Skocz do zawartości
IGNORED

Telewizory - trendy, nowości - wątek zbiorczy


locoloco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Maju napisał:

Miesiące a może nawet już lata temu podawałem tu wyniki pomiarów które udowadniały że z jednym jak i drugim nano przegrywa z OLED.....coś cię zmieniło???

Jakże mogło się zmienić, skoro to jest nadal matryca IPS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, konradskala napisał:

mogło się zmienić

Czytam nieraz jaki to postęp następuje (8K itp.) więc myślałem że coś przeoczyłem, zwłaszcza w nano....   🙂

Przyznam się że po tych QD-OLED spodziewałem się więcej....tymczasem ta recenzja (rtings) trochę mnie zaskoczyła na minus.
Z hucznych zapowiedzi wynikałoby że powinno być wyraźnie lepiej a z tej recenzji wynika że jest TYLKO nieznacznie lepiej.

Może się okazać że ta lepszość polegać będzie na tym że są TYLKO tańsze w produkcji.....   

Tak to miało wyglądać, taki to postęp widział, obiecywał producent....OLED w konfrontacji z QD-OLED.....kolejna marketingowa ściema.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
image.thumb.png.2fd92a628371c845f9f5f2df4693168c.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisów wynika, że polepszy się szczegółowość w najciemniejszych ujęciach, ogólna jasność, ponoć kolory (jeśli da się to w ogóle zauważyć ludzkim okiem). Oczywiście wszystko trzeba odpowiednio wysterować, a to jest już pole do popisu programistów i twórców softu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, konradskala napisał:

Jakże mogło się zmienić, skoro to jest nadal matryca IPS.

IPS mimo kiepskiego kontrastu natywnego, mimo wszystko oferuje bardzo dobrą jakość obrazu - w szczególności kolory, kąty też ma niezłe. W połączeniu z lokalnym wygaszaniem to są dobrze odbierające tv, choć wiadomo że do Oledów i ich kontrastu daleko. W warunkach kinowych Oledy są najlepsze i deklasują każdy tv za wyjątkiem najlepszych plazm (są lepsze ale deklasacji nie ma). Ale też nie wrzucajmy do jednego worka wszystkich LCD, bo one też odbierają różnie, VA, Qled też mam w rodzinie i nie da się tego idealnie ustawić (nie chodzi tylko o precyzyjną temperature), tylko IPS daje intensywne i płynne przejścia kolorów, zbliżone trochę nawet do plazm, nie męczy tak oczu. W dzień bez większej różnicy czy oglądałbym Oleda czy plazmę czy dobrego IPS 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre IPS ma zalety, które wymieniłeś. Podkreślam: dobre IPS.

Tylko, że nie dotyczy to TV LG...które produkuje słabiutkie matryce tego typu i bez większych skrupułów pakuje je do swoich TV. Może QNED od LG jeszcze coś prezentuje, ale resztę lepiej omijać szerokim łukiem.

Co do plazm - ubolewam, ale dzisiaj to już wspomnienie. Z trzech posiadanych mam jeszcze na chodzie Samsunga ostatniej dostępnej wtedy generacji (niepamietąm, 7-mej czy 8-mej) i niestety obraz poróżowiał i pociemniał bardzo mocno. Nie da rady za bardzo oglądać. Nie wypaliły się żadne paski - normalnie się zużył.

W okresie gdy były jeszcze dostępne, przejście na ówcześnie produkowane LCD było bardzo, ale to bardzo bolesne...

W momencie pojawienia się OLED-ów nadzieja na dobry obraz odżyła, a dzisiaj najwyższa jakość jest na wyciągniecie ręki.

PS. O plazmach facet wyjaśnił temat bardzo rzeczowo, podpisuję się pod tym obydwiema rękami i nogami:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, don111 napisał:

IPS mimo kiepskiego kontrastu natywnego, mimo wszystko oferuje bardzo dobrą jakość obrazu

Masz oczywistą rację. Ale tutaj panuje moda aby pluć na IPS. Przodują ci, którzy podniecają się wielkością liczbową poszczególnych parametrów a za nic mają czy obraz Ci się podoba czy nie. 

Wielcy teoretycy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, konradskala napisał:

Dobre IPS ma zalety, które wymieniłeś. Podkreślam: dobre IPS.

Tylko, że nie dotyczy to TV LG...które produkuje słabiutkie matryce tego typu i bez większych skrupułów pakuje je do swoich TV. Może QNED od LG jeszcze coś prezentuje, ale resztę lepiej omijać szerokim łukiem.

 

Być może IPSy inny firm są jeszcze lepsze, ja piszę w oparciu o stare Lg LE8500 i Lx9500 na IPS - bardzo ładnie odbierają i mają idealne kolory. Nawet bez włączonego wygaszania czerń jest niezła, kąty bdb. Taki Samsung 6400H, 8000ES na VA czy Qled q70r - nie mają takich kolorów ani kątów. Obraz na LG bardziej miękki, lekko plazmowy, nie męczący. Nie sądzę aby dużo nowsze IPSy od LG odbierały gorzej od paneli z 2010r. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, don111 napisał:

Być może IPSy inny firm są jeszcze lepsze

Kto oprócz LG robi jeszcze IPS? Czy nie jest to przypadkiem patent LG?

7 minut temu, don111 napisał:

bardzo ładnie odbierają i mają idealne kolory. Nawet bez włączonego wygaszania czerń jest niezła, kąty bdb

Potwierdzam w pełni. Miałem LG LV5500, obecnie jest NanoCell. Na nim kolory są bajkowo piękne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, don111 napisał:

Być może IPSy inny firm są jeszcze lepsze, ja piszę w oparciu o stare Lg LE8500 i Lx9500 na IPS - bardzo ładnie odbierają i mają idealne kolory. Nawet bez włączonego wygaszania czerń jest niezła, kąty bdb. Taki Samsung 6400H, 8000ES na VA czy Qled q70r - nie mają takich kolorów ani kątów. Obraz na LG bardziej miękki, lekko plazmowy, nie męczący. Nie sądzę aby dużo nowsze IPSy od LG odbierały gorzej od paneli z 2010r. 

Oszczędności i regres zaczął się kilka dobrych lat temu. Czytałem sporo o przypadkach, że następca obecnego modelu jest zwyczajnie słabszy. Zarzuty te nie były czczym gadaniem, co potwierdziły późniejsze testy. I dotyczyło to wielu producentów TV.

Podobnie jest np. na rynku komputerowym gdzie kupno laptopa z przyzwoitą matrycą jest jak szukanie igły w stogu siana.

Rozpoczął się pościg za parametrami - w świecie foto to ilość milionów pixeli upchanych na matrycy wielkości główki od zapałki, a w TV prym wiedzie jasność i kontrast. Wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że Samsung QN90 (matryce IPS lub VA) albo 91 i 95 (matryce VA) jest najlepszym TV LED, kilerem OLED-ów itd. Jeśli nie widziałeś, zerknij proszę na poprzednią stronę, może dwie tego wątku i zobacz co wyprawia na kilku dosłownie zamieszczonych przeze mnie zdjęciach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze wracając do możliwości obecnych matryc IPS i VA. Moje szybkie wyjaśnienie dlaczego LG NANO (i to wcale nie niski model, wręcz przeciwnie) poszedł do zwrotu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, MarcinStereo napisał:

Miałem Philipsa nie pamiętam modelu, kolory miał super ale granatowa i zamglona czerń to tragedia i wyglądało to na matrycę IPS jak w linku powyżej 😞 

Nic dziwnego, nie jesteś sam:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

albo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 hours ago, Bobcat said:

Wystarczający aby wysoko ocenić jakość obrazu. Ja oglądam obraz a nie parametry.

Jasne. Wystarczająca nisko jak dla ciebie. Wiemy co oglądasz jest to sieczka a nie parametry.

21 hours ago, Bobcat said:

Udowodnij

To ty udowodnij ze na OLEDzie miałeś kolorowy śnieg. Wystarczy podać źródło i wszyscy zobaczymy, obiektywnie co ty widzisz. 
W przeciwnym razie lejesz wodę aż miło. Czekamy.

.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na C1 zaraz po zakupie zauważyłem, że ekran „mieni się” delikatnie w kolorze ecru.

Popracował kilkanaście godzin, odkleiłem filie ochronną i efekt zniknął.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, jackk napisał:

Wystarczająca nisko jak dla ciebie

O tym jak mnie się podoba decyduję wyłącznie ja. 

3 godziny temu, jackk napisał:

To ty udowodnij

Nie, to ty. Piaskownica w przedszkolu.

3 godziny temu, jackk napisał:

udowodnij ze na OLEDzie miałeś kolorowy śnieg. Wystarczy podać źródło i wszyscy zobaczymy,

Jak mam udowodnić to, co widziałem? Nie jedne raz?

3 godziny temu, MarcinStereo napisał:

przy średnim podświetlaniu po bokach biel ma lekko niebieski odcień

Jak widać nie ja jeden to widzę. 

3 godziny temu, jackk napisał:

Wiemy co oglądasz jest to sieczka a nie parametry.

Parametry mam głęboko w d..ie. Ile razy mam jeszcze powtórzyć że dla mnie jednym z podstawowych kryteriów jest czy obraz mi się podoba. Ja telewizor kupuję aby MNIE sprawiał przyjemność. A nie po to, aby się onanizować parametrami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Bobcat napisał:

Parametry mam głęboko w d..ie. Ile razy mam jeszcze powtórzyć że dla mnie jednym z podstawowych kryteriów jest czy obraz mi się podoba. Ja telewizor kupuję aby MNIE sprawiał przyjemność. A nie po to, aby się onanizować parametrami

Skończ p...ć. Też byłem fanatykiem LED Samsunga i dopóki nie ogarnie Dolby Vision to tego szajsu nie kupie. HDR10+ ma może 10% filmów wydanych w UHD, więc to niszowa produkcja. Dobrze, że ogarnęli DA w tym roku, bo inaczej wypadli by z rynku. Po 5 latach użytkowania Samsunga LEDa pojawiły się białe słoneczka w liczbie 5. Jeśli Ci się podoba obraz to Twoja sprawa, ale parametry to inna bajka. Jeśli naukowe fakty do Ciebie nie przemawiają, to dalej oglądaj swojego LEDa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Kayko napisał:

Skończ p...ć.

Od zwracania mi uwagi jest Administracja i Moderacja.

9 minut temu, Kayko napisał:

Też byłem fanatykiem LED Samsunga

Czy słowo "też" odnosi się do LED czy do Samsunga? Bo jeśli to drugie - to ja miłośnikiem tej firmy nigdy nie byłem i nie jestem.

12 minut temu, Kayko napisał:

dopóki nie ogarnie Dolby Vision

Fakt. To jest ewidentny minus tego producenta. 

13 minut temu, Kayko napisał:

ogarnęli DA w tym roku,

Rozjaśnij proszę co masz na myśli pisząc DA?

14 minut temu, Kayko napisał:

Po 5 latach użytkowania Samsunga LEDa pojawiły się białe słoneczka w liczbie 5.

To może być usterka konkretnego egzemplarza. Ja tej firmy nie lubię z innych powodów.

15 minut temu, Kayko napisał:

Jeśli Ci się podoba obraz

Tak. Nawet bardzo. Zwłaszcza kolory. Ale nie tylko.

16 minut temu, Kayko napisał:

parametry to inna bajka

Napisałem gdzie mam parametry. W miejscu w którym plecy kończą swą szlachetną nazwę. Oglądam obraz. Nie parametry. 

18 minut temu, Kayko napisał:

Jeśli naukowe fakty do Ciebie nie przemawiają,

A co mnie obchodzą naukowe fakty? To jest telewizor. Rozrywka. Ma mi sprawiać przyjemność. A nie naukowe laboratorium.

20 minut temu, Kayko napisał:

dalej oglądaj swojego LEDa

Twoje pozwolenie nie jest mi do niczego potrzebne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle co skończyłem testować LG 65QNED913. Matryca IPS, kontrast natywny ponad 1300:1 czyli standard.

Ten telewizor to swoiste trzy w jednym - połączenie miniLED, kropek kwantowych i Nano.

plusy: rozmiar, obsługa wszystkich formatów

minusy:

- po wyjęciu z pudełka kolory są do du..py. - spore rozczarowanie, bo zazwyczaj pewniaki jak "kino" czy "expert jasna/ciemna przestrzeń" były w miarę OK, tymczasem tryb kino jest stanowczo za ciepły i mdły, expert zaś za zimny (przewaga niebieskiego). Żeby dojść do zadowalającego efektu ustawień trzeba poświęcić sporo czasu. Jednak ustawić można - uczciwie przyznaję.

- nadal krwawienie z dołu i lewej strony matrycy, podświetlenie przebija przy cienkiej ramce (odkształcenie, wybrzuszenie matrycy? - nie wiem)

- nadal widoczny efekt łuny, echo, aeuroli, halo czy jak go tam zwał wokół jasnych elementów na ciemnym tle. Nie tylko na napisach (na które jestem uczulony) ale na wszelkich pozostałych podświetlonych elementach - kwiatki, twarze, pochodnie itd. Jest to kolejne rozczarowanie, ponieważ miniLEDy mają ok. 800 stref wygaszania, a efekt jest mizerny

- natomiast totalnym szokiem było zachowanie się TV na materiale HDR. Nie wiem - może jakaś wada fabryczna, może błąd softu, oprogramowania itp. Tryb HDR...rozjaśnia obraz...CAŁY...razem z czernią... Kontrast w dół, jasność w górę – tak właśnie (identycznie jak HDR) działa Dolby Vision. Zarówno odtwarzacza bluray, dysku USB, filmów z Amazona - wszędzie to samo. Żeby było ciekawiej to rozjaśnienie ma zróżnicowaną "moc" w rożnych częściach ekranu.

Nie wiem gdzie są produkowane te telewizory, nie wiem czy kontrolerzy jakości w LG są na zwolnieniu L4, jakie zielsko palą ich programiści, nie wiem jakie niespodzianki w branży TV przyniesie 2022 rok. Jedyne co wiem że było to chyba ostatnie moje spotkanie z telewizorem LED, a na pewno od LG.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysoka ocena telewizora QNED wystawiona przez uznanych na świecie profesjonalistów na podstawie ich własnych testów:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Materiał można uznać za obiektywny, w przeciwieństwie do tekstów pisanych z pozycji nienawiści przez różne "autorytety" z nominacji własnej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję, że moje "testy" LG 65QNED913 były jak najbardziej amatorskie. Wobec tego warto odnieść się do profesjonalistów z rtings.com.

W rankingu model QNED90 uplasował się na 46 pozycji. Jest to najlepsza pozycja jaką w ogóle osiągnął telewizor LG w technologi LED. Technologia matrycy to maximum co da się dzisiaj upakować jeśli chodzi o LED ,czyli miniLED, Quantum Dot i Nanocell (z czego MiniLED jest najcenniejszą zdobyczą w rozwoju LED). Logicznym jest więc, że pokonał swoich słabszych braci Nano, którzy wylądowali w okolicach 60-70 pozycji, a także konkurencyjne (cenowo) TV od Sony czy Samsung.

Natomiast zachodzę w głowę, jak to możliwe, że wyżej oceniona została cała fura telewizorów nie korzystających z technologi MiniLED, a będących zwykłymi telewizorami "Q" na matrycy VA z kropką kwantową.

O co tu chodzi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, konradskala napisał:

O co tu chodzi?

Może dawno zauważyli że nie zagrożą tymi telewizorami telewizorom OLED i ich nie rozwijają, nie topią za dużo  kasy w prace badawcze nad reanimacją trupa....pokonali tym nano i na tym poprzestaną.    :))

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postęp niewątpliwie jest. Nie można powiedzieć, że LED kiedyś stanął w miejscu i sobie w najlepsze trwa. Natomiast sama jakość czy powtarzalność poszczególnych modeli jest szalenie wybiórcza. Ponadto powstaje pytanie czy to już kres postępu, czy jednak jeszcze da się poprawić cokolwiek w obrębię tej technologi. A jeśli tak, to który producent by się za to zabrał.

Poniżej link do testu miniLED QNED 99. To rozwojowo jeszcze lepszy panel bo 8K. Co za tym idzie "osiągi" ma lepsze od zwykłego w/w QNED90 z matrycą 4K. Niby wszystko OK, świeci jasno, kolory OK, ale pomimo znacznego zwiększenia stref wygaszania z 800 do 1800 - wystarczy spojrzeć jak zachowuje się TV mniej więcej od 2 minuty filmu. Ponadto paskudny efekt łuny, który zauważyłem przedwczoraj na QNED91 jest nadal nierozwiązany - fragment z ujęciem śpiewaczki od 5.10 minuty filmu. Warto zwrócić uwagę, że oglądany test jest przecież nagrany kamerą - na żywo ten feler jest dużo bardziej i częściej widoczny.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, konradskala napisał:

fragment z ujęciem śpiewaczki od 5.10 minuty filmu. Warto zwrócić uwagę, że oglądany test jest przecież nagrany kamerą - na żywo ten feler jest dużo bardziej i częściej widoczny.

Mogli ten efekt zrobić w lepszych kolorach niż zółto-zielony...biedna śpiewaczka. Jest gdzieś oryginał?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, MarcinStereo napisał:

Sprzedaż tv z takimi wadami to zwyczajne oszustwo.

Nie daj się zmanipulować tendencyjnymi wpisami gościa, który za misję swojej obecności na Forum uznał wdeptywanie w glebę, obrzucanie błotem i zohydzanie technologiii LCD. Facet dał się poznać w wyjątkowo nieuczciwego, manipulanckiego sposobu prowadzenia rozmowy. To nie jest partner do dyskusji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by znaczyło że TV z 1800 ilością stref odbiera gorzej od takiego który ma 216 stref (mój stary LG), więc to niemożliwe. Śpiewaczka jest oświetlona reflektorem i efekt poświaty na pewno jakiś widać, może tylko minimalnie mniejszy niż na tym TV. Bo 1800 stref oznacza że jedna strefa ma jedynie jakieś 2x3cm (pi razy oko). Czyli tam gdzie jest czarne będzie czarne, jedna strefa ewentualnie może być "przejściowa". Możliwe że kamera jest cały czas na wysokim iso i trochę ten efekt uwydatnia. Są inne ciemne sceny i wypadają świetnie na tym TV, natomiast jeden moment wypadł fatalnie na tym filmiku - jak pojawiły się napisy chyba w Matrixie, możliwe że akurat napisy trafiły na łączeniu stref (ale też kamera jest na wysokim iso jak informuje pasek na dole, na żywo ten efekt musi być mniejszy dla ludzkiego oka). Z Leda tak czy inaczej chyba nigdy nie zrobi się Oleda ale podejrzewam że na 70% ciemnych scen ten tv będzie odbierał praktycznie tak samo jak Oled, na 25% scen będzie ten minimalny efekt poświaty lekko widać a na 5% specyficznych scen zdarzy się taki bardziej nieprzyjemny efekt. Mogą zwiększać ilość stref ale pełnego ideału nigdy nie będzie. Ale też nie przesadzajmy w drugą stronę. Wiem jak odbierał mój stary TV który miał 8x mniej stref, więc z przyjemnością przygarnąłbym takiego nowego Leda, oczywiście pod warunkiem że byłby w cenie dużo mniejszego Oleda :)

49 minut temu, konradskala napisał:

Niby wszystko OK, świeci jasno, kolory OK, ale pomimo znacznego zwiększenia stref wygaszania z 800 do 1800 - wystarczy spojrzeć jak zachowuje się TV mniej więcej od 2 minuty filmu. Ponadto paskudny efekt łuny, który zauważyłem przedwczoraj na QNED91 jest nadal nierozwiązany - fragment z ujęciem śpiewaczki od 5.10 minuty filmu. Warto zwrócić uwagę, że oglądany test jest przecież nagrany kamerą - na żywo ten feler jest dużo bardziej i częściej widoczny.

 

Można oszukać oryginału i obejrzeć u siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez don111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, don111 napisał:

To by znaczyło że TV z 1800 ilością stref odbiera gorzej od takiego który ma 216 stref (mój stary LG), więc to niemożliwe.

Poczytaj nieco recenzji czy testów "zwykłych", nie MiniLED-owych TV. Nie raz wychodziło, że TV mający np. 32 strefy wygaszania dawał o wiele lepsze efekty od innego TV mającego ich np. 2x więcej. Życie pokazuje, że ilość nie równa się jakość.

31 minut temu, don111 napisał:

Są inne ciemne sceny i wypadają świetnie na tym TV

Owszem, ale wtedy gdy w pobliżu nie ma nic jasnego

32 minuty temu, don111 napisał:

natomiast jeden moment wypadł fatalnie na tym filmiku

Ten moment będzie się powtarzał we wszystkich filmach z napisami. To co widać na nagraniu to jeszcze pikuś - pół roku temu miałem w domu niższy model LG, którego nazwy z litości już nie będę powtarzał. Napisy rozświetlały pół pokoju, tak jakbyś wyłącznikiem nocnej lampki włącz-wyłącz bawił się non stop przez półtorej godziny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.