Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W sobotę udało się w końcu spotkać u kolegi MrSalieriego na małych odsłuchach po ostatnim upgradzie sprzętu. Od ostatniej konfiguracji systemu zmieniło się sporo. Doszedł DAC Xindak’a oraz wspomniana wcześniej lampa Cayina A55TP.

 

Zauroczyła mnie ta lampka. Tak wyglądem jak i brzmieniem. Moją słabość do lamp Salieri zna a to, że zestaw dzięki DAC’owi i lampie zyskał naprawdę fajne detaliczne analogowe brzmienie i mocno osadzoną przestrzenną scenę potwierdza, że mój kierunek wymiany w przyszłości wzmacniacza na lampy jest uzasadniony i nieunikniony. Wzmacniacz jeszcze nie wygrzany i na standardowych lampkach. Wiemy, że zabawa z nimi to kolejny element dodatkowy do układanki audio, który mocno może poprawić brzmienie.

 

Jeśli chodzi o bas, to nic z mitów o lampach się nie sprawdziło. Nie ucierpiał na dynamice ani na prędkości. Jeśli do czegoś miałbym się przyczepić to do góry pasma. Góra jest mniej zarysowana, spokojna analogowa ale trochę cofnięta na trzeci plan. Dla mnie talerze i „szuracze” mogłyby być zarysowane bardziej. Nie zmienia to faktu, że zmiany są na duży plus. Doszła masa słyszalnych smaczków i przeszkadzajek. Myślę, że i Xindak i Cayin dołożył do tego coś od siebie. Słucha się tego bardzo przyjemnie.

 

Gratuluję zestawu i życzę miłego słuchania. Ten zestaw myślę, że pozwoli chwilowo utrzymać króliczka w klatce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony doprecyzuje tylko, że w stosunku do mojego wcześniejszego wzmacniacza góra pasma zyskała bardzo na jakości, mikrodynamice, przestrzeni, detalicznosci. U mnie góra pasma gra spokojnie, ze względu na akustykę pomieszczenia. Łukasz u siebie jest przyzwyczajony do bardziej żywego grania górą, ze względu na swoje pomieszczenie, więc u mnie może mu tej góry brakować i to zrozumiałe.

W najbliższym czasie myślę że się spotkamy i posłuchamy u Ciebie.

Dzięki za wpis ;)

A co do lampy to tak jak mówiłem wszystko przed Tobą :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio natrafiłem na taki wpis:

 

"Jest to Minas Anor IIIs 2.5r Special, w tej wersji dodatkowo posiada przełącznik w trybie serwisowym filtru dolnoprzepustowego 6 i 12dB/oct w zakresie basu oraz cewki powietrzne I.T 1,4mm2.

Pozdrawiam"

 

Mam pytanko. Czy ktoś porównywał brzmienie Minasów z filtrem 6 i 12dB/oct? Pewnie Grzegorz tu wie najbardziej co i jak , ale może ktoś też porównywał?

 

Ostatnio żonka kupiła mi dwie płytki. W tle dumnie stoją błyszczące Minasy.

post-56019-0-69163500-1529136781_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam A55TP ;)

Z cs jest ponoć inaczej.

 

To dwa ciekawe wzmacniacze nieco inne brzmieniem ale oba można zestawić z pozostałymi elementami toru akustycznego bardzo dobrze i wyciągnąć z nich właściwy potencjał tych konstrukcji .Wszystko kwestią co za kolumny im podamy ,jakie źródło i w jakiej akustyce zagrają .

 

Mam pytanko. Czy ktoś porównywał brzmienie Minasów z filtrem 6 i 12dB/oct? Pewnie Grzegorz tu wie najbardziej co i jak , ale może ktoś też porównywał?

 

Ostatnio żonka kupiła mi dwie płytki. W tle dumnie stoją błyszczące Minasy.

 

Paweł to robota na niedługą chwilę ,zatem jak będę w Łodzi mogę na miejscu Ci to wykonać i sam posłuchasz .Przywrócenie do oryginału to mały problem i niedużo roboty .

W Twojej akustyce może być korzystniej ,sprawdzić warto .

 

Fajne foto :-) a płyt poszukam ,już dawno nic nowego z muzyki nie kupowałem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, żeby ktoś miał okazję porównywać jeden sposób filtracji z drugim, filtracja nie jest wyborem użytkownika a konstruktora i tu Grzesiek wie najlepiej:)

 

Wyczytałem , że Minasy były też (bądź była taka opcja) w wersji 12dB/oct (6dB/oct to standard) stąd moje pytanie :)

 

Paweł to robota na niedługą chwilę ,zatem jak będę w Łodzi mogę na miejscu Ci to wykonać i sam posłuchasz .Przywrócenie do oryginału to mały problem i niedużo roboty .

W Twojej akustyce może być korzystniej ,sprawdzić warto .

 

O dobra wiadomość. Fajnie będzie to sprawdzić.

 

 

Fajne foto :-)

 

Fajne foty to robił Robin. Szkoda , że już tu nie zagląda. Ja dysponuję aktualnie tylko telefonem , ale jak jest dobre światło to coś tam można cyknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silver jak wypadły testowane przez Ciebie produkty Impuls Audio na tle Minasów?

 

Zaprezentowały się dobrze. Coś tam napisałem w klubie IA. Celowo za bardzo nie nawiązywałem do Minasów z wiadomych względów. Obie kolumny brzmią trochę inaczej i trzeba zestawiać je z różnimy klockami. Minasy mają bardziej żywiołową średnicę, są bardziej otwarte, bardziej efektywne. Trzeba unikać jasno i chudo grającej elektroniki. IA lepiej zestawić z bardziej zadziorną elektroniką bo inaczej wyjdzie za "grzeczne" , spokojne brzmienie. To tak w skrócie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś doszedł do mnie Allo Izolator I2S.

Troszkę śmiesznie to wszystko wygląda bo Raspiberry Isolator i Recloker 3 zasilania do jednego urządzenia, potem kablem RJ45 praktycznie tylko 5 cm długości do Denafrips Pontus po I2S. O to jest praktycznie najlepsze granie z możliwych Izolator wbrew pozorom wniósł wiele przestrzeni i dynamiki.

Czekam jeszcze za zasilaczem liniowym dla tego urządzenia i zobaczymy co będzie wtedy. Oczekuje dalszych zmian na plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ma to sens, izolator a potem reclocker.
I to jest chyba najlepsze granie jak na ten czas

 

A jakie zadanie ma ten izolator? Można to instalować między malinę a tym co na malinie?
Jest to Izolator galwaniczny dla sygnału I2S.

U mnie akurat jest między Maliną a Recloker Kali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest chyba najlepsze granie jak na ten czas

 

Lubisz generalizowac a to też zależy od tego jak zrealizowane jest wejście i2s vs jak zrealizowane jest wejście USB (zasilanie, separacja galwaniczna, wersja amanero, zegary). Czyli u Ciebie najlepiej wcale niekoniecznie będzie najlepiej u kogoś innego.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem gdzieś na zagranicznym forum, że ludzie mieli więcej problemów z tym izolatorem niż pożytku. Począwszy od ciszy w głośnikach po trzaski przy wyższych częstotliwościach próbkowania niż 44kHz także sobie odpuszczę tą nakładkę w swojej malinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Venom masz ten sam problem w systemie co ja czyli zamiast dyfuzora telewizor. Ostatnio postawilem w miejsce telewizora dyfuzory o dosyc szerokim pasmie rozpraszania (niestety tylko ze styroduru) i zmiany jakie wniosly te ustrojstwa zamiast tv zwlaszcza na srednicy byly tak spektakularne jakbym do pokoju wstawil calkiem nowy, duuuzo lepszy system. No nigdy bym nie powiedzial, ze moje pierdziawki maja taka bajeczna srednice. I teraz jest problem - czy telewizor definitywnie wywalic z pokoju czy meczyc sie z nim i ograniczeniami jakie wnosi a te sa bardzo duze. Majac tak wysokiej klasy klamoty jak Venom warto z czystej ciekawosci postawic taki drewniany, dobry dyfuzor za linia bazy, radochy ze zmian jakie daja te ustrojstwa ustawione w tym miejscu nie bedzie konca. Zeby jeszcze te drewniane ustrojstwa tyle nie kosztowaly....

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Lubisz generalizowac a to też zależy od tego jak zrealizowane jest wejście i2s vs jak zrealizowane jest wejście USB (zasilanie, separacja galwaniczna, wersja amanero, zegary). Czyli u Ciebie najlepiej wcale niekoniecznie będzie najlepiej u kogoś innego.

Ale się zgadzam że to wszystko zależy od wejść. Akurat w Denafrips jest Amanero czyli jedno z najlepszych wejść a i tak po I2S jest inaczej lepiej. USB Bridge po jednym dniu oddałem zbyt duża sterylność grania. Po I2S dźwięk bardziej analogowy

 

Venom masz ten sam problem w systemie co ja czyli zamiast dyfuzora telewizor. Ostatnio postawilem w miejsce telewizora dyfuzory o dosyc szerokim pasmie rozpraszania (niestety tylko ze styroduru) i zmiany jakie wniosly te ustrojstwa zamiast tv zwlaszcza na srednicy byly tak spektakularne jakbym do pokoju wstawil calkiem nowy, duuuzo lepszy system. No nigdy bym nie powiedzial, ze moje pierdziawki maja taka bajeczna srednice. I teraz jest problem - czy telewizor definitywnie wywalic z pokoju czy meczyc sie z nim i ograniczeniami jakie wnosi a te sa bardzo duze. Majac tak wysokiej klasy klamoty jak Venom warto z czystej ciekawosci postawic taki drewniany, dobry dyfuzor za linia bazy, radochy ze zmian jakie daja te ustrojstwa ustawione w tym miejscu nie bedzie konca. Zeby jeszcze te drewniane ustrojstwa tyle nie kosztowaly....
Na tę chwilę musi być TV już kombinuję jak go zastawić . Bo mam świadomość tego jak wiele złego wprowadza w dźwięk

 

Czytałem gdzieś na zagranicznym forum, że ludzie mieli więcej problemów z tym izolatorem niż pożytku. Począwszy od ciszy w głośnikach po trzaski przy wyższych częstotliwościach próbkowania niż 44kHz także sobie odpuszczę tą nakładkę w swojej malinie.
Ja słuchałem to troszkę wczoraj i nie stwierdziłem niczego złego. Ale będę obserwował dam znać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się zgadzam że to wszystko zależy od wejść. Akurat w Denafrips jest Amanero czyli jedno z najlepszych wejść a i tak po I2S jest inaczej lepiej. USB Bridge po jednym dniu oddałem zbyt duża sterylność grania. Po I2S dźwięk bardziej analogowy

 

 

Amanero też dostarcza sygnał i2s, ale poszczególne implementacje różnia się obecnością izolacji galwanicznej i zasilaczami dla samego amanero i izolatora. Izolator do poprawnego działania potrzebuje dwóch zailaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

venom200 napisz dokładnie jak masz zbudowany ten transport plikowy na bazie maliny. Szczegółowo, jakie komponenty, zasilacze, itp. może być na PW.

Adam 38 jakie te dyfuzory ? Daj linka lub fotkę.

Pisz na forum Venom200,ja jestem bardzo ciekawy Twojego transportu na bazie maliny, inni pewnie też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały edit działają nawet pliki DSD ale tylko to DSD64

Ze 128 mam ogólny problem po Moode i ogólnie Malinie.

Nic nie trzeszczy,ale jest bardzo czułe urządzenie na jakość prądu z sieci. Jak sypało syfem z kabla takim że na tv aż wizja szwankowała chwilę też przenosiło się to na głośniki. Problem z prądem jest wbrew pozorom ogolno powszechny. Stąd może ludzie mają problem

Oczywiście mam na myśli Malinę+ Izolator+ Recloker Kali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Matko, co tutaj się porobiło? Jakiś Armagedon? W klubowych zakładkach (dla mnie) wszystko powariowało.

Teraz będą osobne tematy do każdej kolumny Studio 16Hz?

Możecie mi to jakoś prosto wytłumaczyć?

Tu masz dyskusję na ten temat:

 

http://www.audiostereo.pl/klub-poprzedniej-wersji-klubu_139384.html#articles

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.