Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

śliczne, gratulacje - to są na 2,5 czy 3way?

 

przy okazji zapytam czy ktoś z Was miał okazję porównania produktów s16hz z Dynaudio S3.4? najlepiej zasilanych cayinem a88t lub lampą tego grającą tego typu charakterem?

Edytowane przez Sajmon77

...Naim + Studio16Hertz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Oj długo nie wchodziłem na stronę 16hz i patrzę że napewno robi się coraz bardziej exkluzywne z powodu ceny:))ciekawe gdzie są granice cen kolumn opartych na długo znanych przetwornikach(oddzielnie nie tak drogich) 20-30-50kpln kto da więcej?:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śliczne, gratulacje - to są na 2,5 czy 3way?

 

przy okazji zapytam czy ktoś z Was miał okazję porównania produktów s16hz z Dynaudio S3.4? najlepiej zasilanych cayinem a88t lub lampą tego grającą tego typu charakterem?

 

Ja słuchałem S3.4 a stoją u mnie Arcady 3,5.

 

Dynaudio S3.4 to bardzo dobre kolumny, ale podłogówki S16 Hertz w tej lub zbliżonej cenie są daleko lepsze dźwiękowo.

Jakość wykonania też pierwsza klasa, tu nie ma niedoróbek czy jakichś drugorzędnych materiałów.

 

Pomijając fakt, że Contour potrzebują trochę innego wzmacniacza niż np. Arcady (z S3.4 zagra dobrze Octave V70 a z Contour np. Cayin A70), to jednak nie miałbym żadnych wątpliwości co lepiej zagra.

Przed zakupem Arcad 3,5 miałem też na testach Arcady 2,5, a zastanawiałem się nad takimi jak venom200 (swoją drogą gratuluję! Z Cayinem i lampkami dobrymi jak u Ciebie jest bajka).

Z 2,5 też wstydu nie było, super granie, od razu wiedziałem, że chcę Arcady u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem S3.4 a stoją u mnie Arcady 3,5.

 

Dynaudio S3.4 to bardzo dobre kolumny, ale podłogówki S16 Hertz w tej lub zbliżonej cenie są daleko lepsze dźwiękowo.

Jakość wykonania też pierwsza klasa, tu nie ma niedoróbek czy jakichś drugorzędnych materiałów.

 

Pomijając fakt, że Contour potrzebują trochę innego wzmacniacza niż np. Arcady (z S3.4 zagra dobrze Octave V70 a z Contour np. Cayin A70), to jednak nie miałbym żadnych wątpliwości co lepiej zagra.

Przed zakupem Arcad 3,5 miałem też na testach Arcady 2,5, a zastanawiałem się nad takimi jak venom200 (swoją drogą gratuluję! Z Cayinem i lampkami dobrymi jak u Ciebie jest bajka).

Z 2,5 też wstydu nie było, super granie, od razu wiedziałem, że chcę Arcady u siebie.

 

dzięki za info - wiesz patrząc na obecny cennik to arcada 3.5 to prawie 30k, s3.4 sh poniżej 10k da się kupić.(prawie nówki 3.4le to za mniej niż 15k) To że Arcada zagra lepiej dobrze wiem :) mam doświadczenia z minasami rozjeżdżającymi konkurencje w podobnych cenach ;-)

generalnie pytam dlatego, gdyż "walczę" u siebie z basem, w sensiem niedoborem jego energrii w moich warunkach lokalowych i chyba czas na zmiany bo resztą toru osiągnąłem już max'a.

octavke już też mam upatrzoną.

...Naim + Studio16Hertz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj długo nie wchodziłem na stronę 16hz i patrzę że napewno robi się coraz bardziej exkluzywne z powodu ceny:))ciekawe gdzie są granice cen kolumn opartych na długo znanych przetwornikach(oddzielnie nie tak drogich) 20-30-50kpln kto da więcej?:)))

 

Niby masz rację. Jednak jak idziesz do restauracji, to nie pokazujesz chyba kelnerowi cennika ze sklepu mięsnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ależ trafna uwaga . Parę lat temu było hasło "równie dobre albo i lepsze co zachodnia konkurencja i znacznie mniejsze koszta" a dziś?! Ludziska spójrzcie z boku co się dzieje czy jesteście tak zapatrzeni że przestaliscie racjonalnie dobierać audio do zasobności własnego portfela. Kiedyś firma niszowa teraz samozwańczy hejend:)) jak teraz wygląda porównanie do konkurencji i jakie jest hasło przewodnie ? Zachodnie można mieć taniej ale bądź patriotą??:)) Nasuwa się porównanie do eksperymentu z gotowaniem wody i żabą a w stawie 16hz aż się od nich roi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie pytam dlatego, gdyż "walczę" u siebie z basem, w sensiem niedoborem jego energrii w moich warunkach lokalowych i chyba czas na zmiany bo resztą toru osiągnąłem już max'a.

 

Jeśli podoba Ci się brzmienie Minasów , a brakuje Ci basu to z tego co wiem Grzegorz robi Minasy w wersji 3 drożnej z dwudziestką na basie. Może to jest jakieś rozwiązanie.

 

 

Zachodnie można mieć taniej ale bądź patriotą??:))

 

Wskaż zachodnią kolumnę zbudowaną na podobnych podzespołach i lepiej brzmiącą i do tego tańszą. Chętnie się zapoznam. Rozumiem, że chociaż robiłeś jakieś osłuchy Minasów, Credo , Arcady?

 

Ceny S16Hz są coraz wyższe to fakt, ale w ofercie pojawiają się coraz większe, bardziej zaawansowane kolumny więc trudno żeby były tańsze. Ceny weryfikuje rynek. Jeśli jest na to klient to czemu nie. Niech każdy patrzy na swój portfel.

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ trafna uwaga . Parę lat temu było hasło "równie dobre albo i lepsze co zachodnia konkurencja i znacznie mniejsze koszta" a dziś?! Ludziska spójrzcie z boku co się dzieje czy jesteście tak zapatrzeni że przestaliscie racjonalnie dobierać audio do zasobności własnego portfela. Kiedyś firma niszowa teraz samozwańczy hejend:)) jak teraz wygląda porównanie do konkurencji i jakie jest hasło przewodnie ? Zachodnie można mieć taniej ale bądź patriotą??:)) Nasuwa się porównanie do eksperymentu z gotowaniem wody i żabą a w stawie 16hz aż się od nich roi .

 

Trafna uwaga, nie ukrywajac straszna moda sie zrobila na s16h i mysle ze ta moda generuje taki zachwyt i nowe kosmiczne ceny. Mozna powiedziec ze takie samo jaranie sie jak niedawno z Heglem.

Ale nie ma co negowac opinii. Jest popyt to jest i podaz. Tylko pogratulowac producentowi bo widac ze sie wybil na naszym rynku.

 

 

Za nic nie lubie klasycznych fornirow. Wiec prosilbym kogos lub producenta o prawdziwe zdjecia glosnikow w High Glossy swoich kolumn. Na stronie chyba tez nic nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Taaa coraz bardziej zaawansowane na tych samych przetwornikach co kilka lat temu. Chyba że kolory forniru stają się bardziej zaawansowane. Co do producenta to widać że zauważył zwyżke w popularności i chce na tym jak najlepiej wyjść bo jeżeli przewidywał by popularność idącą w dekady to rozegrał by to inaczej. Żeby nie było nie zazdroszczę kasy jaką robi na was tylko dziwię się wam.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info - wiesz patrząc na obecny cennik to arcada 3.5 to prawie 30k, s3.4 sh poniżej 10k da się kupić.(prawie nówki 3.4le to za mniej niż 15k) To że Arcada zagra lepiej dobrze wiem :) mam doświadczenia z minasami rozjeżdżającymi konkurencje w podobnych cenach ;-)

generalnie pytam dlatego, gdyż "walczę" u siebie z basem, w sensiem niedoborem jego energrii w moich warunkach lokalowych i chyba czas na zmiany bo resztą toru osiągnąłem już max'a.

octavke już też mam upatrzoną.

 

30 tys. to cena katalogowa 3,5, zaś "niżej" jest jeszcze 3,0 czy 2,5 a to nadal fantastyczne kolumny.

Warto pogadać z Grzegorzem odnośnie cen.

Nowe S3.4LE to bodajże 25 tys

Fakt, że prościej jest z używkami bo ich trochę na rynku jest, ciągle się jakieś pojawiają, jeśli zaś brakuje Ci basu... to niem wiem czy S3.4 sobie poradzą.

 

Problem niedoboru basu przerabiałem i ja (taką mam chwilowo felerną akustykę, że ciągle mało basu było, mam regipsy w pokoju, nie ruszam już nic bo i tak przeprowadzka mnie czeka), Dopiero z Arcadami zrobiło się jak należy i basu mi już nie brak, potrafią bardzo nisko zejść, aż nie chciało mi się wierzyć, że z dwóch 18 cm basowych będzie w mojej trefnej akustyce takie zejście.

 

Ależ trafna uwaga . Parę lat temu było hasło "równie dobre albo i lepsze co zachodnia konkurencja i znacznie mniejsze koszta" a dziś?! Ludziska spójrzcie z boku co się dzieje czy jesteście tak zapatrzeni że przestaliscie racjonalnie dobierać audio do zasobności własnego portfela. Kiedyś firma niszowa teraz samozwańczy hejend:)) jak teraz wygląda porównanie do konkurencji i jakie jest hasło przewodnie ? Zachodnie można mieć taniej ale bądź patriotą??:)) Nasuwa się porównanie do eksperymentu z gotowaniem wody i żabą a w stawie 16hz aż się od nich roi .

 

No popatrz, ja tyle kolumn przerzuciłem w cenach do 50 tys. i jakoś nic specjalnie nie porywało (biorąc pod uwagę moje "wytyczne", no może Bowersy 802 były blisko) a tu znalazłem rodzime Studio 16 Hertz wyjsciowo za 30, które zagrały tak, że mi kapcie spadły jak to mawiają, a tak sceptycznie początkowo podchodziłem do kolejnych kolumn do odsłuchu.

Do tego ogromna wartość dodana w postaci bdb kontaktu z konstruktorem, dystrybutorem z ogromnym doświadczeniem, szczerym i uczciwym, na którego pomoc można ciągle liczyć, nie tylko w kwestii samych kolumn, ale doboru całej reszty toru, a to nie takie oczywiste bo z moich obserwacji wynika, że zdecydowana większość sprzedających będzie chciała wcisnąć to co im warto sprzedać, bądź... poziom wiedzy, praktyki nie będzie na tyle duży aby sensownie coś doradzić.

Nie spotkałem drugiego takiego producenta, handlowca na takim całościowym poziomie.

 

Taaa coraz bardziej zaawansowane na tych samych przetwornikach co kilka lat temu. Chyba że kolory forniru stają się bardziej zaawansowane.

 

Nie przypominam sobie żeby kilka lat temu było w ofercie coś na wzór Arcad, Ethosów, ich przetworników i tego co siedzi w środku.

Edytowane przez konradwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa coraz bardziej zaawansowane na tych samych przetwornikach co kilka lat temu. Chyba że kolory forniru stają się bardziej zaawansowane.

 

Czyli nawet nie słuchałeś , więc jesteś zwykłym trollem. Zachodniej kolumny też nie umiesz wskazać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tu znalazłem rodzime Studio 16 Hertz wyjsciowo za 30, które zagrały tak, że mi kapcie spadły jak to mawiają, a tak sceptycznie początkowo podchodziłem do kolejnych kolumn do odsłuchu.

 

Nie może być. Grzesiek Cię pewnie zahipnotyzował :) , albo uległeś modzie topiąc tyle kasy. Trza było Sobie wielkiego suba kupić :) Kolumny S16Hz kupują sami amatorzy i są to ich pierwsze kolumny w życiu i nic innego nie odsłuchali..... Lubie te merytoryczne dyskusje :)

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Konradwo-mówisz że ogromna wartość dodaną w postaci kontaktu szczerego i uczciwego hahahahaha dawno nie słyszałem nic glupszego - przelej mi 30koła na konto a zapewniam że też będę odpowiadał na meile i t3lefony nawet o 4 rano.

 

Zaromoto z tobą spotkałem się podczas propozycji zakładu w sprawie "słyszenia kabli " odpadłeś ale widać że ubodło i zapamiętałeś:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mawia mój hydraulik albo tanio albo dobrze,jak komuś ceny nie odpowiadają to niech sam zrobi diy albo zleci komuś na pewno będzie taniej ale czy dobrze....? To jest kwestia wyboru czy kupujemy wyroby czekoladopodobne z Biedronki czy prawdziwą czekoladę

Edytowane przez Rezyslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Nie słyszałem nawet sekundy wyrobów 16hz ale pamiętam jak kwękaliscie kilka lat temu jak minaski kosztowały 7kola a teraz 30 i już pupa nie boli? Oczywiście pocieszacie się nawzajem że nie mówią k 16hz na zachodzie bo to wszystko to brudny i zawistny świat gdzie przepłacane testy rządzą rynkiem audio a wy macie undergroundowe kolumny za cenę....o których nikt nie słyszał ale o czym inni mogą pomarzyć:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za nic nie lubie klasycznych fornirow. Wiec prosilbym kogos lub producenta o prawdziwe zdjecia glosnikow w High Glossy swoich kolumn. Na stronie chyba tez nic nie ma.

 

Fotograf ze mnie żaden. Taką fotkę kiedyś u siebie zrobiłem telefonem.

 

Do odsłuchu kolumny oczywiście wyjeżdżają do przodu.

post-56019-0-60368100-1521402906_thumb.jpg

post-56019-0-96379300-1521403227_thumb.jpg

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konradwo-mówisz że ogromna wartość dodaną w postaci kontaktu szczerego i uczciwego hahahahaha dawno nie słyszałem nic glupszego - przelej mi 30koła na konto a zapewniam że też będę odpowiadał na meile i t3lefony nawet o 4 rano.

 

 

W życiu bym tego nie zrobił.

Po pierwsze: wolałbym sobie kupić drugą parę Arcad do drugiego systemu niż tylko z Tobą pogaworzyć.

Po drugie: nie potrzebuję porad na temat budżetowych subwooferów do kina domowego.

 

:)

 

Poza tym "minaski" (swoją drogą świetne kolumny) nie kosztują 30 tysięcy. Po co zaczynasz jakąkolwiek rozmowę jak nie masz nawet bladego pojęcia o jakim produkcie rozmowa?

Tyle z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Fotograf ze mnie żaden. Taką fotkę kiedyś u siebie zrobiłem telefonem.

 

Do odsłuchu kolumny oczywiście wyjeżdżają do przodu.

 

Front jest w macie czy tez w polysku?

Pierscienie metalowe w macie?

 

Boki i tyl wyglada super. Sam front taki blady ale to chyba wina zdjecia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.