Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No i się znalazł ;) Minasy długo za mną "chodziły" i w końcu się udało. Caiyn A-55 TP zamówiony. Więc w klubie już nie tylko jako "czytacz" mogę być ;)

 

Witamy w klubie. Myślę, że będziesz zadowolony. Testowałem u siebie Minasy IIIs 2.5r właśnie z A55TP i jest to dobrze spasowany duet na lata. Oczywiście trochę można korygować brzmienie lampami , ale to na spokojnie. Napisz coś jak już się osłuchasz.

 

Się trochę spóźniłem, ale może jeszcze znajdzie się ktoś kto będzie upgradowal swój system bo chętnie przygarnął bym jakąś parę Minasów ;)

 

Ostatnio Minasy rzadziej się trafiają jako używki. Jak Grzegorz wprowadzi Minasy Grande 60 i mały mi trochę podrośnie to kto wie :)

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja nie planuję, ale jak zmienię lokum to mi palisander nie będzie pasował do reszty :)

Na co zmieniasz Minasy Plus

Ze względu że ja już zmieniłem lokum na inne większe i lampy z KT120 na KT 150 to będę szukał czegoś jeszcze większego na dwóch niskotonowcach.. coś na C może A posłuchamy-zobaczymy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ze względu że ja już zmieniłem lokum na inne większe i lampy z KT120 na KT 150 to będę szukał czegoś jeszcze większego na dwóch niskotonowcach.. coś na C może A posłuchamy-zobaczymy
Jaki masz wzmacniacz i Daca?

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Ze względu że ja już zmieniłem lokum na inne większe i lampy z KT120 na KT 150 to będę szukał czegoś jeszcze większego na dwóch niskotonowcach.. coś na C może A posłuchamy-zobaczymy

 

No no ładnie, jaki efekt po przejściu na kt150

 

Panowie muszę tu zarekomendować kolumny Aleko w tej cenie brak konkurencji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę kiedyś zawitać, czas mam już zmierzony Kraków-Rzeszów 1.30 h

 

 

Można by w kilka osób ciekawych odsłuchu CREDO D400 zawitać do Rzeszowa ,oczywiście jeżeli właściciel znajdzie wolny czas dla nas ,niekoniecznie w tym roku :-)

 

Pamiętam jak stały u niego wcześniej CREDO I generacji podłączaliśmy kilka wzmacniaczy , to bardzo dobrze sterowały kolumnami Krelle KAV 300 i ,KAV 500i , dobrze grała lampa Cayina A88T na której Lord grał .A potem integrę lampową zastąpiły monobloki lampowe i te panowały w 100% nad kolumną . Jednego razu podłączyliśmy bardzo dobrze grającego z Minasami i Ariesami Sugdena Masterclass ,kawał pieca zintegrowanego i ten nie dał rady kolumnom CREDO I ,brakowało kopa ,dźwięk się rozjeżdżał .

 

To bardzo ważne dobrać właściwy wzmacniacz do posiadanych kolumn.

post-15230-0-96315200-1512904614_thumb.jpg

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Można by w kilka osób ciekawych odsłuchu CREDO D400 zawitać do Rzeszowa ,oczywiście jeżeli właściciel znajdzie wolny czas dla nas ,niekoniecznie w tym roku :-)

 

My się tu umawiamy a Lord jeszcze nic nie wie :) ale fakt spotkać się było by miło, zabrałbym moje starocie czyli KAV250A KRC3 a może i nawet Credo R150, dla porównania, ale trzeba by na dwa dni jechać żeby wszystkiego posłuchać

 

To bardzo ważne dobrać właściwy wzmacniacz do posiadanych kolumn.

 

 

Zdecydowanie tak, dodał bym jeszcze DAC, transport plików(bardzo ważna rzecz) lub CD, oraz kable

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Klubowiczów.

 

Posiadam Canto Grandy które grają z Cayin mt35 , mam również Dali Ikon6 mk2 w pokoju 22mkw , zastanawiam się nad zakupem Minas Anor 2,5r czy możecie napisać co zyskam w stosunku do Canto jak i Ikon 6 MK2 .

Pozdrawiam Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesiadka z CG na "model specjalny"pt. PLANUS - to wariacja na temat Ariesow (Patryka-1980). Chyba nic nie poknociłem, ale jeśli tak to Pan Grzegorz pewnie wszystko wyjaśni. Z tego miejsca dziękuję autorowi za popełnienie tego projektu. Dwa zdjęcia z telefonu dodaje. Sprawy techniczne proszę o pytania do Pana Grzegorza. Czwarty dzień kolumny u mnie graja... angażują w słuchanie. Wszystkiego jest więcej w porównaniu do CG. W tej chwili gram z Baltlabem Epoca III jak dla mnie gra super, ale Pan Grzegorz mówi, ze są jeszcze rezerwy. Grzecznie namawiał do sprawdzenia tych kolumn z lepszym wzmacniaczem.

Jeszcze raz dziękuję.

zdjęcia będą, jak mi ktoś na priva prześle instrukcję wstawiania takowych.

Edytowane przez ar2r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !

 

Pomęczyłem prawie 3 miesiące Arcady 3,5 no i chciałem tylko jeszcze raz pochwalić Studio 16 Hertz za rewelacyjny produkt.

Po wygrzaniu efekt przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Po prostu cud , miód malina :) i w końcu banan na twarzy jak się na nich

słucha. Przestrzeń , namacalność , naturalność instrumentów i wokali, wybrzmienia i masa ( co lubię)a do tego piękna scena.

Teraz tylko akustyka pomieszczenia i ewentualne korekty elektroniki i jestem pewien że jeszcze te kolumny nie powiedziały ostatniego słowa.

 

Dziękuję jeszcze raz dla Szymona i Rafała że skierowali mnie mnie we właściwym kierunku, a dla Grzegorza za kolumny "docelowe".

 

Pozdrawiam

Tomek.N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem Arcady 2.5 zgodnie z sugestią Grzegorza. Na początku chciałem 3.5 ale Grzegorz doradził że 2.5 w moim pomieszczeniu zagrają lepiej. Więc mam pełne zaufanie i dlatego czekam za wersja 2.5.

Mam.nadzieje na zachwyt taki sam jakby azislight

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem Arcady 2.5 zgodnie z sugestią Grzegorza. Na początku chciałem 3.5 ale Grzegorz doradził że 2.5 w moim pomieszczeniu zagrają lepiej. Więc mam pełne zaufanie i dlatego czekam za wersja 2.5.

Mam.nadzieje na zachwyt taki sam jakby azislight

 

 

Miałem u siebie testowo 2,5 i to było super granie, jeśli tylko będą OK pod Twoje warunki lokalowe to powinieneś być zadowolony, skoro na Minasach grałeś.

Co tam na górze będzie?

Edytowane przez konradwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Canto Grandy które grają z Cayin mt35 , mam również Dali Ikon6 mk2 w pokoju 22mkw , zastanawiam się nad zakupem Minas Anor 2,5r czy możecie napisać co zyskam w stosunku do Canto jak i Ikon 6 MK2 .

 

To zależy od pozostałych elementów toru ,od akustyki pokoju .

 

MT35S jest dobrym partnerem dla Canto Grand ,lecz do Minas Anora potrzeba nieco więcej energii i tutaj A-55TP spisuje się dużo lepiej ,jest mocniejszy bardziej dynamiczny i wysterowuje te kolumny bez wysiłku. Dobrze zgrany zestaw na Minas Anorach będzie dokładniejszy ,precyzyjniejszy a zejście basu jest niższe ,ale pamiętać należy że zbudowanie systemu na Minas Anorach to więcej wysiłku ,źródło dynamiczne i równo grające jak LKS 004 wskazane ,albo przynajmniej Atoll CD100.

Canto Grand wybaczą więcej niedoskonałości toru .

 

Miałem u siebie testowo 2,5 i to było super granie, jeśli tylko będą OK pod Twoje warunki lokalowe to powinieneś być zadowolony, skoro na Minasach grałeś.

Co tam na górze będzie?

 

Arcada 2,5 zagra w sposób wyraźnego rozwinięcia Minas Anorów .To kolumna w której rozmach i dynamika jest wyraźnie lepsza ,nie tylko swoboda dynamiczna ale także energia dolnego pasma jest korzystniejsza .Poza tym bas jest bardzo zróżnicowany i mamy nadal dość wysoką efektywność ,wiec wzmacniacze lampowe radzą sobie z tą kolumną bardzo dobrze . Morel Elitte 338 w tym projekcie pasuje bardzo dobrze nadając soczystości muzyki a jego precyzja jest wyraźnie lepsza od serii Classic Morela .Poza tym głośnik jest dość wyważony w jego ofensywności ,nie jest zbyt dobitny w zakresie niższych wysokich.

 

 

 

Przesiadka z CG na "model specjalny"pt. PLANUS - to wariacja na temat Ariesow (Patryka-1980). Chyba nic nie poknociłem, ale jeśli tak to Pan Grzegorz pewnie wszystko wyjaśni. Z tego miejsca dziękuję autorowi za popełnienie tego projektu. Dwa zdjęcia z telefonu dodaje. Sprawy techniczne proszę o pytania do Pana Grzegorza. Czwarty dzień kolumny u mnie graja... angażują w słuchanie. Wszystkiego jest więcej w porównaniu do CG. W tej chwili gram z Baltlabem Epoca III jak dla mnie gra super, ale Pan Grzegorz mówi, ze są jeszcze rezerwy. Grzecznie namawiał do sprawdzenia tych kolumn z lepszym wzmacniaczem.

Jeszcze raz dziękuję.

zdjęcia będą, jak mi ktoś na priva prześle instrukcję wstawiania takowych.

 

Nowy monitor ,solidny i potężny bo w 20 litrowej obudowie pracują dwa Iluminatory ScanSpeaka .

Kolumny brzmią bardzo muzykalnie ,szybko i potężnie .Ja je podłączyłem pod Cayina CS120SA z DAC-a 11 na XLR-ach z lampami Phipips SQ i nie sposób było się oderwać od tej prezentacji .

 

DAC lub CD polecany żwawy ,albo wzmacniacz zadziorny ,mocny jak Krell KAV300i i do tego muzykalniejszy CD jak Atoll CD100. Wydajny głośnik ,niskie strojenie .Moc ,dynamika i delikatność tak można monitory Planus podsumować.

 

Podstawki ? Tak Norsone bym tu z czasem wymienił na bardziej stabilne i spawane ,nie skręcane o grubszym materiale podstawy,rur . Norstone jednak trochę energii kolumn wytraca ,ale wiadomo z czasem można Norstone wymienić .

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

A bo ja wiem. Zdaje się na Grzegorza. Pewnie Scan Speak a pewnie bardziej morel

 

 

Podobno beryl SB :)

 

Nowy monitor ,solidny i potężny bo w 20 litrowej obudowie pracują dwa Iluminatory ScanSpeaka .

Kolumny brzmią bardzo muzykalnie ,szybko i potężnie

 

Pięknie Grzegorz, gratulacje nowego dzieła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Odnośnie Credo kiedyś była taka wersja 4 drożna ,powstał 1 komplet

 

Credo Reference, bardzo ciekawe, cztery drogi, nigdy o nich nie słyszałem. Jaki piec je musiał wysterować i ujarzmić w nich bas, jakie przetworniki były zastosowane, planujesz budowę jeśli znajdzie się chętny, czy to projekt schowany do szuflady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Credo Reference, bardzo ciekawe, cztery drogi, nigdy o nich nie słyszałem. Jaki piec je musiał wysterować i ujarzmić w nich bas, jakie przetworniki były zastosowane, planujesz budowę jeśli znajdzie się chętny, czy to projekt schowany do szuflady.

 

Ujarzmić bas to żaden problem ,KAV300i wystarczał ,ale układ 4 drożny z kopułą srednio- tonową 52mm ,tu spójność i uroda średnicy niezwykła. Problemem układów tego typu to gorsze znikanie zestawów głośnikowych .Tu problem zintegrowania w fazie 4 głośników duży . Pół roku strojenia i efekt nie do końca doskonały. Ta kolumna finalnie barwowo brzmiała dobrze ,lecz oderwanie od zestawów głośnikowych w klasycznych Credo było lepsze ,więc projekt zarzucony został.

 

Obstawiam, że Dynaudio? :)

 

Tak.

 

 

Oooo! Sredniotonowa kopułka. A od kogóż to?

 

Dynaudio D52 AF .

 

Wykonałem kiedyś jeszcze inne podłogówki na 2x 17KLV6A Davis + D52AF Dynaudio + Morel MDT 33. To brzmiało dużo lepiej niż 4 way powyżej ,a kolumna była zaprojektowana początkowo jako 3 drożna ,finalnie została 3,5 drożna .

 

 

http://www.audiostereo.pl/klub-milosnikow-studio-16-hertz_48759.html/page__st__1110

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.