Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po małych perypetiach wreszcie dotarły do mnie CG.

Polecacie jakieś konkretne ich ustawienie, dogięcie ?

Teraz stoją 85 cm od tylnej ściany mniej więcej tyle samo od bocznych. Baza 210 cm lekko dogięte do środka.

Jak na razie jest bardzo dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po małych perypetiach wreszcie dotarły do mnie CG.

Polecacie jakieś konkretne ich ustawienie, dogięcie ?

Teraz stoją 85 cm od tylnej ściany mniej więcej tyle samo od bocznych. Baza 210 cm lekko dogięte do środka.

Jak na razie jest bardzo dobrze :)

 

Gratuluję, świetne monitory, a co do ustawienia to oczywiście nie ma konkretnego.

Nie ma gotowej recepty na optymalne ustawienie, u każdego będzie inaczej, aczkolwiek oczywiście musi być zachowana pewna odległość od ścian aby to poprawnie zagrało.

Te 85cm wydaje się być jak najbardziej ok, będziesz sam słyszał, na próbę zawsze możesz jeszcze je odsunąć od tylnej ściany do tego metra.

 

Z bazą i dogięciem też próbuj, u mnie było to 180cm ponieważ dość blisko siedziałem, scena musi być spójna, aby nie grały dwa głośniki oddzielnie, zbyt blisko siebie robi się znowu za wąska i sklejona.

Musisz sam znaleźć najlepsze ustawienie.

Trochę to zajmie, ale nie śpiesz się tylko słuchaj. Wklej zdjęcie jak to wygląda.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie postawiłem dokładnie na stojakach zamiast moich. Jest bardzo dobrze moim zdaniem. Jak się trochę osłucham to pokombinuje.

 

Oczywiście kombinuj aż znajdziesz najlepsze ustawienie.

 

Podstawki/standy są nie mniej ważne niż ustawienie.

 

Tym bardziej te kolumny podstawkowe, które mają sporo basu/energii powinny być na bardzo solidnych, stabilnych i ciężkich standach.

 

Pamiętam jak miałem Canto Grandy i zmieniłem jakieś lekkie podstawki No name na ciężkie Ostoji, zasypane w części piaskiem.

Podstawki ważyły koło 20kg/szt i zmiany u mnie były na duży plus, u siebie musiałem skleić je jeszcze Bluetack aby dzieci ich nie zrzuciły. Bas był o wiele lepiej kontrolowany, lepsza dynamika i precyzja wybrzmień. Nie wpadały w wibracje.

 

Tutaj znowu nie ma złotego środka, ponieważ bywają monitory, które nie lubią bardzo sztywnych podstawek i dedykowane do nich są drewniane konstrukcje.

Edytowane przez Emdester
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze mi się wydaje że CG mają trochę dłuuuuugiee wybrzmienia :) ?

 

A jakie masz kable głośnikowe? Długie kable o dużej rezystancji bardzo degradują współczynnik tłumienia wzmacniacza i głośnik zaczyna troszkę "latać". Może to być również wina samego wzmacniacza - CG mają 4 ohm'y i wzmacniacz, który ma większą impedancję wyjściową będzie miał słabsze tłumienie niż w przypadku kolumn 8 ohm. Należy dążyć do jak najmniejszej impedancji wyjściowej wzmacniacza (kable się tutaj niekorzystnie dodają).

 

No i oczywiście akustyka pomieszczenia - CG mają niezły dół, jest tam sporo energii i mogą nieźle pobudzać pomieszczenie (choć nie wyglądają...).

 

Dodam, że ustawienie dalej od tylnej ściany pogłębia scenę muzyczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A jakie masz kable głośnikowe? Długie kable o dużej rezystancji bardzo degradują współczynnik tłumienia wzmacniacza i głośnik zaczyna troszkę "latać". Może to być również wina samego wzmacniacza - CG mają 4 ohm'y i wzmacniacz, który ma większą impedancję wyjściową będzie miał słabsze tłumienie niż w przypadku kolumn 8 ohm. Należy dążyć do jak najmniejszej impedancji wyjściowej wzmacniacza (kable się tutaj niekorzystnie dodają).

 

No i oczywiście akustyka pomieszczenia - CG mają niezły dół, jest tam sporo energii i mogą nieźle pobudzać pomieszczenie (choć nie wyglądają...).

 

Dodam, że ustawienie dalej od tylnej ściany pogłębia scenę muzyczną.

Wszystko się zgadza z tym że na moich dali zensor 3 blachy tak długo nie wybrzmiewają i teraz nie wiem czy tak ma być czy jednak nie. System w o mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza z tym że na moich dali zensor 3 blachy tak długo nie wybrzmiewają i teraz nie wiem czy tak ma być czy jednak nie. System w o mnie.

 

Ciężko sobie wyobrazić co dokładnie masz na myśli.

Zbyt szybkie wygaszanie talerzy jest nienaturalne, wiele osób walczy aby ich wybrzmienia były dłuższe, tzn wygasały wolniej i swobodnie. Wszystko jeszcze zależy, jaki to talerz, są różne typy Crash które po uderzeniu jeszcze długo wybrzmiewają.

 

Być może musisz posłuchać dłużej tych CG ponieważ słuch masz przyzwyczajony do Zensorów. Po takiej adaptacji będziesz wiedział czy Tobie to przeszkadza czy jest jednak wiele lepiej.

 

Nie chcę tu nic sugierować, ale miałem kiedyś Zensor 3 z jakimś all in one Marantzem MCR.

Na pierwsze kroki było to przyzwoite granie, ale uważam że Canto Grandy są o kilka klas lepsze.

Oddałem to mamie, jeżdzę czasem do niej i słyszę jak ten zestaw gra, oo tym jestem zmęczony, zapewne jestem już kilka kroków dalej, ale tam nie ma zbyt wiele muzyki, wysokie są właśnie takie techniczne i zniekształcone, nie ma tej swobody wybrzmień, wydaje mi się, że przyzwyczaiłeś się do nich bardzo i teraz wszystko co inne może dla Ciebie odbiegać od „normy”.

 

Miałem też Monitor Audio RX2, oraz Focal Aria 906.

Canto Grand były z nich najlepsze, ale uważam też, że pełnię swoich możliwości pokazały dopiero z lampą, mam na myśli eufoniczność wysokich, napowietrzenie i swobodę wybrzmiewania.

 

Może pomyśl aby sprawdzić je z innym wzmocnieniem.

A czy są to używane głośniki czy nowe? Może przetworniki potrzebują też czasu na wygrzanie?

Może podeślij w którym utworze odczuwasz to najbardziej, kto może sprawdzi u siebie i może sytuacja będzie jaśniejsza co masz na myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mądrze prawisz Emdester. Też mam takie odczucia.

Być może z tymi wybrzmieniami talerzy jest tak jak mówisz. Jest to dla mnie nowe zjawisko dlatego zastanawiające.

Kolumny testowe wypożyczone także nie nowe.

Na prawde coraz bardziej mnie wgiągają te skrzynki oj bardzo ;)

Edytowane przez MrSalieri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie dziwie się. To dobre kolumny, na których można słuchać muzyki godzinami. Wyciągają sporo niuansów nagranych na płytach.

 

A jak oceniasz średnice i bas względem Z3?

Wczoraj tak mnie wciągło że się prawie spóźniłem na piłkę na halę :)

Średnica mam wrażenie jest troszkę mniej ciepła niż w z3 ale nadal platyczna i bardzo przyjemna. CG są bardziej rozdzielcze, precyzyjne, dokładne ale zarazem bardzo przyjemne w odbiorze. Słyszę więcej dźwięków w utworach które z3 przez swoją ciepłotę maskują, rozmazuja. Dźwięki są bardziej punktowo porozkładne w przestrzeni. Talerze wybrzmiewają. Góra w z3 jest dobra ale w CG jest lepszej jakości. Dokładna ale nie natarczywa.

Bas wydaje mi się mniejszy objętościowo ale jest lepiej zdefiniowany, jest lepszej jakości, jest lepiej kontrolowany, bardziej punktowy, kopiaący ale zarazem miękki. W z3 potrafił mulić i się ciągnąć. Tu jest bardzo dobrze i na tym aspekcie najbardziej mi zależało. Nie ma większego zejścia ale jest lepsza kontrola. Powiem Wam szczerze że to są pierwsze kolumny których nie mam ochoty ściągać z podstawek i porównywać poszczególnych utworów z moimi z3 jak robiłem to do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie dziwie się. To dobre kolumny, na których można słuchać muzyki godzinami. Wyciągają sporo niuansów nagranych na płytach.

 

A jak oceniasz średnice i bas względem Z3?

Jednym słowem CG to dobre monitory?

Mogly by jeszcze troszke fajniej wyglądać i to by był chyba temat do zamknięcia bo cena jest uczciwa. Tak czytając opinie na temat tych monitorów.

Ciekawe czy da sie zrobić inny kolor wykończenia czy są w opcji tylko trzy podstawowe kolory.

Zawsze podobały mi sie białe Dynaudio więc czemu nie białe CG:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy da sie zrobić inny kolor wykończenia czy są w opcji tylko trzy podstawowe kolory.

Zawsze podobały mi sie białe Dynaudio więc czemu nie białe CG:)

Gdzieś tu konstruktor niegdyś pisał, że klient nasz pan i wszystko jest możliwe, jakieś egzotyczne forniry itp.

Coś chyba pisał o początkowych problemach z high gloss ale teraz jest miód *(poprawcie jak mnie pamięć zawodzi).

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Minasy w czarnym piano wiec przy Canto biały to na pewno nie problem.

 

Tak wykonujemy czarny i biały high gloss. Co do matowych kolorów czarny i biały chwilowo nie ,ale odezwał się poprzedni podwykonawca z informacją o możliwości przyjęcia takowych zleceń tych kolorów więc prawdopodobnie będzie możliwe.

 

Wczoraj tak mnie wciągło że się prawie spóźniłem na piłkę na halę :)

Średnica mam wrażenie jest troszkę mniej ciepła niż w z3 ale nadal platyczna i bardzo przyjemna. CG są bardziej rozdzielcze, precyzyjne, dokładne ale zarazem bardzo przyjemne w odbiorze. Słyszę więcej dźwięków w utworach które z3 przez swoją ciepłotę maskują, rozmazuja. Dźwięki są bardziej punktowo porozkładne w przestrzeni. Talerze wybrzmiewają. Góra w z3 jest dobra ale w CG jest lepszej jakości. Dokładna ale nie natarczywa.

Bas wydaje mi się mniejszy objętościowo ale jest lepiej zdefiniowany, jest lepszej jakości, jest lepiej kontrolowany, bardziej punktowy, kopiaący ale zarazem miękki. W z3 potrafił mulić i się ciągnąć. Tu jest bardzo dobrze i na tym aspekcie najbardziej mi zależało. Nie ma większego zejścia ale jest lepsza kontrola. Powiem Wam szczerze że to są pierwsze kolumny których nie mam ochoty ściągać z podstawek i porównywać poszczególnych utworów z moimi z3 jak robiłem to do tej pory.

 

To mniej problematyczne kolumny niż inne podstawkowe więc częściej niż inne wpasują się w system odsłuchowy istniejący użytkownika .

Cześć wszystkim. Dojrzewam do Canto Grand. Potrzebuje jednak ostatecznego gwoździa.

 

Byle gwoździem nie po membranie :-) to dla rozluźnienia tematu .

 

Czy brat ktoś z Poznania, kto zaprosi na flaszkę i da posłuchać Grandów chociaż przez chwilę?

 

Do Poznania były wiele razy sprzedawane ,nie wiem tylko czy użytkownicy to piszący na forum ?

Ale flaszka i dobre towarzystwo będzie dobrą motywacją do zaproszenia na odsłuch :-)

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Dojrzewam do Canto Grand. Potrzebuje jednak ostatecznego gwoździa. Czy brat ktoś z Poznania, kto zaprosi na flaszkę i da posłuchać Grandów chociaż przez chwilę?

Jeśli chcesz posłuchać to tylko u siebie. Odsłuch u kogoś nie wiele Ci pomoże. Chyba że ktoś ma zpasowany system i akustykę.

Oststnio byłem u starego,dobrego kolegi posłuchać świeżego zestawu który sobie sprawił a mianowicie atola cd100, atola in 200 i Aa Hyperion IV. Kosztowało to wszystko dość sporo a powiem Ci że moja elektronika z Canto Grand u mnie brzmi przy jego zestawie jak hi-end. Akustyka jego salonu zabija wszystko. Jak już wspomniałem powyżej jeśli ktoś ma wszystko dobrane, możesz usłyszeć jak mogą zagrać kolumny ale możesz się też zarazić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można wypożyczyć od producenta, tak jest najpewniej.

Wiadomo - własny sprzęt, ucho i akustyka.

No i flaszkę można całą obalić bez konsekwencji.

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paczki skradły moje serce i uszy. Co bym nie włożył do Cd to gra także zostają u mnie :)

Dzięki wszystkim których pytałem o brzmienie za pomoc. Nie ma to jednak jak posłuchać u siebie.

https://ifotos.pl/zobacz/DSC0714JP_qneehxq.jpg

Jak tak grają monitory to strach usłyszeć jak grają droższe modele podłogowe.

W przyszłości będę też u kogoś chciał posłuchać wersję premium i signature :)

Edytowane przez MrSalieri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paczki skradły moje serce i uszy. Co bym nie włożył do Cd to gra także zostają u mnie :)

Dzięki wszystkim których pytałem o brzmienie za pomoc. Nie ma to jednak jak posłuchać u siebie.

https://ifotos.pl/zobacz/DSC0714JP_qneehxq.jpg

Jak tak grają monitory to strach usłyszeć jak grają droższe modele podłogowe.

W przyszłości będę też u kogoś chciał posłuchać wersję premium i signature :)

Fajny zestawik, fajne kolumny. Ja już sie nie moge doczekać odsłuchu CG z A55TP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.