Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz słuchawkowy o ciemnym brzmieniu


yayacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z Waszego doświadczenia jaki wzmacniacz słuchawkowy charakteryzuje się ciemnym brzmieniem. Ciemne, niskie brzmienie, dociążone i z jak najmniejszą ilością wysokich tonów.
Nie musi to być wzmacniacz słuchawkowy stricte, może to być przetwornik z dziurką słuchawkową, najlepiej na dużego jacka. Żadne lampowe wynalazki mnie nie interesują. Cena może być do 2000 zł - używka też jest możliwa.
Jak brzmienie wyglada w przypadku:
Audiolab M-Dac / Q-Dac
Cambridge DacMagic Plus
Jakieś Toppingi
Jakieś SMSL
Jakieś Aune
Teac UD-301 i pokrewne
Chord Mojo choć cholernie brzydki i chyba grzeje się jak kaloryfer kiedy podpięty jest pod zasilanie - no i ta bateria w środku, brr.

Skrzynka nie musi mieć wejść USB, będzie podpinana jedynie po cyfrze (coax/optyk) albo po analogu. Dżwięk po USB mnie nie interesuje. Regulacja volume nie może być via standardowy potencjometr. W grę wchodzi jedynie cyfra, czip sterowany potencjometrem itp - chodzi o idealną zbieżność kanałów.

Wzmacniacz musi wysterować słuchawki 300 Ohm. Poziomy głosności gdzie urywa łeb mnie nie interesują ?
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Z wymienionych przez Ciebie kilku propozycji najlepszym rozwiązaniem byłby Cambridge Audio Dac Magic Plus lub możesz postawić na "lampowe" brzmienie Chord Mojo czyli mały wzmacniacz o potężnym brzmieniu. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

budżet wyższy ale tak będzie grał Pathos Aurium. Ciepły, lampowy dźwięk. Nienachalna góra i mięciutki wybrzmiewający basik i nasycona średnica. Do niego świetnie pasują słuchawki Audio-Technica. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, hemi napisał:

Szukaj wzmacniacza z dużą impedancją wyjściową.

Coś w tym jest. Ilekroć podpinam się pod wzmacniacze, gdzie wyjście słuchawkowe zrealizowane jest na rezystorze to dźwięk wydaje się być poprawnym czyli bez wyostrzeń na górze i z pełnym wybrzmieniem na dole.
Niestety teraz wszędzie modne są wzmacniacze z impedancją wyjściową oscylującą wokół 1 Ohma.
Nawet w studiach w control roomach naćkali wszędzie produktów Grace Design czy LakePeople. No, ale wiadomo - słuchawki przy stole służą tylko do chwilowego technicznego odsłuchu.
Swego czasu miałem jakąś midi końcówkę mocy Denona (albo to był Kenwood?) z wyjściem słuchawkowym (oczywiście rezystor) i potega brzmienia oraz dynamika powalała. Czuło się moc (choć słucham cicho), ale niestety przy czułych słuchawkach (mdr-7506) dało się słyszeć delikatny szum przy braku dźwięku.

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Cześć,
Z wymienionych przez Ciebie kilku propozycji najlepszym rozwiązaniem byłby Cambridge Audio Dac Magic Plus lub możesz postawić na "lampowe" brzmienie Chord Mojo czyli mały wzmacniacz o potężnym brzmieniu.

Cześć,
DacMagic Plus - zastanawiam się nad tym klockiem. Ma wiele zalet a największa (jak dla mnie) z nich to cztery wejścia cyfrowe i dwa WYJŚCIA cyfrowe. Rewelacja - nie wiem czemu producenci są tacy skąpi jeśli chodzi o ilość wejść coax/optyk i nie wspominając o wyjściach.
Naczytałem się o tym wynalazku ale wszędzie (head-fi) piszą, że to raczej chudy i jaskrawy dźwięk.

Chord Mojo wydaje się wedle recenzji być OK. Tylko ten cholerny wygląd i dość kiepskie użytkowanie w systemie stacjonarnym. Będąc cały czas podpiętym do zasilania (chodzi o gniazdko 220V w ścianie) grzeje się ponoć niemiłosiernie, bo wciąż ładuje tę cholerną baterię będącą w środku. Po pewnym czasie, bateria spuchnie, wyleje się lub wybuchnie ? Poza tym tam jest chyba ta idiotyczna funkcja samoczynnego wyłączania się po kilku minutach nieaktywności.

59 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

budżet wyższy ale tak będzie grał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Niestety, ale nie wchodzi w grę. Żadnej lampy - zaznaczyłem to w poście otwierającym rozmowę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impedancję wyjściową możesz łatwo zwiększyć, powiększając wartość rezystora na wyjściu, a jeśli go nie ma, to wstawiając go tam. Dobierając tą rezystancję można kształtować brzmienie w dość szerokim zakresie. W sprzęcie używanym, po gwarancji można się pobawić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, hemi napisał:

Impedancję wyjściową możesz łatwo zwiększyć, powiększając wartość rezystora na wyjściu, a jeśli go nie ma, to wstawiając go tam.

To oczywiste ? Widziałem nawet takie audiofilskie przejściówki ?
Jednak skłaniam się do tego by nie grzebać w bebechach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to w takim razie z naszej oferty Lehmannaudio i tutaj model Linear albo Rhinelander oferują brzmienie ewidentnie po cieplejszej stronie. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba od razu pisać, że lubisz brzmienie skopana latającymi luźno i samopas membranami. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Misio38 napisał:

To trzeba od razu pisać, że lubisz brzmienie skopana latającymi luźno i samopas membranami. 

hola hola kolego. Skąd wiesz jakie ma być brzmienie? Skąd wiesz pod jaką impedancję wyjściową były konstruowane słuchawki? Kiedy na rynek wchodziły Beyery 770/880/990 czy MDR-7506/7509 czy choćby HD600 nikt nie słyszał o wzmacniaczach z impedancją wyjściową bliską 0 Ohm. Słuchawki wpinało się wprost pod wyjście słuchawkowe wzmacniacza będące najczęsciej wyjściem po rezystorze. O wzmacniaczach słuchawkowych 25 late temu mało kto słyszał w świecie domowego hi-fi.
Zresztą o ile wiadomo wzmacniacz słuchawkowy Beyerdynamica posiada impedancję wyjściową około 100 Ohm a oni chyba wiedzą co robią i pod jakie słuchawki go konstruują.
Wiele osób z powodzeniem uzywa starych masywnych (tzw vintage) wzmacniaczy do napędzania swoich (nawet niskoomowych) słuchawek. Nie ma w tym nic zdroznego bowiem jak zaznaczyłem powyżej nie wiemy pod jakie parametry wyjściowe były konstruowane nauszniki.

No ale tu nie o tym - tu o wzmacniaczu oferującym brzmienie z jak najmniejszą ilością wysokich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, yayacek napisał:

Zresztą o ile wiadomo wzmacniacz słuchawkowy Beyerdynamica posiada impedancję wyjściową około 100 Ohm a oni chyba wiedzą co robią i pod jakie słuchawki go konstruują.

Miałem kiedyś Beyerdynamic A20 (impedancja wyjściowa 100 Ohm) i grał masywnym basem  ale trzeba uważać bo średnica jest daleka od ciepłej, a góra wyraźnie doświetlona. To nie jest zły wzmacniacz, a nawet powiem, że całkiem fajny ale to nie jest to czego szukasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez velone

Cambridge Audio CXC (modyfikowany) -> NuPrime DAC-9 -> Atoll IN200 Signature / słuchawkowy Trilogy 931 -> Xavian Perla Esclusiva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz skorzystać z rozwiązań z ery sprzed hi-enda ,wtedy wzmacniacze miały takie dwa pokrętła: bass ,treble ,może teraz jakieś słuchawkowce jeszcze tak mają ? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, velone napisał:

średnica jest daleka od ciepłej, a góra wyraźnie doświetlona

Zgadza się. Słuchałem tego wynalazku i góra w ogóle mi nie podeszła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, yayacek napisał:

Zresztą o ile wiadomo wzmacniacz słuchawkowy Beyerdynamica posiada impedancję wyjściową około 100 Ohm a oni chyba wiedzą co robią i pod jakie słuchawki go konstruują.

Bardzo kiepski jest to wzmacniacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym polecał Audio GD R2R-11 - mam go u siebie i doskonale się sprawdza z Sennheiserami HD-600. Gra ciepło, analogowo, prawdziwie. Nie spełnia jednego z Twoich warunków- jest tam analogowy, pełnowymiarowy Alps do regulacji głośności, ale nie miałem problemów z nierównościa kanałów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniałem sobie, że kiedyś miałem Heed Canamp II - idealnie wpisuje się w Twoje potrzeby! Gęsty, dociążony dźwięk z łagodną górą. Potencjometr analogowy ale wszystko równiutko - naprawdę spróbuj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez velone

Cambridge Audio CXC (modyfikowany) -> NuPrime DAC-9 -> Atoll IN200 Signature / słuchawkowy Trilogy 931 -> Xavian Perla Esclusiva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, velone napisał:

kiedyś miałem Heed Canamp II - idealnie wpisuje się...

Z opisów, które miałem okazję kiedyś przeczytać, to faktycznie ten mały wynalazek mógłby być OK.

33 minuty temu, velone napisał:

Potencjometr analogowy ale...

Analogowy potencjometr znaczy tyle, że w jednym egzemplarzu wszystko ze współbieżnością kanałów może być OK, a w innym zupełnie "krzywo".
Owszem, mógłbym nabyć takiego Heeda, ale potem musiałbym w nim grzebać i wyrzucić ten analogowy potencjometr wstawiając tam jakąś drabinkę. Ale chyba nie na tym polega ta zabawa by grzebać w nowo nabytych klockach ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, yayacek napisał:

Owszem, mógłbym nabyć takiego Heeda, ale potem musiałbym w nim grzebać i wyrzucić ten analogowy potencjometr wstawiając tam jakąś drabinkę. Ale chyba nie na tym polega ta zabawa by grzebać w nowo nabytych klockach ?

Myślę, że trochę demonizujesz problem i ograniczasz sobie wybór... Sam mam całkiem poważnego "zawodnika" do słuchawek - Trilogy 931 z Alpsem i... ponownie zero problemów.

No ale rozumiem i życzę powodzenia w poszukiwaniach ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cambridge Audio CXC (modyfikowany) -> NuPrime DAC-9 -> Atoll IN200 Signature / słuchawkowy Trilogy 931 -> Xavian Perla Esclusiva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.