Skocz do zawartości
IGNORED

Dlaczego vinyl brzmi lepiej niz CD?


koteczek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

pc-audio czy też na szaleństwa w temacie kabli,

W pewnym temacie na temat kabli tak się rozczulali na temat wtyków, że w końcu zaproponowałem że w takim razie najlepszym rozwiązaniem jest pozbycie się wtyków i gniazd poprzez przylutowanie kabli z obu stron bezpośrednio do sprzętu z pominięcem tych nieaudiofilskich elementów. W odpowiedzi całkiem serio usłyszałem, że cyna też nie jest audiofilska.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

W odpowiedzi całkiem serio usłyszałem, że cyna też nie jest audiofilska.

 

No co ty? Nie wiedziałeś? ha ha ha ;-)

K...wa paranoja jakaś...a połowa "audiofili" na tym forum nawet nie wie jak brzmi dobre stereo...zestaw mają ustawiony, że nóż w kieszeni się otwiera, i jak to jeden z kolegów w innym wątku powiedział...kupują coraz droższy sprzęt bo myślą, że to im jakość dźwięku poprawi...najpierw trzeba wiedzieć co się chce usłyszeć i trochę nad tym popracować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego miejsca chciałem podziękować Piotrkowi ( staryaudiofil) za zaproszenie mnie do raju czyli na odsłuch jego sprzętu .

Nigdy nie było mi dane zobaczyć/usłyszeć co zostało zaprezentowane u Piotrka . Sprzęt najwyższej próby , dobrany z nieskazitelną starannością.

"Wychowałem" się na cyfrze ( CD,pliki ) ,ale to co usłyszałem u Piotrka ( Gramofon, monobloki 30W, kolumny ) wprawiło mnie w zamurowanie . Dzwięk wydobywający się kolumn był tak magiczny i perfekcyjny ,że wyszedłem dopiero póznej nocy. Analog na tle CD wygląda jak Ferrari przy Daci Logan . Nie potrafię słowami opisać jak to zagrało ale spróbuje .

Bajeczny dzwięk , niesamowita szczegółowość , potęga dzwięku , bass obłędny , spójność pasma - wszystko gra razem , moc ( to tylko 30W na monobloku ) .

Przy Metallice czułem się jakby towarowy PKO Cargo wjechał przez ścianę. CD gra sterylnie , bez emocji ........... bez miłości :)

 

Wrażenia z odsłuchu niezapomniane i niesamowite . Mcintosh zagrał bardzo dobrze ,ale te ukraińskie niepozorne "sprzęciki " oczarowały pokój .

Po co robić Audio Show skoro można przyjechać do Piotrka i posłuchać perfekcji ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Szogunwawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo SA "na żywo" to ponoć sympatyczny gość. Na forum już mniej... :-) a sam jaki posiadasz system? Jaki masz CD player lub DAC?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuu...

Piotruś zmienił skrzynki?

A tamte były takie dobre przecież. Jakie teraz grają?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Analog na tle CD wygląda jak Ferrari przy Daci Logan . Nie potrafię słowami opisać jak to zagrało ale spróbuje .

 

 

A jaki to był system analogowy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałem też pytanie na jakim CD playerze ten kolega wcześniej słuchał i jaki to był system.Ale nie było odpowiedzi. Bo porównania mają sens, gdy są mniej więcej symetryczne. Nie można porównywać super wypasionego gramofonu w dobrze skonfigurowanym i dobranym torze audio, a taki ma Piotrek, z budżetowym, chińskim odtwarzaczem CD grającym w równie "dobrym" systemie. Wtedy wiadomo, że system Starego wypadnie duużo lepiej.

Ale gdy systemy są porównywalnej klasy to już różnie może być i wtedy raczej osobiste preferencje przeważą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Zadałem też pytanie na jakim CD playerze ten kolega wcześniej słuchał i jaki to był system.Ale nie było odpowiedzi. (...)

 

Bo kolega nie ma żadnego odtwarzacza CD tylko komputer,i flaki.

http://www.audiostereo.pl/moj-pierwszy-kaseciak-onkyo-integra-ta-2570_112870.html

 

Z innych postów wynika, że kolega ma Yaqina MC-100B, rDaca i Castle Harlech S1.

 

Nie dziwota, że Piotrek nieźle zabełtał w głowie koledze ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, mając taki system to u Starego mógł klęknąć z wrażenia. Nie wie też jak może zagrać dobra cyfra. Ale wszystko przed nim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Z innych postów wynika, że kolega ma Yaqina MC-100B, rDaca i Castle Harlech S1.

 

Tutaj każdy system będzie przejrzysty i namacalny. Lampa plus Castle Harlech to przepis na tak zwaną zupę nic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrożnie bo może kolega opisuje wrażenia w stosunku do CD-ka, co stoi na szczycie stolika, trzeba by zapytać kolegi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki to był system analogowy?

 

O jaki ciekawy?))

Józwa tyle razy Cię zapraszałem-byś wreszcie posłuchał sobie dobrego analogu..........póki jeszcze jako-tako słyszysz.

Nie obawiaj się nie gryzę-mimo Twojej uszczypliwości w stosunku do mojej osoby-nie mam tu żadnych niewiadomych interesów-jestem pasjonatem.

Chcę abyś wiedział,że król jest nagi............Józwa nie krocz ta drogą!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Jeden kolega tutaj napisał, że słuchał systemu analogowego i bardzo mu się spodobało. Więc zapytałem, co tam grało. Ale jeśli to miała być tajemnica, to niech się nie chwali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powstało małe zamieszanie więc sprostuje :

Sprzęt jaki posiadam/posiadałem Yaqina MC-100B, rDaca i Castle Harlech S1 . Obecnie jestem na etapie wymiany systemu .

Co do odsłuchu u Piotra . Przez 2h słuchaliśmy CD na Mcintosh-u , następnie gramofonu . To prawda że sprzęt jaki posiada Piotrek jest wyjątkowy i na 99% do końca życia nie będzie mi dane chociaż mieć ułamek tego w domu . Nie twierdze ,że muzyka z CD Mcintosha jest kiepska , stoi na bardzo wysokim poziomie . Natomiast to co się wydobyło z Vinylu było bez precedensu doskonałe . Wg mojej oceny podkreślę to raz jeszcze Vinyn wydobywa prawdziwe piękno muzyki i gdybym miał możliwość to słuchał bym tylko Vinyla . Jeżeli chodzi o dane techniczne gramofonu , może Piotrek napiszę .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj każdy system będzie przejrzysty i namacalny. Lampa plus Castle Harlech to przepis na tak zwaną zupę nic.

 

Panowie a te Castle plus tranzystor Behringer A500? Ma to jakieś szanse przyzwoicie zagrać?

 

Pytam ponieważ mam taki wzmacniacz i mogę kupić te Castle, a nie mam możliwości posłuchania ponieważ są daleko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz co to była za Metallica, jakie wydanie...potestujemy u siebie...

Pozdrawiam

 

Metallica -to był czarny album............wydanie pierwsze amerykańskie.

Natomiast system analogowy to Vpi Classic 3 wkładka to Lyra Etna-pre phono to Abraxas z oddzielnym zasilaniem na 6x5 jako kenotron i 6n7s

samo pre to 6c3p x 6, pre natomiast to diy z oddzielnym zasilaniem na ecc88x4 amperex bugle boy.

Monobloki to Abraxas w push-pullu na lampie 6b4g x 4 na kanał o mocy ok 32-34 w na kanał

Kolumny to Szymonowe diy z prawdziwego zdarzenia o wzroście 163 cm czterodrożne na scan speakach revelatorach.

Całość systemu spięta bardzo wysokimi mitami i transparentami.

Opis dżwięku tutaj zbędny całkowicie-Pan Toranaga zrobił to niezwykle trafnie.

Mogę z każdym systemem analogowym stawać w szranki-ponieważ wierzcie mi gra wprost bajkowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Ciekawe. Słuchałem swego czasu Czarnego Albumu w wersji CD na systemie Jeff Rowland/JMLab i nagranie było fatalne. Mam nadzieję, że mastering pod winyl był lepszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Natomiast system analogowy to Vpi Classic 3 (...)

 

Czyli porównywałeś nie CD do gramofonu ale dwa różne systemy, w dwóch różnych pomszczeniach -o ile się nie mylę.

Czyli McIntosha z CD i system lampowy na Abraxasie z gramofonem.

 

Dlaczego wprowadzasz ludzi w błąd?

Edytowane przez rochu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.