Skocz do zawartości
IGNORED

podłączenie laptopa do dac-a a odległość 4 metry


człowiek

Rekomendowane odpowiedzi

Arkady123 ,muzyki słucham ze starego i taniego odtwarzacza cd,jak myślisz czy ze spotify premium przez daca, jakość może być lepsza?Mam jeszcze pytanie ,ja słucham muzyki metalowej i zależy mi na dobrym basie ,mógłbyś napisać jak to jest u ciebie czy jest różnica między cd a ,jakością muzyki z internetu +dac,czy tego daca można podłączyć do cd w celu polepszenia jakości cd

Kiedyś porównywałem Tidala HIFI ze Spotify z jakością mp3 i nie było co porównywać. Tidal brzmiał o wiele lepiej. Jeśli chodzi o porównanie dzwięku z usb ,a bluetooth to moim zdaniem: dzwięk z usb jest bardziej wypełniony idący ze środka, bardziej analogowy, natomiast dźwięk z bluetooth jest bardziej ostry na skrajach pasma, nie czuć tej subtelności. Kiedyś z wygody słuchałem tidala tylko przez bluetooth ale po jakimś czasie kupiłem sobie długi kabel usb i przeszedłem na słuchanie po usb. Po prostu jakość dźwięku była lepsza. Niestety nie mam cd z wyjściem coaxial nie nie mogę nic napisać o dzwęku z coaxial. Podłączałem kiedyś Moduł brzmieniowy Roland Integra 7 po coaxialu do irdaca II i róźnice na słuchawkach sony MDR-100A były bardzo małe w porównaniu do usb. Na głośnikach i wzmaciaczu lepiej słychać równice. Jeśli chodzi o bas to trudo mi sprecyzować czy i od czego jest lepszy. Z doświadczenia wiem, że jakość dźwięku bardzo zależy od źródłą cyfrowego. Czym lepsze źródło tym lepszy dźwięk. Na pewno po podłączeniu cd przez coaxial do irdaca II jakość dzwięku będzie lepsza niż bezpośrednio z wyjść analogowych w CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak mam. Kabel usb 5 metrów. Kup tylko jakiś w miarę dobry by nie przerywał transmisji.

Tego używam:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Przy tej odległości jakość kabla ma znaczenie. Oczywiście nie chodzi mi tu o jakość dźwięku (ta będzie taka sama nawet na drukarkowym) tylko o pewną, nieprzerywaną transmisję bitów.

Kabel jest płaski. Idzie niezauważenie pod dywanem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy solidny kabel drukarkowy, nie warto wydawać kasy na jakieś "marki audiofilskie". Osobiście używam 4 m kabla drukarkowego i to już parę lat i nie ma to porównania z transmisją bezprzewodową np. bluetooth ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audiofilizm mnie nie interesuje, jedynie dobry sprzęt i jeszcze lepsza muzyka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam dosyć długo irdaca, całkiem fajny sprzęcik, za te pieniądze.

Jeśli chodzi oCD to jak najbardziej powinna być poprawa po wpięciu do daca. Do muzyki z tidala czy spotify oraz plików flac polecam raspberry z nakładką allodigione podpięte po coaxialu do irdaca, dźwięk rewelacja, sterowanie telefonem, tabletem lub laptopem. sam laptop z windowsem ma swoje ograniczenia, nie wspominając już o bluetooth.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

zainteresowało mnie to rozwiązanie ,czy możesz wytłumaczyć mi to jaśniej bo bardzo słabo orientuję się w tych tematach,o co chodzi z tym raspberry

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainteresowało mnie to rozwiązanie ,czy możesz wytłumaczyć mi to jaśniej bo bardzo słabo orientuję się w tych tematach,o co chodzi z tym raspberry

 

Generalnie osiągniesz to samo co przy chromecascie tylko wydasz 3 razy tyle i spędzisz pół życia na konfigurowaniu tego :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie osiągniesz to samo co przy chromecascie tylko wydasz 3 razy tyle i spędzisz pół życia na konfigurowaniu tego :)

jak dobrze rozumiem to chromecasta trzeba połączyć z daciem i przesyłać muzykę bezprzewodowo ze smartfonu lub z laptopa albo z tabletu,czy tak? i jeszcze jest pytanie czy jakość będzie lepsza jak przez bluetouh czy tak samo bo jak tak samo to ten dac ma już bluetouh

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dobrze rozumiem to chromecasta trzeba połączyć z daciem i przesyłać muzykę bezprzewodowo ze smartfonu lub z laptopa albo z tabletu,czy tak?

 

Dokładnie tak. Konfiguracja 3 minuty i puszczasz muzykę z czego tylko chcesz (tzn, z popularnych serwisów streamingowych.)

 

i jeszcze jest pytanie czy jakość będzie lepsza jak przez bluetouh czy tak samo bo jak tak samo to ten dac ma już bluetouh

 

Lepsza, bo chromecast to bezstratna transmisja po wi-fi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsza, bo chromecast to bezstratna transmisja po wi-fi.

Ale chromecast nie ma gaples, więc pomiędzy plikami będziesz mieć przerwy. O ile mi wiadomo problem nie występuje przy tidal czy spotify, tylko przy plikach z kompa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chromecast nie ma gaples, więc pomiędzy plikami będziesz mieć przerwy.

 

brak gaples gorszy od nazizmu :D Przerwy między plikami to prawie jak AIDS :)

 

Przerwy między plikami, rozumiecie!?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dobrze rozumiem to chromecasta trzeba połączyć z daciem

Z tego co mi wiadomo, to chromecast ma DAC w sobie, więc możesz wyjść bezpiśrednio do wzmacniacza kablem minijack-2xrca. Wyjście po optyku do dac jest możliwe, jeśli np masz dac wbudowany we wzmacniaczu.

 

Przerwy między plikami, rozumiecie!?

Jeśli komuś nie przeszkadza, jak pomiędzy pľynnie przechodzącymi kawałkiami dzięki chromecast pojawia się przerwa to nie zrozumie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjście po optyku do dac jest możliwe, jeśli np masz dac wbudowany we wzmacniaczu.

 

czo? po optyku sobie wychodzisz i podłączasz się do czegokolwiek co ma wejście optyczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo, to chromecast ma DAC w sobie, więc możesz wyjść bezpiśrednio do wzmacniacza kablem minijack-2xrca. Wyjście po optyku do dac jest możliwe, jeśli np masz dac wbudowany we wzmacniaczu.

 

 

Jeśli komuś nie przeszkadza, jak pomiędzy pľynnie przechodzącymi kawałkiami dzięki chromecast pojawia się przerwa to nie zrozumie.

dac zamierzam dopiero kupić ,któryś z tych dwóch

Arcam irDAC II lub atol 100 se

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dac zamierzam dopiero kupić ,któryś z tych dwóch

Arcam irDAC II lub atol 100 se

 

ale altoll 100 se to jest wzmacniacza nie DAC - a nie, DAC też jest ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie jest tak: DAC za 2k to już przyjemny sprzęt. DAC + chromecast to najefektywniejsze połączenie jeśli chodzi o relację jakość/cena. Jeśli nie potrzebujesz jakichś abstrakcyjnych funkcji jak gaples, czy nie korzystasz z jakichś egzotycznych serwisów streamingowych których akurat chromecast nie obsługuje.

 

Natomiast w dokładnie tej samej cenie co zestaw DAC + chromecast kupisz bluesounda który łączy w sobie funckję DACa i streamera (chromecast) - i w tej sytuacji zastanowiłbym się czy jednak nie będzie to lepsza opcja. Jakościowo różnicy raczej żadnej nie będzie. Gdybyś chciał kupić raz i mieć spokój na lata, to bym się mocno nad bluesoundem zastanowił. Oczywiściej jeśli wszystko zamierzasz kupić nowe.

Natomiast jeśli zamierzasz zapaść na audiofilską chorobę i co jakiś czas wymieniać sprzęt na droższy, to lepszym rozwiązaniem jest chromecast + DAC, bo będziesz mógł sobie DACki z czasem wymieniać do woli, a dzięki chromecastowi każdy będzie działał bezprzewodowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem dla kogo dyskwalifikuje, stawiam raczej, że 90% osób ma tą funkcję gdzieś.

Ale tylko do czasu jak urządzenie wstawi przerwy tam gdzie powinien być ciągły zapis. Można się do tego przyzwyczaić, ale jakoś tak dziwnie się słucha z przerwami których nie powinno być. To moim zdaniem dyskwalifikuje sprzęt zwłaszcza że tanie czytniki plików często mają gapless w standardzie.

 

Ja tak mam. Kabel usb 5 metrów. Kup tylko jakiś w miarę dobry by nie przerywał transmisji.

Ja do sterowania DCX-a używam takiego usb z elektroniką (5 mb), ale pewnie do audio będzie niekoszerny ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ależ ja to rozumiem, tylko może ktoś wreszcie spyta op'a czy on potrzebuje gaples ;) (czy jest w tych 10% ludzi, którzy potrzebują :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakość jest jedna, bezstratna :)

Jak wstawia sztuczne przerwy to nie jest bezstratny ;-).

 

Przerwy między plikami to prawie jak AIDS :)

O cholera nie wiedziałem ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wstawia sztuczne przerwy to nie jest bezstratny ;-).

 

ale jakie sztuczne przerwy? co tu się już odjaniepawla?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie potrzebujesz jakichś abstrakcyjnych funkcji jak gaples,

Dlaczego uważasz gapless za abstrakcję? To normalny sposób odtwarzania pliku, nienormalny jest taki taki ze wstawionymi przerwami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego uważasz gaples za abstrakcję?

 

bo bardzo mało słucham muzyki, która z tej funkcji korzysta? A jak już się trafi, to nie mam żadnego problemu z przeboleniem tej 0,5 sekundowej przerwy między utworami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ależ ja to rozumiem, tylko może ktoś wreszcie spyta op'a czy on potrzebuje gaples ;) (czy jest w tych 10% ludzi, którzy potrzebują :)

Przerwy między nagraniami mi nie przeszkadzają ,zależy mi na jak najlepszej jakości ,sprzęt mam taki na jaki mnie było stać, nad 356 i shappire 25 co do kupna których też szukałem porad na tym forum . Może rzeczywiście rozważyć kupno streamera ,ale chciałbym żeby nie był gorszy od tych daców ,proszę was jeszcze o wypowiadanie się bo sam za bardzo pojęcia nie mam a przekonałem się na własnej skórze że sprzedawców w sklepach audio lepiej nie pytać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

zainteresowało mnie to rozwiązanie ,czy możesz wytłumaczyć mi to jaśniej bo bardzo słabo orientuję się w tych tematach,o co chodzi z tym raspberry

 

Raspberry to micro komputer pod linuxem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Możesz do niego dołożyć karte dźwiękową np allo digione z wyjściami cyfrowymi i podpiąć do dac po coaxial

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

lub kartę typu allo bossdac i podpiąć bezpośrednio do wzmacniacza po rca

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Programujesz karte sd i wcale nie jest to trudne jak co niektórzy piszą . Są różne systemy, może być volumio, moodeaudio, lub archphile.

 

Raspberry sterujesz przez sieć przez telefon lub tablet, ewentualnie pc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo bardzo mało słucham muzyki, która z tej funkcji korzysta? A jak już się trafi, to nie mam żadnego problemu z przeboleniem tej 0,5 sekundowej przerwy między utworami?

Marudziłeś, żeby nie osądzać potrzeb innych po swoich upodobaniach, a sam to robisz. A widzisz w wielu gatunkach muzycznych mamy do czynienia z kompozycjami składającymi się z wielu utworów, które płynnie przechodzą jeden w drugi. Gdy odtwarzasz taką kompozycję na sprzęcie, który nie posiada gaples zamiast płynnego przejścia jest d... Bo jak stary jest cyfrowy format zapisu dźwięku i płyta CD, tak oczywiste jest gaples. Dlatego często jeden utwór zapisywany jest w wielu ścieżkach, co w żaden sposób nie jest słyszalne. Osobiste subiektywne preferencje mogą sprawić, że nie będzie to problemem, ale obiektywnie rzecz biorąc brak gaples, ponieważ jest niespełnieniem standardów a nie żadną funkcją dodatkową należy uznać za wadę i należy o tym uprzedzić.

 

...zależy mi na jak najlepszej jakości ,sprzęt mam taki na jaki mnie było stać, nad 356 i shappire 25 co do kupna których też szukałem porad na tym forum . Może rzeczywiście rozważyć kupno streamera...

Biorąc pod uwagę kwotę, jaką masz do dyspozycji to najlepiej Twoje oczekiwania spełni Malina. Jest w dziale PC AUDIO wątek, poczytaj. Z tego co wiem można też kupić gotowe Maliny.

 

Czy teraz grasz przez minijack?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerwy między nagraniami mi nie przeszkadzają ,zależy mi na jak najlepszej jakości ,sprzęt mam taki na jaki mnie było stać, nad 356 i shappire 25 co do kupna których też szukałem porad na tym forum . Może rzeczywiście rozważyć kupno streamera ,ale chciałbym żeby nie był gorszy od tych daców ,proszę was jeszcze o wypowiadanie się bo sam za bardzo pojęcia nie mam a przekonałem się na własnej skórze że sprzedawców w sklepach audio lepiej nie pytać

 

Daca wybrałeś kup ten kabel i masz wszystko,dobrą jakość po bluetooth i wygode albo super jakość po usb.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.