Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Klinek gratuluję nowych kolumn.

Dzięki!

Na takim metrażu faktycznie Minasy mogły być za małe. A jak wypada góra w porównaniu do Morel-a z Minasów?

W Minasach góra i średnica jest rewelacyjna. Bas z resztą też ale u nas cały salon ma ze 35m i przechodzi od razu na schody i kuchnię z jadalnią więc metraż jest spoooory i zawsze go brakowało.

Góra w Calida...jest bardzo podobna ale jakby bardziej naturalna i jeszcze bardziej rozległa (scena jest że ho ho!). Niczego nie brakuje ani nie jest więcej niż w Minasach tylko jest jeszcze bardziej "kulturalnie" :) W całym paśmie te kolumny tak właśnie grają - nie umiem tego opisać. Poza tym dźwięk jest po prostu odpowiednio dociążony, dostał odpowiedniej masy. A przy tym wszystkim są nadal szybkie i nic się nie zlewa.

Pan Grzegorz po prostu wie co robi. Ale to już pewnie wszyscy tutaj wiedzą :)

0 + 2 = 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To była nówka sztuka wyciagnieta przy mnie z pudełka. Odsłuch był dość krótki ale pod każdym względem zagrał lepiej niż mój Marantz. Będę chciał pożyczyć i posłuchać na spokojnie.

Wersji signature słuchałem na moim wzmacniaczu. Tu zmiany były słyszalne ale nie aż tak jak po podłączeniu Cayina do moich CG. Tu różnice były zdecydowanie wyraźne. Lepsza scena,separacją, otwarcie góry. Przy CG signature główne różnice były w smaczkach typu blaszki, miotełki itp. przeszkadzajki. Były lepszej jakości.

Pan Grzegorz słyszał może skrobnie coś w wolnej chwili :)

Edytowane przez MrSalieri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę napisać że warto było zmodernizować moje Canto Grand do wersji Signature. Pojawiła się wyższa średnica, ogólnie lepsza góra, więcej szczegółów co baaardzo mi odpowiada. A gdy podłączyłem Xiangshenga 05A z modem "by Venom200" mordka mi się uśmiechnęła. Rzeczywiście ten egzemplarz ma niesamowitą dynamikę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mogę napisać że warto było zmodernizować moje Canto Grand do wersji Signature. Pojawiła się wyższa średnica, ogólnie lepsza góra, więcej szczegółów co baaardzo mi odpowiada. A gdy podłączyłem Xiangshenga 05A z modem "by Venom200" mordka mi się uśmiechnęła. Rzeczywiście ten egzemplarz ma niesamowitą dynamikę.

 

A cóż to za mod "by Venom200"?

Nie słyszałem jeszcze o takim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
To najbardziej dynamiczny Dac jaki miałem okazję słuchać. To Dac który przesadził z testosteronem heh Bo aż kipi od niegoTo najbardziej dynamiczny Dac jaki miałem okazję słuchać. To Dac który przesadził z testosteronem heh Bo aż kipi od niego
Miałem okazję go niedawno posłuchać.

Przestań już pisać nieprawdę. W wątku o tym Dacu sukcesywnie unikałeś odpowiedzi na moje pytania.

Moje wrażenia z odsłuchu są mizerne a dynamikę mylisz z poziomem głośności, gdyż na wyjsciu xlr jest dość duże napięcie. Na wyjściu RCA też jest wyższe napięcie niż zwykle.

Sorry ale już nie mogłem się powstrzymać. Ileż to można!

 

Opampy też wsadziłeś pojedyncze zamiast podwójnych i w dodatku publicznie się zachwycałeś jaka to jest poprawa. Skończ już z tą farsą.

Edytowane przez piorasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz na pewno iść takim tokiem dyskusji?

 

Ja jestem konsekwentny i pomimo iż nie mam tego DACa uważam że jest niesamowity

Mam zacząć przytaczać twoje zachwyty nad klockami które po chwili czasami sprzedałeś. A potem smarowaleś je publicznie. To jest dopiero farsa Panie

 

Xiangsheng to jest DAC wybitny nie tylko w swojej cenie. Z tym że nie do każdego systemu to fakt

 

Wsadziłem pojedyncze był efekt że przestrzeń i wszystko się poprawiło . Słuchałem po XLR więc był spodziewany efekt z tym że głośność była ścięta poniżej RCA. Bardzo szybko się w tym pokapowalem. W zasadzie 1 h odsłuchu

 

Co do dynamiki to nie ma tu nic wspólnego z poziomem głośności. Tak szybkich różnic pomiędzy pomiędzy dźwiękami cichymi a głośnymi nie ma żaden DAC

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chcesz na pewno iść takim tokiem dyskusji?

 

Ja jestem konsekwentny i pomimo iż nie mam tego DACa uważam że jest niesamowity

Mam zacząć przytaczać twoje zachwyty nad klockami które po chwili czasami sprzedałeś. A potem smarowaleś je publicznie. To jest dopiero farsa Panie

 

Xiangsheng to jest DAC wybitny nie tylko w swojej cenie. Z tym że nie do każdego systemu to fakt

 

Wsadziłem pojedyncze był efekt że przestrzeń i wszystko się poprawiło . Słuchałem po XLR więc był spodziewany efekt z tym że głośność była ścięta poniżej RCA. Bardzo szybko się w tym pokapowalem. W zasadzie 1 h odsłuchu

 

Co do dynamiki to nie ma tu nic wspólnego z poziomem głośności. Tak szybkich różnic pomiędzy pomiędzy dźwiękami cichymi a głośnymi nie ma żaden DAC

 

Żadnych klocków, które sprzedałem nie obsmarowałem publicznie. Co najwyżej skrytykowałem te, które miałem na testach więc coś Ci się pomieszało lub (co jest rzeczą naturalną) stwierdziłem, że coś się nie wpasowało w nowy system. Ale o tym publicznie nigdzie nie pisałem.

 

Ten wątek nie jest do takich dyskusji więc ja na tym kończę.

Na koniec mam prośbę. Sprzedałeś daca? To nie pisz już więcej o nim publicznie nieprawdy. Ja go sprawdziłem w kilku warunkach wraz z przyjaciółmi i wszyscy mamy takie samo zdanie o nim.

Gra jak DAC za 1000-1500 zł i to chyba będzie nałagodniejsza opinia o nim.

 

Tyle z mojej strony.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wsadziłem pojedyncze był efekt że przestrzeń i wszystko się poprawiło . Słuchałem po XLR więc był spodziewany efekt z tym że głośność była ścięta poniżej RCA. Bardzo szybko się w tym pokapowalem. W zasadzie 1 h odsłuchu

 

 

Które opampy wymieniłes z podwójnych na pojedyncze?

Edytowane przez EMiL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Grają jak marzenie!!! Myślę, że i z większym salonem nie powinny mieć problemów. I tak tylny bas refleks jest nadal zatkany bo już za dużo tego było ;)

Poprzednio mieliśmy przez prawie 7 lat Minasy. Grały świetnie, jak to Minasy, ale niestety w naszym salonie się trochę gubiły. Za to Calidy to już inna masa dźwięku. Nadal się wygrzewają ale już jest potęga. I ta scena...w głąb i wszerz....można pływać :)

 

A tak wyglądają w czasie pracy:

post-54908-0-23047300-1526290272_thumb.jpg

post-54908-0-62834100-1526290283_thumb.jpg

post-54908-0-58468300-1526290293_thumb.jpg

post-54908-0-92443400-1526290530_thumb.jpg

 

Gratuluje

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To była nówka sztuka wyciagnieta przy mnie z pudełka. Odsłuch był dość krótki ale pod każdym względem zagrał lepiej niż mój Marantz. Będę chciał pożyczyć i posłuchać na spokojnie.

Wersji signature słuchałem na moim wzmacniaczu. Tu zmiany były słyszalne ale nie aż tak jak po podłączeniu Cayina do moich CG. Tu różnice były zdecydowanie wyraźne. Lepsza scena,separacją, otwarcie góry. Przy CG signature główne różnice były w smaczkach typu blaszki, miotełki itp. przeszkadzajki. Były lepszej jakości.

Pan Grzegorz słyszał może skrobnie coś w wolnej chwili :)

 

Panowie w każdym systemie będzie ciut inaczej za sprawą wielu rzeczy minn. innej akustyki pomieszczeń ,okablowania ,DAC-ów etc ,elektroniki .

 

Ja wiozłem przerobione Canto Grand do wersji Signature Plus ,najlepsza jaka powstała Canto Grand pod elektronikę tym razem nie lampową a tranzystorową ,mianowicie Krell KAV 300i oraz CD Krell 280 CD ,w torze jeszcze magnetofon kasetowy ,magnetofon szpulowy ,gramofon .Pokój wyłożony korkiem na poddaszu .

 

Aplikacja zwrotnicy była przygotowana pod tą elektronikę .Tu nie wolno przecholować z górą pasma .

 

Dynamika dynamitu ,bardzo gładkie brzmienie, scena wyśmienita .To u kolego Mariusza ,nie wiem czy pisze na forum ,być może powstanie miejsce odsłuchowe u niego właśnie w Krakowie ,inicjatorem spotkań jest Rafał ,z pewnością jakieś info będzie dla tych z Krakowa którzy będą chcieli posłuchać .

 

Wzmacniacz A-55TP jest rozwinięciem jednego z udanych Marantzów PM -68 , PM 7000. Te modele Marantza są bardzo dobre na początek solidnego słuchania dla pasjonata lepszego brzmienia . Cayin A55TP jest rozwinięciem takiego brzmienia ponieważ ma wszystkie aspekty dźwięku które posiada Marantz czyli gra szybko basem ,basem zrożnicowanym z temperamentem ,jest gładki na średnicy ,ale ma lepszą przestrzeń niż Marantz .Buduje lepszą sceną dźwiękową ,lepiej oddaje mikrodetale i to na standardowych lampach i to prosto wyciągnięty z pudelka. . Co się dzieje po wygrzaniu wzmacniacza i zaaplikowaniu lepszych lamp sami wiecie bo nie raz już o tym pisaliście . Dla fana mikrodetalu Telefunken jest tu jak znalazł.

 

Pochwalę u MrSalieri akustykę pokoju w domu wolnostojącym ,to nie blok z płyty ,gra tu bardzo dobrze bez podbarwień .

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz A-55TP jest rozwinięciem jednego z udanych Marantzów PM -68 , PM 7000. Te modele Marantza są bardzo dobre na początek solidnego słuchania dla pasjonata lepszego brzmienia . Cayin A55TP jest rozwinięciem takiego brzmienia ponieważ ma wszystkie aspekty dźwięku które posiada Marantz czyli gra szybko basem ,basem zrożnicowanym z temperamentem ,jest gładki na średnicy ,ale ma lepszą przestrzeń niż Marantz .Buduje lepszą sceną dźwiękową ,lepiej oddaje mikrodetale i to na standardowych lampach i to prosto wyciągnięty z pudelka. . Co się dzieje po wygrzaniu wzmacniacza i zaaplikowaniu lepszych lamp sami wiecie bo nie raz już o tym pisaliście . Dla fana mikrodetalu Telefunken jest tu jak znalazł.

 

Pochwalę u MrSalieri akustykę pokoju w domu wolnostojącym ,to nie blok z płyty ,gra tu bardzo dobrze bez podbarwień .

W dużej mierze za taki przekaz odpowiada u mnie źródło jakim jest Xindak DAC-20. Jest to bardzo gładki, analogowo grający przetwornik zachowujący przy tym wszystkim bardzo dobrą rozdzielczość.

Odsłuch był dość krótki ale Cayin A55TP pokazał lepszą klasę w górze pasma, separacji instrumentów, mikrodynamiki. Tu nasze spostrzeżenia z Panem Grzegorzem są zgodne i słyszalne od razu.

Biorąc pod uwagę cenę Marantza PM 7000 oraz koszty jego modyfikacji jest to jak najbardziej sprzęt godny zainteresowania.

Z Canto Grand gra bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem przyjemność gościć mojego imiennika Grzegorza, który zawitał do mnie z najnowszym wzmacniaczem Cayina (42kg z opakowaniem !) modelem CS-845 A.

 

Posiadam Arcady 2,5 jako pierwszy użytkownik w historii powstania tego modelu, które Grzegorz skonstruował dla mnie, jako kolumny efektywne, łatwe w prowadzeniu. Moje poprzednie Ariesy na pojedynczej 18-tce Iluminatora były trudne dla wzmacniacza lampowego A-70T. Wzmacniacz jest na sterydach, ma kondensatory sprzęgające miedziowe Janseny - nie mylić z Jantzenami ! Lampy jakie udało mi się dopasować do tego wzmacniacza to 12AX7 Valvo z o-getterem 45 stopni i kilka innych elementów.

 

Ale do rzeczy, lampowiec 845 wyciągnięty prosto z pudła zagrał świetnym basem, naturalnym klarownym i kapitalnie prowadzonym, 24 waty na kanał i taki super bas, żadnego zmulenia! Pierwszy raz słuchałem lampy 845, teraz nie dziwię się, że ludziom tak bardzo podoba się trioda 845 czy GM 70, to naprawdę fajny dźwięk. To co przykuwa uwagę przy słuchaniu tego wzmacniacza to czyste, klarowne i gładkie granie, dźwięczne detale i przestrzeń. Trioda gra muzykalnie, poziom realizmu jest naprawdę wysoki, zaskakuje naprawdę dużą dynamiką. Super partner dla Arcad 2,5.

Wzmacniacz był niewygrzany, prosto z pudła, po godzinie zaczął pokazywać swoje walory, a jak się wygrzeje to dopiero będzie zabawa, już zazdroszczę przyszłemu właścicielowi!

 

Można jeszcze sprawdzić lampy innych producentów 300B i 6SN7, chociaż na początek fabryczne wystarczą w zupełności. Trudno znaleźć coś po stronie minusów, graliśmy z Grzegorzem na wysokim poziomie głośności i brak słyszalnych przesterowań, za to cicho grał z niezwykłą ekspresją, byliśmy mocno zaskoczeni.

Naprawdę kawał dobrej muzyki posłuchaliśmy z Grzegorzem.

post-23324-0-68460000-1526757579_thumb.jpg

post-23324-0-99786500-1526757587_thumb.jpg

post-23324-0-85149100-1526757598_thumb.jpg

post-23324-0-85419100-1526757608_thumb.jpg

post-23324-0-14347400-1526757626_thumb.jpg

post-23324-0-73187800-1526757634_thumb.jpg

post-23324-0-73847200-1526757750_thumb.jpg

post-23324-0-73988800-1526757762_thumb.jpg

post-23324-0-81136300-1526757770_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cenniku jest za 20kzł

 

Te trafole tzn puszki od traf budza duże zaufanie,jak trioda mocy ma kiepski zasilacz to kontrola dolnego zakresu kuleje .

 

 

Tak ,to kawał wzmacniacza . Paweł weź pod uwagę ze A70-tka u primazena stoi na podwyższeniu ok.1.5cm bowiem jest zamontowana na tzw.łożyskach ,stopki właściwe wzmacniacza są w powietrzu ,widać to na zdjęciu ,a mimo wszystko wysokość wzmacniacza CS-845A jest wyraźnie większa .Transformatory sa spore .

 

Kawał klocka z tego CS-845A.

Jak byś porównał brzmienie A70 do 845?

A70 to przecież też świetny wzmacniacz.

 

 

To ja coś napiszę.

 

Gra naprawdę dobrze ,powiem szczerze znając 211-tki w układzie Signgle Ended sądziłem że nie będzie dużej różnicy w brzmieniu. Jest ogromna. Dynamika tego wzmacniacza spora. Muzykalność i brzmienie średnicy to jest to co triody posiadają najlepszego .Przekaz jest nadwyraz kulturalny ,bas i jego atak oraz zróżnicowanie bardzo dobre . Tutaj pod każdym względem CS-845 jest lepszy od A70 ,w basie zdecydowanie . A70 -tka primazena jest doinwestowana ,są tam miedziowe kondensatory sprzęgające Jansena ,lampy 12ax z getterem 45 stopni Valvo ,gra lepiej niż katalogowa A70 ,ale ten 845 to naprawdę świetny dźwięk .Siedzieliśmy 1,5 godziny po czym musiałem go spakować i pojechać do domu . Klasa wyżej niż A70 która gra bardzo dobrze i co do tego nie ma wątpliwości.

 

To wyraźnie droższy wzmacniacz w ofercie Cayina wiec nic w tym dziwnego że lepszy ,a może jednak bo czasem droższe nie zawsze są lepsze ,albo lepsze ale nie w każdym aspekcie .Jak będę miał chwilkę załączę go z Minas Anorami IV . W zasadzie to wzmacniacz do każdych sensownie skutecznych kolumn, jak by zagrał na 3 drożnych Credo tego nie wiem ,przeznaczenie jednak triodowego wzmacniacza jest przypisane w miarę efektywnym kolumnom.

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę prywaty:

Pozdrowienia dla Grzegorza

Ten człowiek ma wiedzę o głośnikach

 

Co prawda z pewnych względów nie było mi dane posłuchać jego najnowszych konstrukcji

Ale pamietam początki firmy i odsłuchy u mnie w miłym gronie pasjonatów i już wtedy to było coś

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primazen ma wybornie skompletowany system,pamiętam jak słuchaliśmy u niego moich monobloków na lampie 211 i jego 70ka mocno deptała im po piętach a na dodatek źrodło gospodarza zagrało lepiej od CD Amplifona .Różnice nie były spektakularne ale słyszalne dla wprawionego ucha.O ile Sparki na 211ce brylowały średnicą to na basie Cayin A70 miał więcej do powiedzenia.Tym bardziej jestem ciekawy nowego pieca Cayina na 845 bo wygląda na to iż łączy on zalety obu konstrukcji ,pozdrowienia dla Grześków ( Primazen i S16Hz)

Edytowane przez Rezyslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primazen ma wybornie skompletowany system,pamiętam jak słuchaliśmy u niego moich monobloków na lampie 211 i jego 70ka mocno deptała im po piętach a na dodatek źrodło gospodarza zagrało lepiej od CD Amplifona .Różnice nie były spektakularne ale słyszalne dla wprawionego ucha.O ile Sparki na 211ce brylowały średnicą to na basie Cayin A70 miał więcej do powiedzenia.Tym bardziej jestem ciekawy nowego pieca Cayina na 845 bo wygląda na to iż łączy on zalety obu konstrukcji ,pozdrowienia dla Grześków ( Primazen i S16Hz)

 

Tak,prmazen ma bardzo dobrze skrojony system. Paweł Twoje dawne monobloki na 211 -tke mi się bardzo podobały, pamiętasz grałem nimi nawet na wystawie Audio Video Show .Tam zapięty był gramofon Opera Consonance Isolde T8 ,grało to naprawdę świetnie ,wówczas na zmianę Arcada 2,5 oraz Minas Anor Signature .

 

Muzykalność tych 211-tek była znakomita ,kilka osób mi o tej prezentacji na wystawie przypomina jako bardzo dobre .

 

845 jest o tyle inna że ma kopa i dynamikę ,tutaj potęga brzmienia od pierwszych minut jest dużo lepsza niż 211, czy KT z lamp Cayina ,a sama barwa jest w stylistyce Twojej byłej 211-tki .

 

Na pewno trzeba się pobawić i pozamieniać lampy aby wiedzieć co się zmienia i jakie są realnie te fabrycznie lampy w stosunku do innych modeli których to kilka jest na rynku jak Full Music, Psvane , Treasure black, czy KRK.

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak,prmazen ma bardzo dobrze skrojony system. Paweł Twoje dawne monobloki na 211 -tke mi się bardzo podobały, pamiętasz grałem nimi nawet na wystawie Audio Video Show .Tam zapięty był gramofon Opera Consonance Isolde T8 ,grało to naprawdę świetnie ,wówczas na zmianę Arcada 2,5 oraz Minas Anor Signature .

 

Muzykalność tych 211-tek była znakomita ,kilka osób mi o tej prezentacji na wystawie przypomina jako bardzo dobre .

 

845 jest o tyle inna że ma kopa i dynamikę ,tutaj potęga brzmienia od pierwszych minut jest dużo lepsza niż 211, czy KT z lamp Cayina ,a sama barwa jest w stylistyce Twojej byłej 211-tki .

 

Na pewno trzeba się pobawić i pozamieniać lampy aby wiedzieć co się zmienia i jakie są realnie te fabrycznie lampy w stosunku do innych modeli których to kilka jest na rynku jak Full Music, Psvane , Treasure black, czy KRK.

Kurna Grzegorz przestań już bo ja już się w zasadzie nakręciłem. Conajmniej na odsłuch. Jak myślisz dlaczego męczę Ciebie od dwóch dni kiedy będziesz mieć wzmacniacz na stanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna Grzegorz przestań już bo ja już się w zasadzie nakręciłem. Conajmniej na odsłuch. Jak myślisz dlaczego męczę Ciebie od dwóch dni kiedy będziesz mieć wzmacniacz na stanie

venom200 ja męczę Grześka od ponad dwóch miesięcy, a Ty tu piszesz o 2 dniach;)

Musisz uzbroić się w cierpliwość:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.