Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha RS700 czy R-N 803D?


toomasz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od paru lat posiadam amplitner Yamaha RS-700 w tym nowym designie. Ostatnio słucham dość dużo spotify do którego używam TV z androidem połączony optycznym kablem z DAC zewnętrznym z niego zaś analogowo do wejścia Yamaha.

Zastanawiam się nad zakupem nowego ampli: Yamaha R-N 803D- model posiada rozbudowaną opcję Multi-cast. Czy oprócz tych rozbudowanych opcji sieciowych to nadal ten sam amplituner co mam obecnie? Mocowo jest to samo, tranzystory w końcówce te sam, więc w czym ta różnica i czy warto robić zamianę?. Może dokupić jakiś zewnętrzny odtwarzacz sieciowy typu YAMAHA NP-S303?

Proszę o pomoc w wyborze.

Dziękuje bardzo.

Tomek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra nie warta świeczki. Wymieniając RS-700 na R-N 803D dźwiękowo nie zyskasz. Podobnie będzie z zakupem NP-S303. Zyskasz jedynie na sieciowej funkcjonalności ale dźwiękowo nie poczujesz zainwestowanych pieniędzy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maraudio-  dziękuje za odpowiedź.

W takim razie co radzisz? Dźwięk wychodząc z TV optycznym tez ma jakieś zniekształcenia zależne od rodzaju zastosowanego przetwornika. To może zamiast NP-S303 mniejszy WXAD -10?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, muda44 napisał:

Wypożycz RN 803D , posłuchaj i sam wyciągnij wnioski . Moim zdaniem powinno być lepiej .

Posiadasz ten model?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tak naprawdę chciałbyś usprawnić (czy chodzi tylko o funkcje sieciowe?), czy chciałbyś poprawić brzmienie (a jak tak to co Ci w w nim przeszkadza, jakie są twoje oczekiwania). Nic nie piszesz na temat dźwiękowego charakteru sprzętu (nie wiadomo w którą iść stronę). Poza tym jakiego obecnie Dac-a używasz i jaka kwota wchodzi w grę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim zależy mi na funkcjonalności sieciowej typu Spotify, Taidal. Obecnie mam podłączony TV Philips z DAC- na przetwornikach Cirrus z przedwzmacniaczem na scalaku NE- kupiłem gotowca z Alli.

Chciałbym mieć możliwość słuchania np Spotify bez konieczności TV ponieważ sądze, że TV ma budżetowy przetwornik cyfrowy dokładając do niego kolejno DAC to znów przetwornik. Mając urządzenie typu R-N 803D mamy w nim zintegrowany moduł, muzyka wchodzi prosto z sieci do urządzenia.

2 opcja

Zostawiam obecnego RS-700, dokupuje sieciowy odtwarzacz lub WXCA 10 ?

 

Kolejna sprawa to wymiana kolumn. Obecnie posiadam Tonsil Siesta, chciałbym kupić coś do 3500zł do pomieszczenia 20m2(muzyka Pop/Rock/Jazz lata 80/90 wspolczene)

 

Proszę też o porady.

Dziękuje

Tomasz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

zacznę od elektroniki. Jeśli wybierzesz Yamaha R-N803D, pod względem jakości dźwięku zyskasz niewiele, natomiast pod względem wyposażenia masz wszystko co Ci potrzebne. To dobry amplituner. Oczywiście alternatywą jest zakup zewnętrznego odtwarzacza sieciowego, ale nadal wydatek zwiększy Ci funkcjonalność systemu, ale nie podniesie jakości dźwięku. Jeśli poza funkcjonalnością sieciową chcesz skoczyć o poziom wyżej z jakością, musisz spojrzeć na bardziej zaawansowane wzmacniacze sieciowe. Spójrz na np. Marantz PM7000N (https://www.q21.pl/marantz-pm7000n-czarny.html) lub Cyrus One Cast (https://www.q21.pl/cyrus-one-cast.html). Reasumując, jeśli stawiamy tylko na wyposażenie sieciowe, moja propozycja to zakup R-N803D. Jeśli zależy Ci także na poprawie jakości dźwięku, spójrz na moje propozycje wzmacniaczy sieciowych.

Drugi temat to kolumny - są w Twoim systemie dużym ograniczeniem. Na pewno zmiana wpłynęłaby korzystanie. Tutaj już bez odsłuchów się nie obejdzie. Moje propozycje to Monitor Audio Bronze 6, Heco Aurora 700, Q Acoustics 3050i, Kef Q550, a może bardziej audiofilska Audio Academy Phoebe III.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą. Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania. W naszym salonie mamy ogromny asortyment sprzętu i kolumn, wszystko możesz odsłuchać w komfortowych warunkach. Oczywiście dla forumowicza indywidualna oferta cenowa.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q21 Dziękuje za obszerną wypowiedź. Czy macie na śląsku swój salon?

Czy zatem, gdy dokupię do obecnego RS700 np Yamaha NP-s 303 lub WXAD 10, zyskam oczywiście funkcjonalność sieciową , ale czy na takim poziomie jak jest to R-N803D ?

Bo RS700 od R-N 803D końcówka mocy się nie różnią z tego co wyczytałem w internecie. Nawet wydaje mi się, że moj obecny RS700 bardziej nawiązuje konstrukcją do wzmacniaczy AS-700.

 

Co do kolumn, to zastanawiałem się nad DALI ZENSOR 7 lub JAMO C97.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha R-N803D zagra lepiej i przy okazji przyjemniej niż starszy model R-S700. Stara 700 grała troszkę jaśniej od dzisiejszego modelu. Kwestia spasowania do reszty toru audio. Ja bym zaczął jak mówią koledzy wyżej od wypożyczenia do domu modelu R-N803D. Jeśli różnicy nie odczujesz, to kupisz NP-S303 i sprawa streamingu załatwiona.

 

P.S.

Music Cast nie Multi Cast ? Codziennie ktoś to przekręca...why ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, toomasz napisał:

Ok. Tylko teraz jakie kolumny ?

Siesta nawet się spisywały lecz znudziło mi się ich brzmienie. 

jeśli chcesz kupić tez kolumny, to pytanie pierwsze jakie duże masz pomieszczenie, oraz jaki budżet przewidujesz?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, toomasz napisał:

Zastanawiałem się nad Dali Zensor 7

za duże. Szukaj podstawkowych, albo ewentualnie małych podłogowych. U nas ta Yamaha często jest wybierana z kolumnami PSB oraz Mission, np z modelem QX-3 do Twojego pomieszczenia będzie idealnie: https://www.tophifi.pl/zimowa-promocja/stereo/yamaha-r-n803d-mission-qx-3.html Musisz wpaść do nas posłuchać kilka propozycji. Jaki repertuar u Ciebie przeważa?

 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ci to w czymś pomoże ale porównywałem w weekend Yamahę R-N803D oraz Harmana z podłączoną Yamahą WXAD-10.
 Jak na moje ucho nie było różnicy dlatego R-N803D idzie do zwrotu, i szukam HK990 ?

Natomiast funkcje sieciowe są identyczne w Music Cast 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, toomasz napisał:

podłączony WXAD-10 dawał ?

funkcjonalnie to to samo co w R-N803D, różnica polega na przetworniku cyfrowo analogowym oraz zasilaniu. WXAD10 to świetne urządzenie w swojej cenie ale jakościowo gra najgorzej w porównaniu do NP-S303 i WXC50 czyli też odtwarzaczy sieciowych, tyle, że pozycjonowanych wyżej i droższych oczywiście. 

P.S.

gdyby WXAD-10 miał wyjście cyfrowe... ?

Edytowane przez Top Hi-Fi & Video Design

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, toomasz napisał:

Miało być czy dawał rade ?

Dawał, jak na moje ucho to w niektórych utworach lepiej grał ten zestaw, niż R-N803D.

WXAD-10 podłączony do Harmana kablami melodiki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez adamon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, toomasz napisał:

Posiadasz ten model?

 

Miałem dwukrotnie w międzyczasie jak zmieniałem klocki .

Miewam sprzęt z trochę innego poziomu i odniesienie do dziesiątek różnych klamotów .

RN-803D , pograj z tydzień i wypożycz Heco Aurory 1000 , jak będzie brzmienie zbyt ciężkie to Aurory 700.

Pamiętaj o YPAO zanim zdecydujesz się odesłać kolumny chociaż lepiej ustawić tak żeby się obyło bez korekcji .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesiadłem się z R-N500 na AS701, gdzie optyk idzie do Chromecast Audio (Tidal) a Tv jest połączone dzięki FiiO D03k. Też myślałem o R-N803D jako kolejnym etapie. Zdecydowałem jednak o pójście w typowy wzmacniacz. Jak dla mnie gra to znakomicie. Kolumny Dali Zensor 3 w niecałych 21m2.

Nie wiem jak duża jest różnica miedzy RS700 a AS701 ale naprawdę warto posłuchać, gdyż może tak się zdarzyć że "po co przepłacać". 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pawelfred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pawelfred napisał:

Przesiadłem się z R-N500 na AS701, gdzie optyk idzie do Chromecast Audio (Tidal) a Tv jest połączone dzięki FiiO D03k. Też myślałem o R-N803D jako kolejnym etapie. Zdecydowałem jednak o pójście w typowy wzmacniacz. Jak dla mnie gra to znakomicie. Kolumny Dali Zensor 3 w niecałych 21m2.

Nie wiem jak duża jest różnica miedzy RS700 a AS701 ale naprawdę warto posłuchać, gdyż może tak się zdarzyć że "po co przepłacać". 

Nie słuchałem RS700, ale mam AS701 i słuchałem wielokrotnie RS500 i między tymi urządzeniami jest duża różnica na korzyść AS701. Jednak 701 to jest pełnoprawny wzmacniacz ,a nie amplituner. Czytałem też opinię bardzo doświadczonej osoby, że 701 jest ciut lepsza dzwiękowo od RN-803D. Ogólnie to wszystkie te urządzenia to półka budżetowa i wymieniając na jakikolwiek z wymienionych, szału  i żadnego opadu szczęki nie będzię, tym bardziej w obrębie jednej marki , która ma określony charakter brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wezmę mojego RS700 do salonu audio celem porównania brzmienia z RN 803d. 
Jeśli nie będzie wyczuwalnej różnicy zostawię RS 700 a dokupie sieciowy NP-S303. 
 

co do kolumn nadal nie wiem. Obecne siesty nie maja tej dynamiki brzmienia 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy
11 godzin temu, staropolanka2000 napisał:

Nie słuchałem RS700, ale mam AS701 i słuchałem wielokrotnie RS500 i między tymi urządzeniami jest duża różnica na korzyść AS701. Jednak 701 to jest pełnoprawny wzmacniacz ,a nie amplituner.

R-S700 używałem przez kilka lat. Porównywałem z A-S700 w 2012 r. w salonie. Różnice były niewielkie. Miałem wrażenie, że nie jestem w stanie stwierdzić który klocek gra lepiej. Wybrałem R-S700 z racji radia na pokładzie.

11 godzin temu, staropolanka2000 napisał:

Ogólnie to wszystkie te urządzenia to półka budżetowa i wymieniając na jakikolwiek z wymienionych, szału  i żadnego opadu szczęki nie będzię, tym bardziej w obrębie jednej marki , która ma określony charakter brzmienia.

Jak najbardziej masz rację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy
16 minut temu, kangie napisał:

R-S700 używałem przez kilka lat. Porównywałem z A-S700 w 2012 r. w salonie. Różnice były niewielkie. Miałem wrażenie, że nie jestem w stanie stwierdzić który klocek gra lepiej. Wybrałem R-S700 z racji radia na pokładzie.

Jak najbardziej masz rację.

Choć pamiętam dobrze czasy gdy w salonowych warunkach słuchaliśmy bite 6h i R-S700 szedł łeb w łeb z Lebenem CS-300F. Różnice były w wyższej średnicy. Leben ją łagodził, Yamaha eksponowała. Leben miał niedostatki na basie, jednak ratowało go podbicie +2/+5dB. Żródła dźwięku: dwa gramofony i CD. Kolumny podłogowe Dynaudio. Raczej wymagające, potrzebujące dobrej elektrowni. Ale sparing był i Yamaha absolutnie wtedy nie poległa. Różnica w cenie wzmacniaczy 6 do 1. Dzisiaj twierdzę, że do tych wzmacniaczy trzeba dobrać całkiem inne kolumny głośnikowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, no i stało się..

Możecie mnie krytykować lub nie, ale zamówiłem właśnie nową R-N803D. Jednak dobrze mieć funkcjonalność sieciową w jednym klocku. Wizja dokupowania dodatkowego klocka w postaci NS-303 troche do mnie nie przemówiła.

Moj RS700 będzie na sprzedaż:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Yamaha R-N803D już podłączona- działa:)

Pierwsze wrażenia odsłuchowe. Nowy model gra bardzo podobnie do dawnego RS700, lecz wyczułem różnice. Moje SIESTY odżyły ?

Dźwięk z nowego modelu jest taki żywszy i wydaje mi się bardziej detaliczny. Gra to przyjemnie. Spotify premium działa zdecydowanie z lepszą jakością dźwięku. Poprzednio musiałem posiłkować się zewnętrznym DAC połączonym z TV.

Nowy model w środku wygląda bardzo bliźniaczo z RS-700, lecz widać w nim, że zapanowała  tu nowoczesność. O ile końcówki mocy są identyczne, to różnice są w torze przedwzmacniacza jak zauważyłem. Moj były RS700 był do bólu analogowy w środku, w R-N803D konstruktorzy pokusili się nawet o modyfikację zasilacza pomocniczego, który oparty jest na przetwornicy, w RS-700 był na standardowym trafo.-

Poza tym R-N803D ma większy czytelniejszy wyświetlacz. W połączeniu z moim CD-S303 w odsłuchu też są różnice na plus.

Podsumowując nie żałuje tego zakupu. Jednak nowszy w tym wypadku jest lepszy ?

Poniżej parę fotek obydwu modeli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

IMG_0793.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, na zdjęciu obydwie konstrukcje wyglądają dość podobnie. Ale pamiętajmy jednak, że wymiana kilku drobnych elementów może wprowadzić sporo zmian w dźwięku. Fajnie, że jesteś zadowolony z RN803. To przecież dobry amplituner.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.