Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  239 członków

Bluesound Klub
IGNORED

Zasilanie liniowe do Node 2/2i


k4mil3k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, k4mil3k napisał:

Dodawanie jakiś dodatkowych elementów zwiększających znacznie koszt, a dających ułamki procentów zysków uważam za bezzasadne. Mam na myśli to że sam projekt musi być jeden i musi być rozsądny cena/jakość, na życzenie klienta można jedynie pobawić się wykończeniem w "złote klamki".

Właśnie złote klamki  uuu znowu ta erotyka ? to daj nazwę z koncówką SE " special edition"  to ja bym poprosił 2szt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, freju napisał:

Właśnie złote klamki  uuu znowu ta erotyka ? to daj nazwę z koncówką SE " special edition"  to ja bym poprosił 2szt ?

To i tak temat na który daje sobie kwartał. Nie mam zamiaru się spieszyć jak przy płytce, bo koniec końców czasowo i tak wyszło podobnie, a koszty pośpiechu poniosłem ja. Teraz mam trochę większe możliwości co do wykonywania różnych pomiarów więc najpierw zacznę od przeglądu podstawowych komponentów każdego zasilacza i tego co oferują za swoją cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, k4mil3k napisał:

Dodawanie jakiś dodatkowych elementów zwiększających znacznie koszt, a dających ułamki procentów zysków uważam za bezzasadne. Mam na myśli to że sam projekt musi być jeden i musi być rozsądny cena/jakość, na życzenie klienta można jedynie pobawić się wykończeniem w "złote klamki".

Ale będziemy widzieć  dokładnie co dajesz bez tajemnic tak ? ?

10 minut temu, k4mil3k napisał:

To i tak temat na który daje sobie kwartał. Nie mam zamiaru się spieszyć jak przy płytce, bo koniec końców czasowo i tak wyszło podobnie, a koszty pośpiechu poniosłem ja. Teraz mam trochę większe możliwości co do wykonywania różnych pomiarów więc najpierw zacznę od przeglądu podstawowych komponentów każdego zasilacza i tego co oferują za swoją cenę.

Dobrze Szefie zgadzamy sie ? ja będe czekał jak wierny pies jak Szarik przy Janku ???

Tylko błagam cię żeby te nie uzasadnione koszty nie poszły za daleko w sensie odwrotnym i mam nadzieję że nie dasz takiej obudowy jak nostromo " ??

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, freju napisał:

Ale będziemy widzieć  dokładnie co dajesz bez tajemnic tak ? ?

Dobrze Szefie zgadzamy sie ? ja będe czekał jak wierny pies jak Szarik przy Janku ???

Było by dobrze wiedzieć jakie są potrzeby, tj: napięcia i prądy, konfiguracje pojedyńcze czy wielokrotne. Zamierzam zacząć od weryfikacji kilku dostępnych na rynku transformatorów i ta informacja była by o tyle przydatna że mogę zawęzić ich parametry pod względem napięć i konfiguracji odczepów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, k4mil3k napisał:

Było by dobrze wiedzieć jakie są potrzeby, tj: napięcia i prądy, konfiguracje pojedyńcze czy wielokrotne. Zamierzam zacząć od weryfikacji kilku dostępnych na rynku transformatorów i ta informacja była by o tyle przydatna że mogę zawęzić ich parametry pod względem napięć i konfiguracji odczepów.

Nie wiem nie znam sie zarobiony jeste :))) Ale mysle że musisz tutaj byc hmm no troche elastyczny i dać jakąś podstawę ,  ale z możliwością juz dobrania danych parametrów indywidualnie bo z tym bedzie już różnie napewno , ja na początek 5v-3A i 12v -3A ten drugi do dysku zewnętrznego a ten pierwszy ma byc taki uniwersalny tak żebym i w razie powrotu do node2i :)) mógł mieć i do idefenderów czy mini konwerterów i chyba bym chciał jeszcze zastosować do dekodera  horizon "upc taką linióweczkę  tylko że tutaj to już jest 12V-5A i chyba żarty sie tu kończą Paweł co :)) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, freju napisał:

Nie wiem nie znam sie zarobiony jeste :))) Ale mysle że musisz tutaj byc hmm no troche elastyczny i dać jakąś podstawę ,  ale z możliwością juz dobrania danych parametrów indywidualnie bo z tym bedzie już różnie napewno , ja na początek 5v-3A i 12v -3A ten drugi do dysku zewnętrznego a ten pierwszy ma byc taki uniwersalny tak żebym i w razie powrotu do node2i :)) mógł mieć i do idefenderów czy mini konwerterów i chyba bym chciał jeszcze zastosować do dekodera  horizon "upc taką linióweczkę  tylko że tutaj to już jest 12V-5A i chyba żarty sie tu kończą Paweł co :)) ?

5A jeszcze nie jest problemem. Zadaje te pytania - gdyż trafo determinuje już na samym początku wybór obudowy i Twoje "złote klamki". Na przykładzie Node w którym musimy zmieścić się w ograniczonej przestrzeni - w teorii wybór elektrolitów na rynku jest spory, w praktyce ograniczając je do określonych wymiarów i parametrów - już niewielki. Przy wyborze komponentów nawet ich rezystancja własna w postaci "mili" Ohm'ów ma znaczenie, przykładowo w ostatniej wersji zmieniłem nieco zabezpieczenia i użyłem "P"-mosfetu zamiast "N". W poprzedniej wersji, gdzie rezystancja mosfetu nie miała wielkiego znaczenia, po zmianie ma olbrzymie i choć rynek nasycony jest produktami z oporem około 0,5 - 0,2 Ohm, to ja musiałem zejść aż do wartości 0,005 Ohm.

Ps: w procesie tworzenia Node miałem różne propozycje od użytkowników jak mógłbym to zrobić, nawet włącznie z umieszczeniem na płytce dwóch niezależnych regulatorów napięcia na LMxx dla osobnych linii, gdzie w środku nie ma absolutnie miejsca na jakieś bardziej złożone zespoły filtracji, ani nie ma warunków na odprowadzenie ciepła z regulatorów, pomijając to że trafo oraz zespoły prostownicze musiały by być na zewnątrz w dedykowanej obudowie. Podsumowując: nie zamierzam latać na marsa, lot na księżyc będzie wystarczającym wyzwaniem.

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że może zastosować jakąś jedną wiekszą obudowę z zapasem na ewentualne zmiany z tego co widziałem producenci robia jak by takie zakresy od 5vdo 12v z różnym amperażem ale wydaje mi sie że jest to wszystko na jednym i tym samym trafie tylko wiadomo im wyżej volty amperaż spada coś na zasdazie 5v-3A ale i można na nim zrobić 12v- ale tylko 1,5A , ale jak mówiłem nie znam się tak tylko sobie gdybam , może żeby był zapas w obudowie na wszystkie typy to może coś wielkości node2i tylko wyższy ze 2x albo 3x wtedy będzie miejsce na ewentualną erotykę ;)) No i problem z chłodzeniem rozwiązany ?;)

Lub iść w długość nie w szerokość i ja osobiście bym tak wolał bo wtedy nie zajmuje to tyle cennego miejsca ?

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, freju napisał:

Myśle że może zastosować jakąś jedną wiekszą obudowę z zapasem na ewentualne zmiany z tego co widziałem producenci robia jak by takie zakresy od 5vdo 12v z różnym amperażem ale wydaje mi sie że jest to wszystko na jednym i tym samym trafie tylko wiadomo im wyżej volty amperaż spada coś na zasdazie 5v-3A ale i można na nim zrobić 12v- ale tylko 1,5A

Jestem raczej przeciwny robieniu takich kombajnów z pełną regulacją, jest ryzyko że gdy np któryś element regulacji jak np rezystor precyzyjny przestanie poprawnie łączyć, napięcie odleci nam daleko od pożądanej wartości grożąc uszkodzeniem sprzętu. W teorii można by powielić zabezpieczenie takie jak teraz zrobiłem w Node, ale co nam po regulacji jak zabezpieczenie będzie stałe.
Projekt raczej będzie zakładać możliwość łatwej modyfikacji w celu zmiany parametrów, ale niestety trafo nie zawsze da się "ocalić".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, k4mil3k napisał:

Jestem raczej przeciwny robieniu takich kombajnów z pełną regulacją, jest ryzyko że gdy np któryś element regulacji jak np rezystor precyzyjny przestanie poprawnie łączyć, napięcie odleci nam daleko od pożądanej wartości grożąc uszkodzeniem sprzętu. W teorii można by powielić zabezpieczenie takie jak teraz zrobiłem w Node, ale co nam po regulacji jak zabezpieczenie będzie stałe.
Projekt raczej będzie zakładać możliwość łatwej modyfikacji w celu zmiany parametrów, ale niestety trafo nie zawsze da się "ocalić".

Nie no co ty Paweł absolutnie żadnych kombajnów z regulacjami nigdy w ten sposób nie myślałem  ? pisałem o tym że na poziomie zamówienia ustalasz indywidulnie parametry i robisz to sam ty na stałe już pod dane zamówienie i wymagania klienta , żadnych własnych regulacji chłopie ile byś miał problemów zaraz , i fochy że ktoś coś uwalił bo zapomniał przestawić itp itd,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, rd79 napisał:

Na zasilacz skrojony pod node 2i to i mi ślinka leci.  Jak kolega wyżej pisał to i jakaś fajna obudowa by się przydała, może warianty srebrna i czarna co by do pozostałych klocków pasowało ?

Zapewne to powstanie. Co do krojenia, nic specjalnego - 5V 2,5A. Kluczowa w ustalaniu kosztów będzie "erotyka". Dla jednych nie ma to znaczenia, a inni będą chcieli żeby to wyglądało ? Pomijam budżet - każdy będzie inny.

2 minuty temu, Seb1 napisał:

Sugeruję utworzenie osobnego wątku dla zasilacza. Na pewno będę obserwował.

Dla tego na razie proponuje się wstrzymać i nie zaśmiecać tego wątku ?

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, freju napisał:

No to już Paweł zakładaj ? dobrze jak juz na tym etapie ustalimy pewne standardy i może to troszke przyspieszy projekt ?

Nie zakładam. Nie chcę go jeszcze zakładać bo potem pojawia się presja (której nie zawsze potrafię "odmówić" bo elektronika jak dotąd była pewnym hobby i raczej sprawiała mi frajdę).

Tak jak pisałem - nie zamierzam popełniać błędów związanych z pośpiechem bo sam za nie płacę. W projekcie "modułu Node" z tytułu presji zrezygnowałem z części procesów testowych i wykonywałem je na produkcie produkcyjnym zanim wypuściłem go do sprzedaży. To skończyło się stratami, nadal nie wyszedłem na "zero", a mój Node nadal pracuje na "drutach" zamiast na gotowej płytce ? Chciałbym zamknąć ten projekt bez strat, mieć też "produkcyjny" moduł u siebie, i ustrzec się podobnych błędów w przyszłości.

To co napisałem wyżej to także moje poczucie odpowiedzialności za produkt i ograniczanie ryzyk związanych z WASZYM sprzętem. Swój mogę spalić, poświęcić, itp, ale WASZ to WASZ. Mam nadzieję że mnie zrozumiecie.

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To daj znać jak już będziesz gotowy ja tam aż takiego ciśnienia nie mam bo coś tam na stanie mam ,ale tak jak zawsze u mnie jeśli powiedziałem A" to musi być B" więc ja sie napewno nie wycofam z zamówienia i te dwie szt biore na 100% a dalej to już życie pokaże ,ale myślę że współpraca będzie udana ,bo masz ten pierwiastek faktor " i potrafisz się przy tym śmiać a to lubię ? bez napinek i zbędnego kozaczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, muzaman napisał:

Mojego nikt nie chce ?
wychodzi na to , że będzie sobie spędzał czas ze mną ?

Wstaw linka tutaj to zaraz się sprzeda ? ja w kpl z zasilaczem sprzedałem . 

11 minut temu, freju napisał:

Wstaw linka tutaj to zaraz się sprzeda ? ja w kpl z zasilaczem sprzedałem . 

Ja jescze bym spróbował node z zasilaczem Pawła jak już będzie ze złotymi klamkami , bo powiem ci że znam kilku usherów co naprawdę mają klocki na wypasie a z node2i nie chcą zrezygnować i to mi daje do myślenia hee kumasz ? ;))mają node po modzie oczywiście ?

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@muzaman ja może go wezmę dla kolegi jak się nie sprzeda do wypłaty ?

@jus6 Prace idą dobrze a w zasadzie zostały zakończone. Karton komponentów elektronicznych czeka u mnie, a ja tylko czekam na płytki PCB z produkcji. Jak tylko dostanę czyste płytki to lutuje i składam do wysyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie studiuje pewne układy i symuluje rozwiązania. Fizycznie temat rozpocznę gdy tylko poskładam płytki dla Node które mam zamówione z produkcji.

Na razie w oczekiwaniu na gołe płytki pcb, korzystam z "home office" i delektuje się nowym wzmakiem  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie bo ja będę chyba potrzebował trzeci zasilacz ?bo mam kolejny konwerter schiit etir ale tutaj jest zasilanie AC czyli zmienne dobrze kumam Paweł ? ?jest taki do ogarnięcia?  Choć na dobra sprawę nie czuje tutaj jak by słabości zasilacza w sensie żeby był tym tzw wąskim gardłem ale jak widzę linki po 1,5m W formie kabelka najtańszego od ładowarki od tel to mam czuja że to fajna antena do zbierania śmieci,  i co ciekawe zauważyłem że najlepiej wypada brzmieniowo w gnieździe z dc-blockerem w tomanku tap8, bo i ponoć ten zasilaczyk jest na mini transformatorze i co teraz ?

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@freju Tak, ma zasilanie AC i cała stabilizacja napięcia i konwersja na DC następuje już w urządzeniu. Nic nie stoi na przeszkodzie by podłączyć go od razu z DC, po podłączeniu do niego napięcia DC będzie w nim pracować tylko połowa diod stabilizujących i wewnętrzny stabilizator dostanie od razu prąd DC który wypuści nadal jako DC (często stosuje się kaskady stabilizatorów) i to nie problem, ale...no właśnie ale: trzeba by go zmierzyć na wejściu i wyjściu ze względu na napięcie skuteczne AC RMS i różne podejście twórców urządzenia do tej kwestii. Od tego zależy wartość napięcia DC które należy dostarczyć urzadzeniu na gniazdko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, k4mil3k napisał:

@freju Tak, ma zasilanie AC i cała stabilizacja napięcia i konwersja na DC następuje już w urządzeniu. Nic nie stoi na przeszkodzie by podłączyć go od razu z DC, po podłączeniu do niego napięcia DC będzie w nim pracować tylko połowa diod stabilizujących i wewnętrzny stabilizator dostanie od razu prąd DC który wypuści nadal jako DC (często stosuje się kaskady stabilizatorów) i to nie problem, ale...no właśnie ale: trzeba by go zmierzyć na wejściu i wyjściu ze względu na napięcie skuteczne AC RMS i różne podejście twórców urządzenia do tej kwestii. Od tego zależy wartość napięcia DC które należy dostarczyć urzadzeniu na gniazdko.

Dzieki za info  ? zmierzyłem na wyjściu zasilacza z schiit eitr jest 7,6v , mam zasilacz tomanka ma 6,2v na wyjściu  to co można zaryzykować ??

dodam jescze że na tylnym panelu przy gniezdzie zasilania jest napisane 6 VAC mówię tu o konwerterze nie zasilaczu ?

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.