Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pomocy!

 

Jestem zainteresowany kupnem Canto Grand.

Mam je właśnie na testach i WSZYSTKO byłoby ok gdyby nie dudniący bas.

Pokój ok 18-20m2. Kolumny stoją na solidnych podstawkach około 20cm od tylnej ściany. Podpięte są do h80, a muzyka leci przez chromecast audio /tidal hi fi.

 

O ile przy cichym słuchaniu jest miło dla ucha i może się podobać to przy vol 45 i więcej bas zaczyna mega dudnic (aż głową boli)

 

Gdzie leży problem? Próbowałem różnych ustawien. Stały bliżej, dalej - nawet metr od ściany i w sumie bez rewelacji. Dudni i koniec. Przypominaja mi się canto one z tym samym problemem ale w na innym mieszkaniu. Wtf? Najbardziej dziwi mnie to że inne kolumny tego nie mają (choć dużo ich nie było).

Mam nadzieję że znajdę tu odpowiedź. Pozdrawiam

 

Jakbys dał zdjęcie pomieszczenia to było by łatwiej postawić diagnozę :)

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shymi206 jeśli stały nawet metr z ściany i nadal był problem z basem to coś nie wpasowały się w Twoje pomieszczenie. Ja miałem je na podobnym metrażu i stały około 50cm licząc od tylnej ścianki kolumn i było ok. Basu było sporo , ale nie dominował. Może przetestuj Canto One New. Wrzuć fotkę z ustawieniem kolumn, miejscem gdzie siedzisz może łatwiej będzie coś doradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na teraz to jedynie szybki rysunek (zdj najwcześniej w weekend)

 

b594f891bf07.jpg

 

Wydaje mi się że 20 cm od tylnej ściany to zdecydowanie za mało. Min to 40 cm, jeżeli nie ma możliwości dalej odstawić "na stałę", to spróbuj jakiś miękką matę ustawić za nimi, bo te wnęki rzeczywiście mogą wzmacniać bas...

U mnie w takim ustawieniu jak na górze nie ma dramatu, a na dole jest całkiem poprawnie:

post-65483-0-21851000-1519074894_thumb.jpg

post-65483-0-02231200-1519075130_thumb.jpg

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo czętsto bywa tak, że buła na basie jest spowodowana tym, że wzmacniacz nie daje rady kontrolować/wysterować głośnika basowago.

Kiedyś tam jakiegoś Hegla testowałem i było słabo z kontrolą nad SS Illuminatorem.

Tutaj jest SS Discovery zdaje się, ale i Hegel z tych najmniejszych.

 

Próbowałeś z innym wzmacniaczem, który daje więcej prądu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. Jolly, Neox 1 tu dudnienie nie występowało.

 

Z kanapa nie próbowałem ale zrobię to jak tylko bd w domu.

 

Najwidoczniej z racji wnęk tym kolumnom (Canto Grand) nie sprzyja akustyka i takie ustawienie .

 

Neox1,Jolly to sporo mniejsze głośniki od Canto Grand w wielkości Canto One New (midwoofer) i takie trzeba sprawdzić w tym pomieszczeniu.

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo czętsto bywa tak, że buła na basie jest spowodowana tym, że wzmacniacz nie daje rady kontrolować/wysterować głośnika basowago.

Kiedyś tam jakiegoś Hegla testowałem i było słabo z kontrolą nad SS Illuminatorem.

Tutaj jest SS Discovery zdaje się, ale i Hegel z tych najmniejszych.

 

Próbowałeś z innym wzmacniaczem, który daje więcej prądu?

 

To też jest bardzo prawdopodobne. Przed CG miałem h80 i choć zacny to wzmacniacz to kontrola jednak przy trudniejszych do wysterowania paczkach sporo odstaje od H300, którego mam obecnie.

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Witam. Pomocy!

 

Jestem zainteresowany kupnem Canto Grand.

Mam je właśnie na testach i WSZYSTKO byłoby ok gdyby nie dudniący bas.

Pokój ok 18-20m2. Kolumny stoją na solidnych podstawkach około 20cm od tylnej ściany. Podpięte są do h80, a muzyka leci przez chromecast audio /tidal hi fi.

 

O ile przy cichym słuchaniu jest miło dla ucha i może się podobać to przy vol 45 i więcej bas zaczyna mega dudnic (aż głową boli)

 

Gdzie leży problem? Próbowałem różnych ustawien. Stały bliżej, dalej - nawet metr od ściany i w sumie bez rewelacji. Dudni i koniec. Przypominaja mi się canto one z tym samym problemem ale w na innym mieszkaniu. Wtf? Najbardziej dziwi mnie to że inne kolumny tego nie mają (choć dużo ich nie było).

Mam nadzieję że znajdę tu odpowiedź. Pozdrawiam

 

Jak możesz to sprawdź z innym wzmakiem, h80 może nie kontrolować ich odpowiednio, ustaw też kolumny na innej ścianie z ciekawości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny zestawik. Miło pooglądać zdjęcia użytkowników.

Bardzo lubię ten analogowy system i cały rytuał puszczania muzyki z vinyla, ale w ferworze życia rodzinnego rzadko znajduję na to czas. Na co dzień streamer jednak jest dużo wygodniejszy i świat muzyki się ogromie otwiera. Mam nadzieję że zaszczepię dzieciakom pewną wrażliwość muzyczną :)

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pomocy!

 

Patrząc na Twoje pomieszczenie faktycznie szukałbym problemu w tych wnękach - w ogóle w kształcie tego pomieszczenia. Każda wnęka ma inną objętość generując swoje fale stojące + fale pomieszczenia głównego i dodatkowo bardzo skomplikowana struktura pogłosu - z uwagi na te komory. Male kolumny (w odpowiedniej wielkości pomieszczeniu) nie mają mocy, żeby poruszyć wystarczająco duże masy powietrza, żeby powstała fala stojąca - generalnie wpływ pomieszczenia jest mniejszy bo grają ciszej - zwłaszcza w zakresie niskich częstotliwości (dlatego nie masz problemu przy małych poziomach głośności). CG - ma je mój kolega, często ich słucham - mają świetny bas (nie schodzą jakoś bardzo nisko, ale tam gdzie schodzą jest miodzio!), co w takim pomieszczeniu będzie generowało fale stojące - u Ciebie dużo fal stojących. Cóż... Adaptacja :) albo nie słuchaj tak głośno :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wydaje mi się że 20 cm od tylnej ściany to zdecydowanie za mało. Min to 40 cm, jeżeli nie ma możliwości dalej odstawić "na stałę", to spróbuj jakiś miękką matę ustawić za nimi, bo te wnęki rzeczywiście mogą wzmacniać bas...

U mnie w takim ustawieniu jak na górze nie ma dramatu, a na dole jest całkiem poprawnie:

Ooo Gary Moore widzę na płycie jak ten człowiek potrafił grać . Miał dar miał warsztat i serce do tego . To była jedność z gitarą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo Gary Moore widzę na płycie jak ten człowiek potrafił grać . Miał dar miał warsztat i serce do tego . To była jedność z gitarą.

 

Wpadniesz kiedyś na weekend to posłuchamy gitarowych kawałków z żyrandola ;) U mnie jeszcze vinyloteka skromna, ale już na pewno przy tym zacnym nośniku zostanę...

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Nie wiem co tam Dynaudio pozmieniało w nowej serii bo nie miałem okazji posłuchać, ale znam dość dobrze poprzednie DM 2/7 i 2/8. Obie kolumny są moim zdanie dobre, ale Canto Grand bardziej mi się podobały. Przede wszystkim nie są jakieś trudne do napędzenia. Można pomyśleć też o lampie, ale i z tranzystorem zagrają. Ja przesiadłem się z dużych 2/8 na CG i nie poczułem niedosytu basu. CG okazały się szybsze, miały lepszy kontur. Bas w CG jest lekko zaokrąglony i potężny jak na monitor. Średnica jest gęsta dobrze dociążona. Wysokie bardziej dźwięczne, lepiej wybrzmiewające niż w Dynkach DM.

 

A z czym u Ciebie miałyby grać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wysokich - ich dźwięczności - to nie jestem przekonany czy Emit są mniej dźwięczne, na pewno dźwięczności nie brakuje żadnemu z tych monitorów, za to CG to zdecydowanie lepsze granie na średnicy, lepsze różnicowanie, plastyka, czytelność środka. Przestrzeń również będzie lepsza na CG. Dynki dla mnie mają jedyne w swoim rodzaju wysokie tony, jak podejdą to pozamiatane na zawsze...

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam właśnie Emity M20 , grają u mnie z zestawem Naim 5si i jest bardzo dobrze. Tyle, że naczytałem się tutaj o tych Canto Grandach w sumie w samych superlatywach i tak się zacząłem zastanawiać czy byłoby jeszcze lepiej, chociaż z obecnego zestawu jestem bardzo zadowolony.

 

Jak będę miał możliwość to ich posłucham osobiście , aby stwierdzić czy prawie 2 x cena da znaczną poprawę jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam właśnie Emity M20 , grają u mnie z zestawem Naim 5si i jest bardzo dobrze. Tyle, że naczytałem się tutaj o tych Canto Grandach w sumie w samych superlatywach i tak się zacząłem zastanawiać czy byłoby jeszcze lepiej, chociaż z obecnego zestawu jestem bardzo zadowolony.

 

Jak będę miał możliwość to ich posłucham osobiście , aby stwierdzić czy prawie 2 x cena da znaczną poprawę jakości.

 

 

Canto Grand w wersji Premium i Signature to wyraźnie inna bardziej rozdzielcza i precyzyjna kolumna. To żwawe brzmienie góry pasma ,bardzo dobra przestrzeń . Polecany do nich dobry wzmacniacz i dobre źródło, warto je także ustawić dalej od tylnej ściany ,wówczas odwdzięczy się brzmieniem klarownym ,dynamicznym,z wydajnym basem i żwawym środkiem pasma .Nie raz zastąpiły Focusy 160 w systemie . Urządzenia trzeba sobie spasować podłączając swoje zabawki i najlepiej u siebie w pokoju ,wówczas najwięcej można powiedzieć o brzmieniu całości systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.