Skocz do zawartości
IGNORED

Tania i skuteczna platforma DIY


muda44
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, xajas napisał:

A cala elektronika stoi teraz bez "wymyslnych" platform i nie rozpoznaje zadnej "degradacji" jakosci

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Bez urazy ale sygnał przetworzony przez tą elektronikę nic nie poprawi .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, muda44 napisał:

Bez urazy ale sygnał przetworzony przez tą elektronikę nic nie poprawi .

Dopoki nie slyszales tego systemu, i nie wiesz/nie rozumiesz jak on funkcjonuje, nie masz zielonego pojecia o tym, co ten system "poprawia"

Czyli (bez urazy) to werdykt slepego o kolorach ? 

Brakuje Ci jakichkolwiek podstaw do takiej oceny. Chyba ze oceniasz brzmienie w oparciu o zewnetrzny wyglad elektroniki ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, muda44 napisał:

Bez urazy ale sygnał przetworzony przez tą elektronikę nic nie poprawi .

Czy sadzisz, że jakikolwiek wymyślnie hajendowy system cokolwiek POPRAWI?

Jego zadaniem jest odtworzyć sygnał z maksymalną wiernością, porawa jest po prostu niemożliwa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, xajas napisał:

Dopoki nie slyszales tego systemu, nie masz zielonego pojecia o tym, co ten system "poprawia"

Czyli (bez urazy) to werdykt slepego o kolorach ? 

Słuchałem tego typu wzmacniaczy Technicsa w latach 90tych , to  mi wystarcza ?

Najlepsze co w życiu słyszałem to wzmacniacze lampowe SET , jak najkrótsza droga sygnału bez dodatkowych układów czy " polepszaczy ".

Na takim zestawie możesz nie słyszeć wpływu stolików , platform itd .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, te wszystkie granity, kolce, podkładki, kable itd....nie znalazły się u mnie przez przypadek...

zawsze starałem się dobierać  tak te elementy  by zagrało lepiej....mam bardzo normalne podejście...jeżeli słyszę że jest

lepiej, wtedy zadaję sobie pytanie....czy warto kupić?....jeżeli warto, to kupuję....w tej zabawie tylko tym się kieruję

czy robiłbym akustykę i wstawiał te wszystkie dyfuzory na ścianę (tylna ściana też jest zrobiona) gdybym nie słyszał....

...jednego się nauczyłem....jeżeli dziś dałbym się ''pokroić'' za jakiś pogląd to nie znaczy że za rok czy dwa nie zmienię zdania

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, muda44 napisał:

Słuchałem tego typu wzmacniaczy Technicsa w latach 90tych , to  mi wystarcza ?

Najlepsze co w życiu słyszałem to wzmacniacze lampowe SET , jak najkrótsza droga sygnału bez dodatkowych układów czy " polepszaczy ".

Na takim zestawie możesz nie słyszeć wpływu stolików , platform itd .

I tak to sie mozna pomylic. To ze obudowa wyglada na Technicsa, to nie znaczy  ze w srodku jest Technics ? 

De facto w obudowie Technicsa sa Hypexy 2x400W napedzajace niskotonowce.

A to ze, najlepsze co slyszales to SETy, to jeszcze nie znaczy ze wszystko slyszales, a juz na pewno nic takiego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A poniewaz nie znasz mozliwosci aktualnych "polepszaczy" typu Acourate i nigdy czegos takiego nie slyszales, to o ich wplywie i porownaniu z jak najkrotsza droga sygnalu tez nie za bardzo mozesz sie wpowiadac.

Dlatego obstaje przy swoim zdaniu -> twoje zdanie o moim systemie i o mozliwosciach najnowszych "polepszaczy", to dyskusja z slepym o kolorach ?   

 

Ale jak zwykle (i na szczescie), kazdy ma prawo do posiadania i wyslawiania wlasnej subjektywnej opinii, niezaleznie od tego, czy jest podstawna czy bezpodstawna ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
I tak to sie mozna pomylic. To ze obudowa wyglada na Technicsa, to nie znaczy  ze w srodku jest Technics  
De facto w obudowie Technicsa sa Hypexy 2x400W napedzajace niskotonowce.
A to ze, najlepsze co slyszales to SETy, to jeszcze nie znaczy ze wszystko slyszales, a juz na pewno nic takiego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
A poniewaz nie znasz mozliwosci aktualnych "polepszaczy" typu Acourate i nigdy czegos takiego nie slyszales, to o ich wplywie i poroownaniu z jak najkrotsza droga sygnalu tez nie za bardzo mozesz sie wpowiadac.
Dlatego obstaje przy swoim zdaniu -> twoje zdanie o moim systemie to dyskusja z slepym o kolorach    
To wszystko wyjaśnia, gdyż cobyś nie położył pod te wzmacniacze dźwięk się nie zmieni. Jednak w zależności od źródła jakie podłączysz pod te hypexy mógłbyś się zdziwić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, piorasz napisał:
26 minut temu, xajas napisał:
 

To wszystko wyjaśnia, gdyż cobyś nie położył pod te wzmacniacze dźwięk się nie zmieni. Jednak w zależności od źródła jakie podłączysz pod te hypexy mógłbyś się zdziwić.

Przeciez widac na schemacie, ze zrodlem jest Mac i profesjonalny/studyjny audio interface (calosc sterowana systemem Acourate). I ta nierozlaczalna kombinacja jest sercem calego systemu. Bez tej kombinacji (czyli z innym zrodlem), wszystkie "polepszacze" nie sa mozliwe. Ale (bez obrazy) dla typowego, konwencjonalnego Audiofila, znajacego tylko klasyczne zestawy typu CD wzmak i glosniki, takie rozwiazania sa zbyt skomplikowane i za bardzo odjazdowe. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, xajas napisał:

A to ze, najlepsze co slyszales to SETy, to jeszcze nie znaczy ze wszystko slyszales, a juz na pewno nic takiego

 

Przez 30 lat słyszałem wystarczająco wiele żeby dojść do wniosku że im sygnał ma krótszą ścieżkę tym na końcu jest lepsze brzmienie .

Z rynku Pro też .

Wyżej wstawiłem fotkę na której jest korektor z rynku pro , fajna zabawka i jak na korektor mało psuł ale bez było lepiej  z tym że trudniej złożyć , dopasować taki prosty system .

Bardzo dobrze grającej klasy D nigdy nie słyszałem ( miałem wzmacniacze w tej klasie budzące tu i tam zachwyty ) , jest moc , energia ale nie ma magii , naturalności , wybrzmień itd ...

 

Nie chcę rozciągać tematu , zaznaczyłem jedynie że na takim zestawie możesz nie słyszeć pewnych zmian .

Mój dobrej klasy zresztą amplituner KD stoi na byle czym bo żadna szafka , platforma czy kable nic w nim nie zmieniły .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, muda44 napisał:

Przez 30 lat słyszałem wystarczająco wiele żeby dojść do wniosku że im sygnał ma krótszą ścieżkę tym na końcu jest lepsze brzmienie .

To jest ta glowna, roznica miedzy nami. Ja co prawda tez slucham roznych systemow ponad 30, ale ciagle jestem otwarty na ciekawe, nowsze, aktualne i takie, ktore sie dopiero pojawia rozwiazania, i nie zapieram sie przy starociach, twierdzac ze juz wystarczajaco duzo slyszalem ? 

Dla mnie tego typu wypowiedzi brzmia jak "30 lat jezdzilem Maluchami, Skodami, Wartburgami, Ladami i zdecydowanie najlepsze auto na swiecie to Wartburg"

Przejedz sie Porszakiem, to moze zminisz zdanie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, xajas napisał:

To jest ta glowna, roznica miedzy nami. Ja co prawda tez slucham roznych systemow ponad 30, ale ciagle jestem otwarty na ciekawe, nowsze, aktualne i takie, ktore sie dopiero pojawia rozwiazania, i nie zapieram sie przy starocioch, twierdzac ze juz wystarczajaco duzo slyszalem ? 

Tak , ja już nie szukam innych rozwiązań . Te sprawdzone są na rynku od lat . Szkoda mi na to czasu . Ostatnie lata nie było TYGODNIA żebym nie miał czegoś " nowego " . Wzmacniacz , odtwarzacz tego czy tamtego , kabelek itd . Przewaliłem tyle tego że w ubiegłym roku sprzedałem sprzęt , kupiłem nowy samochód i zostało na obecny zestaw . Teraz prostymi i tanimi krokami jak ten tu bawię się w dopracowywanie tego co mam .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, muda44 napisał:

Tak , ja już nie szukam innych rozwiązań . Te sprawdzone są na rynku od lat . Szkoda mi na to czasu . Ostatnie lata nie było TYGODNIA żebym nie miał czegoś " nowego " . Wzmacniacz , odtwarzacz tego czy tamtego , kabelek itd . Przewaliłem tyle tego że w ubiegłym roku sprzedałem sprzęt , kupiłem nowy samochód i zostało na obecny zestaw . Teraz prostymi i tanimi krokami jak ten tu bawię się w dopracowywanie tego co mam .

Ja to wszystko rozumie, ale dopoki "przewalasz" w kolko ciagle te same klocki/kabelki/koncepcje, rozniace sie tylko nazwa, obudowa i cena (nie wnoszace nic nowego/innego niz to, czego sluchalem przed 30 laty), to wcale sie nie dziwie ze masz takie nastawienie i taka opinie.

Ale gdybysmy wszyscy mieli takie nastawienie, to do dzisiaj gonili bysmy sie po lesie z maczuga w rece ubrani w futra po niedzwiedziu.

 

Oposc stare utarte sciezki, wyprobuj cos zupenie innego, nowego ? 

Kabelki, podstawki i sieciowki to nic nowego 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, xajas napisał:

Ja to wszystko rozumie, ale dopoki "przewalasz" w kolko ciagle te same klocki/kabelki/koncepcje, rozniace sie tylko nazwa, obudowa i cena (nie wnoszace nic nowego/innego niz to, czego sluchalem przed 30 laty), to wcale sie nie dziwie ze masz takie nastawienie i taka opinie.

Ale gdybysmy wszyscy mieli takie nastawienie, to do dzisiaj gonili bysmy sie po lesie z maczuga w rece ubrani w futra po niedzwiedziu.

 

Oposc stare utarte sciezki, wyprobuj cos zupenie innego, nowego ? 

Kabelki, podstawki i sieciowki to nic nowego 

Czyli co konkretnie jest Twoim źródłem i nie mam na myśli Maca? Podaj markę i model jak możesz ?

Trzeba przyznać, że przechodząc na pełne dual mono i sygnał symetryczny jest wyraźny przeskok. Więc z tym szukaniem wyższych lvli coś może być na rzeczy. Na pewno nie ma sensu jakoś mocno kręcić się w koło własnego ogona. Z tym, że trzeba by taki Twój system skonfrontować, czy prócz rozmachu czy ma to wszystko co muzyka mieć powinna. Mógłbym do Cb przyjechać z moim zestawem tyle że Twój zabije mój basem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, xajas napisał:

Ja to wszystko rozumie, ale dopoki "przewalasz" w kolko ciagle te same klocki/kabelki/koncepcje, rozniace sie tylko nazwa, obudowa i cena (nie wnoszace nic nowego/innego niz to, czego sluchalem przed 30 laty), to wcale sie nie dziwie ze masz takie nastawienie i taka opinie.

Ale gdybysmy wszyscy mieli takie nastawienie, to do dzisiaj gonili bysmy sie po lesie z maczuga w rece ubrani w futra po niedzwiedziu.

 

Oposc stare utarte sciezki, wyprobuj cos zupenie innego, nowego ? 

Kabelki, podstawki i sieciowki to nic nowego 

Próbowałem przeróżne amplifikacje lampowe , tranzystorowe we wszystkich klasach a także wszystkie źródła oprócz magnetofonów szpulowych bo te krajowe sprzed lat ciężko zaliczyć do " jakości " . To samo prawie wszystkie rodzaje kolumn bo tuby mi nie wejdą .

I zatoczyłem koło , no może oprócz plików bo mam też dopracowany tor plikowy .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, xajas napisał:

Przeciez widac na schemacie, ze zrodlem jest Mac i profesjonalny/studyjny audio interface (calosc sterowana systemem Acourate). I ta nierozlaczalna kombinacja jest sercem calego systemu. Bez tej kombinacji (czyli z innym zrodlem), wszystkie "polepszacze" nie sa mozliwe. Ale (bez obrazy) dla typowego, konwencjonalnego Audiofila, znajacego tylko klasyczne zestawy typu CD wzmak i glosniki, takie rozwiazania sa zbyt skomplikowane i za bardzo odjazdowe. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tak patrząc na ten system to do łowienia muchy używasz armaty, piszę głównie o użytych przetwornikach elektro akustycznych które spokojnie by grały w bardzo dużym pomieszczeniu a do małego są po prostu przewymiarowane za duże i za ciężkie i przy niskim poziomie głośności sam dźwięk z niuansami pójdzie się gdzieś "bujać". Postawiłeś sobie taki fajny filtr na własne życzenie.

Upraszczając, zrobiłeś wszystko żeby nie było słychać kabli i to Ci się udało, gratulacje ?

 

Ale czy o to chodzi w High Endzie pewnie dalej nie wiemy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ASURA napisał:

Ale czy o to chodzi w High Endzie

jestes bardzo życzliwy

zmieniles się ? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Czyli co konkretnie jest Twoim źródłem i nie mam na myśli Maca? Podaj markę i model jak możesz

 

Konkretnie zrodlem jest Mac

 

A cala inteligencja systemu zawarta jest w Convolverze zintegrowanym w playerze JRiver lecacym na Macu. Ten Colvolver jest w stanie zinterpretowac i przetworzyc wszystkie informacje zawarte w filtrach generowanych przez takie wysoko wyspecjalizowane programy jak Acourate. A te filtry zawieraja wszelkie informacje o ilosci aktywnych kanalow, ich podziale, opoznieniach, korekcji fazy, korekcji przebiegu pasma, korekcji akustyki, modow, preringing,... itd,

A wspomniany Audio Interface to nic innego jak szesnastokanalowy przerwornik DAC polaczony z symetrycznym przedwzmacniaczem, ktory dekoduje i przetwarza sygnal modyfikowany przez Convolver :-)

Próbowałem przeróżne amplifikacje lampowe , tranzystorowe we wszystkich klasach a także wszystkie źródła oprócz magnetofonów szpulowych bo te krajowe sprzed lat ciężko zaliczyć do " jakości " . To samo prawie wszystkie rodzaje kolumn bo tuby mi nie wejdą .

I zatoczyłem koło , no może oprócz plików bo mam też dopracowany tor plikowy .

 

 

Powtorze sie jeszcze raz, w pelni rozumie takie podejscie, jesli ktos wybral dla siebie taka droge i takie sa jego preferencje w zestawieniu wlasnego systemu.

 

Ale mam zero zrozumienia dla tych ciagot do analizowania, oceniania i krytykowania mozliwosci i brzmienia systemow, ktorych sie jeszcze nigdy w zyciu nie slyszalo (a co najwyzej widzialo na zdjeciu). To niestety szeroko rozpowszechniona plaga i zmora tego forum. Takie podejscie uwazam za niepowazne,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW.

Zainspirowany Twoja troska o mojego starego Technicsa, wygrzebalem z lamusa moja cala kolekcje starych Technicsow i wystawilem je jako ozdobe i dekoracje mojego pomieszczenia

 

Uwazam, ze sie calkiem niezle prezentuja.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A powracajac do tematu tanich platform, tak wygladaja te przeze mnie zalecane sylomery (brazowe do 40kG)

Adjustments.thumb.jpg.e1c9567859e3657c9f64965fd42029d1.jpg

 

 

Tak patrząc na ten system to do łowienia muchy używasz armaty   Ale czy o to chodzi w High Endzie pewnie dalej nie wiemy

 

 

 Moze Ty sie zadawalasz muchami, ja lowie niedzwiedzie

 

Co to jest High End i kogo to interesuje czy to hodzi w High Endzie? Mnie nie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, slawek.xm napisał:

jestes bardzo życzliwy

zmieniles się ? ?

Zawsze byłem ale przestałem intensywnie dyskutować z ignorantami i się dzięki temu mniej irytuję, po prostu poza forum robię swoje a systemik gra coraz lepiej?

33 minuty temu, xajas napisał:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

 

 

 

 Moze Ty sie zadawalasz muchami, ja lowie niedzwiedzie emoji3.png

 

Co to jest High End i kogo to interesuje czy to hodzi w High Endzie? Mnie nie.

 

Widzę odgradzasz się od szyby piankami, czy aby to nie za delikatne na niedźwiedzie o których mówisz?

 

Fajne to kino domowe teraz widzę co Cię interesuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak KD a High End nie pójdą w parze, w tym pierwszym obraz jest królem a dźwięk dalej jest traktowany po macoszemu ale...basu nigdy za mało :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, ASURA napisał:

Zawsze byłem ale przestałem intensywnie dyskutować z ignorantami i się dzięki temu mniej irytuję,

ostatnio karierę robią ignoranci o zacięciu misyjnym ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Fajne to kino domowe teraz widzę co Cię interesuje.  

 

 Kino domowe, to byla 20 lat temu, a teraz to jest moj najnowszy wynanalazek: sluchanie muzyki plecami zwroconymi do glosnikow ; 

A jak mi sie te znudza, to znowu sie obracam i slucham innych glosnikow. I wtedy dopiero zaczyna sie polowanie na niedzwiedzie ;-)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Tak KD a High End nie pójdą w parze, w tym pierwszym obraz jest królem a dźwięk dalej jest traktowany po macoszemu ale...basu nigdy za mało :)

Sa tez takie rozwiazania, ktore stosuja wiele i to duzych przetwornikow basowych po to, by tego basu bylo „mniej“ a nie „za malo“. Ale dopoki poruszasz sie tylko w swiecie KD i High End, to nie mozna sie dziwic, ze nie masz o tym pojecia (patrz rozwiazania typu DBA) i dokonujesz analiz w oparciu o zdjecia (czy ne poruszalismy juz tego tematu: dyskusja z slepym o kolorach)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
21 godzin temu, ASURA napisał:

Zrób sobie spadek 14cm podłogi po przekątnej pomieszczenia

Serio...? ?

Bardzo ciekawa rada, tlyko trochę mało praktyczna.. To już dla prawdziwych Hiendowców takie rozwiazanie. BTW nie prościej byłoby sufit zrobić ze spadkiem, niż z podłogi zjeżdżalnie? Albo w jakiś mniej inwazyjny sposób akustykę poprawić...?

W każdym razie audiofle ze Śląska mają najlepiej - jak im przez szkody górnicze budynki siadają, to już sami nie muszą podłóg modyfikować.  

17 godzin temu, muda44 napisał:

Najlepsze co w życiu słyszałem to wzmacniacze lampowe SET , jak najkrótsza droga sygnału bez dodatkowych układów czy " polepszaczy ".

Na takim zestawie możesz nie słyszeć wpływu stolików , platform itd .

Z moich doświadczeń najwięcej zmian da się wyłapać właśnie pod wzmacniaczami/DACami lampowymi oraz odtwarzaczami CD/transportami. No i oczywiście gramofony...

Testowałem podstawki z granitu, szklane blaty na metalowym stelażu, podstawki ze sklejki o różnych twardościach Monolith Audio, MDF Rogoza, z poduszką powietrzną Acoustic Revive... Każda z nich może mieć zastosowanie i równie zbawienny co degradujący wpływ - w zależności od reszty systemu jak i samego podłoża... Więc ciężko wypowiadać się w tych kwestiach autorytarnie. Słowem, każdemu może przypasować co innego, w zależności od oczekiwań jak i systemu towarzyszącego. 

Co na pewno mogę powiedzieć, to wszelkie meble IKEI z papieru i puste w środku to MZ degradacja dźwięku w każdym zestawieniu. Sam korzystam z dwóch stolików - jeden po źródła metalowy, segmentowy z kolcami, a drugi z ciężkiego drewna egzotycznego - na nim stoi lampowiec - u mnie takie rozwiazanie najlepiej się sprawdziło. 

Moja rada to kupić kilka różnych materiałów: blaty drewno, sklejka, kamień itd i testować samemu. Nigdy nie wiadomo co będzie strzałem w 10. Jakbym sam miał teraz robić coś DIY, to chyba próbowałbym coś z poduszką powietrzną a'la Acoustic Revive - pod CD to najlepiej mi się sprawdzało. Widziałem takie projekty DIY wcale to bardzo skomplikowane nie było.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, plastik1989 napisał:

Serio...? ?

Bardzo ciekawa rada, tlyko trochę mało praktyczna.. To już dla prawdziwych Hiendowców takie rozwiazanie. BTW nie prościej byłoby sufit zrobić ze spadkiem, niż z podłogi zjeżdżalnie? Albo w jakiś mniej inwazyjny sposób akustykę poprawić...?

 

 

 

Spadek podłogi  w pomieszczeniu 40m2  po przekątnej wynosi 2,2cm na metr długości za tym jest to nawet mniej niż zalecany spadek dla wody deszczowej na chodniku po którym chodzimy a o dziwo nie zsuwamy się na jezdnię a nawet nie zauważamy że on występuje.

Zupełnie nie zauważalny jest jak się ma wejście od strony ściany narożnej (to są najbardziej ustawne pokoje), ot jest ciutkę pod górkę?

Sufit z racji tej że jest na górze wyjdzie znacznie drożej!!! niż podłoga  gdzie nie trzeba robić żadnych rusztowań, wierceń zamocowań, etc.

 

 

 

 

2 godziny temu, xajas napisał:

 Kino domowe, to byla 20 lat temu, a teraz to jest moj najnowszy wynanalazek: sluchanie muzyki plecami zwroconymi do glosnikow ; 

A jak mi sie te znudza, to znowu sie obracam i slucham innych glosnikow. I wtedy dopiero zaczyna sie polowanie na niedzwiedzie ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

 

 

Pomysł na samotnię dobry ale czemu nie przejdziesz z książkami na pliki skoro tak mocno pędzisz do przodu ?

 

Tak serio to jeden z najmniej oszpecających a działających ustroi akustycznych, też takowe sobie robię. Dokup trochę i daj na boczne ściany ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, plastik1989 napisał:

  

Z moich doświadczeń najwięcej zmian da się wyłapać właśnie pod wzmacniaczami/DACami lampowymi oraz odtwarzaczami CD/transportami. No i oczywiście gramofony...

Testowałem podstawki z granitu, szklane blaty na metalowym stelażu, podstawki ze sklejki o różnych twardościach Monolith Audio, MDF Rogoza, z poduszką powietrzną Acoustic Revive... Każda z nich może mieć zastosowanie i równie zbawienny co degradujący wpływ - w zależności od reszty systemu jak i samego podłoża... Więc ciężko wypowiadać się w tych kwestiach autorytarnie. Słowem, każdemu może przypasować co innego, w zależności od oczekiwań jak i systemu towarzyszącego. 

Co na pewno mogę powiedzieć, to wszelkie meble IKEI z papieru i puste w środku to MZ degradacja dźwięku w każdym zestawieniu. Sam korzystam z dwóch stolików - jeden po źródła metalowy, segmentowy z kolcami, a drugi z ciężkiego drewna egzotycznego - na nim stoi lampowiec - u mnie takie rozwiazanie najlepiej się sprawdziło. 

Moja rada to kupić kilka różnych materiałów: blaty drewno, sklejka, kamień itd i testować samemu. Nigdy nie wiadomo co będzie strzałem w 10. Jakbym sam miał teraz robić coś DIY, to chyba próbowałbym coś z poduszką powietrzną a'la Acoustic Revive - pod CD to najlepiej mi się sprawdzało. Widziałem takie projekty DIY wcale to bardzo skomplikowane nie było.  

.....bardzo wartościowy wpis.... ,,nigdy nie wiadomo co będzie strzałem w 10,, ....to jest właśnie istota sprawy

kolce które powinny szkodzić mogą coś pozytywnego wnieść i oczywiście na odwyrtkę....

...jestem jeszcze na etapie zbierania różnych materiałów ;-)....mam pumeksy, granity, podstawki antywibracyjne, blaty drewniane

....jeszcze coś dokupię i zabiorę się za sprawdzanie/porównywanie....

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, xajas napisał:

Sa tez takie rozwiazania, ktore stosuja wiele i to duzych przetwornikow basowych po to, by tego basu bylo „mniej“ a nie „za malo“. Ale dopoki poruszasz sie tylko w swiecie KD i High End, to nie mozna sie dziwic, ze nie masz o tym pojecia (patrz rozwiazania typu DBA) i dokonujesz analiz w oparciu o zdjecia (czy ne poruszalismy juz tego tematu: dyskusja z slepym o kolorach)

 

Są ale nie działa to w publicznych salach tak do końca, u Ciebie dla jednego  lub drugiego fotela będzie lepiej ale ilość zjawisk akustycznych w pokoju jak na obecne moce obliczeniowe i szybkość procesorów nadal jest za mała i dlatego dalej będziesz się poruszał w bardzo dobrych ale standardach kinowych.

 

Dobrze zrobiona sala o jednak większej kubaturze robi nam dźwięk w bardziej naturalny sposób mimo że zaczyna być znów wymagająca co do ustroi akustycznych a co za tym idzie kosztowna!!!

Najlepszy przykład sala koncertowa w Hamburgu gdzie jej budżet został w atmosferze skandalu wielokrotnie przekroczony mimo że projektował ją jeden z najlepszych ludzi od akustyki i wiedział czego ile i za ile tam powinno być.

Skoro to jak widać jest samotnia, poszedł bym dalej w ustroje akustyczne, ja lubię przebywać razem z rodziną i dlatego elementy akustyczne będą mało widoczne i nie upierdliwe , za tym to znacznie trudniejsze wyzwanie niż u Ciebie mz.

 

Ważne że Tobie pasuje i Tobie się podoba ?

 

Pozdrawiam

Byłbym  zapomniał, posłuchaj sobie muzyki do filmu Pachnidło jak coś tam zauważysz to daj znać tylko nie szukaj moich wpisów z przed lat to by było nie fer ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, ASURA napisał:

Spadek podłogi  w pomieszczeniu 40m2  po przekątnej wynosi 2,2cm na metr długości

Spadek podlogi wplynal by na 2. i 3. mod (mody poprzeczne i pionowe) ale nie zmienil by tego najnabardziej upierdliwego 1. modu (mod podluzny miedzy przednia a tylna sciana) 

11 minut temu, ASURA napisał:

Są ale nie działa to w publicznych salach tak do końca, u Ciebie dla jednego  lub drugiego fotela będzie lepiej ale ilość zjawisk akustycznych w pokoju jak na obecne moce obliczeniowe i szybkość procesorów nadal jest za mała i dlatego dalej będziesz się poruszał w bardzo dobrych ale standardach kinowych.

 

Dobrze zrobiona sala o jednak większej kubaturze robi nam dźwięk w bardziej naturalny sposób mimo że zaczyna być znów wymagająca co do ustroi akustycznych a co za tym idzie kosztowna!!!

Najlepszy przykład sala koncertowa w Hamburgu gdzie jej budżet został w atmosferze skandalu wielokrotnie przekroczony mimo że projektował ją jeden z najlepszych ludzi od akustyki i wiedział czego ile i za ile tam powinno być.

Skoro to jak widać jest samotnia, poszedł bym dalej w ustroje akustyczne, ja lubię przebywać razem z rodziną i dlatego elementy akustyczne będą mało widoczne i nie upierdliwe , za tym to znacznie trudniejsze wyzwanie niż u Ciebie mz.

Ja nie mam publicznej sali i (co jest warunkiem dla optymalnej korekcji DRC) siedze stosunkowo "statycznie", czyli niemalze zawsze w tym samym miejscu. Dzieki temu zastosowane metody "polepszaczy" moga zadzialac. 

Do tego dochodzi mozliwosc przeprowadzenia pomiarow (miesce ustawienia mikrofonu) w jednym punkcie albo w kilku, z roznymi metodami usredniania tych "mulpipoint" pomiarow. Im wiecej pomiarow, tym szerszy zakres korekcji, ale mniejsza precyzja.

Nie zapominaj, ze mam mozliwosc uzywania dowolnej ilosci setupow 8ddopasowanych do roznych miejsc) ktore przelanczam jednym kliknieciem myszy ?

 

Przyklad/porownanie z sala koncertowa w Hamburgu (zreszta z kazda sala koncertowa) jest niepasowne.

W salach koncertowych nie majacych problemow z modami celem adaptacji nie jest tlumienie/pochlanianie tylko rozpraszanie (patrz forma i material poszczegolnych indywidualnie uformowanych elementow pokrywajacych wszystkie sciany sali w Hamburgu)

Gdybys zastosowal w sali koncertowej tlumienie, sluchacze w ostanich rzedach nic by nie slyszeli

W pomieszczeniach prywatnych  problemem sa przede wszystkim mody. Dlatego fokusem jest pochlanianie

To zupelnie inne podejscia i cele!

       

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, xajas napisał:

Spadek podlogi wplynal by na 2. i 3. mod (mody poprzeczne i pionowe) ale nie zmienil by tego najnabardziej upierdliwego 1. modu (mod podluzny miedzy przednia a tylna sciana) 

Ja nie mam publicznej sali i (co jest warunkiem dla optymalnej korekcji DRC) siedze stosunkowo "statycznie", czyli niemalze zawsze w tym samym miejscu. Dzieki temu zastosowane metody "polepszaczy" moga zadzialac. 

Do tego dochodzi mozliwosc przeprowadzenia pomiarow (miesce ustawienia mikrofonu) w jednym punkcie albo w kilku, z roznymi metodami usredniania tych "mulpipoint" pomiarow. Im wiecej pomiarow, tym szerszy zakres korekcji, ale mniejsza precyzja.

Nie zapominaj, ze mam mozliwosc uzywania dowolnej ilosci setupow 8ddopasowanych do roznych miejsc) ktore przelanczam jednym kliknieciem myszy ?

 

Przyklad/porownanie z sala koncertowa w Hamburgu (zreszta z kazda sala koncertowa) jest niepasowne.

W salach koncertowych nie majacych problemow z modami celem adaptacji nie jest tlumienie/pochlanianie tylko rozpraszanie (patrz forma i material poszczegolnych indywidualnie uformowanych elementow pokrywajacych wszystkie sciany sali w Hamburgu)

Gdybys zastosowal w sali koncertowej tlumienie, sluchacze w ostanich rzedach nic by nie slyszeli

W pomieszczeniach prywatnych  problemem sa przede wszystkim mody. Dlatego fokusem jest pochlanianie

To zupelnie inne podejscia i cele!

       

Kupiłem wypaśnego macbok pro i do muzyki mz. w porównaniu z lapkiem czy kompem z racji jakości muzyki (piszę o High Endzie, dobre Hi Fi to to jest) się nie nadaje (był testowany na oryginalnym programie Esoterica dedykowanym do połączenia po USB z DAC-em).  Leży dziewiczy i się kurzy może jest chętny? do innych celów np dla CEO jest fantastyczny.

 

 Wiem, setupy i Ipad w łapce to dziś obecnie podstawa Ipada sobie chwalę ?

Wszystko co piszesz mi jest wiadome tylko że tyle fajnych rzeczy jest na świecie że nie wiadomo co chociaż liznąć nie przez szybkę a na to wszystko trzeba zapracować i... wpadamy w pułapkę bo np. nie ma kiedy posłuchać muzyki i dlatego u mnie tor jest bardzo purystyczny napęd CD lub PC +DAC +monobloki+ kolumny i osobna linia do audio całość w robionych przeze mnie mebelkach do audio i życia w domu.

Fajnie umieć coś sobie samemu zrobić i mieć o tym pojęcie co się robi i dlatego zaglądam tu do wątku DIY bo nie zawsze samemu musimy robić coś najlepiej?

 

Będę kończył jak w starym żydowskim kawale: Ja o tym wiem, on o tym wie to o czym tu rozmawiać ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ASURA

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, ASURA napisał:

Kupiłem wypaśnego macbok pro i do muzyki mz. w porównaniu z lapkiem czy kompem z racji jakości muzyki (piszę o High Endzie, dobre Hi Fi to to jest) się nie nadaje (był testowany na oryginalnym programie Esoterica dedykowanym do połączenia po USB z DAC-em). 

Juz od lat przestalem traktowac powaznie takie testy ?

Dla mnie najlepszym testem jest to, co jest stosowane w studiach do nagrania i obrobki  calego sygnalu/muzyki, ktorej potem sluchasz na twoim domowym "High-Endowskim" systemie. Czy to nie sa przypadkiem komputery (Mac)? ? I ty twierdzisz, ze one sie nie nadaja do odtwarzania muzyki w High Endzie?

BTW. Ciagle jeszcze nie pojalem co to jest High-End. Moje skojarzenie/asocjacja jest bardzo negatywna. Tutaj moja uproszczona przerysowana wersja -> grupa snobow wyobrazajacych sobie, ze przez ich "wyszukany" High-Endowski sprzet Audio wyroznia sie, odbija od masy i probujac tej masie na kazdym kroku wytykac, ze masa nie spelnia "wymagan" upowazniajacych ja do przynalezenia do tego elitarnego klubu High-End ?

Dziekuje za przynaleznosc do takiego "elitarnego" klubu. Nie przywiazuje do tego najmniejszej wagi. Mnie bardziej interesuja kluby, do ktorych naleza ludzie, ktorzy naprawde maja pojecie o Audio. 

A to ciagle czepianie sie USB tez jest bez sensu. Komputery typu Mac daja ci mozlliwosci polaczenia dalszych elementow Audio typu DAC / Audio Interface poprzez  bardziej zawansowane polaczenia typu FireWire, Thunderbolt, ADAT, Dante.., o ktorych inne systemy moga tylko pomarzyc. Ale to wymaga troche bardziej inteligentnych/zaaawansowanych rozwiazan niz CD, wzmak i glosniki ? 

Mnie wystarcza USB, ale zastanowiam sie nad Dante

 

PS.

Czy nie wydaje Ci sie to symptomatyczne, ze w kazdej Twojej odpowiedzi pojawia sie to "kryterium" High-End? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, xajas napisał:

 

PS.

Czy nie wydaje Ci sie to symptomatyczne, ze w kazdej Twojej odpowiedzi pojawia sie to "kryterium" High-End? 

Dalej wiem o czym piszesz tak  że nie wiem o czym dyskutować z Tobą? Sprzęt studyjny jak na obecną porę i wcześniej powszechnie daleko był-jest od tego żeby na nim usłyszeć do końca to co uchwycił mikrofon. Materiał zrealizowany w studio dopiero po przeniesieniu na nośnik (CD,vinyl, pendrive, etc.) i słuchany w dedykowanym pomieszczeniu dla dedykowanego użytkownika końcowego (np. niekoniecznie do domu tylko do samochodu lub na małe tanie pluginy do uszu) jest zatwierdzany do produkcji lub nie.

W mojej odpowiedzi będzie pojawiać się słowo -znaczenie-temat zwany High End bo jak na razie tylko dzięki temu w sumie kierunkowi zbliżamy się do kierunku dyktowanego w pięknych salach koncertowych live o których też mnie uświadamiałeś, zapomniałeś tylko dodać ile mimo wiedzy jest tak po prostu po ludzku spieprzonych.

 

Tak że muzyka grana na żywo bez elektroniki jak i ta w domu zawsze będzie wyznaczała coraz nowsze kierunki i tu też element ludzki! W końcu np. powstała nowa sala w Filharmonii Śląskiej a repertuar zrobili sobie słabszych lotów i w ciągu roku może parę pozycji jest wartych ruszenia się z przed dobrego domowego systemu gdzie z pełną świadomością możemy sobie wybrać muzykę może i gorszej jakości niż live ale przez duże M.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.