Skocz do zawartości
IGNORED

lampowy DAC na PCM1702 w trybie nos - projekt i pcb


arturp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, gavron04 napisał:

pomyślę nad tym adapterkiem bez drucików

szkoda twojego czasu , chętnych na tego dac-a nie widzę ?  natomiast warto abyś wrócił do pomysłu zrobienia nowej płytki na tym przetworniku z pominięciem niedociągnięć Pavouka ;

- rozdzielenie zasilania ( bo w tym wszystko idzie z jednego uzwojenia )

- normalne przewlekane , łatwo dostępne  stabilizatory z miejscem na radiatorki a nie wymyślne , mikroskopijne SMD ( ja swoje kupowałem w Holandii ! bo niedostępne )

- miejsce na kondy elektrolityczne przy stabach ( tu wchodzą tylko ceramiki lub tantale )

- wykasować ten dziwny ST3485EBD SO-08 i dodać miejsce na polipropylenowy kond 100nf na wejściu  

- obok pól lutowniczych dla PCM1702U zrobić otwory na wersję DIP16 dla PCM1702P - łatwiej kupić/zdobyć oryginały i taniej

- większe pola lutownicze na wyjścia do innych analogów i chyba w ogóle wykasować analog na opampach bo to nie gra

- odsunięcie kondów C7-10 bo teraz wchodzą pod płytkę DIR-a i trzeba wstawiać długie goldpiny , żeby nie dotykały - min 18mm

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może ktoś przerysował by moją płytkę, dwóch chętnych bym miał, a i sam zrobiłbym drugi,

bo jestem z tego DACa zadowolony

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W TME znalazłem spory wybór goldpinów i gniazd w rozstawie 1.27mm idealnie pasują do rastru SOC/SOIC

Może taki patent na przejściówkę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale po co takie kombinacje z przejściówkami?

przecież tu przewody muszą być jak najkrótsze...

Należy zaprojektować PCB pod DIP bo tylko takie kości są dostępne z gwarancją oryginalności.

Nie widzę sensu projektowania PCB pod układy, których w zasadzie nie ma.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@arturp a gdybyś mógł słowem odniesienia do AD1862/5?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kris_54701

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, gudmundur napisał:

W TME znalazłem spory wybór goldpinów i gniazd w rozstawie 1.27mm idealnie pasują do rastru SOC/SOIC

No ja tez brałem z TME ale nie znalazłem odpowiednich . Możesz napisać jakie dokładnie kupiłeś modele tych męskich i żeńskich ?

6 godzin temu, sybic napisał:

Należy zaprojektować PCB pod DIP bo tylko takie kości są dostępne z gwarancją oryginalności.

w zasadzie masz racje ale czasem ludzie maja wyluty z Harmana Kardona gdzie były w SMD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Kris_54701 napisał:

@arturp a gdybyś mógł słowem odniesienia do AD1862/5?

Nie mam dobrego porównania bo AD1862 mam tylko jako zmodyfikowany odtwarzacz CD z oversamplingiem . Jak do tego odtwarzacza podepnę analog lampowy to jednak wyraźnie słychać różnice w stosunku do dac-a na PCM1702 . Wszystko trochę gorzej - kontrola basu , klarowność średnicy , soczystość barw , czystość wysokich a najwyraźniej lekki bałagan w przestrzeni . Znika cała namacalność , obecność , plankton , wybrzmienia . Oczywiście żaden odtwarzacz na opampach i tak nie ma szans w konfrontacji ze zlampizowanym odtwarzaczem na AD1862 ale to jeszcze nie ta liga co TDA1541 czy PCM1702 jako oddzielne dac-ki w trybie no oversampling i z lampą na wyjściu . Ale podobnie było z PCM1702 kiedy siedział w odtwarzaczu . Po wstawieniu do dac-a zagrał o klasę lepiej więc pewnie z AD1862 też by tak było .

PS

Eksperymentuję z różnymi lampami i układami lampowymi na wyjściu ale za każdym razem SRPP na 6N2P-EW udowadnia , że to klasa sama dla siebie . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będe Cię pytał o porównanie PCM1702 na lampie do AD1860 z WO gdyż  wystarczy mi Twoje zdanie na temat Ad1860 w odniesieniu do Twojego TDA1541 na lampie, więc resztę sobie downioskowuję.

Ale mam do Ciebie @arturp pytanie, którego wcześniej nie zadałem - możesz coś bliżej napisać o interkonekcie, którego używasz na co dzień i pewnie do porównań, co to jest, jeśli to nie tajemnica?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Świetna poglądowa galeria (nie moja) dot. TDA1541(A):

www.maxdat.eu/_galeria/Foto%20TDA1541.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, (nie)przecietniak napisał:

możesz coś bliżej napisać o interkonekcie, którego używasz na co dzień i pewnie do porównań, co to jest, jeśli to nie tajemnica?

To kabel-legenda czyli Kontech Grey . Zrobiony w Polsce przez dawnego znajomego , który kiedyś działał w KAIM . Włókna węglowe , konstrukcyjnie zbliżony do Van den Hul'a The First ( którego też mam ) ale lepszy bo nie podkreśla skrajów pasma . 20 lat temu kosztował mnie 700 PLN . Teraz pewnie ma go jeszcze tylko kilka osób  . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż mnie korci żeby tego peceema spróbować jeszcze raz. 

AD1865 jak masz z filtrem, to wiele przed tobą jeszcze do odkrycia. Posłuchałem parę dni TDA z filtrem i spodobał mi się charakter brzmienia, ogólnie bardzo dobre brzmienie z lampą na wyjściu. Jednak po zapodaniu I2S bezpośrednio na TDA, to już scenke trzeba było zbierać z podłogi. Pojawiła się piękna bezpośrednia i czytelna średnica, więcej szczegółów w całym paśmie i szybszy barwniejszy bas. Jeśli poczyniłeś układ wejściowy dla 1702 to tej samej techniki możesz użyć do AD z uwzględnieniem odpowiedniego przesunięcia wobec zatrzasku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Kris_54701 napisał:

Aż mnie korci żeby tego peceema spróbować jeszcze raz. 

Przywiozę Ci w prezencie, jak chcesz,  płytki które organizował @arturp zamawiane w tym wątku. Ja nie bedę eksperymentował jednak z tą kością. Może Tobie sprawi to więcej frajdy. Zraziłem się do PCM 1702 jak posłuchałem kiedyś CDka na tych przetwornikach i uraz jednak został.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez (nie)przecietniak

Świetna poglądowa galeria (nie moja) dot. TDA1541(A):

www.maxdat.eu/_galeria/Foto%20TDA1541.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kostki 1702 SMD zalutowane na płytce od diyinhk. Raczej u mnie się zmarnują te płytki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, (nie)przecietniak napisał:

porównanie PCM1702 na lampie do AD1860 z WO

Inne światy ( wypełnienie, subtelność i muzykalność AD kontra klarowność , czystość i żywiołowość PCM )  ale przyznaję , że twój Dac in the box mnie zaskoczył . Nie dość ,że sygnał wychodzi z wyjścia napięciowego dac-a ( czyli przez opamp wbudowany w AD1860 ) to jeszcze przechodzi przez kolejny opamp pracujący jako LPF . Fuj , to nie mogło brzmieć dobrze ... a brzmiało tak , że czekam już drugą przesyłkę z AD1860-K . To musi grac dobrze - oczywiście w trybie nos i z lampą na wyjściu   ? 

Ciekawe ,że twój AD1860 podobał mi się bardziej niż mój ( solidnie zmodyfikowany ) odtwarzacz na teoretycznie lepszych AD1862 . 

30 minut temu, Kris_54701 napisał:

AD1865 jak masz z filtrem, to wiele przed tobą jeszcze do odkrycia.

mam teoretycznie lepsze - AD1862 ale faktycznie z filtrem 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko psuje ten filtr cyfrowy.

Wnioski jakie wysnułem z TDA, to filtr oczyszcza dźwięk z tych najdrobniejszych alikwotow. Odbiera plankton, zabiera wypełnienie, barwę klimat. Pozostawia pustą średnicę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, arturp napisał:

oczywiście w trybie nos i z lampą na wyjściu   ? 

 Skąd wiedziałem ...? ??

10 minut temu, Kris_54701 napisał:

Wszystko psuje ten filtr cyfrowy.

W moim urządzeniu nie psuje, usłyszysz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Świetna poglądowa galeria (nie moja) dot. TDA1541(A):

www.maxdat.eu/_galeria/Foto%20TDA1541.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Kris_54701 napisał:

filtr oczyszcza dźwięk z tych najdrobniejszych alikwotow. Odbiera plankton, zabiera wypełnienie, barwę klimat. Pozostawia pustą średnicę.

no , nareszcie ktoś zwrócił na to uwagę i jasno sprecyzował wrażenia . w 100% się z tobą zgadzam 

8 minut temu, (nie)przecietniak napisał:

W moim urządzeniu nie psuje, usłyszysz.

Oj , drażnisz moje ambicje ... nęci mnie prosty przetwornik na tych kościach ale no oversampling . już nawet zacząłem rysować rejestr przesuwny ale ciągle nie mam czasu a i wiedzy sporo brakuje 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez (nie)przecietniak

Świetna poglądowa galeria (nie moja) dot. TDA1541(A):

www.maxdat.eu/_galeria/Foto%20TDA1541.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, arturp napisał:

Nie dość ,że sygnał wychodzi z wyjścia napięciowego dac-a ( czyli przez opamp wbudowany w AD1860 ) to jeszcze przechodzi przez kolejny opamp pracujący jako LPF . Fuj , to nie mogło brzmieć dobrze ... a brzmiało tak , że czekam już drugą przesyłkę z AD1860-K .

Nie bardzo rozumiem dlaczego z opampem miałby nie grać? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Kopczas napisał:

Nie bardzo rozumiem dlaczego z opampem miałby nie grać? 

Czy jest sens o tym dyskutować ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.03.2020 o 21:25, arturp napisał:

 natomiast warto abyś wrócił do pomysłu zrobienia nowej płytki na tym przetworniku z pominięciem niedociągnięć Pavouka ;

- rozdzielenie zasilania ( bo w tym wszystko idzie z jednego uzwojenia )

co masz tutaj na myśli? Nie wystarczy ci to, że każda część jest zasilana z osobnego stabilizatora?

 

W dniu 4.03.2020 o 21:25, arturp napisał:

- normalne przewlekane , łatwo dostępne  stabilizatory z miejscem na radiatorki a nie wymyślne , mikroskopijne SMD ( ja swoje kupowałem w Holandii ! bo niedostępne )

przecież masz miejsce na normalne stabilizatory w THT. Nie wiem czy jest sens tam dawać radiatory, ale nawet jeśli byś chciał to jest miejsce by je dać. Nie mam pojęcia po co zamawiałeś te z Holandii. Również można zamówić nowsze stabilizatory SMD z TME, tylko trzeba poszukać nowych zamienników. Chyba, że nie masz na myśli PCB DACa a DIR.

W dniu 4.03.2020 o 21:25, arturp napisał:

- miejsce na kondy elektrolityczne przy stabach ( tu wchodzą tylko ceramiki lub tantale )

jaki jest sens stosowania elektrolitów jeśli można dać dobre ceramiki lub tantale?

 

W dniu 4.03.2020 o 21:25, arturp napisał:

-wykasować ten dziwny ST3485EBD SO-08 i dodać miejsce na polipropylenowy kond 100nf na wejściu  

tak naprawdę cały odbiornik na DIR jest do przerysowania

 

 

W dniu 4.03.2020 o 21:25, arturp napisał:

- obok pól lutowniczych dla PCM1702U zrobić otwory na wersję DIP16 dla PCM1702P - łatwiej kupić/zdobyć oryginały i taniej

no tu się zgodzę, ale akurat gudmundur bardzo fajnie to ogarnął

 

W dniu 4.03.2020 o 21:25, arturp napisał:

- odsunięcie kondów C7-10 bo teraz wchodzą pod płytkę DIR-a i trzeba wstawiać długie goldpiny , żeby nie dotykały - min 18mm

tak naprawdę można by tutaj dać tantale/ceramiki.

 

Ale pomijając to wszystko, jak ktoś ma czas na zabawę z tym projektem to spoko. Tak jak już wcześniej wspomniałem, wolę narysować od zera.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.gavron04.diyaudio.pl układy audio 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, gavron04 napisał:

wolę narysować od zera.

No oczywiście , że tak będzie lepiej niż grzebać w cudzym projekcie . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie podsumowanie po kilku dniach grania . Przetworniki pracuje w z analogiem na lampie 6N2P-EW w układzie SRPP .

Niebywała klarowność , szczegółowość dająca niemal nieograniczony wgląd w treść nagrania . Przestrzeń bardzo szeroka i głęboka , wyraźne plany , dźwięk totalnie oderwany od głośników , precyzyjna lokalizacja . Prawdziwe barwy ( do bólu ) i wyjątkowe różnicowanie nagrań - tu nic się nie ukryje . Średnica ma wypełnienie i żaden podzakres nie dominuje . Doskonały bas - głęboko schodzi ale ma kopa w wyższym zakresie i doskonałą kontrolę . Mikro i makrodynamika wzorowa - atak i szybkość ale jest też spokój kiedy potrzeba .

Ideał ? Nie .

Muzykalność dość kontrowersyjna ... słuchanie muzyki z tego dac-a wciąga jak odkurzacz ale epatowanie mikrodetalami i pokazywanie każdej brzydoty nagrań nie musi się podobać . Ewidentnie nie ma tu relaksu i na dłuższą metę łapię się na wsłuchiwaniu się w mikrodetale z 5 planu a nie całości przekazu . Przy długotrwałym głośnym odsłuchu może być męczący , szczególnie dla osób poszukujących odpoczynku przy łagodnie snujących się dźwiękach . Ja mam wzmacniacz tranzystorowy ale wydaje mi się że lepszym połączeniem byłby ciepło grający wzm. lampowy albo nawet klon Alepha - ten przetwornik zdecydowanie dodał by im życia ? 

Ja jestem zachwycony ale Jacek (nie)przeciętniak byłby rozczarowany . W sumie TDA1541A jest przyjemniejszy w odbiorze bo wyraźnie dodaje ciepełka na niższej średnicy nie tracąc przy tym wiele z togo co daje PCM1702 . Ten dac gra jak PCM1794 ale bardziej prawdziwie , namacalnie , barwnie i interesująco .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam każde słowo wyżej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też w zasadzie słucham muzy tylko na pcm1702 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.03.2020 o 14:54, arturp napisał:

Prawdziwe barwy ( do bólu )

Nasycone mocno? Kolory są konkretne, do końca wypełnione, prawdziwie brzmiące i realne? czy tylko mocno naszkicowane i odwzorowane -  realnie tylko w odcieniach szarości imitując prawdziwe barwy, które trzeba sobie dodatkowo uzupełniać wyobraźnią prawdziwych barw instrumentów w trakcie odsłuchu? Są "namacalne" kontury brzmienia instrumentów? Jest konkret dźwiękowy w muzyce, czy efektowne "prześlizgnięcie" się "po łebkach"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez (nie)przecietniak

Świetna poglądowa galeria (nie moja) dot. TDA1541(A):

www.maxdat.eu/_galeria/Foto%20TDA1541.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, (nie)przecietniak napisał:

Nasycone mocno? Kolory są konkretne, do końca wypełnione, prawdziwie brzmiące i realne? czy tylko mocno naszkicowane i odwzorowane -  realnie tylko w odcieniach szarości imitując prawdziwe barwy, które trzeba sobie dodatkowo uzupełniać wyobraźnią prawdziwych barw instrumentów w trakcie odsłuchu? Są "namacalne" kontury brzmienia instrumentów? Jest konkret dźwiękowy w muzyce, czy efektowne "prześlizgnięcie" się "po łebkach"?

Powiedziałbym , że realistycznie i barwnie ale przecież nigdy nie będzie jak w realu . Jak się pomyśli co jest po drodze od studia nagraniowego do uszu słuchacza to nie ma szans na realne odwzorowanie brzmienia wokali i instrumentów . Od mikrofonu  i konsoli , przez taśmę lub zapis cyfrowy , dalej do tłoczenia lub wypalania sygnału na płytę CD , odczyt zapisu z płyty przez laser , konwersja sygnału cyfrowego na analogowy , wzmocnienie , okablowanie , elementy zwrotnicy , same przetworniki ( głośniki ) ... szans na realizm nie widzę . Mówimy racze o jak najmniejszym wpływie ( zniekształceniach ) elektroniki na oryginał ... i ten dac to jedno z urządzeń audio ( które w życiu słyszałem ) najmniej psujących oryginalne brzmienie . Ale do brzmienia z natury to i tak przepaść .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałeś odpowiedzieć mi krótko i konkretnie na moje pytania w zaproponowanej przeze mnie konwencji ??

23 minuty temu, arturp napisał:

Powiedziałbym , że realistycznie i barwnie

23 minuty temu, arturp napisał:

Ale do brzmienia z natury to i tak przepaść .

W dniu 10.03.2020 o 14:54, arturp napisał:

Ja jestem zachwycony ale Jacek (nie)przeciętniak byłby rozczarowany

Ja bardzo lubię realistycznie i barwnie, więc dlaczego byłbym rozczarowany? Czego wg Ciebie nie ma Nos PCM1702, co ma AD1860 (z filtrem), którego tak "uwielbiam"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez (nie)przecietniak

Świetna poglądowa galeria (nie moja) dot. TDA1541(A):

www.maxdat.eu/_galeria/Foto%20TDA1541.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, (nie)przecietniak napisał:

Czego wg Ciebie nie ma Nos PCM1702, co ma AD1860 (z filtrem), którego tak "uwielbiam"?

Nie daje dystansu pozwalającego się cieszyć rytmem , melodią czy atmosferą .

Masz wrażenie ,że wetknąłeś głowę między instrumenty i wokalistę . Słyszysz wszystko i jest to brzmienie bliskie rzeczywistemu ale ilość informacji może przytłaczać . Tego dac-a słucham tylko wtedy kiedy mogę się skoncentrować wyłącznie na słuchaniu . Siedzę i słucham jak zaczarowany . Nie przytupuje , nie podśpiewuję nawet nie palę choć lubię . Nie słucham muzyki tylko analizuję dźwięki .

Najciekawsze ,że mi się to podoba . Na początku próbowałem ograniczać ten ,, natarczywy realizm" przez zmianę analogu na inny lampowy - taki o brzmieniu cieplejszym , zaokrąglonym i nieco spowolnionym ale szybko wracałem do wersji ,,bezkompromisowej" .

Kochaj albo rzuć ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej. Napiszę w porównaniu do innych daców. Jest wszystko tak jak jak pisze Artur. TDA nie gra konturem. Gra pełnym wypełnionym dźwiękiem. Każdy dźwięk niesie za sobą fakturę instrumentu. Inne kości to szkielety.

Oczywiście z filtrem ubywa mu z 80% tego. Ale w trybie NOS to mistrzostwo. Posłuchasz dzisiaj @(nie)przecietniak

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.