Skocz do zawartości
IGNORED

Charakter dźwiękowy Onkyo i Yamaha.


Ivan Nikitin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Chcę kupić dobry amplituner. Potrzebuję 7 końcówek, wejście HDMI i bardzo dobre granie. Żadnej funkcji oprócz tego nie potrzebuję. Budżet do 10tys, ale lepiej do 4 żeby nie zaciągać kredytów.

Mam Pioneera SC-LX57. Nie podoba mi wysoki szum i to, że czasem metalowe struny na gitarze brzmią jak nylonowe. Szum wkurza: kupiłem tuby i stało nieprzyjemnie.

Kupiłem w sklepie Denona X3500H. Nie szumi! Gra bardzo pełnie. Stare nagrania grają super. Stevie Wonder – Another Star – rewelacyjnie. Metallica - St. Anger – bardzo słabo.

Na razie zwróciłem Denona do sklepu i czekam na zwrot pieniędzy. Więc mam 14 dni na nową decyzję.

Chcę charakter Denona ale z większą energicznośćią grania.

Byłem umówiony na demonstrację Yamaha ale nie udało mi się w ten dzień dojechać do sklepu. Porównywałem Pioneera do NAD M2. Nad – ?, ale nie stać mi na 3 końcówki.

Czy Onkyo albo Yamaha mogą mi zapewnić charakter Denona z większą energią? N.p. Onkyo TX-RZ730 albo Yamaha RX-A870.

 

 

Żeby wyjaśnić o co mi chodzi nagrałem dwa utwory na Demonie i Pionierze:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minutes ago, bl4ck said:

Jak już to patrz za onkyo rz8xx z tego co mówią ludzie onkyo jest jaśniejsze bardziej dynamiczne od denona a yamaha jeszcze bardziej jasna od onkyo.

I jeszcze bardziej dynamiczna?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minutes ago, bl4ck said:

Nie jestem w stanie odpowiedzieć a takie pytanie ty słuchasz z kalibracją bez kalibracji korzystasz z jakiś ulepszaczy?

Nie korzystam. Zawsze mam włączony tryb Pure Direct. Wszystko robi źródło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minutes ago, bl4ck said:

rz810 używany można już za ~2500z taką cenę ostatnio widziałem.

Używkę potem trudno będzie zwrócić gdy nie będzie podobała. Na razie rozważam tylko nowe amplitunery. Wśród używek kusi mi Arcam 400. Ale nie będę go kupować dopóki są warianty wśród nowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Ivan Nikitin napisał:

Wszystko robi źródło

A co jest tym źródłem, bo nie napisałeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minutes ago, qbakos said:

A co jest tym źródłem, bo nie napisałeś?

Komputer z DSP ale to nie ma wpływu na granie amplitunera. Więc nie pisałem)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Ivan Nikitin napisał:

Chcę kupić dobry amplituner. Potrzebuję 7 końcówek, wejście HDMI i bardzo dobre granie. Żadnej funkcji oprócz tego nie potrzebuję. Budżet do 10tys, ale lepiej do 4 żeby nie zaciągać kredytów.

Witam.

Jeśli szukasz czegoś naprawdę konkretnego a ampli. AV spójrz na Anthem MRX-520 - kina radzi sobie świetnie, ale jego największym atutem jest fakt iż gra kapitalnie w stereo(przestrzeń, powietrze, budowanie sceny, detaliczność, dociążenie).
Jeśli kino z dużym naciskiem na stereo to mocno polecam Anthem'a ? 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, S4Home napisał:

Jeśli kino z dużym naciskiem na stereo to mocno polecam Anthem'a 

Dziękuję za odpowiedź. Czy miałeś możliwość porównać go do Onkyo, Yamaha albo Arcam? W czym on wygrywa? Mnie szczerze mówiąc wygląd Anthem nie podoba. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma wyglądać czy grać? Warto oglądnąć elektronikę na żywo. ?
Do Onkyo i Yamahy to nie ma nawet co porównywać. Arcam zdecydowanie cieplejszy według mnie lepszy w kinie, dysponuje dobrym systemem kalibracyjnym! Anthem jak na ampli. av na prawdę wymiata w stereo, w kinie też daje sobie dobrze radę!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz propozycji, które już padły polecam zwrócić uwagę na amplitunery kina domowego od Nada. Wydajność prądowa niesamowita. Dźwięk na zupełnie innym poziomie niż u japońców. Piękny nie jest jak to Nad, ale jeśli najważniejsze brzmienie, to warto posłuchać: Nad T758 V3 i model wyżej bliżej 10k PLN Nad T777 V3 . Jeśli chodzi o jakość dźwięku, to z Nadem T758 V3 może rywalizować jakoś dopiero Yamaha RX-A1080 ? 

 

U nas możesz wybrany sprzęt wypożyczyć na testy w domu.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 15 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie zależy Ci na mega wyposażeniu, tylko na wybitnym brzmieniu oraz bardzo dobrej kalibracji, najlepszą moim zdaniem opcją jest Anthem MRX-520. Nie będę namawiał Cię, opisując jak gra, zapraszam do naszego salonu na odsłuchy. Mamy urządzenie u nas, nie ma problemu z wypożyczeniem i przetestowaniem w Twoim systemie.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.04.2019 o 17:42, Top Hi-Fi Poznań Woźna napisał:

Oprócz propozycji, które już padły polecam zwrócić uwagę na amplitunery kina domowego od Nada. Wydajność prądowa niesamowita. Dźwięk na zupełnie innym poziomie niż u japońców. Piękny nie jest jak to Nad, ale jeśli najważniejsze brzmienie, to warto posłuchać:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  i model wyżej bliżej 10k PLN

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  . Jeśli chodzi o jakość dźwięku, to z Nadem T758 V3 może rywalizować jakoś dopiero Yamaha RX-A1080 ? 

 

U nas możesz wybrany sprzęt wypożyczyć na testy w domu.

Mam Yamahe RX A1080 ale gra na starych kolumnach i szału nima. Moge poprosić o polecenie kolumn do tego amplitunera?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.04.2019 o 09:22, Mieciu napisał:

NAD będzie miał więcej "fajerwerków" typu dolby atmos

Wbrew pozorom obecnie nie ma to większego znaczenia. W momencie utrwalenia tego formatu dźwięku na rynku i rzeczywistego zainteresowania instalacjami pod pełny Atmos - ten NAD będzie dziadkiem technologicznym (ze względu na łącza HDMI). Tak więc nie stawiałbym tego jako atut "za". Rzecz jasna podkreśliłeś to jako informacyjny post, ale na dziś stanowi to raczej ciekawostkę nie mająca wpływu rzeczywistego na zakup. Ważniejsze jest brzmienie.

Serdeczności

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej pomyśl ile chcesz wydac kasy, podejdź do salonu audio i posłuchaj. 

Ja do 2070  wybrałem Klipscha RP 280.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Anthem MRX1140 KlipschRP280F RP450 RP500M SVS PB3000 Canton865  Atmos7.4.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego amplitunera u nas klienci najczęściej wybierają B&W 603, jednak muszą mieć dookoła siebie trochę miejsca. Alternatywa to PSB Imagine X2T oraz Mission QX-4. B&W to przestrzeń, stereofonia, detal i szybkość grania tak bardzo poszukiwana w rockowej muzyce. Mission oferuje brzmienie spokojne, z dużą ilością masującego basu. PSB to będzie coś pomiędzy ? Nowa seria 600 od Bowersa jest rewelacyjna i duuużo lepsza od poprzedniej. Warto dać im szansę. 

Zapraszamy na odsłuchy ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 15 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
1 godzinę temu, Top Hi-Fi Poznań Woźna napisał:

Do tego amplitunera u nas klienci najczęściej wybierają B&W 603, jednak muszą mieć dookoła siebie trochę miejsca. Alternatywa to PSB Imagine X2T oraz Mission QX-4. B&W to przestrzeń, stereofonia, detal i szybkość grania tak bardzo poszukiwana w rockowej muzyce. Mission oferuje brzmienie spokojne, z dużą ilością masującego basu. PSB to będzie coś pomiędzy ? Nowa seria 600 od Bowersa jest rewelacyjna i duuużo lepsza od poprzedniej. Warto dać im szansę. 

Zapraszamy na odsłuchy ?

Ja się z tym kompletnie nie zgadzam. 

Chciałem zrobić przesiadkę że swoich 683s2 na lepszy model, siedziałem pół dnia w salonie TopHifi i co, dupa. Postawiłem sobie obok, nową serię 600, 683s2,702 i 804d3.  Pracownik podłączył mi jakiegoś rotela i node 2.  Vi się okazało, 683s2 jest lepsze od nowej serii 600 i na równym poziomie co 702, dopiero 804d3 pokazały klasę  w tym zestawieniu. Nie kupiłem nic ,zakup nowej serii 600 i modelu 702 bezsensu. Na serię 800 nie mam kasy. Pamiętam jak kupowałem 683s2, robiłem wtedy porównanie do cm10 S2. Model cm10 S2 grał o klasę lepiej, teraz w przypadku serii 600 i modelu 702 ,tej różnicy nie ma. A jak jest ,to nie warta różnicy w cenie. Moim zdaniem te nowe serie są gorsze niż poprzednie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, paul klacska napisał:

Ja się z tym kompletnie nie zgadzam. 

Chciałem zrobić przesiadkę że swoich 683s2 na lepszy model, siedziałem pół dnia w salonie TopHifi i co, dupa. Postawiłem sobie obok, nową serię 600, 683s2,702 i 804d3.  Pracownik podłączył mi jakiegoś rotela i node 2.  Vi się okazało, 683s2 jest lepsze od nowej serii 600 i na równym poziomie co 702, dopiero 804d3 pokazały klasę  w tym zestawieniu. Nie kupiłem nic ,zakup nowej serii 600 i modelu 702 bezsensu. Na serię 800 nie mam kasy. Pamiętam jak kupowałem 683s2, robiłem wtedy porównanie do cm10 S2. Model cm10 S2 grał o klasę lepiej, teraz w przypadku serii 600 i modelu 702 ,tej różnicy nie ma. A jak jest ,to nie warta różnicy w cenie. Moim zdaniem te nowe serie są gorsze niż poprzednie.

a ja się z tym nie zgodzę. Fakt, że stara seria 600 grała inaczej (twardziej) niż nowe 600. Tak więc kolumny te w jednym systemie mogą się sprawdzić lepiej, a w innym gorzej. Ciekaw jestem pod jaką dokładnie elektroniką były porównywane te kolumny, bo rozstrzał kolumny jest potężny. Napisz proszę coś więcej o słuchanej elektronice. B&W lubią dobry prąd, dopiero wtedy pokazują co potrafią. Prawda jest też taka, że 702 to ogromne podłogówki i w salach odsłuchowych o powierzchniach 20-25 m2 się duszą i to mocno słychać. Do B&W bardzo często podłącza się zbyt "tanią" elektronikę i stąd potem opinie, że nie grają. To jednak nie jedyny taki przypadek. Właśnie klient słucha u nas Elac Debut 2.0 F6.2. Tanie duże kolumny podłogowe. Jednak okazuje się, że zaczynają grać dopiero ze wzmacniaczami za 5 tys... Hmm

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 15 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Mam wrażenie, że próbujesz uczyć ojca dzieci robić. Dobrze wiem co potrzebują bowersy, sam jadę na końcówkach mocy. Poszedłem do salonu z zamiarem kupna modelu 702, pamiętam o ile lepsze były cm10 S2 od 683s2. Praktycznie w ciemno chciałem je kupić,i to byłby błąd.  Gdyby były w sklepie cm10s2 ,to pewnie bym je kupił ale seria już wycofana ze sprzedaży. W obecnej chwili mając 683s2 i chcąc znacząco poprawić sobie jakość,to pozostaje kupić 804d3. Mówię tu oczywiście tylko o bowersach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.