Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny najlepiej podstawkowe do 5 tys nowe


Pawel_53104

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Na ta chwilę jestem zadowolony z tych kolumn. Jak już pisałem budowa koncentryczna i ten sposób prezentacji bardzo mi odpowiada. Im dłużej ich słucham tym bardziej myślę że nie mają konkurencji.

 

KEF R300 nie mają konkurencji???-no no dobre

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na ta chwilę jestem zadowolony z tych kolumn. Jak już pisałem budowa koncentryczna i ten sposób prezentacji bardzo mi odpowiada. Im dłużej ich słucham tym bardziej myślę że nie mają konkurencji.

 

KEF R300 nie mają konkurencji???-no no dobre

Może źle się wyraziłem, konkurencja jest daleko w tyle pod względem zaawansowania technicznego. Tzn inne kolumny w tych pieniadzach są wręcz prymitywne i daleko za murzynami.

 

Jak ktoś lubi pneumatyczny bas...

Bas da się regolowac i niczego nie tracisz.

Bas jest zróżnicowany, a że czuć go na klacie z takich niewielkich skrzynek? Ok nich będzie i pneumatyczny.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może źle się wyraziłem, konkurencja jest daleko w tyle pod względem zaawansowania technicznego. Tzn inne kolumny w tych pieniadzach są wręcz prymitywne i daleko za murzynami.

 

 

Bas da się regolowac i niczego nie tracisz.

Bas jest zróżnicowany, a że czuć go na klacie z takich niewielkich skrzynek? Ok nich będzie i pneumatyczny.

skoro się tak kochasz w kefach powinieneś posłuchać ls50.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle się wyraziłem, konkurencja jest daleko w tyle pod względem zaawansowania technicznego. Tzn inne kolumny w tych pieniadzach są wręcz prymitywne i daleko za murzynami.

Bas da się regolowac i niczego nie tracisz.

Bas jest zróżnicowany, a że czuć go na klacie z takich niewielkich skrzynek? Ok nich będzie i pneumatyczny.

Czytając Ciebie mam wrażenie że słuchałem 3 par KEF R300 i wszystkie były chyba popsute

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może źle się wyraziłem, konkurencja jest daleko w tyle pod względem zaawansowania technicznego. Tzn inne kolumny w tych pieniadzach są wręcz prymitywne i daleko za murzynami.

 

Na tym polega marketing, bo pewnie chodzi ci o ten wychwalany głośnik średnio - wysokotonowy. Czy o zwrotnice o wartości paczki fajek, a może o te krzywo osadzone woofery? :)

 

 

Bas da się regolowac i niczego nie tracisz.

 

Chodzi ci o te gąbeczki? Przecież wsadzajac te przeloty obcina całkowicie niski bas, kuleje całkowicie zejscie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o te gąbeczki? Przecież wsadzajac te przeloty obcina całkowicie niski bas, kuleje całkowicie zejscie.

 

Dokładnie.Zmienia się rodzaj obudowy. Marny sposób na poprawę brzmienia. Na pogorszenie tak.

 

 

Może źle się wyraziłem, konkurencja jest daleko w tyle pod względem zaawansowania technicznego. Tzn inne kolumny w tych pieniadzach są wręcz prymitywne i daleko za murzynami

 

Twoja nachalna reklama tych głośników robi się żenująca. Są jakieś granice przyzwoitości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro się tak kochasz w kefach powinieneś posłuchać ls50.

Jak będę miał okazję to tak.

 

 

Na tym polega marketing, bo pewnie chodzi ci o ten wychwalany głośnik średnio - wysokotonowy. Czy o zwrotnice o wartości paczki fajek, a może o te krzywo osadzone woofery? :)

Właśnie o ten mi chodzi. W porównaniu do klasycznej kopolki to przepaść.

W zwrotnicy są polipropyleny i cewki powietrzne, ale faktycznie dupy jakością nie urywa.

Krzywo osadzone woofery? Za tymi ALUMINIOWYMI pierścieniami? W tych wielowarstwowo lakierowanych i polerowanych obudowach z calowych płyt?

Nie zaowazylem

 

 

Chodzi ci o te gąbeczki? Przecież wsadzajac te przeloty obcina całkowicie niski bas, kuleje całkowicie zejscie.

Nikt zdrowo myślący nie spodziewa się niskiego basu z takiej skrzynki.

Ale fakt trochę z tym basem przesadzili.

Częściowo przytykając basrefleksy nie mam poczucia, że coś tracę, wręcz przeciwnie.

 

 

 

Dokładnie.Zmienia się rodzaj obudowy. Marny sposób na poprawę brzmienia. Na pogorszenie tak.

 

 

 

Twoja nachalna reklama tych głośników robi się żenująca. Są jakieś granice przyzwoitości.

Nie sprzedaje głośników, ani niczego nie reklamuje.

Patrzę i słucham i porównuje do innych i takie mi wnioski nachodzą.

 

Czytając Ciebie mam wrażenie że słuchałem 3 par KEF R300 i wszystkie były chyba popsute

Całe szczęście, że ich nie kupiłeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie be i je kupiles?

takie niedobre i ktos je od Ciebie kupil za jak rozumiem znaczna kwote?

Niepojete.

Jesli mi sie cos nie podoba to nawet do tego nie podchodze.

A jezeli cos okazuje sie niewypalem to wyzucam na smietnik.

Aby kto inny nie mial problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem pytania?

No kupilem je po pięknych, kwiecistych opisach. Odsłuchać nie miałem gdzie. Więc kupiłem. Za daleko nie odskoczyly poprzednim Magnatom, ale zostawiłem je bo były mniejsze i mniej dudnily w moim pokoju. Niestety potem okazało się że bas to najmniejszy problem. Ale nie chce mi się powtarzać kolejny raz wszystkiego. Jak dobrze poszukasz sam znajdziesz temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego pytania?

zadnej odpowiedzi z Twojej strony nie oczekuje, poniewaz ja znam.

szkoda że tak szybko oblales sprawę z proac d2.myślę że nie jedną osoba się tu zemna zgodzi że za te pieniądze (800£) nie znajdziesz lepszych monitorów.moze nie wyglądają one najlepiej Ale nie o wygląd chodzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda że tak szybko oblales sprawę z proac d2.myślę że nie jedną osoba się tu zemna zgodzi że za te pieniądze (800£) nie znajdziesz lepszych monitorów.moze nie wyglądają one najlepiej Ale nie o wygląd chodzi

O wygląd też chodzi. Patrzysz na nie cały czas.Ale fakt nie to jest najważniejsze. Te proaci grały ściankami, jakby były z kartonu zrobione. Jak dla mnie fatalny dźwięk, grały jakby z wysiłkiem, raczej skrajami pasma. Jedyny pozytyw jaki zapamiętałem to szerokość tej sceny dźwiękowej. Myślę że te kolumny mogłyby "zniknąć" w pokoju. Kompletnie cała reszta na minus.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będę miał okazję to tak.

Nikt zdrowo myślący nie spodziewa się niskiego basu z takiej skrzynki.

Ale fakt trochę z tym basem przesadzili.

Częściowo przytykając basrefleksy nie mam poczucia, że coś tracę, wręcz przeciwnie.

Nie sprzedaje głośników, ani niczego nie reklamuje.

Patrzę i słucham i porównuje do innych i takie mi wnioski nachodzą.

Całe szczęście, że ich nie kupiłeś.

Miałem R300

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te glosnikii wygladaja jakby wystrugal je pan Wiesiek w garazu.

Tam nie ma ZADNEJ autorskiej wizji projektanta. Przetworniki z katalogu.

Nawet bym tego nie sluchal bo mi szkoda czasu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Te glosnikii wygladaja jakby wystrugal je pan Wiesiek w garazu.

Tam nie ma ZADNEJ autorskiej wizji projektanta. Przetworniki z katalogu.

Nawet bym tego nie sluchal bo mi szkoda czasu.

Oczywiście masz rację. I żyj tak z tą myślą.

 

Te glosnikii wygladaja jakby wystrugal je pan Wiesiek w garazu.

Tam nie ma ZADNEJ autorskiej wizji projektanta. Przetworniki z katalogu.

Nawet bym tego nie sluchal bo mi szkoda czasu.

Oczywiście masz rację. I żyj tak z tą myślą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem umówiony na odsłuch minas anor i też mam r300. Nie wiem jak zagrają ale bie kierowanym się żadnym postanowieniem, że manufaktura albo że duża firma. Prawdę mówiąc cant wait jak zagrają.

 

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Te glosnikii wygladaja jakby wystrugal je pan Wiesiek w garazu.

Tam nie ma ZADNEJ autorskiej wizji projektanta. Przetworniki z katalogu.

Nawet bym tego nie sluchal bo mi szkoda czasu.

Jest jakiś konkurs na tekst roku ?

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moon 240i, Klipsch Heresy III, Mini PC, M2Tech HiFace Evo + Tomanek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wygląd też chodzi. Patrzysz na nie cały czas.Ale fakt nie to jest najważniejsze. Te proaci grały ściankami, jakby były z kartonu zrobione. Jak dla mnie fatalny dźwięk, grały jakby z wysiłkiem, raczej skrajami pasma. Jedyny pozytyw jaki zapamiętałem to szerokość tej sceny dźwiękowej. Myślę że te kolumny mogłyby "zniknąć" w pokoju. Kompletnie cała reszta na minus.

Bo część producentów, szczególnie w przypadku monitorów, gdzie nie ma wielkich membran basowych, robi obudowy cienki i rezonansowe jak np. girata akustyczna czy coś podobnego. Jakby kolumna była instrumentem gra membrana i całe pudło. Najlepiej to słychać jak się odsłuchuje takie kolumny bezpośrednio po innych ciężkich, gdzie grają same membrany a obudowy są całkowicie wytłumione. Czasem na takich akustycznych obudowach jakiś jazz czy plumkanie może się spodobać ale to nie reguła, natomiast rock już nie za bardzo. Doskonałym przykładem są taniutkie chociaż przecież nagradzane Wharfedale Diamond 8.x

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te glosnikii wygladaja jakby wystrugal je pan Wiesiek w garazu.

Tam nie ma ZADNEJ autorskiej wizji projektanta. Przetworniki z katalogu.

Nawet bym tego nie sluchal bo mi szkoda czasu.

Widzialem je na zywo, nie wygladaja zle. Mocno przesadzasz.

One maja grac i miec dobry stosunek jakosci do ceny i to jest cel, a nie autorska wizja projektanta. Takie autorskie wizje ma kef, tannoy ale jedne i drugie nie graja.

A co do reszty twojej wypowiedzi, to szkoda komentowac, po prostu nie sluchaj i plac za autorskie wizje. Takich ludzi wlasnie duze marki, zeby sie nachapac potrzebuja.

Ja mam zupelnie inne podejscie ale po prostu szanuje swoj czas i pieniadze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwny temat ale skoro dla autora wątku Kef r700 to najlepsza kolumna w naszej galaktyce a ma 5 tysi to przymknie oko na pewne niedogodności i kupi:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

lub ponegocjuje:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A idąc Twoim tokiem rozumowania Pawle powiem Ci że Kefów nie słuchałem ale moje MA gs20 (lub większe gs60) pozamiatają te Kefy ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma miejsce na standy powinien rozważyć też podłogówki . Monitor ZAWSZE będzie kompromisem jeżeli chodzi o bas . Nie ilość ale jego jakość ( zejście , zróżnicowanie , stopa , max spl ) .

Chodzi o duże podłogówki 3way .

Chyba że w tym co słucha bas czy skala - potęga dźwięku nie jest priorytetem .

 

Ja podchodziłem wiele razy do monitorów . W ostatnich latach miałem np Kefy R300 , LS50 , Chario Delphinus , Dynki F140 i Special 25 .

Jedyne z którymi mógłbym na siłę żyć to Diapason Adamantes .

 

Przy szukaniu kolumn w takiej czy nawet 3-4x wyższej cenie polecam wypożyczyć Heco Aurory 1000 .

Nie mają naturalnej okleiny ale są dobrze wykonane . Rozdzielczość tych kolumn jest na poziomie wielokrotnie droższych kolumn . Naturalna barwa , wokale , świetne zszycie pasm. Co też bardzo ważne nie słychać dudnienia pudła jak w typowych nawet drogich kolumnach . Nic nie dudni i nie wzbudza się co ma miejsce w kolumnach nawet za 20 000zł .

Uczciwie zrobione duże podłogówki . Na ich tle wiele znacznie droższych kolumn podłogowych uznanych producentów wygląda jak głośniczki na biurko do komputera .

 

Nowe mają podbity wyższy bas który z czasem się wyrównuje . To samo góra której w nowych jest więcej niż być powinno , mija to z czasem .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma miejsce na standy powinien rozważyć też podłogówki . Monitor ZAWSZE będzie kompromisem jeżeli chodzi o bas . Nie ilość ale jego jakość ( zejście , zróżnicowanie , stopa , max spl ) .

Chodzi o duże podłogówki 3way .

Chyba że w tym co słucha bas czy skala - potęga dźwięku nie jest priorytetem .

 

Ja podchodziłem wiele razy do monitorów . W ostatnich latach miałem np Kefy R300 , LS50 , Chario Delphinus , Dynki F140 i Special 25 .

Jedyne z którymi mógłbym na siłę żyć to Diapason Adamantes .

 

Przy szukaniu kolumn w takiej czy nawet 3-4x wyższej cenie polecam wypożyczyć Heco Aurory 1000 .

Nie mają naturalnej okleiny ale są dobrze wykonane . Rozdzielczość tych kolumn jest na poziomie wielokrotnie droższych kolumn . Naturalna barwa , wokale , świetne zszycie pasm. Co też bardzo ważne nie słychać dudnienia pudła jak w typowych nawet drogich kolumnach . Nic nie dudni i nie wzbudza się co ma miejsce w kolumnach nawet za 20 000zł .

Uczciwie zrobione duże podłogówki . Na ich tle wiele znacznie droższych kolumn podłogowych uznanych producentów wygląda jak głośniczki na biurko do komputera .

 

Nowe mają podbity wyższy bas który z czasem się wyrównuje . To samo góra której w nowych jest więcej niż być powinno , mija to z czasem .

chcesz powiedzieć że bas w tych HECO nie będzie dudnil w 20mkw ???.Można wyrwać dobre monitory w tej cenie jednak.ja rozglądam bym się za PMC 22,PROAC D2,B&W PM1,805,TANNOY DEFINITION DC8,MONITOR AUDIO PL200

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma miejsce na standy powinien rozważyć też podłogówki . Monitor ZAWSZE będzie kompromisem jeżeli chodzi o bas

 

No dobra, tylko, czy w 15m2 podłogówki nie będą dudnić? Obecnie mam Kef q300 (spięte z NAD C368) na podstawkach, tylko że słucham ich z odległości ok. 2m (rozstawione też są ok. 2m od siebie główne miejsce odsłuchu mniej więcej na środku pokoju) i się właśnie zastawiam, czy kupić jakieś lepsze podstawkowe, czy mniejsze podłogowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcesz powiedzieć że bas w tych HECO nie będzie dudnil w 20mkw ???.Można wyrwać dobre monitory w tej cenie jednak.ja rozglądam bym się za PMC 22,PROAC D2,B&W PM1,805,TANNOY DEFINITION DC8,MONITOR AUDIO PL200

 

Jeżeli chodzi o same kolumny to są pod tym względem wyjątkowe ale to czy bas będzie Ci dudnił w jakimkolwiek pomieszczeniu zależy od pomieszczenia i ustawienia kolumn .

Ja mam te Heco w 18 metrach i nic mi zupełnie nie dudni .

Jak nie zależy Ci na basie to szukaj monitorów . Jeżeli ja bym szukał to takich na polipropylenie Seasa jak np starsze Spendory .

 

Na takich PM1 to można śpiewu ptaków słuchać a nie muzyki wymagającej skali , stopy itd i zejścia na basie. Kwestia czego słuchasz i czego oczekujesz .

 

Boże, widzisz i nie grzmisz.

 

 

Daj spokój. Podziel tą historie przez 10 to może coś tam prawdy uświadczysz. Ten pan tak ma. Za jakiś czas będziemy czytać kolejne odkrycie. Tym razem będą to kolumny za 500zł które grają jak za 30tys. :D

 

Ten pan ma tak że nie boi się napisać że coś tanie może grać . Ten pan ma tak że nie ruszają go kwieciste recenzje , forumowe legendy i szpanowanie tym że mam coś drogiego to i musi grać.

Jednak w przeciwieństwie do wielu bajkopisarzy miałem droższe sprzęty a w tym przypadku kolumny w cenach do 55000zł więc mam porównanie i wyciągam z niego wnioski .

 

 

Jeżeli trafią się takie kolumny za 500zł to z chęcią je kupię .

Kolumny to nie jest prom kosmiczny żeby płacić naście tysięcy za kawałek skrzynki i 4 głośniki .

Ale jak jest klient ...

 

A wiesz że jeden z moich znajomych ma za bodajże 300zł stare Saby czy Grundigi i wiele " legend " w okolicach tytułowych 5000zł nie dało rady ?

 

;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeżeli chodzi o same kolumny to są pod tym względem wyjątkowe ale to czy bas będzie Ci dudnił w jakimkolwiek pomieszczeniu zależy od pomieszczenia i ustawienia kolumn .

Ja mam te Heco w 18 metrach i nic mi zupełnie nie dudni .

Jak nie zależy Ci na basie to szukaj monitorów . Jeżeli ja bym szukał to takich na polipropylenie Seasa jak np starsze Spendory .

 

Na takich PM1 to można śpiewu ptaków słuchać a nie muzyki wymagającej skali , stopy itd i zejścia na basie. Kwestia czego słuchasz i czego oczekujesz .

no właśnie skoro dudniacy bas zależy od pomieszczenia I odległości ustawienia kolumn to dlaczego piszesz że te heco nie dudnia???.u siebie mam tannoy definition dc8 które muszą stac 70cm od tylnej sciany ,żeby właśnie bas nie był dudniacy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, tylko, czy w 15m2 podłogówki nie będą dudnić? Obecnie mam Kef q300 (spięte z NAD C368) na podstawkach, tylko że słucham ich z odległości ok. 2m (rozstawione też są ok. 2m od siebie główne miejsce odsłuchu mniej więcej na środku pokoju) i się właśnie zastawiam, czy kupić jakieś lepsze podstawkowe, czy mniejsze podłogowe.

W 15 metrach dudnienie może być mniejszym problemem niż zachowanie spójności gdy się słucha z bliska .

Każdy dobór kolumn powinien być rozważany indywidualnie .

Jak pisałem jak nie jestem zwolennikiem monitorów i zawsze bym próbował od jak największych podłogówek .

 

no właśnie skoro dudniacy bas zależy od pomieszczenia I odległości ustawienia kolumn to dlaczego piszesz że te heco nie dudnia???.u siebie mam tannoy definition dc8 które muszą stac 70cm od tylnej sciany ,żeby właśnie bas nie był dudniacy

 

Kolumny dudnią czy fale stojące generujące się w danym pomieszczeniu ?

Oczywiście w tych samych " dudniących " warunkach głośniczek 10cm nie narobi takiego rabanu jak 4x20cm ale jakim kosztem ?

U mnie kolumny stoją blisko tylnej ściany ale mam panele między nimi , wiele elementów rozpraszających i pochłaniających .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.