Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Grzegorzu jak i inni zorientowani i zainteresowani!

Jak ten model Sugden się ma do lampek w swoim przedziale cenowym?

http://allegro.pl/sugden-fba-800-i-dap-800-warszawa-i7036031845.html

Mając do wydania na piec ok. 30k zł co można lepszego kupić do Minasków z późniejszym upgradem?

Edytowane przez Neonix

"Kiedy wszystko się zmienia, muzyka piękną zawsze pozostaje."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

A więc tak, jeśli chodzi o podstawy to proszę pytać Grzegorza, już kilka osób pytało mnie na priv, ale ja nie wiele wiem, dlatego odsyłam do niego.

Mam dwójkę dzieci 8 i 3 lata. Wiedzą, że to strefa dla nich zakazana ale różnie bywa przy wybrykach:)

Żona tylko prosiła aby były stabilne, ja często je przysuwam do słuchania jak pewnie większość z nas, dlatego poprosiłem Grześka aby takie coś wykonać, jest wiele stabilniej no i ładniej. Polecam te rozwiązanie.

 

CS-120 to była czysta ciekawość.

 

Hmmm...jakby to napisać. To na pewno nie do końca moja bajka jeśli chodzi o gust, ale główny problem to mój nieduży pokój.

Wydaje mi się, że ten olbrzym jest kierowany do sporo większych pomieszczeń. Jest duży bas, jest bardzo ciepła średnica, brakuje mi nieco tej zwiewności, powietrza, przestrzeni co w lampie. Ja myślę, że potrzeba tu DACa nieco innego niż mój Holo R2R.

Najlepiej wypadłby tu DAC jasny, rozdzielczy, szybki. U mnie było nieco za gęsto i brakowało zwinności.

Myślę, że z jaśniej grającymi głośnikami może być bardzo dobrze. Nie chcę więc pochopnie go oceniać, może się okazać, że to dobry tran, ale nie w mojej konfiguracji.

Edytowane przez Emdester
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gruby dywan shaggy i koc shaggy na telewizor sporo by poprawił przynajmniej średnicę i wysokie.
Z góry przepraszam za off top czy 50 calowy lcd telewizor postawiony między kolumnami ( fronty kolumn jakieś 30 cm z przodu ) ustawiony niesymetrycznie czyli przy prawej kolumnie może powodować nie równe granie (słyszenie) kanałów w tym przypadku ciszej mniej dynamicznie prawa kolumna czy zasłonięcie ekranu kocem coś da
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brakuje mi nieco tej zwiewności, powietrza, przestrzeni co w lampie. Ja myślę, że potrzeba tu DACa nieco innego niż mój Holo R2R.

 

Nie dziwo , że brakuje w takiej akustyce.Najpierw poprawa akustyki a później zmiana sprzętu.

Lampa dużo tu nie pomorze ot zmieni się barwa troszkę.Kolumny za 20tysi w takim ustawieniu :)

 

Z góry przepraszam za off top czy 50 calowy lcd telewizor postawiony między kolumnami ( fronty kolumn jakieś 30 cm z przodu ) ustawiony niesymetrycznie czyli przy prawej kolumnie może powodować nie równe granie (słyszenie) kanałów w tym przypadku ciszej mniej dynamicznie prawa kolumna czy zasłonięcie ekranu kocem coś da

 

Na pewno , powieś tv na ścianie wyżej niż kolumny a miedzy kolumnami daj rozpraszacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwo , że brakuje w takiej akustyce.Najpierw poprawa akustyki a później zmiana sprzętu.

Lampa dużo tu nie pomorze ot zmieni się barwa troszkę.Kolumny za 20tysi w takim ustawieniu :)

 

Jesteś zabawnym wróżbitą:)

Nie tak dawno w tym klubie już wróżyłeś komuś ze zdjęć, potem super wskazówki z dywanami shaggy na telewizor, wstrzymałem się od komentarza.

 

Nie masz pojęcia jak gra u mnie lampa a jak zagrał wspomniany tranzystor więc skończ proszę. Na koniec, to ile wydaje i jakie mam ustawienie jest tylko i wyłącznie moją sprawą. Znam wady akustyki i wiem ile można jeszcze poprawić, ale oceny na podstawie tego kawałka zdjęcia mają tylko na celu wywołanie tutaj burzy. Ja się odcinam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

esteś zabawnym wróżbitą:)

Nie tak dawno w tym klubie już wróżyłeś komuś ze zdjęć, potem super wskazówki z dywanami shaggy na telewizor, wstrzymałem się od komentarza.

 

 

Fizyki nie oszukasz , uświadomił mi to jeden pan od akustyki twierdząc , że moje kolumny nie zagrają w podobnym ustawieniu.Naucz się czytać z zrozumieniem to nie był dywan tylko koc.

Nie masz pojęcia jak gra u mnie lampa a jak zagrał wspomniany tranzystor więc skończ proszę. Na koniec, to ile wydaje i jakie mam ustawienie jest tylko i wyłącznie moją sprawą. Znam wady akustyki i wiem ile można jeszcze poprawić, ale oceny na podstawie tego kawałka zdjęcia mają tylko na celu wywołanie tutaj burzy. Ja się odcinam.

 

Bogatemu nie zabronisz , ale zdrowo rozsądkowe było by testowanie sprzętu w odpowiednich warunkach i wtedy wyrokowanie jak sprzęt gra.

Edytowane przez thomaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampa dużo tu nie pomorze ot zmieni się barwa troszkę.Kolumny za 20tysi w takim ustawieniu :)

Toż napisał:

ja często je przysuwam do słuchania

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fizyki nie oszukasz , uświadomił mi to jeden pan od akustyki twierdząc , że moje kolumny nie zagrają w podobnym ustawieniu

Ustawienie jest jedyne możliwe i nie potrzebuję Panów od akustyki aby to wiedzieći, nigdzie nie napisałem, że jest u mnie Nirvana audio i wiem co mam do zrobienia.

 

Naucz się czytać z zrozumieniem to nie był dywan tylko koc.

\

dywan czy koc co za różnica, to też podpowiadał Ci akustyk?

Ja akurat mam co innego na telewizor a fotki miały prezentować kolumny a nie ustawienie, nawet nie są wysunięte tak jak je słucham na co dzień.

 

Bogatemu nie zabronisz , ale zdrowo rozsądkowe było by testowanie sprzętu w odpowiednich warunkach i wtedy wyrokowanie jak sprzęt gra.

Ja nic nie testowałem, napisałem jasno, to była czysta ciekawość.

Był na miejscu to chciałem sprawdzić, lubię poznawać nowe rzeczy.

Edytowane przez Emdester
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fizyki nie oszukasz , uświadomił mi to jeden pan od akustyki twierdząc , że moje kolumny nie zagrają w podobnym ustawieniu.Naucz się czytać z zrozumieniem to nie był dywan tylko koc.

Musisz mieć ciekawy wystrój wnętrza... ;)

Sporo ludzi na pierwszym miejscu stawia jednak muzykę i nie frustruje się jeżeli warunki odsłuchowe nie są "idealne". Samo pomieszczenie też nie zagra, bo wszyscy mieliby soundbary i po sprawie... ;)

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Tu chodzi o odbicia od okna i tv.

 

Ile słodyczy audio można doznać w tym audioromie wie tylko słynny bajkopisarz....

 

bajko nie bajko, pokaż swój pokój odsłuchowy a nie czepiaj się naszych, czasem byle jakie ustroje akustyczne pogorszą dźwięk, nie słuchałeś u nas, nie wiesz jak gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emdester kolego jak ja Ciebie k.... Nie lubie.

Żart oczywiście. Problem jest taki że zamówiłeś szybciej kolumny i ja wiedziałem kiedy Grzegorz robi dla Ciebie paczki. Jak to ponaglałem to właśnie cały czas wspominał że Ty jesteś pierwszy.

Ufam że grają pięknie sam czekam za podobnymi do Twoich.

Set będziemy mieli bardzo podobny kolumny i wzmacniacz. Źródła się różnią z tego co widzę

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Emdester kolego jak ja Ciebie k.... Nie lubie.

Żart oczywiście. Problem jest taki że zamówiłeś szybciej kolumny i ja wiedziałem kiedy Grzegorz robi dla Ciebie paczki. Jak to ponaglałem to właśnie cały czas wspominał że Ty jesteś pierwszy.

Ufam że grają pięknie sam czekam za podobnymi do Twoich.

Set będziemy mieli bardzo podobny kolumny i wzmacniacz. Źródła się różnią z tego co widzę

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć ciekawy wystrój wnętrza... ;)

Sporo ludzi na pierwszym miejscu stawia jednak muzykę i nie frustruje się jeżeli warunki odsłuchowe nie są "idealne". Samo pomieszczenie też nie zagra, bo wszyscy mieliby soundbary i po sprawie... ;)

 

Sam się kiedyś zdziwiłem jak kolega w sklepie audio podłączył kolumny za 1200zł i usłyszałem taką

scene że kapcie mi spadły ale tam była dopracowana akustyka.Obecne moje studio16hertz mogą

pozazdrościć takiej głębii i szerokości sceny a to za sprawą że mam słabą akustyke.

Jakbym słuchał tylko muzyki to nie frustrował bym się sprzętem kabelkami akustyką itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorzu jak i inni zorientowani i zainteresowani!

Jak ten model Sugden się ma do lampek w swoim przedziale cenowym?

http://allegro.pl/sugden-fba-800-i-dap-800-warszawa-i7036031845.html

Mając do wydania na piec ok. 30k zł co można lepszego kupić do Minasków z późniejszym upgradem?

 

Ponawiam pytanie

"Kiedy wszystko się zmienia, muzyka piękną zawsze pozostaje."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się kiedyś zdziwiłem jak kolega w sklepie audio podłączył kolumny za 1200zł i usłyszałem taką

scene że kapcie mi spadły ale tam była dopracowana akustyka.Obecne moje studio16hertz mogą

pozazdrościć takiej głębii i szerokości sceny a to za sprawą że mam słabą akustyke.

Jakbym słuchał tylko muzyki to nie frustrował bym się sprzętem kabelkami akustyką itp.

W moim drugim pokoju są dużo lepsze warunki i nawet Dali Ikon potrafiły tam zachwycić, w salonie zupełnie "przepadły" czy to z Heglem H300 czy NADem C356 grały na tym samym poziomie. Kiedy zamieniłem na Ariesy to progres był ogromny i słychać było wyraźnie różnicę klas między Heglem a NADem.

Mam też Canto Grand Signature i na tle monitorów, które słyszałem/miałem też się wybijają.

Skoro zdajesz sobie sprawę z problematycznego pomieszczenia, nie rozumiem dlaczego wylewasz żale na forum S16H. Jakbyś dał więcej szczegółów dotyczących reszty toru zamiast narzekać na wszystko naokoło to może ktoś by Ci udzielił jakiejś konstruktywnej rady. Jeżeli chodzi o scenę u mnie zadziwiające rzeczy (zupełnie nieoczekiwanie) dało się uzyskać kablami, nie ruszajac kolumn o centymetr...

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalecam wiecej pokory względem nizasłyszanych systemów/pokoi a rady odnosnie koca czy innych pasmowych wycinaczy w zakładce dedykowanej akustyce umieszczać

 

Lepiej wklejać zabawne filmiki z youtuba....

Jakbyś dał więcej szczegółów dotyczących reszty toru zamiast narzekać na wszystko naokoło to może ktoś by Ci udzielił jakiejś konstruktywnej rady. Jeżeli chodzi o scenę u mnie zadziwiające rzeczy (zupełnie nieoczekiwanie) dało się uzyskać kablami, nie ruszajac kolumn o centymetr...

Człowieku kto tu narzeka na wszystko.Ja nie żyje samym audio...Zawiało mi tu branżą

Od kabelków i innych bzdetów jest ciekawy wątek audio mity ponad 1500stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej wklejać zabawne filmiki z youtuba....

Człowieku kto tu narzeka na wszystko.Ja nie żyje samym audio...Zawiało mi tu branżą

Od kabelków i innych bzdetów jest ciekawy wątek audio mity ponad 1500stron.

;D No to sobie nie pogadamy...

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Sam się kiedyś zdziwiłem jak kolega w sklepie audio podłączył kolumny za 1200zł i usłyszałem taką

scene że kapcie mi spadły ale tam była dopracowana akustyka.Obecne moje studio16hertz mogą

pozazdrościć takiej głębii i szerokości sceny a to za sprawą że mam słabą akustyke.

Jakbym słuchał tylko muzyki to nie frustrował bym się sprzętem kabelkami akustyką itp.

 

Nie ukrywam iż jest tu sporo racji. Jako przykład przytoczę salon ok.30 m.kw w nowo wybudowanym apartamencie. Duża powierzchnia przeszklona z racji balkonu oraz przestrzeń otwarta do kuchni i przedpokoju...podłoga to parkiet dębowy. Za kanapą i nad nią trochę zabudowy z gipsu.

 

Wstawiane tam były podłogowe kolumny jak Monitor Audio RX 8 , stare duże Tannoy Definition d700 i różnorakie wzmacniacze o dużej mocy. Bas był ale tylko w jednym rogu pomieszczenia bo juz naprzeciwko kolumn w miejscu odsłuchowym grało to tragicznie ...płasko , bez wypełnienia i niskich.

 

Ku ogromnym zdziwieniu zagrał bardzo dobre i gra tam do tej pory "soundbar" Naim Muso ustawiony pod TV na komodzie. Jest bas , całkiem nienaganna stereofonia a co najważniejsze można słuchać muzyki z przyjemnością .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 tygodnie temu przyjechały do mnie Arcady 2,5 :)

 

Kilku osobom obiecałem fotki, ale nie mogłem się zebrać. Czekałem na jakiekolwiek światło w pokoju, ale i tak jest ciemno na fotkach.

Nie mam lampy i nie znam się na fotografii, zrobiłem co mojej mocy.

 

Tak jak wspominałem niedawno w klubie, Arcady 2,5 wypadły u mnie najlepiej dźwiękowo, pod względem skali i basu, najlepiej wypadł też na wysokich Scan Speak 9700, przekonała mnie jego naturalność, bez zbędnych wymuszonych fajerwerków i własnego charakteru.

Jestem bardzo zadowolony, wygrzewam przetworniki. Podziękowania dla konstruktora, jak zawsze pełna cierpliwość ze strony Grzegorza, jestem upierdliwy, niecierpliwy i trochę go wymęczyłem;)

 

Mam trudne akustycznie pomieszczenie, ale mam nadzieję, że w tym roku uda się dopiąć przeprowadzkę a wtedy zobaczę czy Arcada się tam zmieści, czy potrzeba będzie czegoś z większym basem;)

 

Muszę przyznać, że dąb naturalny był zawsze moim i żony faworytem wśród mebli.

Był już palisander, był czarny, a tutaj znowu powrót do natury tak jak lubimy:)

 

Wykonanie kolumn jak zawsze klasa, fornir na żywo prezentuje się o wiele lepiej.

Nic tylko słuchać:) Jeszcze raz dziękuję Grzegorz za super paczki.

 

198491fab028a665med.jpg

594c7d16927a7013med.jpg

02615a5a8622dc11med.jpg

c70a8e5bb4bd9b00med.jpg

d1064707eb9820edmed.jpg

ca5b4299ba6bf3famed.jpg

 

Świetny fornir, gratulacje:)

 

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2015/10/kolumny-podstawkowe-studio-16-hertz.html

 

Dąb jest pięknym fornirem. Powyżej dąb bielony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.