Skocz do zawartości
IGNORED

Telewizory - trendy, nowości - wątek zbiorczy


locoloco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Bobcat napisał:
11 minut temu, konradskala napisał:

Akuratnie Twój gust jest biegunowo odległy od ogólnie przyjętych norm wysokiej jakości obrazu, tak że wiesz...

No i co z tego? Telewizor kupuję dla siebie. Nie dla perfekcyjnego spełniania jakichś norm i standardów.

I bardzo dobrze.

 

9 minut temu, Bobcat napisał:
12 minut temu, konradskala napisał:

Ależ proszę bardzo - nie krępuj się...

Twoja zgoda nie jest mi do niczego potrzebna. Zarówno w tej sprawie, jak też i w każdej innej.

To nie jest ani zgoda, ani pozwolenie. Zaproszenie.

 

10 minut temu, Bobcat napisał:
13 minut temu, konradskala napisał:

O a to ciekawe co piszesz. A więc KTO je tam tam umieścił???

Nie Ty. Również nie ja.

No więc kto? Skąd się bierze wspomniana przez Ciebie przynależność do elitarnej grupy urządzeń premium np. nie-MiniLED-owego NANO????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Bobcat napisał:

A na temat mojego pytania wy sprawie dekoderów Canal+ nikt nie ma niczego do powiedzenia?

A mógłbyś opisać jak ustawienie "zawsze HDR" na kanale z sygnałem SDR wpływa na obraz? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś jakie tv są aktualnie warte zainteresowania do 2 - 2,5 tys.? Dla rodziców, oled odpada. 

Wymagania

55 cali lub więcej, 100hz, z jak najlepszym kontrastem. Może być też IPS gdyby miał jakiś pośredni system wygaszania i przyzwoitą czerń. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, don111 napisał:

do 2 - 2,5 tys.

Pewnie tylko TCL 635 - to chyba najtańszy QLED.  Z tym że 50Hz. W tej cenie 120Hz raczej nie znajdziesz. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

60hz odpada, ewentualnie gdyby miał upłynniacz (a nie wszysfkie mają) to możnaby rozważyć bo kontrast podobno świetny. 

15 godzin temu, konradskala napisał:

A mógłbyś opisać jak ustawienie "zawsze HDR" na kanale z sygnałem SDR wpływa na obraz? 

Nie wiem jak z dekoderem C+ ale oglądając HBO max i przy ręcznym włączeniu HDR na stałe w telewizorze, obraz na filmach był za ciemny, tak jakby gamme najwyższą wybrać i jeszcze z -5 do jasności

15 godzin temu, Bobcat napisał:

Qned

Jaki dokładniej model tego LG posiadasz? Widziałem że dosyć tanie są te Qned (to to samo co Nanocell?) 

Może by takiego kupić dla rodziców. Z tym że chłopaki pisali że wg testów ma kiepski kontrast, ale może ma jakiś rodzaj sensownie działającego wygaszania? Jak oceniasz głębię czerni w nocnych seansach w porównaniu do starej plazmy Panasonica? Jakiś widoczny clouding występuje? Dzięki za odpowiedź. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, don111 napisał:

Jaki dokładniej model tego LG posiadasz?

W chwili obecnej nie mam takiego. Rozmawialiśmy z @konradskalaco bym rozważał, gdybym teraz stanął wobec zakupu telewizora. Jeśli Cię interesuje konkretnie który model:  QNED 90.

48 minut temu, don111 napisał:

to to samo co Nanocell?

QNED to technologia 3 w 1 (jak szampon Head & Shoulders),  teoretycznie i w pierwotnym zamiarze miało to być:

1. Podświetlenie MiniLED i kilkaset (lub kilka tysięcy) stref lokalnego wygaszania

2. Kropki kwantowe. W związku z tym to podświetlenie jest MiniLEDami wyłącznie niebieskimi, na kropkach kwantowych zmieniana jest długość fali i tak uzyskuje się RGB.

3. Warstwa kwantowa NanoCell,

Tak ma QNED 90 i QNED 85. Ale oto pojawił się w ofercie (tańszy) QNED 80, który ma podświetlenie (prawda, również niebieskimi diodami) krawędziowe. Taki pół-QNED, ni pies, ni wydra.

48 minut temu, don111 napisał:

ma kiepski kontrast

100500 : 1 z włączonym lokalnym wygaszaniem.

48 minut temu, don111 napisał:

chłopaki pisali

Pisał @konradskala, któremu zwierzęca nienawiść do wszystkiego, co nie jest OLEDem już dawno zniszczyła obiektywizm i zdrowy rozsądek.

48 minut temu, don111 napisał:

Jak oceniasz głębię czerni w nocnych seansach w porównaniu do starej plazmy Panasonica? Jakiś widoczny clouding występuje?

Miałem okazję kilkakrotnie się nim pobawić. Czerń i kontrast lepsze niż na plazmie. Cloudingu nie zauważyłem, mimo że oglądane materiały były wymagające: m.in. popularno-naukowy z tematyki astronomicznej oraz nocny pokaz fajerwerków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, don111 napisał:

Nie wiem jak z dekoderem C+ ale oglądając HBO max i przy ręcznym włączeniu HDR na stałe w telewizorze, obraz na filmach był za ciemny, tak jakby gamme najwyższą wybrać i jeszcze z -5 do jasności

Na Canal+ materiał HDR oglądany w trybie HDR jest lepszy niż bez. Wiem, że na jednych telewizorach ten przyrost efektu będzie bardziej spektakularny niż na innych, w każdym razie na moim jest wyraźnie widoczny.

Natomiast puszczenie materiału SDR z przymusowo włączonym trybem HDR powoduje zauważalne pogorszenie jakości obrazu: staje się przesadnie jasny, spada kontrast, kolory stają się nienaturalne i przesadnie nasycone.

Wątpliwość więc pozostała: po co to komu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
5 minut temu, Bobcat napisał:

Natomiast puszczenie materiału SDR z przymusowo włączonym trybem HDR powoduje zauważalne pogorszenie jakości obrazu: staje się przesadnie jasny, spada kontrast, kolory stają się nienaturalne i przesadnie nasycone.

I to dotyczy również PC/Windows.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Bobcat napisał:

Pisał @konradskala, któremu zwierzęca nienawiść do wszystkiego, co nie jest OLEDem już dawno zniszczyła obiektywizm i zdrowy rozsądek.

Nieprawda, bo kupiłem także Samsunga QN90, który jest MiniLED-em.

A zdrowy rozsądek polega między innymi na tym, że jak chcesz mieć najlepszy obraz w filmach to kupujesz możliwie najlepszy telewizor. I niestety musi to być OLED albo QD-OLED, ewentualnie najwyższe modele MiniLED Samsunga lub Panasonica albo 5x droższe Sony z serii Master.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, konradskala napisał:

Nieprawda

Tu zaprzeczasz.

33 minuty temu, konradskala napisał:

kupujesz możliwie najlepszy telewizor. I niestety musi to być OLED albo QD-OLED, ewentualnie najwyższe modele MiniLED Samsunga lub Panasonica albo 5x droższe Sony z serii Master.

Aby kilka wierszy niżej potwierdzić. 

Ja telewizor oglądam w akcji, na tej podstawie wiem czy mi się podoba.

Ty zapoznajesz się z ceną telewizora. Na tej podstawie wiesz czy Ci się podoba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Bobcat napisał:

Tu zaprzeczasz.

Aby kilka wierszy niżej potwierdzić. 

Ja telewizor oglądam w akcji, na tej podstawie wiem czy mi się podoba.

Ty zapoznajesz się z ceną telewizora. Na tej podstawie wiesz czy Ci się podoba.

Zmyślasz. Nic nie pisałem o cenie. Natomiast zawsze piszę o jakości obrazu.

Ponadto porównuję telewizory w domu. Na filmach czy koncertach 4K z płyt Bluray UHD albo nieskompresowanych obrazów tychże.

A Ty?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, konradskala napisał:

Nic nie pisałem o cenie.

Wprost może i nie pisałeś. Trzeba umieć czytać między wierszami.

5 minut temu, konradskala napisał:

A Ty?

Wszędzie, gdzie nadarza się taka możliwość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Bobcat napisał:

Wprost może i nie pisałeś. Trzeba umieć czytać między wierszami.

Precyzując - napisałem, że dla mnie najważniejsza jest jakość obrazu. Tego szukam.

 

11 minut temu, Bobcat napisał:

Wszędzie, gdzie nadarza się taka możliwość.

Z tego co pisałeś to oglądałeś w sklepie, pewnie coś z Youtube. Uważasz, że to dobre warunki i materiał do porównań?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, konradskala napisał:

Z tego co pisałeś to oglądałeś w sklepie,

Obecnie nie tylko tam.

A w ogóle to wypowiadać się można tylko w oparciu o oględziny dokonane w miejscach zatwierdzonych przez Ciebie? Nie żartuj sobie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Bobcat napisał:

Obecnie nie tylko tam.

A w ogóle to wypowiadać się można tylko w oparciu o oględziny dokonane w miejscach zatwierdzonych przez Ciebie? Nie żartuj sobie.

Ależ skąd. Ja także najpierw oglądam TV w sklepie, ale jedynie pobieżnie. Zresztą w sklepie nie ma najmniejszych szans na wychwycenie różnic, wad albo zalet danych telewizorów. Natomiast w domu, przez kilka dni na własnych filmach i płytach - to jest inna rozmowa.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, konradskala napisał:

Ależ skąd. Ja także najpierw oglądam TV w sklepie, ale jedynie pobieżnie. Zresztą w sklepie nie ma najmniejszych szans na wychwycenie różnic, wad albo zalet danych telewizorów. Natomiast w domu, przez kilka dni na własnych filmach i płytach - to jest inna rozmowa.

Kupujesz telewizory na pęczki i w domu dokonujesz szczegółowych oględzin? A jak Ci się nie spodoba?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Bobcat napisał:

Kupujesz telewizory na pęczki i w domu dokonujesz szczegółowych oględzin? A jak Ci się nie spodoba?

Najpierw określam do czego TV będzie wykorzystywany.

Kino, filmy, koncerty, ogólnie 4K i materiały wysokiej jakości - jak się pewnie domyślasz to OLED. Jak był potrzebny TV do codziennego wyświetlania treści w salonie fotograficznym - kupiłem QN90. A do oglądania "zwyczajnej" telewizji, Netflixa czy Disneya albo gry na konsoli wystarczył średni model TCL.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, konradskala napisał:

Najpierw określam do czego TV będzie wykorzystywany.

To nie odpowiada na moje pytanie. Twierdzisz, że jedyną wiarygodną oceną jest ta w warunkach domowych. Co robisz w telewizorem, którego przywieźli Ci do znowu, a Ty po dokładnym zapoznaniu się z jego możliwościami stwierdziłeś, że zupełnie Ci nie odpowiada?

24 minuty temu, konradskala napisał:

kupiłem QN90

Znienawidzony przez Ciebie IPS. Dlaczego nie QN91 z matrycą VA? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Bobcat napisał:

To nie odpowiada na moje pytanie. Twierdzisz, że jedyną wiarygodną oceną jest ta w warunkach domowych. Co robisz w telewizorem, którego przywieźli Ci do znowu, a Ty po dokładnym zapoznaniu się z jego możliwościami stwierdziłeś, że zupełnie Ci nie odpowiada?

Oddaję do sklepu. Co mam z nim zrobić?

 

12 minut temu, Bobcat napisał:
38 minut temu, konradskala napisał:

kupiłem QN90

Znienawidzony przez Ciebie IPS. Dlaczego nie QN91 z matrycą VA? 

Za bardzo wziąłeś to sobie do serca. Pisałem (i to dla mnie zupełnie normalne), że nie toleruję słabych matryc. A są matryce i matryce. Zarówno wśród IPS jaki VA można znaleźć elektrośmieci jak i świetne panele. Kwestia tego, że o jedne łatwiej a drugie trudniej, a ponadto pozostaje kwestia aplikacji i softu w danym telewizorze.

Znasz telewizory od LG.  Wiesz, że od QNED90 nowy QNED80 dzieli przepaść? Ba, jest słabszy od zwykłego NANO75. Nawet więcej - wypada nawet słabiej od "golutkiego modelu" UQ9000. A przecież to QNED! I wszystkie mają matryce IPS.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.07.2023 o 12:30, Bobcat napisał:

Mam pytanie.

Przyszła aktualizacja oprogramowania dla dekodera Canal+ Ultrabox 4K+. Pojawiła się nowa funkcja: Ustawienie HDR/HLG. Decyduje ono jaki sygnał pojawi się na wyjściu HDMI na które podłączony jest telewizor. Są trzy ustawienia:

1. Nigdy - jaki by nie był materiał, HDR czy SDR, wyjdzie zawsze jako SDR.

2. Adaptacyjny (domyślny i zalecamy) - materiał źródłowy SDR wyjdzie jako SDR, materiał HDR jako HDR.

3. Zawsze - jaki by nie był materiał, HDR czy SDR, wyjdzie zawsze jako HDR, telewizor go rozpoznaje jako HDR i tak automatycznie włącza tryby obrazu.

Czy ktoś mógłby mnie oświecić: po co to? Dla mnie jest to typowy przykład nikomu do niczego niepotrzebnej funkcjonalności. Przymusowe robienie HDR z każdego materiału, w tym niezapisanego w takim formacie??? A może ja nie wiem jak z tego korzystać? I coś tracę?

 

Tia, tia.

Zadajesz pytanie, odpowiadasz sobie pytaniem, (które w dodatku jest zaprzeczeniem tego co jest napisane w punkcie nr 2). Coś Ci wcześniej wspominałem o Twojej logice. Miłego dnia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kayko napisał:

Tia, tia.

Zadajesz pytanie, odpowiadasz sobie pytaniem, (które w dodatku jest zaprzeczeniem tego co jest napisane w punkcie nr 2). Coś Ci wcześniej wspominałem o Twojej logice. Miłego dnia

Jeśli za trudne dla Ciebie to się nie wypowiadaj. Na razie Twój wpis to szukanie pretekstu aby się do czegoś przychrzanić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Bobcat napisał:

Jeśli za trudne dla Ciebie to się nie wypowiadaj. Na razie Twój wpis to szukanie pretekstu aby się do czegoś przychrzanić

Zbyt trudne to jest dla mnie zrozumienie osoby, która zadaje pytanie i sama sobie odpowiada pytaniem 🙂

W punkcie 2 masz odpowiedź na pytanie "ustawienie domyślne". Bardziej irytujące w tych dekoderach jest oczekiwanie na zmianę programu, brak możliwości sprawdzenia czy dekodery z multiroomu są podłączone poprawnie. Generalnie te dekodery nie są już produkowane, więc trzeba je wymienić na nowe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Kayko napisał:

Zbyt trudne to jest dla mnie zrozumienie osoby, która zadaje pytanie i sama sobie odpowiada pytaniem

Nie widzę gdzie sam sobie miałbym opowiedzieć. Opisałem jak to działa. Natomiast nie jestem w stanie pojąć po co wprowadza się funkcjonalność, która nie tylko nie wnosi żadnej wartości dodanej to jeszcze zastosowana degraduje obraz. Do tej ropy było jasno i prosto: materiał SDR był podawany na wyjście jako SDR, materiał HDR jako HDR.

23 minuty temu, Kayko napisał:

Bardziej irytujące w tych dekoderach jest oczekiwanie na zmianę programu

??? Nie stwierdziłem nic takiego.

23 minuty temu, Kayko napisał:

Generalnie te dekodery nie są już produkowane, więc trzeba je wymienić na nowe

Nie miałem z tymi nowymi do czynienia, ale podobno są dużo gorsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, konradskala napisał:

Znasz telewizory od LG.  Wiesz, że od QNED90 nowy QNED80 dzieli przepaść? Ba, jest słabszy od zwykłego NANO75. Nawet więcej - wypada nawet słabiej od "golutkiego modelu" UQ9000. A przecież to QNED! I wszystkie mają matryce IPS.

Czy znam? No coś tam się wie. I tyle. Pisałem, że nie rozumiem decyzji LG o wprowadzeniu na rynek serii QNED 80/81/82 (różnią się jakimś nieistotnymi drobiazgami typu uchwyt na ścianę). Przed wprowadzeniem na rynek QNED - marketing LG trąbił że to rewolucyjny krok naprzód, dzięki połączeniu trzech technologii: podświetlenia MiniLED z kilkuset (w większych rozmiarach: kilku tysiącami) stref lokalnego wygaszania, kropek kwantowych i warstwy kwantowej NanoCell. A tu raptem LG strzela sobie gola do własnej bramki i wypuszcza coś pozbawione jednego z atutów, czyli podświetlenia MiniLED. Co to w ogóle jest? Pseudo-QNED? Prawie-QNED? Pół-QNED? Jak w starym dowcipie: "my jesteśmy callgirls bez telefonu".

Nie zwróciłem uwagi na te porównania, dzięki że je tutaj umieściłeś. QNED to miała być flagowa seria LCD. Jeśli on ma gorsze oceny nie tylko od najbardziej podstawowego, najtańszego, najprostszego NanoCell (będącego praktycznie zupełnym "golasem") jak też od całkowicie już golutkiego ultra-budżetowca z najniższej półki UQ9000 - to skwitować można tylko krótkim stwierdzeniem: żenada. Albo obciach. Ale podobno sprzedaje się dobrze.

QNED 90 w aktualnej ofercie już nie ma. Jest QNED 85/86/87 (takie same różnice w drobiażdżkach), mający podświetlenie MiniLED i z tego co wiem (skoryguj proszę jeśli się mylę) ponad 1000 stref lokalnego wygaszania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest jasne: QNED90 ma ponad 1000 stref wygaszania i wszelkie możliwe techologie. Ale w połączeniu ze skopanym softem, który nie nadąża/nie wyrabia z aktualnie wyświetlanymi scenami lub/i ze średnich lotów matrycą wypada o dziwo słabiej od QNED85, który ma (uwaga! ) wg rtings.com jedynie 180 stref i takie same wyposażenie w technologie. Jeśli przyjmujesz moją tezę - zastanów sie - co sie stalo? Dlaczego pomimo 5-cio krotnie mniejszej liczby stref wygaszania QNED85 wypada lepiej? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, konradskala napisał:

jedynie 180 stref

Jesteś pewien?

13 minut temu, konradskala napisał:

Dlaczego pomimo 5-cio krotnie mniejszej liczby stref wygaszania QNED85 wypada lepiej? 

Lepszy software? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w ogóle to:

QNED 90 - ocena: 7.8 - werdykt: very good

QNED 85 - ocena: 8.1 - werdykt: mid-range

Ktoś tu goni w piętkę i sam sobie przeczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Bobcat napisał:

Lepszy software? 

Możliwe, ale to jeszcze nie to. Podpowiem: obydwie matryce to IPS i domyślam się, że są produkcji LG. 

1 minutę temu, Bobcat napisał:

A w ogóle to:

QNED 90 - ocena: 7.8 - werdykt: very good

QNED 85 - ocena: 8.1 - werdykt: mid-range

Ktoś tu goni w piętkę i sam sobie przeczy.

A zwróciłeś uwagę na daty testow? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.