Skocz do zawartości
IGNORED

Poszukiwany projektor do kina domowego


T

Rekomendowane odpowiedzi

a czemu mam nie wierzyć?

 

Przypominam też że: skoro te parametry są przekłamane, to chyba nie byłoby problemem w przypadku tak popularnych modeli znalezienie jakichś niezależnych pomiarów, które tego dowodzą?

 

Ten "w pytę lepszy kontrast" Optomy w pomiarach wygląda tak.

 

Cytuję za testem hometheaterhifi.com:

UHD51A zapewnia dużą moc wyjściową dla małych i średnich teatrów lub wielofunkcyjnych pomieszczeń multimedialnych. Po kalibracji w trybie Eco (...) kontrastem 470,1:1. Zwiększenie mocy lampy do Jasności skutkuje (...) kontrastem 471,1:1.

Włączenie Dynamic Black zwiększa kontrast ponad dwukrotnie (...) 1021,4:1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zmierzony kontrast ON/OFF mojego HW65 po kalibracji (skalibruj.pl) w trybie eco i na ekranie gain 0,9 wynosi 11260:1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11260:1

 

chyba się machnąłeś o rząd wielkości... albo porównujesz kontrast on/off w przypadku sony z kontrastem ANSI w przypadku optomy, czyli dwie zupełnie różne sytuacje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

lol, ale jak proszę pokaż mi pomiary to nieeeeeeeee - tylko właśnie mądrowanie. W co drugiej recenzji masz te pomiary. Tak ciężko je znaleźć? Jakiś jest z tym problem?

Jak ktoś pisze, że widział ten wspaniały obraz i wyglądał jak gówno to też jest wytłumaczenie, że sam producent nie potrafi swojego sprzętu ustawić, bo najwyraźniej potrzebne są laboratoryjne warunki żeby jakoś wyglądał i koło się zamyka, a konkretów 0 - tylko kup pan używanego soniacza dorzucę uchwyt gratis :)

Słuchaj Dzieciaku...mam lepsze zajęcia niż szukanie pomiarów dla takiego ignoranta jak Ty...

Pozatym mnie tak naprawdę pomiary zawsze interesowały jako ciekawostka...liczy się to co widzimy na żywo, a nie liczby...

 

 

 

 

 

Zmierzony kontrast ON/OFF mojego HW65 po kalibracji (skalibruj.pl) w trybie eco i na ekranie gain 0,9 wynosi 11260:1.

 

Oczywiście bez dynamicznej przysłony....

 

Niestety JVC- każdy- jest nie do pobicia w tym temacie...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj Dzieciaku...mam lepsze zajęcia niż szukanie pomiarów dla takiego ignoranta jak Ty...

 

uuuu boli dupka? :)

 

Czyli dane producenta nie ważne, pomiary też nie ważne, ważne tylko co na własne oczy zobaczysz, a jak na pokazach zobaczysz crap za który nie dałbyś złamanego grosza to taki pokaz wtedy tez jednak nie ważny :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jestem hetero...więc nic mnie nie boli... ;)

 

 

Na prezentacji biorę projektor w swoje ręce i bawię się ustawieniami tymi prostymi i zaawansowanymi ...i nie trwa to "pięć minut"...

Ale trzeba wiedzieć co i gdzie "dotknąć"...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba się machnąłeś o rząd wielkości...

 

Tak mam w raporcie z kalibracji: jedenaście tysięcy dwieście sześćdziesiąt do jednego. Zapytania do M. Kopera proszę, zaś reklamacje w sprawie żenującego wyniku z pomiarów optomy - że nie ma kontrastu pół miliona do jednego - do hometheaterhifi.com.

 

Nudzi mnie ta jałowa dyskusja, więc dobrego wyboru życzę i z mojej strony EOT.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam w raporcie z kalibracji: jedenaście tysięcy dwieście sześćdziesiąt do jednego. Zapytania do M. Kopera proszę, zaś reklamacje w sprawie żenującego pomiaru optomy do hometheaterhifi.com.

 

To jeszcze warto umieć ten raport czytać, bo porównujesz kontrast on-off do kontrastu ANSI. Jeden dotyczy różnicy między planszą całkowicie czarną i całkowicie białą (najbardziej komfortowa sytuacja), a drugi dotyczy sytuacji w której plansza jest wypełniona biało-czarną szachownicą (konkretny stress test).

 

Teraz poszukaj sobie jakichś testów tego soniacza, bo na HDTV napisali, że jego kontrast ANSI wynosi "zaledwie… 175:1". Taka sytuacja. :)

 

zaś reklamacje w sprawie żenującego pomiaru optomy do hometheaterhifi.com.

 

"Po kalibracji w trybie Eco (...) kontrastem 470,1:1." - hmmmmm, rzeczywiście żenada, w trybie ECO tylko 2,5 raz więcej niż sony...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze warto umieć ten raport czytać, bo porównujesz kontrast on-off do kontrastu ANSI.

 

Naprawdę już po raz ostatni, bo nie można zostawić takiej ignorancji bez odpowiedzi...

No jasne, kontrast ANSI - sony 570 za 35 tysi ma 195:1, JVC 540 za jakieś 30 tysięcy 190:1, a ta boska optomka za 6 koła kontrast ANSI od 470,1:1 do 1021,4:1.

Ręce opadają. Kolego, ogarnij się jakoś ;)

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne, kontrast ANSI - sony 570 za 35 tysi ma 195:1, JVC 540 za jakieś 30 tysięcy 190:1, a ta boska optomka za 6 koła kontrast ANSI od 470,1:1 do 1021,4:1.

Ręce opadają. Kolego, ogarnij się jakoś ;)

 

 

Wiesz gdzie wysyłać zażalenia na te pomiary, sam pisałeś, więc może napisz chłopakom, żeby się ogarnęli, nie wiem o co masz do mnie pretensje. Przecież to twoje źródła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujemny, głupoty piszesz.

Sorry inaczej tego nie da się nazwać.

 

ja nic nie piszę, ja tylko poprosiłem o dane z pomiarów tych projektorów i takie dane otrzymałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujemny pytanie co zrobi lepsze zdjecia.

Telefon komurkowy z matryca 30mpx czy profesjonalny aparat lustrzanka z 3 razy mniejsza rozdzielczoscia?

 

Jezeli faktycznie Sony dal (drugi raz z rzedu) dupy na AS no to sory. Uwazam ze to idioci i sam bym soniacza nie kupil.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujemny pytanie co zrobi lepsze zdjecia.

Telefon komurkowy z matryca 30mpx czy profesjonalny aparat lustrzanka z 3 razy mniejsza rozdzielczoscia?

 

O jakości zdjęcia decyduje szereg parametrów które lustrzanka ma wyższe niż 30mpx matryca w telefonie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tego nie kupuję.

Po pierwsze jest mnóstwo różnych nonamowych projektorów, modeli budżetowych itd. i nigdy nie widziałem, żeby miały jakieś kosmiczne parametry, to co widziałem miało bardzo wiarygodne parametry, np. 1300 lumenów itd.

Moc lampy może tak, ale kontrast nagminnie jest naciągany. Zresztą projektor to nie tyko kontrast i ilość lumenów, jak i w aparatach najmniejsze znaczenie ma ilość mpix matrycy, a jakoś producenci podają głównie ten parametr.

Moje pierwsze kolumny miały podane pasmo, o ile dobrze pamiętam, 40-30000 Hz, więc teoretycznie jakiś kosmos, a grały tak, że wolałbym to zapomnieć. Naprawdę nie widzisz, że to wszystko jest naciągane?

 

Po drugie projektor za 6,5k zł to nie jest szajs z supermarketu, tylko ciągle produkt dla większości ludzi z absolutnie górnej póki i poza zasięgiem większości ludzi.

Może ta cała Optoma na którą się tak uparłeś nie jest zła, ale weź choćby pod uwagę, że to DLP, czyli dla większości widoczny efekt tęczy (ja go widzę bardzo wyraźnie) i bardzo słaby lens shift, a właściwie jego brak. Czyli nie ustawisz sobie proja na półce, tylko musisz go podwiesić pod sufitem albo ustawić przed sobą na stole (kto tak robi?). Jeśli Tobie to nie przeszkadza to ok, dla mnie to dyskwalifikuje projektory DLP.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie widzisz, że to wszystko jest naciągane?

 

Zgodziłem się, że jest, dlatego proszę o wyniki niezależnych testów, one też są naciągane?

 

Zresztą projektor to nie tyko kontrast i ilość lumenów

 

No ale ja się chętnie dowiem właśnie. Jak nie lumeny, kontrast i rozdzielczość, to na jaki parametr mam patrzeć?

 

Jeśli Tobie to nie przeszkadza to ok, dla mnie to dyskwalifikuje projektory DLP.

 

Obecnie mam proja DLP, tęczy nie widzę, a brak lens shiftu wk***iał mnie przez 3 godziny kiedy usiłowałem trafić w ekran, potem już nie ;)

Tylko, że to są poboczne rzeczy, ktoś za to dopłaci a ktoś nie, ktoś dopłaci za dwa decybele cichsze chłodzenie, a ktoś nie - ale ja bym chciał wiedzieć co w obrazie z soniacza powoduje, że ktoś miałby dopłacić 3k, kiedy najwyraźniej nie są to ani parametry deklarowane ani mierzone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie lumeny, kontrast i rozdzielczość, to na jaki parametr mam patrzeć?

Patrz na obraz. Porównaj tą Optomę i jakiegoś Sony i zobacz sam czy warto do niego dopłacać czy nie. Tylko test musi być wykonany jeden po drugim w tym samym salonie, bo niestety pamięć jest zawodna.

Też kiedyś stałem przed takim wyborem i nie wybrałem Sony, tylko tańszego Panasonica, bo moim zdaniem ma zaj...sty kinowy obraz, którego nie ma Sony, mimo że wiem, że masę rzeczy ma gorszych niż Sony. Ważny jest świadomy wybór.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko tańszego Panasonica, bo moim zdaniem ma zaj...sty kinowy obraz, którego nie ma Sony, mimo że wiem, że masę rzeczy ma gorszych niż Sony. Ważny jest świadomy wybór.

 

A ktorego Panasonica, jesli mozna spytac ? "Kinowy obraz" to dokladnie to czego szukam :-)

 

Ujemny pytanie co zrobi lepsze zdjecia.

Telefon komurkowy z matryca 30mpx czy profesjonalny aparat lustrzanka z 3 razy mniejsza rozdzielczoscia?

 

Na forach fotograficznych sa dokladnie takie same podniety specyfikacjami, rozdzielczoscia i innymi papierowymi parametrami i wiekszosc leci na ilosc MP, im wiecej tym lepiej, calkiem jak 4k, zaraz 8k, a potem 16K itd. itp. :-) Podczas gdy najpiekniej kreslacy aparat cyfrowy ma 12 lat, 22MP, szumi powyzej 200 ISO i ogolnie przez "specow" od specyfikacji jest uznany za zlom nie wart uwagi :-) A obrazek z niego jest tak piekny ze kazdy sie zahcwyca, w tym ja :-) Parametry parametrami, a obraz ocenia sie oczami i dzwiek uszami :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na forach fotograficznych sa dokladnie takie same podniety specyfikacjami, rozdzielczoscia i innymi papierowymi parametrami i wiekszosc leci na ilosc MP, im wiecej tym lepiej, calkiem jak 4k, zaraz 8k, a potem 16K itd. itp. :-)

 

 

Dokladnie tak.

 

Tylko Ujemny ma sporo racji. Skoro na AS sony daje dupy, no to nie ma co bronic soniacza. Poza tym projektor ma wyswietlac dobry obraz na ustawieniach standardowych. Tlumaczenia ze sony ma zly obraz bo nie jest skalibrowany - ja tego nie kupuje, rownie dobze obroncy Optomy moga napisac ze spoko nasz projektor tez jeszcze nie pokazal wszystkiego a juz jest lepszy od soniacza.

 

HDR, 4K jakie by nie byly narazie w malym stopniu ale pewnie tez w jakis sposob zmieniaja ta roznice pomiedzy Optoma i Sony.

 

Nigdzie nie znalazlem porownania sony hw do optomy UHD, a szkoda. Sam jestem ciekaw.

 

 

@Yodas

Powiem ci ze soniacz juz gwizda tak samo glosno jak Epson 5350 :)

Trzeba poszukac jak gobsie czysci

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

@Yodas

Powiem ci ze soniacz juz gwizda tak samo glosno jak Epson 5350 :)

Trzeba poszukac jak gobsie czysci

 

Kurcze...Lolo....miałem u siebie tego Epsona(dwóch znajomych go miało i byli z nimi u mnie bo szukali innego proja)...i wiem jak suszą (porównanie łeb w łeb)...mój HW55 miał wtedy 1700h....i w porównaniu do Sony to były suszarki...

 

Lampę masz na "low"?

 

Trzeba umyć filtr gąbkę...

 

Teraz hw65 mam metr nad głową i jest niesłyszalny w low lampy....a słuch mam zdrowy...badany..hehe

 

Mam kolegę z HW55 z drugą lampą 7000h i też jest cichy chociaż nie tak jak mój...ale minimalnie...tylko przy porównaniu łeb w łeb...

Ale mój ma 600h a tamten 7000 więc i wiatrak ma już swoje przepracowane..tym bardziej że u niego jest non stop na "high" lampa...

Więc wiatrak swoje już się nakręcił...więc ma prawo być delikatnie ostrzejszy dla ucha...hehe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Ujemny ma sporo racji. Skoro na AS sony daje dupy, no to nie ma co bronic soniacza. Poza tym projektor ma wyswietlac dobry obraz na ustawieniach standardowych. Tlumaczenia ze sony ma zly obraz bo nie jest skalibrowany - ja tego nie kupuje <br />

 

Gdzie niby wyczytałeś, że dopiero po kalibracji sony ma dobry obraz, a przed - już nie? Widziałeś? Zapewniam cię, już prosto z pudełka jest świetnie, o ile się niczego nie spieprzy grzebiąc w ustawieniach. To zresztą dotyczy każdego innego projka - psucie obrazu poprzez grzebanie ;)

 

To, że na AS ktoś dał dupy o niczym nie świadczy. Wystarczy ustawić za niską gammę i obraz mamy "wyprany" i szary. Wiele sprzętów prezentowanych na AS powoduje głębokie rozczarowanie mimo, że tak naprawdę są to dobre, bądź świetne, urządzenia. Za złe przygotowanie prezentacji mamy potępiać firmę w czambuł jak leci, hurtem?

Nie to, żebym bronił sony - mam projektor, który ma bardzo dobry obraz i to mi wystarcza, bo widzę jak jest.

 

A pan Ujemny nie ma racji - najwyraźniej nie widział, o czym pisze, czyli jakiegoś projektora LCoS poza nieszczęsną prezentacją na AS. No i wmawia tu na forum, że w przytoczone przeze mnie linku do hometheaterhifi.com pomiary optomki dotyczą kontrastu ANSI. I nawet się nie zastanowi, że uzyskanie kontrastu ANSI na poziomie 500:1 - 1200:1 z projektora świecącego w pomieszczeniu na ekran jest najzwyczajniej niemożliwe (co zresztą widać po testach skalibruj.pl bardzo dobrych maszynek sony i JVC, w pomiarach uzyskujących ANSI kontrast poniżej 200:1).

 

Miłego dnia.

 

@Mateusz80: Oczywiście, że słyszysz, bo wiatrak nie może kręcić się bezszelestnie (chyba, że w próżni;) ) Ale "cisza" w naszych soniakach i "cisza" w zapewne sporej części innych projektorów domowych to dwie różne cisze. Mam jakieś półtora metra za głową i jest jedynie cichutki szum. Na niemych filmach trzeba się wsłuchiwać ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Mój HW65 jest w trybie low i jakoś go słyszę bez problemu, przebieg ok 60h.
Tak jak napisał @Burz... :)

 

@Ujemny...przeczytaj test swojego Benka na HDTV u maćka i Gmera... w tym teście kontrast ANSI Twojej maszynki jest minimalne gorszy od JVC i prawie identyczny z Sony...Generalnie patrząc na liczby i ich różnicę to jest on identyczny w trzech przypadkach...i gdyby kierować się tymi liczbami to po co przepłacać za Sony czy JVC...

 

.....aleeeeee.... teraz gdy porównamy obrazy z tych trzech projków na żywo od razu widać przepaść w kontraście (oczywiście nie tylko, ale skupiamy się na liczbach)...a w jakiej kolejności to już nie muszę pisać...widać diametralne różnice w czerniach i plastyce obrazu...napiszę tak dla zobrazowania... różnice są takie jak zmierzone są kontrasty ON/OFF tych trzech maszyn...chodzi mi o przepaść kontrastu jaką dzielą te projektory...chociaż dla mnie jak iść w JVC to minimum w serie RS540 bo tu już czerń to smoła (w przypadku projekcji)...RS440 miałem u siebie i oczywiście jest różnica na korzyść JVC porównując do mojego HW65, ale gdybym miał inwestować to minimum w RS540 aby to był wielki przeskok a nie jakiś tam...wiem ,że nawet w moich warunkach taki RS540 zerwał by beret z czachy...a nie, tylko spowodował pozytywny uśmiech, jak RS440...

 

...proszę tutaj zmierzone wartości....

 

Benq W2000:

ON/OFF 1500:1

ANSI 170:1

 

Sony HW65:

ON/OFF 8100:1

ANSI 175:1

 

JVC RS420(wartości identyczne jak 440)

ON/OFF 17800:1

ANSI 190:1

 

 

JVC RS540:

ON/OFF 37000:1

ANSI 190:1

 

Oczywiście wszystkie maszynki automatyczna przysłona na OFF....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kurcze...Lolo....miałem u siebie tego Epsona(dwóch znajomych go miało i byli z nimi u mnie bo szukali innego proja)...i wiem jak suszą (porównanie łeb w łeb)...mój HW55 miał wtedy 1700h....i w porównaniu do Sony to były suszarki...

 

Lampę masz na "low"?

 

 

 

Praktycznie caly czas mialem na HIGH, mam MS wiec czemu nie kozystac ze 100% projektora i dlawic na low?

 

Ale wczoraj do poduszki musialem przestawic na low bo mnie irytowal halas, nigdy nie zwracalem na to ale wczoraj przegial pale. Na low dalej szumi ale mniej.

 

Zeby nie bylo z proja jestem zadowolony, na dzien dzisienszy na nic lepszego mnie nie stac xD Zanim taki JVC rs540 pojawi sie za 5000 - 6000zl to jeszcze troche minie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....aleeeeee.... teraz gdy porównamy obrazy z tych trzech projków na żywo od razu widać przepaść w kontraście

 

A no jak na żywo jednak widać przepaść w kontraście o czym zaświadczy ktoś anonimowy na forum to już chyba temat jest rozstrzygnięty jednoznacznie :) No chyba, że ktoś woli posługiwać się jakimiś obiektywnymi kryteriami - to wtedy nie.

 

różnice są takie jak zmierzone są kontrasty ON/OFF tych trzech maszyn...chodzi mi o przepaść kontrastu jaką dzielą te projektory...

 

Aha, czyli to za kontrast ON/OFF się dopłaca? No to od razu wyskakuję z kasy, bo najbardziej lubię dopłacać z dobre parametry trzymane w niewystępujących w normalnym użytkowaniu scenariuszach.

Proponuję jakkolwiek zaznajomić się z pojęciem kontrastu ON/OFF:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

"Of all the specs published for projectors, the Full On/Off Contrast spec is the most meaningless and misleading spec on the page. Contrast specs don't tell you much about what you'll see on the screen, and they certainly don't tell you anything about how one projector will look if compared to another side by side."

 

To bardzo ciekawe, że ten najmniej istotony ze wszystkich parametrów akurat tak doskonale widziałeś...

 

I co najważniejsze, czemu piszemy o moim Benq? Czy ja go proponowałem, czy proponowałem optomę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie widziałem go tak doskonale...tylko na jego podstawie próbuje uzmysłowić Tobie jakie są różnice na żywo wymienionych maszyn...które wszystkie widziałem...bo powyższy pomierzony ANSI ma się nijak do obrazu na żywo ( wg niego kontrast wszystkie mają taki sam, a tak nie jest, bo są przepaście)..natomiast pomierzony ON/OFF oddaje różnicę (na żywo) tych projektorów....parametry mnie zawsze mało obchodziły...były tylko pkt wyjścia do tego co biorę pod uwagę...

 

...Ujemny...poeksperymentuj z różnymi projektorami...to zrozumiesz o co chodzi.....definitywne bez odbioru...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ANSI nie ważne, ważny kontrast on/off? Śmiała teza.

No sorry ale bardziej w tym wypadku ufam projectorcentral i zdrowemu rozsądkowi (Bardzo żadko oglądam całkowicie czarne plansze).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no jak na żywo jednak widać przepaść w kontraście o czym zaświadczy ktoś anonimowy na forum to już chyba temat jest rozstrzygnięty jednoznacznie :) No chyba, że ktoś woli posługiwać się jakimiś obiektywnymi kryteriami - to wtedy nie.

 

 

 

 

 

Obiektywne to są nasze oczy i ja na nich bazuje...Ty masz marne doświadczenie więc wypisujesz to co wypisujesz...przestań czytać tylko nabierz doświadczenia...jesteś typowym teoretykiem gawędziarzem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujemny...poeksperymentuj z różnymi projektorami...to zrozumiesz o co chodzi.....

 

Ciężka sprawa, bo na pokazach nie potrafią zaprezentować sprzętu za kilkanaście tysiaków, a po salonach nie lubią jak się chodzi bez zamiaru kupowania ;)

 

Obiektywne to są nasze oczy i ja na nich bazuje...Ty masz marne doświadczenie więc wypisujesz to co wypisujesz...

 

Zwłaszcza na tym forum gdzie 50% ludzi zaświadczy że słyszy sieciówki i bezpieczniki, a doświadczenie mają już w ich słuchaniu 25cio letnie. Sorry, ale jakoś bardzo sceptycznie podchodzę do różnych tego typu deklaracji, zwłaszcza, kiedy coś ponoć ewidentnie widać/słychać a pomierzyć jednak nie sposób.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ANSI nie ważne, ważny kontrast on/off? Śmiała teza.

No sorry ale bardziej w tym wypadku ufam projectorcentral i zdrowemu rozsądkowi (Bardzo żadko oglądam całkowicie czarne plansze).

...gdzie ja napisałem ,że ANSI jest niewazny...a wazny jest on/off?

..napisałem ,że powyzsze pomierzone wartosci on/off oddają różnice klas tych maszyn...natomiast pomierzony ansi nijak oddaje klasy tych projektorów... nawet ze zrozumieniem czytać nie potrafisz...Ty jakaś Gimza jestes? ...wychowana na pisaniu testów...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że powyzsze pomierzone wartosci on/off oddają różnice klas tych maszyn...

 

Nie no spoko, najgłupszy marketingowy parametr pomierzony w najgłupszej możliwej sytuacji oddaje ci różnicę klas tych maszyn, już zrozumiałem. Musisz być prawdziwym autorytetem.

 

nawet ze zrozumieniem czytać nie potrafisz...Ty jakaś Gimza jestes? ...wychowana na pisaniu testów...?

 

Z drugiej strony męczą mnie twoje personalne najazdy. Idź sobie pooglądaj czarne plansze. 3 razy deklarowałeś, że nie będziesz się udzielał, masz jakiś problem z dotrzymywaniem postanowień?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.