Jump to content
funiks

Jaki kabel Ethernet RJ45 do połączenia Sparky Usbridge z routerem i NAS ?

Recommended Posts

15 godzin temu, MrSalieri napisał:

Jak tak dalej pójdzie popadniesz w alkoholizm 🙂

To fakt, dlatego zaglądam na pcaudio coraz rzadziej. Teraz mowa o kablach. Kiedy będą ałdiofilskie switche, routery i zaciskarki?

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

21 minut temu, ayran napisał:

Kiedy będą ałdiofilskie switche, routery i zaciskarki?

Już są w temacie o Raspberry. Jeszcze lepszy ubaw niż tutaj, polecam.

• Like 1

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

W dniu 23.07.2019 o 12:43, funiks napisał:

Zadałem pytanie do osób które testowały kable RJ45 w swoim systemie i mogą polecić konkretne modele do odsłuchania. Jeśli takie osoby są na tym forum to proszę o pomoc. Dzięki.

Tak jak przeglądam posty w tej zakładce to chyba słabo trafiłeś. Ja testowałem przewody ethernetowe Audioquesta - tańszy model Forest (około 300zł za 3m) i dużo droższy model Vodka (około 2500zł za 3m). Vodka jest bardzo dobrym produktem jednak w stosunku do korzyści jej cena w moim systemie była dla mnie nieakceptowalna. Kolejno przetestowałem kilka modeli przewodów przemysłowych skupiając się głównie na zaprojektowanych do pracy w warunkach dużych zakłóceń i w wyniku tych prób zastosowałem u siebie kosztujący około 12zł za metr przewód Lapp ETHERLINE LAN 1600 Cat.7A. W moim systemie mam również optoizolację sieci przed komputerem odtwarzającym muzykę zrobioną na przerobionym mediakonwerterze Dlink. Ogólnie warto się tym pobawić, aczkolwiek jak któryś z kolegów wyżej napisał w systemie z urządzeniami za kilkaset złotych o ograniczonej przejrzystości może to nie mieć większego sensu.

Zasadniczym pytaniem jest czy to w ogóle ma sens i czy nie ma sensu ałdiofilski switch i router?

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

W dniu 20.07.2019 o 14:50, emc_emc napisał:

Izolacja galwaniczna w połączeniach LAN występuje , jednak jest to izolacja częściowa - transformatory szerokopasmowe stosowane na wejściach urządzeń szerokpasmowych muszą przenieść sygnał prostokątny minimalnie 100Mhz więc pasmo przenoszenia 1GHz - gdzie nie ma możliwości odłączenia zakłóceń w tym paśmie od sygnałów użytecznych. Jedyną prawdziwą izolacją jest izolacja optyczna - izoluje urządzenie od sieci całkowicie  LAN - źródłem zakłóceń pozostaje tylko izolator optyczny/mostek LAN po stronie czystej.

Napier zadbajcie o podstawy - rozwiązania systemowe , potem dopieszczajcie przewodami.

Czy zrobienie takiej izolacji przy przy użyciu 2 urządzeń  TP Link MC100CM, pomiędzy nimi kabelek: https://www.speckable.pl/produkt/12667/Patchcord-FO-MM-LC-LC-duplex-50-125-OM3-1m.html

Coś takiego pomiędzy switcha/router a odtwarzaczem sieciowym. Może to wnieść jakieś korzyści?

Jeśli połączyć to z whiskey to czemu nie?

Godzinę temu, ciszyn11 napisał:

...Coś takiego pomiędzy switcha/router a odtwarzaczem sieciowym. Może to wnieść jakieś korzyści?

Oczywiście. Ponieważ masz za ścianą spawarki i zgrzewarki w.cz. dużej mocy, taka izolacja galwaniczna jest wręcz niezbędna. Nawet najlepszy CAT6 sobie z takim ogromem zakłóceń nie poradzi.

1 godzinę temu, ciszyn11 napisał:

Coś takiego pomiędzy switcha/router a odtwarzaczem sieciowym. Może to wnieść jakieś korzyści?

Może. Ja mam zrobioną optoizolację przy użyciu D-Link DMC-700SC. Po drobnych przeróbkach i z dobrym liniowym zasilaczem jestem zadowolony z efektu.

5 minut temu, kaviter napisał:

Może. Ja mam zrobioną optoizolację przy użyciu D-Link DMC-700SC. Po drobnych przeróbkach i z dobrym liniowym zasilaczem jestem zadowolony z efektu.

Dzięki. Czyli masz dwa takie urządzenia? Kosztowo, to dużo droższe od tych TPlink-ów. U mnie to miałoby być w pokoju, gdzie słucham na ostatnim odcinku przed źródłem. Na razie mam switcha z zasilaniem liniowym i mógłbym to zasilanie wykorzystać do tego końcowego TP Link MC100CM, a drugi zostanie na impulsowym. Używam DigiOne Signature z zasilaniem liniowym, jako transport, Tidal + NAS połączony sieciowo. Jestem ciekaw, czy to coś wniesie.

1 godzinę temu, ayran napisał:

Jeśli połączyć to z whiskey to czemu nie?

No widzisz, same plusy 🙂

Posted (edited)
2 godziny temu, ciszyn11 napisał:

Dzięki. Czyli masz dwa takie urządzenia?

Jedno, drugi koniec światłowodu mam podłączony bezpośrednio do switcha. Nie wiem czy w przypadku kiepskiego źródła jest sens się tym bawić.

Edited by kaviter

Ale czemu tylko sprzęt? Protokół tcp napewno wymyślił jakiś głuchy. Kiedyś mi kolega wysłał plik flac i coś mi nie grało. Scena była wąska. No a potem ten sam plik przeniosłem takim dobrym dyskiem lacie. Tak go ten tcp poniszczył. Trzeba sie zebrać i zrobic w końcu porządny protokół atcp (ałdiofilskie tcp).

• Thanks 1
  • Haha 1

Godzinę temu, ayran napisał:

Ale czemu tylko sprzęt? Protokół tcp napewno wymyślił jakiś głuchy. Kiedyś mi kolega wysłał plik flac i coś mi nie grało. Scena była wąska. No a potem ten sam plik przeniosłem takim dobrym dyskiem lacie. Tak go ten tcp poniszczył. Trzeba sie zebrać i zrobic w końcu porządny protokół atcp (ałdiofilskie tcp).

Masz jeszcze ochotę i siły czytać te bzdury? 😂😂😂

2 godziny temu, ayran napisał:

Tak go ten tcp poniszczył

To nie TCP.

DHCP przydzielił Ci zera i jedynki z jitterem.

Z tym nie wygrasz