Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha R-N803D + CD-S300


Bob S

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam dylemat pomiędzy jak mi się zdaje bardzo podobnymi konfiguracjami, dysponującymi funkcjami sieciowymi, tj.:
1) Yamaha R-N803D + CD-S300
albo
2) Yamaha A-S701 + CD-NT670D
ale może się mylę i są jakieś istotne różnice.

Kolumny mają być Tannoy XT6F i tu drugie pytanie czy dla tych kolumn to nie przesadzam z jakością wzmacniacza i zamiast tego co napisałem nie powinienem się ograniczyć do R-N602/A-S501 albo myśleć o XT8F.

Słuchałem R-N803D i A-S701 z XT6F i mi odpowiada. Zakładam, że XT8F grają lepiej, ale nie słuchałem.

Ponieważ jeszcze nic nie kupiłem to jakieś ciekawe uwagi nie za bardzo oddalone od zaprezentowanego punktu wyjścia też są mile widziane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

803+ S300 to bardzo dobry zestaw za świetne pieniądze, natomiast do XT8F chyba trochę za słaby - w sensie, że te kolumny nie pokażą wszystkiego z tym amplitunerem. Miałem ten zestaw przez rok i moim zdaniem należy szukać do niego kolumn odpowiadających przedziałowi cenowemu 803D (mniej więcej).

CD-NT670D to bardzo fajne urządzonko. Teraz gra u mnie z AS1100 w zestawie gabinetowym i w zupełności wystarczy. Też mi się zdaje, że do tych kolumn to albo AS701 albo jeszcze lepiej - przecież możesz kupić używany - AS1100. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

kolumny Tannoy Revolution XT to bardzo dobre klasowo konstrukcje, które jednak pokażą klasę przy dobrym wzmacniaczu. Moim zdaniem Yamaha R-N803D lub A-S701 to jednak pewne ograniczenie kolumn. Znacznie lepszą opcją byłoby zastosowanie dobrego klasycznego wzmacniacza. Chociażby system Marantz PM6006 / CD6006 / NA6006 będzie znacznie lepiej brzmiał, jeszcze lepszym rozwiązaniem będzie Audiolab 6000A / 6000CDT z np. Google chromecast audio lub Yamaha WXAD-10, może elektronika Atoll z modelem IN80SE.

A wybór modelu XT 6F czy XT 8F musi być przede wszystkim uzależniony od wielkości Twojego pomieszczenia odsłuchowego. 

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny dla forumowicza.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Bob S napisał:

Witam,

mam dylemat pomiędzy jak mi się zdaje bardzo podobnymi konfiguracjami, dysponującymi funkcjami sieciowymi, tj.:
1) Yamaha R-N803D + CD-S300
albo
2) Yamaha A-S701 + CD-NT670D
ale może się mylę i są jakieś istotne różnice.

Kolumny mają być Tannoy XT6F i tu drugie pytanie czy dla tych kolumn to nie przesadzam z jakością wzmacniacza i zamiast tego co napisałem nie powinienem się ograniczyć do R-N602/A-S501 albo myśleć o XT8F.

Słuchałem R-N803D i A-S701 z XT6F i mi odpowiada. Zakładam, że XT8F grają lepiej, ale nie słuchałem.

Ponieważ jeszcze nic nie kupiłem to jakieś ciekawe uwagi nie za bardzo oddalone od zaprezentowanego punktu wyjścia też są mile widziane.

Witam.

Osobiście brał bym R-N803D z CD-S300 a najlepiej jeśli posiadasz jakąś większą kolekcje płyt dorzucić do CD Cambridge Audio CXC i spiąć jako transport do DAC w 803.

Co do samych kolumn zdecydowanie warto dorzucić do modelu XT 8F! Ważny argument który przemawia nad dołożeniem do XT 8F to dociążenie dźwięku oraz lepsza prezentacja sceny w porównaniu z modelem XT 6F. Takie zestawienie(Yamaha/Tannoy) jest często brane pod uwagę gra to przyzwoicie i wyrównanie. Cena/jakość też jest na świetnym poziomie. Co mogę polecić do tych kolumn to elektronikę CXA 80, również często zestawiane razem połączenie.

Jeśli nie słuchałeś zapraszam na odsłuch modelu XT 8F do nas lub na wypożyczenie.
Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpadnij do nas odsłuchać wszystkie konfiguracje. Sam dojdziesz do tego, który lepszy, czy lepiej dołożyć do wzmaka, czy do źródła. Osobiście obstawiam wersję pierwszą (701+300) Zapraszamy

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 15 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Bob S napisał:

Witam,

mam dylemat pomiędzy jak mi się zdaje bardzo podobnymi konfiguracjami, dysponującymi funkcjami sieciowymi, tj.:
1) Yamaha R-N803D + CD-S300
albo
2) Yamaha A-S701 + CD-NT670D
ale może się mylę i są jakieś istotne różnice.

Kolumny mają być Tannoy XT6F i tu drugie pytanie czy dla tych kolumn to nie przesadzam z jakością wzmacniacza i zamiast tego co napisałem nie powinienem się ograniczyć do R-N602/A-S501 albo myśleć o XT8F.

Słuchałem R-N803D i A-S701 z XT6F i mi odpowiada. Zakładam, że XT8F grają lepiej, ale nie słuchałem.

Ponieważ jeszcze nic nie kupiłem to jakieś ciekawe uwagi nie za bardzo oddalone od zaprezentowanego punktu wyjścia też są mile widziane.

Heco Aurora 1000 , RN803D zasilany Oyaide GPX RE V2 , kable głośnikowe Chord Clearway bez wtyczek .

Jako transport CD Marantz CD72  z kablem Kimber D60 Illuminations .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach






Ale taka konfiguracja nie ma funkcji sieciowych.
Kolega rozpoczął bardzo ciekawy dla mnie temat. Sam mam Yamaha 803, głośniki do Audio Silver 300.
Wczesniej testowałem min. Tannoy 6F i dźwięk jak dla mnie gorszy, bas pufał, rozlewal się.
Jednak co mnie zastanawia, to jaka jest różnica między 701 i network cd, a 803 z 300tka. Podobno 803 jest na bazie 791, więc różnica nie będzie duża. Tak myślę, żałuję, żenię porownalem. Co mnie nurtuje, to bezpośrednie porównanie Marantza i Yamahy.

Sent from my phone using my fingers.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nikimaj, bo dwa tygodnie temu kupilem R-N803D, dlatego. Przegladam teraz aplikacje HEOS i w porownaniu z MusicCast, to padaka. MC od Yamahy jest swietny. najbardziej mnie cieszy, kiedy moge sterowac muzyka w domu zonie, kiedy jestem w pracy poza domem.

Do Y701 trzeba CD z sieciowka, albo CD i dodatkowy modul sieciowy. Wydaje mi sie, ze lepiej jest (nie biorac pod uwage dzwieku) wybrac R-N803D z 300, ewentualnie z CD6006, bo z takim mi gral.

A kolega wspominal, jakiej muzyki slucha?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, cepiano napisał:

Muda 44 zmień ta bajkę ciągła z kablami ,daj ludziom czerpać przyjemność z muzyki,tannoy xt mówię nie,kef R Tak,i to bez modyfikacji 

Jakie masz doświadczenie z zestawem o którym napisałem a który mieści się w założonym budżecie ?

Odpowiem za Ciebie - nie masz żadnego . Gdybyś miał to taki wpis by nie powstał ?

 

Kefy R do 803D ???

Ciężko wyobrazić sobie gorsze zestawienie. To są analitycznie grające kolumny co w połączeniu z dynamiczną a nieco przygaszoną 803D da kliniczne granie . Tu trzeba kolumn na papierze .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skłaniam się do R-N803D + CD-S300 pewnie z Tannoy XT.
Wczytałem się w specyfikacje i różnice pomiędzy R-N803D, a A-S701 jakie znalazłem to szum residualny 70 vs 40 μV oraz przetwornik DAC. Czy moje uszy to zauważą? Nie mam pojęcia. Różnica pomiędzy CD-S300, a CD-NT670D wydaje się większa. Chodzi o zniekształcenia harmoniczne 0.003 % vs 0.05 %. Jeśli miałbym już coś zauważyć to chyba szybciej te 0.05 % niż 70 μV. Najbardziej chyba jednak prawdopodobne jest, że żadnej różnicy organoleptycznie nie zauważę. Wybór jest więc podyktowany również tym, aby CD było osobnym urządzeniem.

Trochę odpowiedzi zachwiały moim przekonaniem, że już prawie dokonałem wyboru kolumn. Słuchałem również Pylon Diamond 25/Sapphire 31, Kef Q750 i Focal Chorus 726 (oraz paru innych, ale tamte już nie brzmiały jakbym chciał) i każde miały jakieś przewagi nad innymi, ale i gdzie indziej przegrywały. Co do Heco Aurora 1000 to nie wiedziałem, że coś takiego istnieje. Może powinienem posłuchać, choć recenzje nie zachęcają. Widzę, że wskazówki generalnie są takie, że o XT8F z tej klasy wzmacniaczami jakie rozważam lepiej zapomnieć. Na pewno zmiana wzmacniacza to dobry pomysł (słuchałem CA CXA 80 i była wyraźna różnica na plus w stosunku do A-S701), ale ograniczenia budżetowe to ograniczenia budżetowe.

Wymiana kabla rozruchowego na lepszy to dobra rada, a na kabel w cenie wzmacniacza to już bardzo cenna rada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Bob S napisał:

Skłaniam się do R-N803D + CD-S300 pewnie z Tannoy XT.
Wczytałem się w specyfikacje i różnice pomiędzy R-N803D, a A-S701 jakie znalazłem to szum residualny 70 vs 40 μV oraz przetwornik DAC. Czy moje uszy to zauważą? Nie mam pojęcia. Różnica pomiędzy CD-S300, a CD-NT670D wydaje się większa. Chodzi o zniekształcenia harmoniczne 0.003 % vs 0.05 %. Jeśli miałbym już coś zauważyć to chyba szybciej te 0.05 % niż 70 μV. Najbardziej chyba jednak prawdopodobne jest, że żadnej różnicy organoleptycznie nie zauważę. Wybór jest więc podyktowany również tym, aby CD było osobnym urządzeniem.

Trochę odpowiedzi zachwiały moim przekonaniem, że już prawie dokonałem wyboru kolumn. Słuchałem również Pylon Diamond 25/Sapphire 31, Kef Q750 i Focal Chorus 726 (oraz paru innych, ale tamte już nie brzmiały jakbym chciał) i każde miały jakieś przewagi nad innymi, ale i gdzie indziej przegrywały. Co do Heco Aurora 1000 to nie wiedziałem, że coś takiego istnieje. Może powinienem posłuchać, choć recenzje nie zachęcają. Widzę, że wskazówki generalnie są takie, że o XT8F z tej klasy wzmacniaczami jakie rozważam lepiej zapomnieć. Na pewno zmiana wzmacniacza to dobry pomysł (słuchałem CA CXA 80 i była wyraźna różnica na plus w stosunku do A-S701), ale ograniczenia budżetowe to ograniczenia budżetowe.

Wymiana kabla rozruchowego na lepszy to dobra rada, a na kabel w cenie wzmacniacza to już bardzo cenna rada.

Parametry dość często nie oddają dźwięku końcowego. Szczególnie w zakresie takich "pierduł". Twierdzi się,że wzmacniacz zawsze gra lepiej...ale tu wydaje się być to pewnym wyjątkiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Nikimaj napisał:

Parametry dość często nie oddają dźwięku końcowego. Szczególnie w zakresie takich "pierduł". Twierdzi się,że wzmacniacz zawsze gra lepiej...ale tu wydaje się być to pewnym wyjątkiem.

No tak, po prostu ze specyfikacji nie za bardzo wynika by R-N803D i A-S701 się czymś różniły, trzeba by zajrzeć do środka czy posłuchać by to stwierdzić. Mi się zdawało, że jednak A-S701 gra trochę lepiej, ale to tylko subiektywne wrażenie, niczym nie poparte. Może ktoś zaglądał do środka i wie, czy R-N803D to A-S701 z dodatkami sieciowymi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 3/25/2019 at 5:14 AM, artur 1984 waw said:

803+ S300 to bardzo dobry zestaw za świetne pieniądze, natomiast do XT8F chyba trochę za słaby - w sensie, że te kolumny nie pokażą wszystkiego z tym amplitunerem. Miałem ten zestaw przez rok i moim zdaniem należy szukać do niego kolumn odpowiadających przedziałowi cenowemu 803D (mniej więcej).

CD-NT670D to bardzo fajne urządzonko. Teraz gra u mnie z AS1100 w zestawie gabinetowym i w zupełności wystarczy. Też mi się zdaje, że do tych kolumn to albo AS701 albo jeszcze lepiej - przecież możesz kupić używany - AS1100. 

Z jakimi kolumnami sluchales/sluchasz a-s1100? Jak sie sprawdza ten wzmacniaxz i jakie zauwazyles jego plusy i minusy? Bede wdzieczny jak skrobniesz pare slow.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według wielu znaków na niebie.Do modelu AS701 doklejoni funkcje sieciowe. Wzięto pod uwagę grupę ludzi dla których liczy się miejsce. Z drugiej strony to wyznacza gdzieś kierunek na przyszłość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minutes ago, Uchatek said:

Z jakimi kolumnami sluchales/sluchasz a-s1100? Jak sie sprawdza ten wzmacniaxz i jakie zauwazyles jego plusy i minusy? Bede wdzieczny jak skrobniesz pare slow.

Pozdrawiam

Cały czas gra u mnie z KEF R300. Uważam ten wzmacniacz za świetnie wyceniony, fenomenalnie wykonany (normalnie jak z wyszej półki cenowej), natomiast jednak kierunkowo jasny. Trudno do niego dobrać kolumny; generalnie jest wrażliwy też na okablowanie. Jednak jak dobrze dobierzesz kolumny (Tannoy często jest polecany) to może to być koniec poszukiwań normalnego melomana. Poza tym ma bardzo dobry moduł phono. Pewną jasność brzmienia zredukowałem kablami Melodiki. Żadne tam głupoty okablowaniem o wartości pół kwoty za ten wzmacniacz. Takie moje zdanie, stoi na półce w gabinecie i nie mam zamiaru się go pozbywać. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minutes ago, artur 1984 waw said:

Cały czas gra u mnie z KEF R300. Uważam ten wzmacniacz za świetnie wyceniony, fenomenalnie wykonany (normalnie jak z wyszej półki cenowej), natomiast jednak kierunkowo jasny. Trudno do niego dobrać kolumny; generalnie jest wrażliwy też na okablowanie. Jednak jak dobrze dobierzesz kolumny (Tannoy często jest polecany) to może to być koniec poszukiwań normalnego melomana. Poza tym ma bardzo dobry moduł phono. Pewną jasność brzmienia zredukowałem kablami Melodiki. Żadne tam głupoty okablowaniem o wartości pół kwoty za ten wzmacniacz. Takie moje zdanie, stoi na półce w gabinecie i nie mam zamiaru się go pozbywać. 

Dzieki za odpowiedz. A powiedz jeszcze tylko jak z moca, bo u mnie bedzoe musial napedzic kolumny podlogowe MA Gold 200 w 20m2. Myslisz ze wystarczy mu pary? Nie mysl ze bede dyskoteki robil czy cos, ale jak jakis ulubiony numer leci a ja po kieliszku herbaty jestem? to lubie troche kopnac. Myslisz ze da rade?

Teraz mam Roksana K3 i tutaj problemu z moca nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roksan jest mocniejszy, czy zdecydowanie to już trzeba pytać kogoś, kto zna oba wzmacniacze. Napewno AS1100 do słabeuszy nie należy. To świetny wzmacniacz, tylko trzeba mu poświęcić trochę uwagi. W punkt podsumowuje to ta recenzja:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  - zgadzam się z autorami w 100%, choć nie jestem pewien wszystkich rekomendowanych tam kolumn do tego wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha AS1100 nie tylko jest pięknym wzmacniaczem. Ale przede wszystkim nie zbyt prostym do adaptacji z kolumnami. Pamiętam, że jedną z lepszych kombinacji uzyskałem z kolumnami Pylon Audio Diamond. Ponadto 1100 z tego co zauważyłem poprzednio niewiele się różni od modelu AS2100, co tylko umacnia go w swojej kategorii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 hours ago, artur 1984 waw said:

Roksan jest mocniejszy, czy zdecydowanie to już trzeba pytać kogoś, kto zna oba wzmacniacze. Napewno AS1100 do słabeuszy nie należy. To świetny wzmacniacz, tylko trzeba mu poświęcić trochę uwagi. W punkt podsumowuje to ta recenzja:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  - zgadzam się z autorami w 100%, choć nie jestem pewien wszystkich rekomendowanych tam kolumn do tego wzmacniacza.

Dzieki jeszcze raz. Zamowilem srebrna z czarnymi boczkami, jak ja dostane to napewno napisze jak gra z Gold 200 i jak wypada w porownaniu do K3. 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna mialem na nia chrapke. Jak kupowalem K3 to nie bylo jej na stanie wiec jej nie slyszalem, ale jak wczoraj zobaczylem ze jest dostepna za £1100, to odrazu zamowilem. Srebrno czarna spodobala mi sie najbardziej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Uchatek napisał:

Dzieki za odpowiedz. A powiedz jeszcze tylko jak z moca, bo u mnie bedzoe musial napedzic kolumny podlogowe MA Gold 200 w 20m2. Myslisz ze wystarczy mu pary? Nie mysl ze bede dyskoteki robil czy cos, ale jak jakis ulubiony numer leci a ja po kieliszku herbaty jestem? to lubie troche kopnac. Myslisz ze da rade?

Na spokojnie je napędzi, nie ma się o co martwić to nie jest słaby wzmak ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.03.2019 o 02:36, Bob S napisał:

Skłaniam się do R-N803D + CD-S300

Ja bym wolał wzmacniacz as 701 i cd z funkcją sieciową  cdn 301 

Jak będziesz kiedyś wymieniał sprzęt to na wzmacniaczu zawsze nie stracisz tyle. Apli się rozwija co rusz to nowe wejścia nowe formaty plików itp. Stare lecą wtedy na łeb na szyję. Jak potrzeba więcej wejść cyfrowych to najlepszym rozwiązaniem jest kupno osobno dac. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.