Skocz do zawartości
IGNORED

Onkyo Integra A-8850 vs A-9511


audiofil_kris
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnie wzmacniacza marki Onkyo, najbardziej interesuje mnie model A-8850 albo A-9511. Na forach oba te modele są chwalone.

Mimo to, który z nich zagra lepiej?

Wzmacniacz będzie podłączony do kolumn podstawkowych Magnat Quantum 673.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma większego znaczenia oba wzmacniacze to budżetówka kosztowały chyba po 800-900marek ta sama klasa, ja bym brał A-9511 w wersji srebrnej przynajmniej ma wygląd...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ta sama klasa, to różnica wagi jest zbyt duża, ale moc prawie taka sama.

Onkyo A-9511:
waga: 8 kg
moc: 2x70W / 8ohm

Onkyo A-8850:
waga: 15 kg
moc: 2x80W / 8ohm

Ciekawe czy prawie dwukrotnie ważący model Onkyo A-8850 ma wpływ na lepsze brzmienie, bo to w końcu 7 kg różnicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A-8850 rzeczywiście wygląda nieco lepiej w środku, ale to jeszcze nie daje gwarancji, że będzie grał lepiej, większa masa bierze się pewnie z cięższego trafa i grubszych blach w A-8850 widzę że jest potencjometr głośności z silniczkiem i tu radzę uważać bo w starszych wzmacniaczach często występuje problem z nierówno grającymi kanałami właśnie przez zmotoryzowany potencjometr (wytarte ścieżki) ten problem też trapił starsze serie szare NADy z regulacją z pilota.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż ja Ci nie pomogę który, ja mam 8850, 9511 nigdy nie słyszałem, ale doradzano mi żeby brać starszy model bo to inne granie, nowsze grają jasno. A 8850 gra koncertowo, coś więcej mówi na jego temat reduktor szumu na YouTube.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno, jak czytam że to budżetówka to mi się nóż w kieszeni otwiera. Kiedyś zadałem pytanie elektronikowi z zamiłowaniem audio który stwierdził że Sony jakiś tam wysoki model jest lepszy od 8850. Zapytałem się jak to możliwe skoro to konstrukcja bliźniaczo podobna, że tak naprawdę to niewiadomo kto kogo skopiował. Nie uzyskałem odpowiedzi.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Pawel72 napisał:

No cóż ja Ci nie pomogę który, ja mam 8850, 9511 nigdy nie słyszałem, ale doradzano mi żeby brać starszy model bo to inne granie, nowsze grają jasno. A 8850 gra koncertowo, coś więcej mówi na jego temat reduktor szumu na YouTube.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

OK, dzięki za podpowiedź.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Pawel72 napisał:

I jeszcze jedno, jak czytam że to budżetówka to mi się nóż w kieszeni otwiera. Kiedyś zadałem pytanie elektronikowi z zamiłowaniem audio który stwierdził że Sony jakiś tam wysoki model jest lepszy od 8850. Zapytałem się jak to możliwe skoro to konstrukcja bliźniaczo podobna, że tak naprawdę to niewiadomo kto kogo skopiował. Nie uzyskałem odpowiedzi.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

To jest budżetówka poznaj więcej sprzętu z wyższej półki to pojmiesz firma Onkyo nigdy nie była szczególnie szanowana w światku audio bo to jedna z tych marek która tworzyła po prostu masówkę, Onkyo miał może pojedyncze wyskoki w postaci dużej końcówki mocy nie pamiętam nazwy i grand integry A-8990 4200marek w 91r i to by było na tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, zeta-j napisał:

potencjometr głośności z silniczkiem i tu radzę uważać bo w starszych wzmacniaczach często występuje problem z nierówno grającymi kanałami właśnie przez zmotoryzowany potencjometr (wytarte ścieżki)

Co ma piernik do wiatraka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, zeta-j napisał:

o jest budżetówka poznaj więcej sprzętu z wyższej półki to pojmiesz firma Onkyo nigdy nie była szczególnie szanowana w światku audio bo to jedna z tych marek która tworzyła po prostu masówkę, Onkyo miał może pojedyncze wyskoki w postaci dużej końcówki mocy nie pamiętam nazwy i grand integry A-8990 4200marek w 91r i to by było na tyle.

Znawca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem nie była i nie jest szanowana, ale ...... Czy mam poznać inny sprzęt ? Tak poznałem i mam prawo wyboru i Ty nie będziesz mi tego prawa odbierał a nawet umniejszał.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest szanowana bo nie wali cen z kosmosu. "Audiofil" szanuje magiczną nazwę plus cena zkosmosu (jak i nazwa). Wtedy jest git.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wielu lat jestem w posiadaniu wzmacniacza Technics SU-A800 MK2 i zawiodłem sie na jego brzmieniu. Nic dobrego nie mogę powiedzieć o tym Technicsie (dudniący bas i metaliczne wysokie tony = porażka). Model ten zbudowany na hybrydach i zapewne to jest przyczyną słabej jakości dźwięku. Nawet podłączenie do niego korektora Technics SH-GE70 niewiele pomogło w poprawie brzmienia.

W miejsce tego badziewnego Technics SU-A800 MK2 podłączyłem wzmacniacz Onkyo A-9511 + SH-GE70 i w końcu usłyszałem dźwięk na wysokim poziomie. Ten A-9511 zbudowany jest na tranzystorach, więc o czymś to świadczy. Przez jakiś czas będę słuchał muzyki na tym Onkyo. Raz na zawsze pożegnam sie z tym SU-A800 MK2. Być może niektórzy chwalą modele Technicsa z tej serii SU-A, ale każdy ma inny gust.

A teraz z innej beczki.

Mam też na oku wzmacniacz marki Sansui AU-G99X i podobno to jest rewelacyjny sprzęt.

Tak sie prezentuje ten model:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piszą tam, że nawet jest lepszy od Sansui AU-X911DG (podobno także rewelacyjny model). Jeżeli kiedyś będę lepiej stał z kasą, to moim marzeniem będzie nabycie tego wzmacniacza Sansui AU-G99X i to Onkyo pójdzie w odstawkę. ?

Jeżeli mieliście możliwość słuchania muzyki na zintegrowanych wzmacniaczach Onkyo oraz Sansui, to ten drugi ma dźwięk na wyższym poziomie?

Czy wzmacniacze z tej serii Sansui dają lepsze walory odsłuchowe niż wzmacniacze Onkyo ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, zeta-j napisał:

To jest budżetówka poznaj więcej sprzętu z wyższej półki to pojmiesz firma Onkyo nigdy nie była szczególnie szanowana w światku audio

To, że masz bardzo blade pojęcie o ich produkcji, to akurat rozumiem, ale to, że jeszcze się tym przechwalasz na forum audio zrozumieć trudniej :-)))))))))).

14 minut temu, audiofil_kris napisał:

Nic dobrego nie mogę powiedzieć o tym Technicsie (dudniący bas i metaliczne wysokie tony = porażka).

Myślę, że akurat nikt nie jest zaskoczony. To lipowaty model, więc skąd zdziwko ?

14 minut temu, audiofil_kris napisał:

Mam też na oku wzmacniacz marki Sansui AU-G99X i podobno to jest rewelacyjny sprzęt.

Podobno kiedyś w Erewaniu ( czasy ZSRR ) rozdawano rowery :-)))))).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, audiofil_kris napisał:

Piszą tam, że nawet jest lepszy od Sansui AU-X911DG

W klubie sansui piszą że tani , niski model ktory chodzi po 2700 jest wart 16 tys złotych. Uwierz, a handlarz się będzie cieszył 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.06.2019 o 16:01, audiofil_kris napisał:

Odnośnie wzmacniacza marki Onkyo, najbardziej interesuje mnie model A-8850 albo A-9511. Na forach oba te modele są chwalone.

9511 chyba nawet nie należy do linii Integra - odpuść go. Od Integry 8850 zacząłem swoją przygodę z zabawą sprzętami, w swojej cenie porządny, mocny wzmacniacz. To taki uczciwy wybór na początek za niewielkie pieniądze. Jakby co , to tego wzmaka obsługują nowsze piloty Onkyo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Homo sapiens do myślenia potrzebuje całego mózgu, a nie tylko lewej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, audiofil_kris napisał:

Jeżeli mieliście możliwość słuchania muzyki na zintegrowanych wzmacniaczach Onkyo oraz Sansui, to ten drugi ma dźwięk na wyższym poziomie?

Czy wzmacniacze z tej serii Sansui dają lepsze walory odsłuchowe niż wzmacniacze Onkyo ??

Onkyo nie robilo nigdy wybitnie dobrego sprzetu audio w przeciwienstwie do Sansui, porownujac wiec tytulowe Onkyo do takiego G99X mozesz doznac szoku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Bartosz_70659 napisał:

W klubie sansui piszą że tani , niski model ktory chodzi po 2700 jest wart 16 tys złotych. Uwierz, a handlarz się będzie cieszył 

To w takim razie który model wzmacniacza Sansui warto nabyć i nie żałować wydanej kasy?

Nigdy nie miałem styczności z żadnym wzmacniaczem Sansui, ale podobno ten producent cieszy sie bardzo dobrą opinią w świecie audiofilskim typu Hi-End.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, audiofil_kris napisał:

To w takim razie który model wzmacniacza Sansui warto nabyć i nie żałować wydanej kasy?

Wszystko zalezy od Twojego budzetu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Bumpalump napisał:

Wszystko zalezy od Twojego budzetu

Max 2000 zł za używany wzmacniacz Sansui (dobry stan), ale to w przyszłości, bo ceny i tak trzymają sie na bardzo zbliżonym poziomie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofil_kris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Bumpalump napisał:

Jak dobrze poszukasz to G99X jak najbardziej kupisz za tyle, i jest to jak najbardziej sprzet wart tych pieniedzy

A jesteś pewny na 100%, że Sansui G99X deklasuje pod każdym względem Onkyo A-9511?

Czy duża będzie różnica w walorach odsłuchowych?

Jakość dźwięku tego Onkyo A-9511 + korektor Technics SH-GE70 = skala 7/10 (czuję niedosyt). :)

Aha, używam kabli głośnikowych Oehlbach 2x2,5 mm2 - lepsze od zwykłych, bo słyszę poprawę w jakości dźwięku. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, audiofil_kris napisał:

A jesteś pewny na 100%, że Sansui G99X deklasuje pod każdym względem Onkyo A-9511?

Czy duża będzie różnica w walorach odsłuchowych?

Jestem pewny, roznica bedzie ogromna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Bumpalump napisał:

Jestem pewny, roznica bedzie ogromna

Wobec tego korektor Technics SH-GE70 (dużo lepszy od SH-GE90) będzie już zupełnie niepotrzebny do tego Sansui, co nie?

bo bez tego korektora Onkyo A-9511 gra tak 5/10, więc nie ma rewelacji. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
15 godzin temu, zeta-j napisał:

A-8850 rzeczywiście wygląda nieco lepiej w środku, ale to jeszcze nie daje gwarancji, że będzie grał lepiej, większa masa bierze się pewnie z cięższego trafa i grubszych blach w A-8850 widzę że jest potencjometr głośności z silniczkiem i tu radzę uważać bo w starszych wzmacniaczach często występuje problem z nierówno grającymi kanałami właśnie przez zmotoryzowany potencjometr (wytarte ścieżki) ten problem też trapił starsze serie szare NADy z regulacją z pilota.

W 9511 też jest silniczek przy potencjometrze. W wyższym modelu 9911 jest potencjomter solidniejszy, bez silniczka. Sam silniczek nie ma ze dużego znaczenia, znaczenie ma wiek i jakość samego potencjometru. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Bumpalump napisał:

mozesz doznac szoku

Ileż to ja szoków miałem doznać w temacie audio. Nie udało się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, SynSama napisał:

To, że masz bardzo blade pojęcie o ich produkcji, to akurat rozumiem, ale to, że jeszcze się tym przechwalasz na forum audio zrozumieć trudniej :-)))))))))).

 

Czyżby obrońca marki tzw fanboy nam się trafił ? klubik Onkyo założony? :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Bumpalump napisał:

Co ma piernik do wiatraka?

Miałem dużo starego sprzętu 20-30 letniego i w żadnym nie było problemów z potencjometrem głośności (bez silniczka) inne przełączniki trzeszczały, selektory wiadomo, ale nie od głośności.  Jak mi się trafił sprzęt ponad dziesięcioletni ze zdalną regulacją to często były problemy z balansem zwłaszcza na niższych poziomach głośności  im wyżej się kręciło potkiem to ten defekt zanikał ten problem był w np. Grundigu A-9009 miałem trzy sztuki Grundiga A-9000 niebieski alps bez silnika i w każdym z nich potek od głośności pracował idealnie na całej lini nawet nie trzeba go było rozbierać i czyścić, a w zdalnie sterownym A-9009 był znowu ten problem z nierównym balansem na niższych i średnich pozomach głośności to samo w NAdzie C350 i C320bee i co gorsza z wiekiem ten problem się pogłębia. Nie mam pojęcia dlaczego tak jest może ja miałem pecha? albo te potki z silnikiem są  gorszej jakości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Zeta-j, a ty jesteś sprzedawcą jakiego sklepu, albo ukrytym deweloperem jakiej marki? Onkyo robi i budzetowki i wzmacniacze wysokiej klasy, za rozsądne pieniądze i nie hula w nich audiofilski wiatr, za cenę pięć tysięcy lub więcej,obiektywnie radzę nie słuchać takich osób jak zeta-j, bo nie wiadomo z kim mamy do czynienia,a to są nasze pieniądze ciężko zarobione,które łatwo stracić potem przez takie stronnicze wypowiedzi takich osób, poprzez zły zakup sprzętu audio,niech najlepiej każdy sam przeslucha i wyciągnie wnioski-pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, zeta-j napisał:

Czyżby obrońca marki tzw fanboy nam się trafił ? klubik Onkyo założony? :-)

Może nie tyle obrońca marki, bo ani spadkobierca praw do niej ze mnie, ani obecny udziałowiec, ale śmieszy mnie, kiedy ktoś, kto nawet nie zadał sobie trudu, żeby zapoznać się ze starszymi produktami danej firmy wypisuje takie farmazony i jeszcze się tym chwali :-))). "Klubiku" Onkyo nie założę, ponieważ ( o czym zapewne też nie wiesz ) już dawno tu na forum jest :-))))))).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.