletowania zestawu i poszukuję obecnie wzmacniacza do Canto Grand, raczej tranzystorowego. Muzyka której słucham, to w zasadzie wszystko poza disco i heavy metalem. Oprócz wzmacniacza potrzebuję jeszcze Waszej rady odnośnie odtwarzacza sieciowego (głównie Tidal), który spasuje się z resztą.

Albert

Sprzęt nowy, używany, jaki budżet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz wzmacniacza potrzebuję jeszcze Waszej rady odnośnie odtwarzacza sieciowego (głównie Tidal), który spasuje się z resztą.

 

Jeżeli chodzi o odtwarzacz sieciowy to polecam Bluesound Node 2. Super współpracuje z Tidalem i odtwarzacza również albumy o rozdzielczości 24 bit/96 kHz - Masters - MQA. Fajna aplikacja na telefon czy komputer do bezprzewodowego sterowania sprzętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Jestem na etapie kompletowania zestawu i poszukuję obecnie wzmacniacza do Canto Grand, raczej tranzystorowego. Muzyka której słucham, to w zasadzie wszystko poza disco i heavy metalem. Oprócz wzmacniacza potrzebuję jeszcze Waszej rady odnośnie odtwarzacza sieciowego (głównie Tidal), który spasuje się z resztą.

Albert

 

Z niedrogich rozwiązań możesz odsłuchać Atolla IN100SE. To dość dobre uniwersalne zestawienie. Bardzo ładna barwa na średnicy, musisz liczyć się, że w połączeniu z Atollem basu będzie sporo. Atoll ma sporo wyższej średnicy, ale akurat Canto to nie zaszkodzi. Ciekawie może wypaść też Naim 5SI. Bas będzie szybszy, bardziej punktowy, brzmienia spokojniejsze, mniej spektakularne niż z Atollem. Nie wiem tylko czy góry nie będzie za mało. Możesz też zerknąć na polskiego Haiku.

 

Jeśli jednak brałbyś pod uwagę lampę to Cayin A55TP będzie dobrym rozwiązaniem. Żywe, energiczne brzmienie z dość szybkim basem. To sprawdzone połączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z niedrogich rozwiązań możesz odsłuchać Atolla IN100SE. To dość dobre uniwersalne zestawienie. Bardzo ładna barwa na średnicy, musisz liczyć się, że w połączeniu z Atollem basu będzie sporo. Atoll ma sporo wyższej średnicy, ale akurat Canto to nie zaszkodzi. Ciekawie może wypaść też Naim 5SI. Bas będzie szybszy, bardziej punktowy, brzmienia spokojniejsze, mniej spektakularne niż z Atollem. Nie wiem tylko czy góry nie będzie za mało. Możesz też zerknąć na polskiego Haiku.

 

Jeśli jednak brałbyś pod uwagę lampę to Cayin A55TP będzie dobrym rozwiązaniem. Żywe, energiczne brzmienie z dość szybkim basem. To sprawdzone połączenie.

Właśnie zastanawiałem się nad Naim 5SI i Musical Fidelity M 3Si. Odsłuchy zaraz po świętach. Z Cayin jest problem, bo w Trójmieście w salonach chyba ich nie ma i na chwilę obecną nie mam możliwości odsłuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie kompletowania zestawu i poszukuję obecnie wzmacniacza do Canto Grand, raczej tranzystorowego.

Posłuchaj polskiego Haiku Audio SOL II, świetny tranzystorowy wzmacniacz, ja aktualnie gram na nim z Canto Grand Signature. Tak mnie ten wzmacniacz oczarował, że lampa Cayin A-70T idzie do sprzedania.... Z tym że to jest zupełnie inne granie, bardzo neutralne, nic nie dodaje od siebie, nie upiększa, nie podbija średnicy tak jak lampa, świetny punktowy bas, takie bardziej audiofilskie granie..., słucham głównie rocka, ale do jazzu, małych składów chyba lepsza lampa....

Wypożycz na odsłuchy od Audio On, właściciel p. Tomek super gość, tak jak Grzesiek z 16Hz, nic na siłę, doradzi, wypożyczy, podpowie, jak dla mnie dwóch najlepszych dystrybutorów sprzętu w tym kraju....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co może być przyczyną że w kolumnie minas anor III S słychać tylko środkowy, mały głośnik. Pozostałe dwa cisza. Nie jest to wina kabli czy wzmacniacza, kolumna podłączona na miejsce działającej i również to samo. Problem w kolumnie.

 

To odpowiedź nasuwa się sama .Kolumna została uszkodzona. Czyli uległy uszkodzeniu głośniki ,jeżeli wzmacniacz działa na sprawnych kolumnach .

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj polskiego Haiku Audio SOL II, świetny tranzystorowy wzmacniacz, ja aktualnie gram na nim z Canto Grand Signature. Tak mnie ten wzmacniacz oczarował, że lampa Cayin A-70T idzie do sprzedania.... Z tym że to jest zupełnie inne granie, bardzo neutralne, nic nie dodaje od siebie, nie upiększa, nie podbija średnicy tak jak lampa, świetny punktowy bas, takie bardziej audiofilskie granie..., słucham głównie rocka, ale do jazzu, małych składów chyba lepsza lampa....

Wypożycz na odsłuchy od Audio On, właściciel p. Tomek super gość, tak jak Grzesiek z 16Hz, nic na siłę, doradzi, wypożyczy, podpowie, jak dla mnie dwóch najlepszych dystrybutorów sprzętu w tym kraju....

Dzięki bardzo, pomyślę o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.