Skocz do zawartości
IGNORED

jak połączyc komp z Nadem 326


Jakub Pers

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli kupisz jakiś wzmacniacz to koledzy dobrze radzą, Dac Magic 100 w swojej cenie to na prawdę dobry Dac. Teraz cena 6 stówek a pamiętam jeszcze jak kosztował 1300zł. Za tę cenę co teraz warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten NAD zasługuje na śmietnik.

 

co wy z tym NAD-em. Słabe to, zamulone. Jedyna szansa to dac-em troszkę blasku dodać temu Nadowi

 

Nawet głupi Denon PMA720 AE jest lepszy. Moim zdaniem oczywiście.

 

Rozumiem , że komuś może nie podejść sposób prezentacji danego wzmacniacza, ale pisać , że NAD to tylko na śmietnik , po czym wymieniać Denon'a PMA 720 AE jako lepszego to już czysta parodia ;)

@Misio38 piszesz , że NAD jest zamulony, słaby??? W jakim sensie? Mocy, wydajności? Bo akurat pod tym względem pisząc kolokwialnie to tego "Danonka" ten NAD na śniadanie łyka. A może , że słaby dźwiękowo? No to ja już nie mam więcej pytań. Ten NAD dosłownie w każdym aspekcie gra lepiej niż ten suchy Denon. Piszesz, że NAD zamulony? Ok, tak szybki jak NAIM to może nie jest, ale Denon Pma 720 Ae to torpeda? haha Ten to dopiero bezbarwny muł bez detalu, z suchą jak wiór średnicą i z rozlazłym basem, a na dokładkę z ostrymi wysokimi tonami.

 

Należy prostować takie wypowiedzi, bo później nowi forumowicze czytają takie farmazony , że "Danonek" Pma 720 Ae gra lepiej od NAD 326 , następnie zakupią go a w domu będzie płacz, no bo przecież na forum tak napisali ... Litości.

 

Na koniec pytanie do Ciebie @Misio38 - w czym Denon Pma 720 Ae jest lepszy od NAD 326 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten NAD dosłownie w każdym aspekcie gra lepiej niż ten suchy Denon. Piszesz, że NAD zamulony? Ok, tak szybki jak NAIM to może nie jest, ale Denon Pma 720 Ae to torpeda? haha Ten to dopiero bezbarwny muł bez detalu, z suchą jak wiór średnicą i z rozlazłym basem, a na dokładkę z ostrymi wysokimi tonami.

 

Bardzo ciekawe jest to co piszesz o tym Denonie, miałem go akurat z ciekawości u siebie na testach parę dni, parowany z Dynaudio Audience 42, źródło Dac Magic 100. Nie wyczułem żadnego zamulenia jest dość szybki jak na budżetowy wzmacniacz przy tym dynamiczny z dość twardym basem. Średnica nie jest sucha ale nie jest też gęsta, określiłbym ją raczej na "taką se". Wysokie tony właśnie nie ostre, w niektórych nagraniach wręcz słabo wyeksponowane (kopułka dynek jedwabna słabe wybrzmienie blach perkusyjnych) myślę że trzeba by tu jakieś kolumny pokroju MA by wyciągnąć te wysokie tony. Co do detaliczności się zgadzam, nie jest też rozdzielczy. Nie wiem z czym kolega parował tego Denona, ale nie zgadzam się w zupełności z tą opinią. Co do Nada C326, którego miałem kiedyś to się nie wypowiem ponieważ nie miałem okazji przetestować ich w tej samej konfiguracji czyli łeb w łeb. Natomiast pamiętam połączenie Nada z z MA BX2 jego plastikowe brzmienie i rozwleczony niekontrolowany bas. Może z innymi kolumnami zagrał by ciekawiej. Natomiast nigdy nie powiem, że Nad to badziew jednym się podoba takie granie innym nie.

 

Ja tak zauważyłem czytając niektóre posty na AS, iż co niektórzy powielają stare trendy, wcale nie słuchając danego sprzętu, lecz opierają się na opiniach innych. To, że Denony z reguły grają sucho i ostro to nie znaczy, że wszystkie modele, dotyczy to też wzmacniaczy innych znanych marek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie juz napisano - DAC MAGIC 100 Cambridge Audio zwłaszcza w tej cenie to bardzo dobry wybór . Mozna poszukać używanego smsl-a sunskrita ale nie wiem czy wyjdzie taniej. U mnie z onkyo a5vl dac magic gra - w tej cenie i jak dla mnie - znakomicie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najważniejsza jest muzyka - później sprzęt , a najlepszy jest ten który dla mnie brzmi najlepiej .

Dzieci to przyszłość narodu więc słuchają tego co tata ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem z czym kolega parował tego Denona

 

 

Słuchałem tego Denona z Klipsch R26F, Focal Chorus 806, Canton Chrono {tutaj nie pamiętam , ale z serii 5xx, podłogowymi}, Paradigm monitor 9v7.

 

Natomiast jeśli chodzi o Denon pma 720 Ae, a Denon Pma 1520 Ae to jednak dość inne granie. Oczywiście w tym przypadku tego droższego znacznie lepsze. Według mnie oczywiście.

 

Zresztą to samo się tyczy odtwarzacza Cd Denon'a dcd 720 ae {który kosztował parę lat temu jako nowy 1200 zł} i żadne technologie jak "Al 32 Processing" mu nie pomagały, ale napis ładny był na płycie czołowej ;). Grał on na poziomie blu-ray'a Samsunga BD - C5900 za 500 zł. W sumie to nawet gorzej od niego.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem tego Denona z Klipsch R26F, Focal Chorus 806, Canton Chrono {tutaj nie pamiętam , ale z serii 5xx, podłogowymi}, Paradigm monitor 9v7.

Wszystkie kolumny tutaj wymienione (oprócz canton których nie znam) to kolumny grające raczej po jasnej stronie dość ostrawe, nie dziwię się że tak właśnie ten Denon zagrał :)

 

Zresztą to samo się tyczy odtwarzacza Cd Denon'a dcd 720 ae {który kosztował parę lat temu jako nowy 1200 zł} i żadne technologie jak "Al 32 Processing" mu nie pomagały, ale napis ładny był na płycie czołowej ;). Grał on na poziomie blu-ray'a Samsunga BD - C5900 za 500 zł. W sumie to nawet gorzej od niego.

Fakt DCD 720ae to kiepski Player.

 

Mozna poszukać używanego smsl-a sunskrita ale nie wiem czy wyjdzie taniej

Jeśli ten oparty jest na wolfsonie może być ciekawy nie słuchałem, natomiast słuchałem smsl 8 na kościach sabre i osobiście odradzam, ten do dopiero suchy jest jak pieprz omijać szerokim łukiem do systemów o jasnym przekazie testowałem go z Rotelem zestaw do masochistów :) chyba, że ktoś tak lubi ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koniec pytanie do Ciebie @Misio38 - w czym Denon Pma 720 Ae jest lepszy od NAD 326 ?

Kolega Satori dokładnie to wyjaśnił. Już nie muszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mity o wzmacniaczach biorą się właśnie z takich ( uważanych za wzorcowe a naprawdę shitowe )

kolumn głośnikowych ( Canton Chrono to też kopułka alu/mangan ) więc ani z analitycznością,

ani naturalnością czy ogólnie biorąc nawet równowagą tonalną nie mają wiele wspólnego.

Seria takich podłączeń i od razu zła opinia o wzmacniaczu, albo czasem o kilku modelach ...

Szkoda, że o tych wynalazkach od razu nie wiedzieliśmy ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Satori dokładnie to wyjaśnił. Już nie muszę.

 

Najlepiej zasłonić się za czyimiś plecami jak samemu nie ma nic się do powiedzenia ;)

Ja podtrzymuje swoją opinię Denon Pma 720 Ae i na pewno jej nie zmienię.

 

Koniec Off-Topu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mity o wzmacniaczach biorą się właśnie z takich ( uważanych za wzorcowe a naprawdę shitowe )

kolumn głośnikowych ( Canton Chrono to też kopułka alu/mangan ) więc ani z analitycznością,

ani naturalnością czy ogólnie biorąc nawet równowagą tonalną nie mają wiele wspólnego.

Seria takich podłączeń i od razu zła opinia o wzmacniaczu, albo czasem o kilku modelach ...

Szkoda, że o tych wynalazkach od razu nie wiedzieliśmy ;-)

 

Może ktoś faktycznie uważa, że stojące miesiącami w salonach podłogowe "słupki" z paździerza szerokości 18 cm, podobnej liczbowo wagi, z upchanymi (im więcej tym lepiej) chińskimi głośnikami z plastikowymi(!) koszami to wzorzec.

I to wszystko w cenie w cenie średniej krajowej za nowy komplet z gwarancją :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem tego Denona z Klipsch R26F, Focal Chorus 806, Canton Chrono {tutaj nie pamiętam , ale z serii 5xx, podłogowymi}, Paradigm monitor 9v7.

Wszystkie kolumny tutaj wymienione (oprócz canton których nie znam) to kolumny grające raczej po jasnej stronie dość ostrawe, nie dziwię się że tak właśnie ten Denon zagrał :)

 

Prawda, Denon wszczególnie te niskie modele grają mocno ciepło więc zgraja charakter brzmienia do tych kolumn Canton Chrono mocno jasny!

 

Użytkownik Misio38 dnia 15.09.2018 - 22:43 napisał

 

Ten NAD zasługuje na śmietnik.

 

Użytkownik Misio38 dnia 16.09.2018 - 20:35 napisał

 

co wy z tym NAD-em. Słabe to, zamulone. Jedyna szansa to dac-em troszkę blasku dodać temu Nadowi

 

To jakieś nieporozmienie co tu czytam. Fakt i racja trzeba prostować takie wpisy bo tu ewidentnie widać że ktoś żale wylewa po zakupie Denona...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.