Skocz do zawartości
IGNORED

Pylon Audio Pearl 25 vs Topaz 15 vs Opal 20


piotreczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Rozważam zakup kolumn Pylon Audio. Cena nowych wymienionych w temacie to około 1600zł za parę. Używane Pearl 25 to około 1000zł za parę często jeszcze na gwarancji, dwóch pozostałych używanych na sprzedaż nie spotkałem jeszcze. Czy ktoś miał okazję porównywać te modele? Ja najbardziej skłaniam się do Pearl 25.

 

Potrzebuję kolumn w miarę uniwersalnych, bo słucham niemal wszystkiego poza metalem i ciężkim rockiem. Lubię jak jest sporo basu i w miarę szczegółowo, ale nie ostro, zwłaszcza gdy słucham muzyki instrumentalnej.

 

Mój wzmacniacz to Onkyo A-8051, a pomieszczenie to 25m2.

 

Rozważę też inne propozycje w tej cenie, jeśli znacie kolumny, które lepiej spasują się z moim wzmacniaczem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Od podanych modeli lepsze będą pylon topaz 20. To juz naprawdę dobre kolumny w swojej cenie. Perlami nie zawracaj sobie głowy, straszne rebro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiednikiem dla Pylon Perl 25 jeśli chodzi o gabaryty i w Twój metraż jest bardziej Pylon opal 23 i jest to kolumna lepszej klasy. Natomiast stawiając sprawę tak jak w Twoim poście ( perl 25 vs topaz 15 vs opal 20 ) skłaniałbym się ku Pearl 25.

Tylko to zgniły kompromis, a że są do kupienia niemal nowe PP25 po 1 k zł to się nie dziwię;).

25m to sporo, a jeśli szukasz ( wynika z postu ) wśród oferty Pylona to bywają okazje z drugiej ręki na model Saphire 25. Sam wolałbym dołożyć do Saphire 25 (używane około 2tys) niż zastawiać się słuchając np. Perli 25, dlaczego zaoszczędziłem parę stów;/ . Saphire 25 już całkiem przyzwoita kolumna z dość mocnym basem ale uniwersalnym brzmieniem, jeśli nie ma się jakiś specjalnych życzeń czy nietypowo grającego pieca.

Jeśli kolumny jednak z jakiś powodów mniejsze w te 25 m, jak te Opal 20 Cię interesują, to za 2k można dostać Audio Academy Phoebe III, do których to wspomniane Topazy 15 i Opale 20 w każdym aspekcie są daleko z tyłu.

Natomiast generalnie za 1600 zł w używanych można zdecydowanie lepiej, że nie wspomnę za nieco więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 25 m2 to bym spróbował wstawić Topazy 20, niemniej kolumny te mają podbicie w okolicach 60-70Hz które może być zauważalne.

Co do Audio Academy Phoebe III nie kupuj w ciemno bez odsłuchu (jak zresztą każdych innych kolumn).

Stosunkowo łatwe do napędzenia powinny być kolumny STX Electrino 150, nie wiem tylko czy pokój nie za duży trochę. Wolałbym chyba nowe Electrino niż używane Pylony czy AA. Stosunek jakość cena w E 150 jest na pewno dobry jak nie bardzo dobry, reszta to kwestia gustu, akustyki pomieszczenia i systemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Twojego zestawu i preferencji najlepiej sprawdzą się Pylon Audio Pearl, chociaż jeśli mógłbyś trochę zwiększyć budżet, spójrz na większy najnowszy model Pylon Audio Pearl 27, kolumny naprawdę warte rozważenia, a finanse nadal przystępne.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

również polecam topaz 20, miałem te głośniki. Porównywałem je w tamtym momencie z innymi droższymi modelami pylona jak np. diamond, shappire. Topaz zagrał dla mnie z największą kulturą, zresztą jak widać na zdjęciach przypomina budową monitor z pudłem rezonującym. Jak preferuję monitory i ta kolumna właśnie ma taki charakter plus coś więcej dla osób słuchających muzyki rockowej. Jest to bardzo uniwersalna konstrukcja na której zarówno jazz/blues jak i pop/rock zagra bardzo ładnie. Dodatkowym atutem jest, możliwość napędzenia ich stosunkowo nisko wydajnym wzmacniaczem. Jest to model już nie produkowany ale gdybyś znalazł model lakierowany na wysoki połysk uważam, że będziesz bardzo zadowolony. Jakość lakieru przewyższa produktu 10k+. To nie żart. Rzemieślniczo skrzynie w połysku pylona są dla mnie fantastyczne.

Pewnie potraktujesz kolejny głos oddany na topaz 20 z dystansem ale polecam ci je bardzo szczerze. Bardzo żałuję, że pylon wycofał się z tego modelu moim zdaniem był dużo lepszy od ich flagowych drogich modeli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie upieram się przy Pylon. Po prostu podobają mi się te kolumny :)

Również zastanawiałem się nad Opal 23. Używane innych firm też jak najbardziej wchodzą w grę.

 

również polecam topaz 20

Właśnie tych topazów nigdzie nie mogłem znaleźć w używkach też ich brak. :(

 

Dzięki za odpowiedzi i czekam na dalsze sugestie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z oferty Pylon na ten metraż celowałbym w Opal 23 lub Sapphire 25. Zarówno jedne jak i drugie to dosyć wszechstronne kolumny, Sapphire faktycznie będę miały więcej dołu, zagrają ciut "większym" dźwiękiem. Nawet na nowe modele nie nadwyrężysz budżetu drastycznie. Jeśli masz po drodze do Katowic to wszystkich wspomnianych modeli u nas posłuchasz, chętnie przygotujemy indywidualną ofertę dla forumowicza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety do Katowic za daleko ponad 300km. W takim razie będę się rozglądał za Opal 23, Topaz 20 i Sahpphire 25

 

A z innych producentów w podobnej cenie można znaleźć coś lepszego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

również polecam topaz 20, miałem te głośniki. Porównywałem je w tamtym momencie z innymi droższymi modelami pylona jak np. diamond, shappire. Topaz zagrał dla mnie z największą kulturą, zresztą jak widać na zdjęciach przypomina budową monitor z pudłem rezonującym. Jak preferuję monitory i ta kolumna właśnie ma taki charakter plus coś więcej dla osób słuchających muzyki rockowej. Jest to bardzo uniwersalna konstrukcja na której zarówno jazz/blues jak i pop/rock zagra bardzo ładnie. Dodatkowym atutem jest, możliwość napędzenia ich stosunkowo nisko wydajnym wzmacniaczem. Jest to model już nie produkowany ale gdybyś znalazł model lakierowany na wysoki połysk uważam, że będziesz bardzo zadowolony. Jakość lakieru przewyższa produktu 10k+. To nie żart. Rzemieślniczo skrzynie w połysku pylona są dla mnie fantastyczne.

Pewnie potraktujesz kolejny głos oddany na topaz 20 z dystansem ale polecam ci je bardzo szczerze. Bardzo żałuję, że pylon wycofał się z tego modelu moim zdaniem był dużo lepszy od ich flagowych drogich modeli.

Topazy nie są jakimś złym modelem ale nie przesadzajmy, jak dla mnie Diamondy 25 są lepsze od Topazów 20 zwłaszcza w kreowanej przestrzeni i basie (przynajmniej w20m2, być może w większych pomieszczeniach Topazy 20 pokazują wyższą kulturę pracy ale to i tak nie będzie ta klasa). Stosunkowo niska efektywność 86[dB] (83[dB] zmierzono w testach) nie czyni Topazów też zbyt łatwym obciążeniem dla słabych wzmacniaczy więc nie wiem skąd takie wnioski.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem bezpośrednio (w tych samych warunkach i na tym samym sprzęcie) Pearl 25, Topaz 20 i Sapphire 25.

Najlepiej, najczyściej, najbardziej neutralnie i przejrzyście z nisko schodzącym basem i dobrą kontrolą zagrały Sapphire 25.

Wręcz znakomicie zagrały, jak na swoją cenę oczywiście.

Pearl 25 grają podobnie jak Sapphire 25, tyle że mniej rozdzielczo. Ich cena to już w ogóle okazja moim zdaniem.

Topaz 20 to raczej ciepły przekaz, taki "analogowy", najmniej rozdzielczy. Trzeba odpowiednio dobrać wzmacniacz.

Diamond 25 i 28 to już zupełnie inna półka, dużo lepsze granie od swoich tańszych braci (sióstr?) ale raczej nie zadowolą się wzmacniaczem za 2-3 tys..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysponuje Topazami 20, w idealnym stanie, jak nowe, mało używane, kolor wenge. Do tej pory nie myslałem o ich sprzedazy, gdyż są wybitne w swojej cenie. Mimo iż poszedłem kilka klas wyżej, postanowiłem je zatrzymać, gdyby kiedyś przyszła chęć da drugi zestaw. Lecz pudła w pokoju powoli zaczynają mi zawadzać, więc jesli znajdzie się chętny nabywca zapraszam do kontaktu na priv.

 

Perle mogłyby kosztować nawet 500 zl za nowe i to dopiero byłaby okazja. Można kupić, ale po co, nie cena tu jest najważniejsza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem: Topaz 20 moim zdaniem to nie są złe kolumny.

Wręcz przeciwnie.

Tyle, że na tle Pearl i Sapphire są najbardziej "podbarwione", ocieplone, jakby przygaszone.

Na pewno zastosowane głośniki Visatona mają na takie brzmienie wpływ, bo identyczne Visatony nisko-średnio, tylko że 2x występują w Sapphire 25, które też mają nieco wypchnięte, powiększone i ocieplone wokale.

Ogólnie - najbardziej uniwersalne są Pearl 25, które wydają się doskonałe, dopóki nie usłyszy się tuż obok Sapphire 25, które z kolei są znacznie lepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

A co powiecie o Monitor Audio MR6. Cenowo plasują się między Pearl 25, a Pearl 27. Możecie napisać jak wypadają w porównaniu z nimi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie w porównaniu, ale mniej-więcej zobacz sobie jak wypadają; szczególnie w dole pasma ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

można oczywiście przypuszczać, że ktoś takiego basu oczekuje ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obok jest wątek z doborem do nich wzmacniacza:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

masakra jakaś ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście nie popisali się przy tworzeniu tych kolumn. A może jakieś propozycje innych producentów w kwocie do 2000zł, które zagrają lepiej od Pylonów? Rozważę również używki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.