Skocz do zawartości
IGNORED

Amplituner 9.2 ATMOS - jaki?


kivlov
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No musisz sam podjąć decyzję.
Ja tam dziś kliknąłem "buy now" svs sb-3000 piano black.
Sztuk 1, i na tym chyba poprzestanę.
Nie mam miejsca na dwa suby.
Bk monolith plus idą na sprzedaż, oba.
Właśnie ta aplikacja na telefon, mnie zaciekawiła.
Bk electronics, sprzedaje do swoich (i nie tylko) subwooferów, dsp, firmy "anti mode".
Ale parę stówek kosztuje. (£).
 
 
Dlaczego akurat konstrukcję zamkniętą wybrałeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczę jak z kontaktem będzie bo jest przedstawiciel PSA w Anglii tylko strona coś zapomniana i już któryś miesiąc jest info że pracują nad nową.  SVS kontakt ma wzorowy i 5 lat gwarancji jak i wsparcie nawet po upływie 5 lat plus ta fajna apka ?? cieszy oko i łatwość w obsłudze.  Sam driver bardziej dopracowany mi się wydaje w SVS tyle że spotkałem się z opiniami szumu z basreflex jak się go dociśnie,  w sumie glosnik i moc większa a rury dali te same co w pb4000 i pb13 ultra. Dziwne . Piękny to jest , nie można złego słowa powiedzieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Stelvio.
A tak dla odmiany
No i rozmiary małe mi pasują.
 
 
 
No właśnie o te rozmiary chodzi. Nigdy nie miałem przyjemności porównać na żywo konstrukcję zamkniętą z otwartą. Przez chwilę myślałem nad jednym zaje..istym subie na środku pokoju pod centralem. Mógłby mieć do 55cm wysokości żeby do projektu pasował. Ale nie wiem czy dwa słabsze, mniejsze lepiej nie grają. Jeszcze nic do końca nie doprowadziłem, a już mam smaka właśnie na svs. Tylko te niższe modele pb jakoś mi się nie podobają. Ale sb już tak. Myślę że takie dwa sb-2000 to by było coś. Chyba że właśnie jeden pb-4000 na środku. To akurat zawsze można zmienić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem dwa sb2000 u Bipo.
Pięknie to grało i przy filmie i w muzyce.
On miał robioną profesjonalną kalibrację.
Ja raczej takowej nie będę robił i dwóch subow , też nie kupię, ale jak bym miał miejsce, to bym dwa kupił.
Dlatego wziąłem svs i dlatego w obudowie zamkniętej. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Ps.
Subwoofer po środku, to nie jest dobry pomysł.
Próbowałem tak stawiać i nie grało to dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takich zaawansowanych konstrukcjach różnice pomiedzy zamkniętym a otwartym jest ciężko wyłapać np z zamkniętymi oczami - wątpię . To nie są estradowe konstrukcje . Różnica w wielkości za to jest duża no i w drugą  stronę też bo sb4000 do pb4000 w db pewnie dostaje x2 albo x3 . Taka fizyka i już zamknięty małej mocy tak nie ryknie w kinie . Pisałem do svs i tyle co odpowiedzieli to że pb16 ultra będzie miał przewagę w przedziale 18-36 hz ze względu na częstotliwość bas reflexów,  powyżej 40 hz sromotnie dostaje łomot nawet od pierwszej wersji s3611 czyli s3601 .

Pierwszy to s3601

Screenshot_20191029-205203_Samsung Internet.jpg

Tutaj pb16 od lewej wszystkie porty otwarte,  dwa otwarte i wersja zamknięta z 3 zamkniętymi 

Screenshot_20191029-205341_Samsung Internet.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Słyszałem dwa sb2000 u Bipo.
Pięknie to grało i przy filmie i w muzyce.
On miał robioną profesjonalną kalibrację.
Ja raczej takowej nie będę robił i dwóch subow , też nie kupię, ale jak bym miał miejsce, to bym dwa kupił.
Dlatego wziąłem svs i dlatego w obudowie zamkniętej. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Ps.
Subwoofer po środku, to nie jest dobry pomysł.
Próbowałem tak stawiać i nie grało to dobrze.
A to przynajmniej jedno wybiłeś mi z głowy.
Do obrazu to miałem profesjonalną kalibrację i do proja pewnie też wezmę. Ale do dźwięku to tylko jak bym miał osobno salkę. Na mój pokoik to musi wystarczyć moja. Jestem ciekawy jak u Ciebie zagra ten SVS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co kupujesz te coraz lepsze kolumny @STELVIO jak wolisz wydać na kalibracje obrazu tylko ? Nie wiesz jakie korzyści możesz mieć nawet z tego. Kup lepiej zestaw za 3k bo te heco u Ciebie to czysta profanacja przy takim podejściu. Akustyka też pewnie leży. 

Logitecha zestaw za 200€ i projektor za 16k , taki zestaw sobie kup jak tak myślisz. 

Ja mam zestaw jaki mam ale wyciągnę z niego co się da z kalibracją Maćka ( @Cinema Pro ) i tyle w temacie , po co iść w górę ze sprzętem jak brak adaptacji i kalibracji pomieszczenia ?? 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
To po co kupujesz te coraz lepsze kolumny Stelvio jak wolisz wydać na kalibracje obrazu tylko ? Nie wiesz jakie korzyści możesz mieć nawet z tego. Kup lepiej zestaw za 3k bo te heco u Ciebie to czysta profanacja przy takim podejściu. Akustyka też pewnie leży. 
Nie chcę z Tobą za bardzo dyskutować. A te trzy suby u Ciebie w pokoju to co robią/robiły. Akustyka na wysokim poziomie. Nigdy nie byłeś za kalibracjami, a teraz nagle innych pouczasz. Przecież twoje ucho i oko to jest fenomen na skalę światową.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie 3 suby dzieciaku  @STELVIO??? Były 3 przez chwilę dopóki jeden się nie sprzedał i tyle a co gdyby nawet 4 były?? To nie twoje klipsche tylko SVS.  Wiem po swoim pomieszczeniu ile dały zywkłe panele a co dopiero pomiary i kalibracja . 

Co ma akustyka do 3 subów???

Podejście typowego Janusza co to dobrego suba w życiu nie słyszał. 

Dobry sub nie zawsze = głośny sub , kumasz ? Ale co ty słyszałeś jak twoje zaczynają grać od 45 hz ????

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jakie 3 suby dzieciaku  [mention=71574]STELVIO[/mention]??? Były 3 przez chwilę do puki jeden się nie sprzedał i tyle a co gdyby nawet 4 były?? To nie twoje klipsche tylko SVS.  Wiem po swoim pomieszczeniu ile dały zywkłe panele a co dopiero pomiary i kalibracja . 
Dzieciaku???? I już się zaczyna. Dawaj dawaj. Co tak cienko. Nie chcę mi się szukać twoich postów bo po prostu mam to gdzieś. Ale dobrze pamiętam jak wszystkich tu ustawiałeś co do dźwięku. Nikt Ci nie będzie mówił co jak ma być ustawione w twoim pokoju bo Ty wiesz najlepiej. A teraz kalibracja??? Co za chorągiewka na wietrze.
I teraz w twoim stylu.

Bierz się za remont panie Przemku. I nie przejmuj się innymi. Bo Ci inni mają Cię głęboko w....

Co ma akustyka do subów. Napisał fan subów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie do @subfan-a jak się sprawuje Marantz? Rozumiem na chwile obecna posiada on wszystko to co najnowsze...? Testowałeś już może ten system IMAX Enthance? Ponoć jest on na kodeku DTS:X , no chyba ze było to tylko dostępne dla modelu 7013 wiec może po aktualizacji systemu będzie również i w twoim... jeżeli tak to najlepszy ampli w danej cenie mający wszystko co jest tylko a rynku... proszę tylko o kulturalna odpowiedz związana z ampli.

dziekuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @STELVIOKiedy to było i w jakich okolicznościach,  człowieku?? Nie musisz szukać  i cytować bo pamiętam co pisałem i nie zaprzeczam . Wtedy myślałem że musi być dużo i mocno i dlatego były klipsche 280rp żeby był bas itp bo miałem echo w pokoju a po zwykłych panelach na ścianie same podstawkowe kolumny potrafiły drgnąć kanapą. Pisze o tym co przeżyłem i dlatego żebyś o tym pomyślał a nie uczył się na własnych błędach jak możesz na moich .

Marcinos ampli stoi w kartonie koło wyra i nie wyjmowany nawet od zakupu . Wraca ze mną i będzie odpalony,  tyle styka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie trochę spraw do zrobienia zanim zacznę np zakupy potrzebnych farb i paneli itp więc napewno go odpale żeby choć dzieci czy dwa posłuchać muzyki . Przecież to 10 min i masz podpięty ampli .

18 minut temu, STELVIO napisał:

 

Co ma akustyka do subów. Napisał fan subów. emoji41.png

Stelvio zapytam tylko czy choć raz słyszałeś dobry sub odkąd interesujesz się kinem  ? Nie pisał byś takich głupot jak byś słyszał.  Świat dla Ciebie kończy się na 12 calowych klipschach których i tak słuchasz z rozdziawioną buzią więc taki pb4000 mógłby spowodować jakiś wylew czy inny poważny ubytek na zdrowiu z nadmiaru endorfiny i podekscytowania 

Pytanie brzmiało co ma akustyka do 3 subów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Martin Rejek napisał:

Pięknie grają te Heco w 15m2 basu tyle ze ho ho, ale pokój pusty wiec się potęguje... czas na prace nad pokojem kinowym ... 

 

Przepraszam miało to być w innym temacie.

 

@subfan nie no wiesz, można nie wiedzieć dlatego pytałem ale dziękuje Ci za odpowiedz... poczekam aż będziesz w Polsce i go uruchomisz w tedy coś skrobniesz, mała recke w porównaniu do poprzedniego... 

w tedy może po Twojej opini dokonan wyboru bo mało jest na jego temat ... 

w każdym bądź razie chciałbym zrobić w przyszłości tak jak @RAF77 czyli Atmos ampli a dół końcówka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, subfan napisał:

Będzie trochę spraw do zrobienia zanim zacznę np zakupy potrzebnych farb i paneli itp więc napewno go odpale żeby choć dzieci czy dwa posłuchać muzyki . Przecież to 10 min i masz podpięty ampli .

Stelvio zapytam tylko czy choć raz słyszałeś dobry sub odkąd interesujesz się kinem  ? Nie pisał byś takich głupot jak byś słyszał.  Świat dla Ciebie kończy się na 12 calowych klipschach których i tak słuchasz z rozdziawioną buzią więc taki pb4000 mógłby spowodować jakiś wylew czy inny poważny ubytek na zdrowiu z nadmiaru endorfiny i podekscytowania 

Pytanie brzmiało co ma akustyka do 3 subów. 

Musisz najpierw powiedzieć co to jest dobry subwoofer. Czy to taki co kosztuje ponad 10tyś? Czy optymalny który zagra najlepiej w danym pomieszczeniu? Czy może dwa które dadzą lepszy efekt finalny co jeden za wow kasy. Wiem że ostatnie musi być twoje. I będziesz temat ciągnął w nieskończoność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez STELVIO
Błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy w zakładce " KINO DOMOWE " więc pomyśl co mam na myśli poprzez dobry sub . Słyszałeś/ czułeś  kiedyś okolice poniżej 30hz ? Z góry mówię że na klipschach tego nie uswiadczysz . 

I dlatego dobre suby to drogie suby . Burczybasa od 40hz w górę każdy potrafi zaprojektować ale już prawdziwe 20hz lub poniżej tylko nieliczni i cena jest odpowiednia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, subfan napisał:

Jesteśmy w zakładce " KINO DOMOWE " więc pomyśl co mam na myśli poprzez dobry sub . Słyszałeś/ czułeś  kiedyś okolice poniżej 30hz ? Z góry mówię że na klipschach tego nie uswiadczysz . 

Krótko. Wiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widzisz jak daleko jesteś od dobrego zestawu ? Myślałeś że przeskoczysz to dzięki dobremu projo a tu dupa . Balans musi być.  Co ci  proju nawet za 20k jak przy scenach z niskim basem nie będziesz słyszał nic ? Takich filmów będzie coraz więcej i więcej a ty chcesz postawić tylko na wizje,  twój wybór. 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A to przynajmniej jedno wybiłeś mi z głowy.
Do obrazu to miałem profesjonalną kalibrację i do proja pewnie też wezmę. Ale do dźwięku to tylko jak bym miał osobno salkę. Na mój pokoik to musi wystarczyć moja. Jestem ciekawy jak u Ciebie zagra ten SVS.
Niedługo coś na ten temat napiszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, STELVIO napisał:

Krótko. Wiem.

@subfan I jeszcze jedno. Żeby nie było tak kolorowo. Czy jak rozmawiam z Tobą to mam brać pod uwagę że jesteś ze wsi zabitej dechami a ja z Trójmiasta (kocham wieś). Co to jest Komorowo? Przez to że tam mieszkasz to znaczy że nie widziałeś świata? Że nie znasz życia? Tak mam patrzeć na Ciebie? Mam teraz dwa Klipsch r-112sw. Robią fajną robotę na 17m2. Nie ukrywam. że akustyka nie jest dobra. bo to jest przejściowe. Także czeka mnie remont. Ale to już mówiłem nie raz. Czy gdyby były dwa Svs pb 2000 było by lepiej? Może. Ale nie dla Ciebie. Gdyby były dwa svs pb 16 ultra. Też do dupy. Bo czemu nie cztery? Itd. Nic nikomu nie trzeba tłumaczyć bo wszyscy na Tobie się już poznali. Czy Ty masz jakieś kompleksy panie Przemku, że siejesz takim jadem do wszystkich? Czy to jest Twój pokarm? Nigdy w życiu, powtarzam nigdy w życiu nie spotkałem tak zepsutej osoby. Czy to w realu czy na forum. Kim Ty człowieku jesteś żebyś tak traktował ludzi na tym forum?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez STELVIO
Błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty bredzisz @STELVIO jaka wieś zabita dechami,  byłeś u mnie że wiesz ? Jednostka wojskowa jest na wsi ? Przedmieścia 30tys miasta to dla Ciebie wieś zabita dechami ? Dla mnie to najlepsza lokalizacja jaką mógłbym sobie wyobrazić do życia,  pracy i mieszkania . Jeżeli nawet to więcej taki chłopczyna ze wsi zjeździł świata od Ciebie i takie rzeczy przeżył i widział że dla Ciebie Pana z 3miasta to science fiction. Nie jestem dla Ciebie Przemek tylko subfan i tak się do mnie zwracaj bo po imieniu nie mówimy sobie na forum , ani gdzie mieszkamy czy inne prywatne sprawy , nr telefonu tak samo . Widziałeś ogłoszenia to dobrze , pośliń się i tyle twoje i zapomnij kto i skąd je wystawił bo sam zaczynasz ciupać a potem się na nadmiar jadu skarżysz. 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, subfan napisał:

Co ty bredzisz @STELVIO jaka wieś zabita dechami,  byłeś u mnie że wiesz ? Jednostka wojskowa jest na wsi ? Przedmieścia 30tys miasta to dla Ciebie wieś zabita dechami ? Dla mnie to najlepsza lokalizacja jaką mógłbym sobie wyobrazić do życia,  pracy i mieszkania . Jeżeli nawet to więcej taki chłopczyna ze wsi zjeździł świata od Ciebie i takie rzeczy przeżył i widział że dla Ciebie Pana z 3miasta to science fiction. Nie jestem dla Ciebie Przemek tylko subfan i tak się do mnie zwracaj bo po imieniu nie mówimy sobie na forum , ani gdzie mieszkamy czy inne prywatne sprawy , nr telefonu tak samo . Widziałeś ogłoszenia to dobrze , pośliń się i tyle twoje i zapomnij kto i skąd je wystawił bo sam zaczynasz ciupać a potem się na nadmiar jadu skarżysz. 

Nawet w pokoju u Ciebie byłem.

Nie bój się chłopaku. Jak wrócisz za dwa tygodnie to kanapa jeszcze będzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Zdjęcia widziałeś i to znaczy że byłeś? Skończ bredzić bo szkoda tylu wpisów o niczym. 
Przepraszam. To się więcej nie powtórzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.