Skocz do zawartości
IGNORED

Nad c320bee i Cambridge s70 - słaby bas


Robert Chrobak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie , mam pytanie. Posiadam Nad c320bee z kolumnami Cambridge audio s70 podłogowe ,niestety nie wiem co jest nie tak ale brakuje basu ,  kolumny kupiłem od gościa który miał je podłączone do stergo technicsa i bas był super , podpiąłem w domu do nada i rozczarowanie , na plus że tony wysokie są ładne , bardzo czysto gra wzmacniacz ale basu jak by brak, tzn jest ale bardzo płytki bez głębi ,ogólnie słucham muzyki z tv lub laptopa , słucham popu, rapu trochę techna i zależy mi na dobrym basie , nasuwa się pytanie czy zmienić wzmacniacz czy kolumny ? wydaje mi się że raczej wzmacniacz i nie mam pojęcia na jaki. Może jakiś Rotel ? lub Yamaha ? byłbym wdzieczny za poradę . Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C320 znam z dziesiątek różnych zestawień i pomieszczeń swoich jak i innych właścicieli ( modyfikuję je od 2007r ) .

Wzmacniacz czy to modyfikowany czy nie gra równo w całym paśmie więc u Ciebie obstawiam akustykę / ustawienie kolumn .

Źródło też warto podstawić inne .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem czy mial bas na ful czy też nie ale u niego szło to lepiej na bank jak na laptopie ustawie na foobar lub aimp basu itd to ogólnie nie ma podbicia tylko gdzie się rozpływa , nie wiem jak to wytłumaczyć ? biorę pod uwagę że mieszkam w UK i ściany są tu kartonowe podłogi drewniane itd , próbowałem już z ustawieniem kolumn mam je teraz w rogach , odsuwalem na różne odległości ale nie wiele to zmienia , biorąc pod uwagę że rynek wtórny jest tu ogromny jeżeli chodzi o ampy prosiłbym o polecenie czegoś lepszego , z tego co widziałem na forach to ten nad nie jest najlepszy do popu itd .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój wzmacniacz nie jest powodem niedoboru basu, chyba że jest uszkodzony. Stawiałbym bardziej na akustykę pomieszczenia, chociaż kolumny CA S70 są także raczej skąpe w basie. Poeksperymentuj z ustawieniem.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam już możliwości ustawienia inaczej. Ale fakt te kolumny też nie mają dobrej opini zbytnio, tym bardziej na polskim rynku w ogóle ciężko znaleźć jakieś opinie o nich. To może warto zmienić kolumny ? Co polecacie np do 500zl ? Monitory u mnie raczej odpadają, pokój mam koło 18m, przeglądałem głośniki i moze jakieś tannoy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodze sie z przedmowcami ze to nie wina wzmacniacza. S70 nie sluchalem, ale jak zaczynalem zabawe w audio to mialem C320bee z Tannoy M2 i w 16m2 basu nie brakowalo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali 850 nawet na eBay nie ma , mieszkam w UK , tannoy sa ale mega zajechane , ogólnie Angole nie dbają o sprzęt , ale za to rynek wtórny jest bardzo duży ,  i tak bylem w szoku że kupiłem nad320bee w idealnym stanie.

Jakieś inne propozycje ?? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Robert Chrobak napisał:

Nie zauważyłem czy mial bas na ful czy też nie ale u niego szło to lepiej na bank jak na laptopie ustawie na foobar lub aimp basu itd to ogólnie nie ma podbicia tylko gdzie się rozpływa , nie wiem jak to wytłumaczyć?

Jeżeli z podbiciem basu w programie masz nadal go za mało to inny wzmacniacz nie pomoże . Ustaw inaczej kolumny a zacznij od sprawdzenia czy dobrze podłączyłeś kolumny .

+ do +

- do -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minutes ago, Robert Chrobak said:

Dali 850 nawet na eBay nie ma , mieszkam w UK , tannoy sa ale mega zajechane , ogólnie Angole nie dbają o sprzęt , ale za to rynek wtórny jest bardzo duży ,  i tak bylem w szoku że kupiłem nad320bee w idealnym stanie.

Jakieś inne propozycje ?? 

 

Jaki masz budzet?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest dobrze podłączone , poczyscilem wtyki itd, kabel też jest dobrej jakości 2.5 mm ofc , chodzi o to że bas ogólnie jest, tylko zachowuje się jak subwoofer tak jakby się rozpływa  , w rytm np jakiegoś utworu nie ma tego łup łup? nie wiem jak to wytłumaczyć dokładnie .

2 minuty temu, Uchatek napisał:

Jaki masz budzet?

500zl,  100£ z tym że w UK są ceny zróżnicowane ale ogólnie 5 stów najlepiej 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Uchatek napisał:

Kup suba.

Do Nadc320bee nie podłącze suba chyba że o czyms nie wiem 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W połączeniu z Twoim NAD'em polecam powyższe Eltax'y, które według mnie grają bardziej dynamicznym i mięsistym brzmieniem w porównaniu z przereklamowanymi Tannoy M2/M3, które z Twoim wzmacniaczem stworzą jedną wielką bułę na basie i nakryją się co najmniej 2 kocami na górze... W tym pułapie cenowym i w tej kategorii pod względem jakości zarówno wykonania jak i brzmienia te Eltax'y to ścisła czołówka. 

PS. Eltax'y koniecznie z czarnymi przetwornikami Vify.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Tal napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W połączeniu z Twoim NAD'em polecam powyższe Eltax'y, które według mnie grają bardziej dynamicznym i mięsistym brzmieniem w porównaniu z przereklamowanymi Tannoy M2/M3, które z Twoim wzmacniaczem stworzą jedną wielką bułę na basie i nakryją się co najmniej 2 kocami na górze... W tym pułapie cenowym i w tej kategorii pod względem jakości zarówno wykonania jak i brzmienia te Eltax'y to ścisła czołówka. 

PS. Eltax'y koniecznie z czarnymi przetwornikami Vify.  

Niezbyt chwalebny pomysł ;/ Wysupłaj więcej mamony i podłącz Mercury M3. Tu na pewno będzie poprawa brzmienia. Szukaj na olx i aledrogo, może będą współpracować z przesyłką do uk ?

Eltaxy zagrają ale jeszcze gorzej niż masz teraz .

Chyba ze szkoda Ci hajsu to moja rola tu dobiegla końca ?

Powodzenia!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedź, dam znać jak już coś wybiorę i kupię. Pozdrawiam ?

 

 

Jeszcze jedno pytanko czy jak podlacze do nada jakiś odtwarzacz CD to faktycznie jest duży przeskok w brzmieniu ? Domyślam się że tak ale znowu słucham muzyki tylko przez tv lub laptopa więc bez sensu jest wydawać na odtwarzacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, quatross napisał:

Niezbyt chwalebny pomysł ;/ Wysupłaj więcej mamony i podłącz Mercury M3. Tu na pewno będzie poprawa brzmienia. Szukaj na olx i aledrogo, może będą współpracować z przesyłką do uk ?

Eltaxy zagrają ale jeszcze gorzej niż masz teraz .

Podobnie jak uczyniłeś Ty i ja podzieliłem się opinią, którą autor tematu albo weźmie pod uwagę lub też nie. 

Absolutnie daleki jestem od jakiegokolwiek wywierania presji, czy tym bardziej "przerzucania" się co lepiej gra.

Mercury Tannoy'a są fajne na początek przygody i zwłaszcza dla miłośników kameralnej czy wokalnej muzyki, ale już na pewno nie do "łupania" techno.

PS. Dlaczego według Ciebie mieszkając w UK lepiej kupić Tannoy'e od polskich handlarzy? Sądzisz, że na wyspach brakuje kolumn Tannoy'a bo nasi handlarze wszystkie sprowadzili?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tal

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/tannoy-revolution-r2-biale-gwarancja-8510937952?utm_source=notification&utm_medium=PLfavourite_queries_test&utm_campaign=queries-keeper_v2:PLfavourite_queries_test&utm_content=item_img

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dla tzw. audiofili, ten Nad ma bas, natomiast dla "basolubów", to zwykła "pierdziawka" jest. Co do akustyki, to zanim zaczniesz cokolwiek przestawiać, to przynieś od kolegi tego Techniczna i go podłącz i już będziesz wszystko wiedział. Ze zmianą kolumn też radzę uważać, bo to nie wiele zmieni przy tym wzmacniaczu. Musisz wziąć poprawkę, że wśród tzw. audiofili bas ma całkiem inne znaczenie niż dla typowego "dyskotekowa", dlatego stare dobre i mocne  Techniczny, Pioneery czy Yamahy są krytykowane. Nie raz śmiać mi się chciało, jak ktoś się chwalił, że ma mocny bas, a nawet mebli w wibracje nie potrafił wprowadzić, także najpierw musisz zdefiniować sobie jaki bas cię interesuje?.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienilem fazę w głośnikach , przepialem plus do minusa i bas dudni jak oszalały ale niestety tylko na zewnątrz głośników tzn z prawej i lewej strony , jak usiądę w centrum na sofie to cyk basu nie ma? i do tego stereofonia zanika , nie mam już siły do tego wszystkiego powoli , co człek to inna opinia itd?

A technicsa od gościa nie wezmę bo to Angol który mieszka daleko z tad a po drugie wątpię że by pożyczył ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktywny Subwwofer mozesz podlaczyc do kazdego wzmacniacza, takze do twojego. Warunkiem jest wejscie wysokopoziomowe (czyli podlaczenie do wyjscia glosnikowego), ale 90% subwooferow ma takie wejscie.

 

Twoj problem jest zwiazany przede wszystkim z twoim miejscem siedzenia/odsluchu i rozkladem modow cisnienia w pomieszczeniu.

Sprobuj przesunac fotel o metr do przodu a potem do tylu, to zobaczysz co sie stanie :-)

 

Zmiana wzmacniacza albo glosnikow nie rozwiarze tego problemu

 

PS. nie experymentuj ze zmiana fazy, to totalnie degraduje scene,

 

Jeden Subwoofer nie rozwiazuje takich problemow.

Do tego potrzebne sa conajmniej 2 -> jeden z przodu i jeden z tylu. Do tego musza miec mozliwosc dopasowania opuznienia/delay

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już próbowałem przestawiać, chodziłem w jednej linii aż do okna i bas jest ciut większy przy oknie i po bokach głośników tak jak już wspomniałem.? 

Podłączyć suba przez wyjście we wzmaku pre out? Te ze zworkami co jest w nadzie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrz powyzej, najwazniejsze jest miejsce siedzenia.

 

W uproszczeniu:

 

Mozesz tez uzyc pre-out, ale pamietaj, jeden subwoofer nie wiele zmieni. Rozwiazaniem jest „mode cancelation“ czyli eliminowanie rezonansow pomieszczenia -> tylny subwoofer „pochlania“ fale dzwiekowa wypromieniowana przez przedni subwoofer (czyli dziala jak „pulapka basowa“) i dzieki temu redukuje odbicia od tylnej sciany, ktore slyszysz albo jak dudnienie albo jak brak basu, w zaleznosci od tego, w ktorym miejscu w pomieszczeniu siedzisz.

Najwiecej basu masz pod tylna sciana, najmniej w polowie pomieszczenia.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może głośniki z basreflexem z przodu by coś zmieniły ? Mam teraz z tyłu . Nie mam już możliwości przestawienia inaczej salonu, próbowałem bardziej do środka po kątach i po bokach itd .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o co Ci chodzi i próbowałem tak robić tak jak już mówiłem przy oknie troszkę lepiej słychać bas , i fotel przesuwałem i potem głośniki też próbowałem w różnych miejscach ale zawsze bas był pełny dopiero po bokach centrum i to w dodatku tylko ze zmienną faza tzn plus do minusa 

Podaj namiary do Cb wyśle Ci schemat pokoju z ustawieniem na FB na msg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Robert Chrobak napisał:

Może głośniki z basreflexem z przodu by coś zmieniły ? Mam teraz z tyłu . Nie mam już możliwości przestawienia inaczej salonu, próbowałem bardziej do środka po kątach i po bokach itd .

Akustykę masz taką w pomieszczeniu, zmiana na inne kolumny na pewno przyniesie efekt ale nie wielki. Rogówka w tył lub akustyczna walka o bas, znaczy się pułapki basowe, rozpraszacze itp, itd. ?

Najlepiej zmienić miejsce odsłuchu.
Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość, to weź swój wzmacniacz i idź do salonu i zobacz, jak gra z innymi kolumnami albo do kolegi jakiegoś. Chyba, że lubisz się bawić w przestawianie mebli, które nic nie da, bo powtórzę jeszcze raz, ten wzmacniacz nie "produkuje basu", on gra wyłącznie średnicą i wysokimi, co sam zauważyłeś. Nie wiem jaki masz budżet ale np. stara Yamaha AX-892 ma tyle basu, że cokolwiek byś nie podłączył, to będziesz słyszał prawdziwy bas, nawet jak kolumny metr od siebie postawisz albo w kibelku schowasz?, bez audiofilskiej mantry o przestawianiu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie zaskoczyles tym że nad nie produkuje basu , ale może faktycznie ten model jest bardziej do muzy klasycznej i te sprawy , nie znam się , nie jest audiofilem dopiero zaczynam zabawę z audio ale kurcze jak moze stary łup Technics produkować dobry bas a Nad go nie mieć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.