Skocz do zawartości
IGNORED

Rozwój duchowy


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, slawek.xm napisał:

dla siebie mam dowody przekonujące mnie o tym ,ze te dwa stany są rzeczywistością

są to jedynie stany Twojego umysłu/mózgu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dla mózgu najważniejsza jest logika i spójność, a nie prawda. Osoby które powielają fałszywe stwierdzenia, są przekonane, że mówią prawdę i zszokowane, gdy okazuje się, że fakty są inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.07.2021 o 00:52, Yodzisław napisał:

Buddyzm nie jest religią chociaż pełni tę rolę

Prędzej zen nie jest religią. Przez długi okres interesowałem się kulturą wschodu być może w poprzednich wcieleniach byłem Chińczykiem a teraz żyje w kulturze chrześcijańskiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak można dostrzec piękno niedoskonałym spojrzeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, MSki napisał:

są to jedynie stany Twojego umysłu/mózgu.

jeśli masz ochotę czas i cierpliwość to polecam ciekawy wykład pokazujący ograniczoność naszego poznania a zarazem proby wytlumaczenia niektorych zjawisk fizycznych

oraz wytlumaczenie dlaczego niekotrych zjawisk choc bysmy czekali nieskończenie dlugo nie poznamy nigdy

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, jakub102 napisał:

Prędzej zen nie jest religią. Przez długi okres interesowałem się kulturą wschodu być może w poprzednich wcieleniach byłem Chińczykiem a teraz żyje w kulturze chrześcijańskiej.

Buddyzm to buddyzm. Nie jest religią, nie ma tam żadnej wiary. Zen jest mocno "odkościelniony" dlatego łatwiej jest zauważyć że nie jest religią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
3 godziny temu, Yodzisław napisał:

Buddyzm to buddyzm. Nie jest religią, nie ma tam żadnej wiary. Zen jest mocno "odkościelniony" dlatego łatwiej jest zauważyć że nie jest religią.

Krysznowcy mówią to samo.

Jednak ołtarzyki, ofiary, modlitwy, mantry, itepe, to religia. Można tupać nóżką, ale na próżno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, kazik-t napisał:

 by to powiedzieć, ktoś musiał je poznać

obejrzyj film a zrozumiesz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
16 godzin temu, slawek.xm napisał:

polecam ciekawy wykład pokazujący ograniczoność naszego poznania a zarazem proby wytlumaczenia niektorych zjawisk fizycznych

oraz wytlumaczenie dlaczego niekotrych zjawisk choc bysmy czekali nieskończenie dlugo nie poznamy nigdy

pisz we własnym imieniu,

jeżeli coś ciebie przerasta i to w sposób absolutny, pogódź się z tym

Godzinę temu, slawek.xm napisał:

obejrzyj film a zrozumiesz

obyś sam zrozumiał, a będzie to twój sukces

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, kazik-t napisał:

Krysznowcy mówią to samo.

Jednak ołtarzyki, ofiary, modlitwy, mantry, itepe, to religia. Można tupać nóżką, ale na próżno.

W co wierzą buddyści?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, kazik-t napisał:

trzeba zapytać buddystów i pamiętać, że to co się usłyszy, to tylko słowa.

Powiedz, bo bronisz swej tezy, po co buddystom ołtarzyki?

Spytaj się buddystów którzy je mają. Ludzie mają np "ołtarzyki" ze zdjęciami rodziny na ścianach, albo w młodości ze zdjęciami Iron Maiden itp. Jak to jest wg ciebie religia to sorki.Jakbyś czytał wyżej uważnie co napisałem to byś zauważył że nie twierdzę że buddyzm nie pełni roli religii mimo że nią nie jest.

Ponawiam pytanie - w co wierzą buddyści.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, kazik-t napisał:

w co wierzą buddyści.

Wierzą w 2 rodzaje nieba jeden gdzie dusze czekają na wcielenia i jest nieciekawe a drugie niebo to raj gdzie można kreować rzeczywistość- tak przynajmniej mówił mój znajomy Chińczyk lekarz akupunkturzysta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak można dostrzec piękno niedoskonałym spojrzeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, jakub102 napisał:

Wierzą w 2 rodzaje nieba jeden gdzie dusze czekają na wcielenia i jest nieciekawe a drugie niebo to raj gdzie można kreować rzeczywistość- tak przynajmniej mówił mój znajomy Chińczyk lekarz akupunkturzysta.

zacytowałeś pytanie które zadał kto inny, ale, to co piszesz to, wypisz wymaluj, katolicko-chrześcijańskie ...może ten chińczyk był nawrócony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, jakub102 napisał:

Wierzą w 2 rodzaje nieba jeden gdzie dusze czekają na wcielenia i jest nieciekawe a drugie niebo to raj gdzie można kreować rzeczywistość- tak przynajmniej mówił mój znajomy Chińczyk lekarz akupunkturzysta.

 

18 godzin temu, kazik-t napisał:

zacytowałeś pytanie które zadał kto inny, ale, to co piszesz to, wypisz wymaluj, katolicko-chrześcijańskie ...może ten chińczyk był nawrócony?

Po co legendy z mchu i paproci rozprowadzać? Nie lepsze info z pierwszej ręki? Tutaj realia z klasztoru Therawady w Tajlandii:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
W dniu 3.07.2021 o 00:52, Yodzisław napisał:

Buddyzm nie jest religią chociaż pełni tę rolę. I nie chodzi w nim o "lepsze wcielenia". Już na samym podstawowym poziomie Małej Drogi (Hinajany) chodzi o to żeby opuścić całkowicie cykl "odrodzeń", czyli trwale pozbyć się cierpienia. Czyli używając chrześcijańskiej nomenklatury "przenieść się" do raju.

 

W dniu 14.07.2021 o 10:52, Yodzisław napisał:

Buddyzm to buddyzm. Nie jest religią, nie ma tam żadnej wiary. Zen jest mocno "odkościelniony" dlatego łatwiej jest zauważyć że nie jest religią.

 

Godzinę temu, Yodzisław napisał:

 

Po co legendy z mchu i paproci rozprowadzać? Nie lepsze info z pierwszej ręki? Tutaj realia z klasztoru Therawady w Tajlandii:

 

21:43  komu potrzebne i do czego, ołtarzyki ?

Wkleiłeś filmik z kimś emocjonalnie rozdygotanym i co to wniosło do tematu? Miało to coś wytłumaczyć, opowiedzieć?

Twoje wcześniejsze j/w wpisy sugerują, iż znasz, wiesz lub słyszałeś, dowiadując się w jakiś sposób, o tym, co jest "przesłaniem" buddyzmu. Piszesz o tym w sposób jednoznaczny. Po co zatem, podpierasz się jakimś marnej treści filmikiem ?

Skupmy się na twoim twierdzeniu, że: "buddyzm nie jest religią chociaż pełni tę rolę". Jest to wybitnie interesujący punkt widzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy jako facet nie masz szans na rozwój musisz zmienić płeć i zainwestować w silikon

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System promuje próżność i głupotę, za wszelką cenę odciąga od rozwoju duchowego bo na wyższym poziomie świadomości można zmieniać rzeczywistość. Zresztą ludzie mają telewizory i tam im mówią co mają robić i jak myśleć.

Śpijcie dalej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak można dostrzec piękno niedoskonałym spojrzeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.