Jump to content
michaello

Audioquest Dragonfly

Recommended Posts

Dzień dobry,

Mam pytanie do użytkowników tego daca. Mam wersję czarną i po podłączeniu do laptopa (win10) mam strasznie wysoki poziom dźwięku,

suwak w windowsie mam na 2, wyżej jest już za głośno dla mnie. Na wyjściu słuchawkowym laptopa, poziom dźwięku mam ustawiony na 12 i jeszcze sporo mogę pojechać wyżej, regulacja siły głosu jest płynniejsza.

Na androidzie jest ok. Czy ktoś miał podobny problem?

Less is More

W Windowsie, znajdź Napraw odtwarzanie dźwięku, później wybierzesz to połączenie dac i dalej napraw.
Powinno być ok, miałem tak podobnie z innym USB-DAC.

xavian
14 godzin temu, michaello napisał:

Wiesz może jakie te ustawienia powinny być?

Powiem szczerze, że nie miałem takiego problemu nigdy. Fakt gra dość głośno, ale nie aż tak...

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 18 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Gdyby ktoś miał jeszcze z tym problem to znalazłem rozwiązanie :) "rozwiązywanie problemów" przez windows u mnie nic nie poprawiło.

Teraz gra jak należy, ufff :)

Less is More

Już śpieszę z instrukcją 😉

W pierwszej kolejności trzeba uruchomić źródło, czyli program z którego odtwarzana jest muzyka (chrome, spotify itd)

Dalej, klikamy start -> ustawienia -> system -> dźwięk -> zaawansowane opcje dźwięku

Na górze jest głośność główna, u mnie jest na 12, ale programy odtwarzające dźwięk (poniżej) miały wartość 100, 

zmniejszyłem te wartości do poziomu głośności głównej, czyli u mnie do 12 i wszystko grało tak jak powinno.

Jak nie uruchomimy programu ze źródłem dźwięku, wtedy nie pojawi się on w zakładce  w zaawansowanych opcjach dźwięku.

Less is More

"DragonFly Black is equipped with a 64-step analog volume control. With DragonFly Black connected to a PC or mobile device, adjusting the host’s system volume control will, through proxy, control the DragonFly Black’s onboard volume. This ensures maximum resolution and the highest sound quality, regardless of volume setting."

2 hours ago, michaello said:

Dalej, klikamy start -> ustawienia -> system -> dźwięk -> zaawansowane opcje dźwięku

Na górze jest głośność główna, u mnie jest na 12, ale programy odtwarzające dźwięk (poniżej) miały wartość 100,

Czyli zrobiłeś ustawienia nie do końca optymalne 😉

32 minuty temu, januss73 napisał:

Czyli zrobiłeś ustawienia nie do końca optymalne 😉

Ale za to używalne 😉

Less is More