Skocz do zawartości
IGNORED

Atoll in80se vs Hegel H80


giagi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, dedal75 napisał:

A co Atollem central zasilasz? Pzdr

Nie, ale dialogi są centralnie ze środka, paru znajomych się pytało gdzie centralny schowałem ? basu w Atollu też nie brakuje ?

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, marcinmarcin napisał:

@Ricambi też widziałem ten tekst - to nie byl nawetvpomiar ale opis naprawy 100se przez jakiś serwis. Mi się nigdy nie zagotował a ciągnie duże BW Preference 5 bez zająknięcia.

OK, tylko po co dwa wielkie toroidy i spore kondensatory w zasilaniu, skoro tranzystory mocy pracują z maleńkimi radiatorami, które nie są w stanie rozproszyć odpowiedniej mocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Nie, ale dialogi są centralnie ze środka, paru znajomych się pytało gdzie centralny schowałem ? basu w Atollu też nie brakuje ?

To chyba lekkie naciągnięcie, nazywać kinem wzmacniacz stereo ? o braku kanału LFE który obsługuje subwoofer nawet nie wspomnę. Pzdr

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miałem możliwość porównania u siebie Atoll IN100 i Hegla H100 (nie dokładnie te same o jakie było pytanie ale blisko).

Atoll po włączeniu  w pierwszej chwili wywołuje łłłaaałłl. Jak to energicznie i barwnie gra. Muzyka żyje i jest ciekawa, intensywna i energiczna. Jednak przy dłuższym słuchaniu zaczyna być to męczące. Bas jest miękki i dość monotonny, schodzi ale brakuje mu kontroli. Scena muzyczna była płytsza i niestety brakowało precyzji. Zgadzam się z opiniami wcześniej - wzmacniacz "koloryzujący" i mający własną sygnaturę. Niestety dla mnie po kilku dniach było za dużo efektu.

Hegel H100  gra inaczej. Precyzja grania, scena i jej głębia są duużo lepsze.Pojawia się wrażenie trójwymiarowości sceny, ale też i samych instrumentów. Kto kiedyś to usłyszał wie o czym piszę- instrument ma swoją bryłę, wymiar.. przynajmniej tak to odbieram. Bas jest bardzo szybki i zróżnicowany, choć nie jest bardzo obfity. Po Atoll to jakby było go mniej..ale po czasie pojawia się jego lepsze i większe zróżnicowanie- wystarczy dobrze nagrany kontrabas i posłuchać.

Hegel nie jest ciepły ale barwy podobają mi się. Zakres średni jest ciekawy , górny dobrze wypełniony i przyjemny- nie zakuje.

Dwie uwagi-

1. opisuje Hegla jak gra po wejściu HLR- zdecydowanie dużo lepiej gra, muzyka zaczyna "żyć" już przy cichym graniu.

2. DAC w niższych modelach Hegla nie jest zły ale nie jest to pierwsza liga. Opisane spostrzeżenia wyżej to z DAC H20, a teraz to już gra z wyżej.

Pozdrawiam

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, dedal75 napisał:

To chyba lekkie naciągnięcie, nazywać kinem wzmacniacz stereo ? o braku kanału LFE który obsługuje subwoofer nawet nie wspomnę. Pzdr

Miałem też ampli kiedyś i nie gra to dla mnie. Dobre stereo plus podłogówki mi w zupełności wystarcza ?

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie neguje co Ci starcza. 

Ale co nazywamy kinem. ?

Posiadam kino i stereo i  z niedowierzaniem czytam że film na KD (nie gra)  a na wzmaku stereo już tak. Pzdr

 

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, jacmos napisał:

Witam

Miałem możliwość porównania u siebie Atoll IN100 i Hegla H100 (nie dokładnie te same o jakie było pytanie ale blisko).

Atoll po włączeniu  w pierwszej chwili wywołuje łłłaaałłl. Jak to energicznie i barwnie gra. Muzyka żyje i jest ciekawa, intensywna i energiczna. Jednak przy dłuższym słuchaniu zaczyna być to męczące. Bas jest miękki i dość monotonny, schodzi ale brakuje mu kontroli. Scena muzyczna była płytsza i niestety brakowało precyzji. Zgadzam się z opiniami wcześniej - wzmacniacz "koloryzujący" i mający własną sygnaturę. Niestety dla mnie po kilku dniach było za dużo efektu.

Hegel H100  gra inaczej. Precyzja grania, scena i jej głębia są duużo lepsze.Pojawia się wrażenie trójwymiarowości sceny, ale też i samych instrumentów. Kto kiedyś to usłyszał wie o czym piszę- instrument ma swoją bryłę, wymiar.. przynajmniej tak to odbieram. Bas jest bardzo szybki i zróżnicowany, choć nie jest bardzo obfity. Po Atoll to jakby było go mniej..ale po czasie pojawia się jego lepsze i większe zróżnicowanie- wystarczy dobrze nagrany kontrabas i posłuchać.

Hegel nie jest ciepły ale barwy podobają mi się. Zakres średni jest ciekawy , górny dobrze wypełniony i przyjemny- nie zakuje.

Dwie uwagi-

1. opisuje Hegla jak gra po wejściu HLR- zdecydowanie dużo lepiej gra, muzyka zaczyna "żyć" już przy cichym graniu.

2. DAC w niższych modelach Hegla nie jest zły ale nie jest to pierwsza liga. Opisane spostrzeżenia wyżej to z DAC H20, a teraz to już gra z wyżej.

Pozdrawiam

Potwierdzasz Swoją opinią to co czytałem o Atollu in200se

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) że jest inny styl grania w stosunku do Hegla, który idzie w neutralność i ma szybki, dobrze kontrolowany bas. Kto lubi ciepłe gralnie i poluzowany bas powie że Atoll lepszy. A gusta to każdy ma inne. Twoje porównanie pokazuje bardzo dobrze jak różne są to wzmaki.

Pozdrawiam

33 minuty temu, Ricambi napisał:

OK, tylko po co dwa wielkie toroidy i spore kondensatory w zasilaniu, skoro tranzystory mocy pracują z maleńkimi radiatorami, które nie są w stanie rozproszyć odpowiedniej mocy?

Widać księgowi wkroczyli do akcji i stwierdzili że aluminium drogie, robimy o połowę mniejsze, jakoś to będzie grało?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, dedal75 napisał:

Nie neguje co Ci starcza. 

Ale co nazywamy kinem. ?

Posiadam kino i stereo i  z niedowierzaniem czytam że film na KD (nie gra)  a na wzmaku stereo już tak. Pzdr

 

Żeby KD gralo na poziomie stereo trzeba budżet x3, a poza tym jak wytłumaczyć żonie tyle gratów ? (u mnie filmy to tylko miły dodatek do muzyki, cieszy mnie ze atoll tu też się sprawdza bo wcześniej kiepsko z tym bywało). 

14 minut temu, Prewwit napisał:

Widać księgowi wkroczyli do akcji i stwierdzili że aluminium drogie, robimy o połowę mniejsze, jakoś to będzie grało

A przegrzał się komuś Atoll, bo Heglom się to zdarza przy głośnym słuchaniu ?

Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz pojęcia. 

Nie mówimy jak KD gra w stereo tylko w wielokanałówce do czego jest stworzona. A wzmak może być droższy lub tańszy i z 10 razy od amplitunera i ni cholery w filmach to nie zagra właśnie. Co do Atolla każdy ma swoje preferencje i pomieszczenie w którym wady lub zalety są zamaskowane lub uwydatniane. 

Posiadam, gra-żaden kosmos ale solidne i  przyzwoite granie. Pzdr

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, dedal75 napisał:

Mylisz pojęcia. 

Nie mówimy jak KD gra w stereo tylko w wielokanałówce do czego jest stworzona. A wzmak może być droższy lub tańszy i z 10 razy od amplitunera i ni cholery w filmach to nie zagra właśnie. Co do Atolla każdy ma swoje preferencje i pomieszczenie w którym wady lub zalety są zamaskowane lub uwydatniane. 

Posiadam, gra-żaden kosmos ale solidne i  przyzwoite granie. Pzdr

Zgadzam się z Tobą, ale nie mam do filmów większych potrzeb niż atoll +podłogówki. Oczywiście nie jest to kosmos, ale przyzwoity stosunek ceny do możliwości 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe. 

Ale muzyka w stereo! 

Nie film. I tyle ode mnie. Pzdr

Jeśli chodzi o przegrzewanie, to widać jaka to powszechna przypadłość jeśli macie problem choć 3 przypadki przytoczyć ? jak z wywalaniem korków w Atollu na zwykłych korkach nic mi się nie działo i na nowej teraz instalacji również. Mówię o końcówce Am200se. 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Prewwit napisał:

Możesz dać linka, komu tak się przegrzewa Hegel, bo jakoś nigdy nie trafiłem na takie opinie.

Słyszałem to już parę razy, w tym od 1 właściciela, z linków takie coś 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  a przy skali hegla 80 na liczniku to nie jest nie wiadomo jak dużo... 

A u mnie in100se wywala czasem korki od włączenia wylacznikiem... Wyłączam na twardo tylko jak idzie burza ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, marcinmarcin napisał:

Słyszałem to już parę razy, w tym od 1 właściciela, z linków takie coś 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  a przy skali hegla 80 na liczniku to nie jest nie wiadomo jak dużo... 

H80 do napędzania kolumn na imprezkach to ciekawy pomysł?, zgaduję że gdyby tam był dodatkowo Atoll in100 z tymi małymi radiatorami, podzieliłby los Hegla jeszcze szybciej. W H80, 80 na skali to dla mnie to już bardzo bardzo dużo. Co do przegrzewania trzeba by było odpiąć oba wzmacniacze do tych samych kolumn, w tej samej temperaturze, ustawić taką samą głośność i testujemy, który wysiądzie szybciej?

Najważniejsze ja doszedłem do wniosku po Waszych postach, że są to dwa mocno się różniące wzmacniacze w sposobie odtwarzania dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te same warunki by się zagotować, więc też do odsłuchu identyczne bo u Ciebie moze zagrać albo i nie ?. Pzdr

Ps

W najgorszym wypadku tylko się zagotuje HAHA ?

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prewwit a znasz może Rotela A14 i Primare i15? Ciekawi mnie jak wypadają na tle Hegla? Czy też tak precyzyjne, z piękna stereofonią, dynamiką czy całkowite przeciwieństwo? Mało się pisze na forum o tych modelach piecyków. 

Edytowane przez Adam 38

-Salva Mea-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Adam 38 napisał:

Prewwit a znasz może Rotela A14 i Primare i15? Ciekawi mnie jak wypadają na tle Hegla? Czy też tak precyzyjne, z piękna stereofonią, dynamiką czy całkowite przeciwieństwo? Mało się pisze na forum o tych modelach piecyków. 

Nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Adam 38 napisał:

Prewwit a znasz może Rotela A14 i Primare i15? Ciekawi mnie jak wypadają na tle Hegla? Czy też tak precyzyjne, z piękna stereofonią, dynamiką czy całkowite przeciwieństwo? Mało się pisze na forum o tych modelach piecyków. 

Heh, i kto tu jest zartownisiem ? A14 to dobre i precyzyjne granie, trochę po chłodniejszej stronie, dobry dac, w sumie to co szukasz w Heglach ?. @PrewwitAtoll vs Hegel to całkowite przeciwieństwa. Ale nagrania z koncertów na Atollu brzmią jak na żywo, jest ogień, dynamika, ekspresja... Jeżeli naturalność polega na wygaszeniu emocji i zmatowieniu przekazu, to ja wolę koloryzowanie... A w wątku 2 osoby na 3 wybierające bezpośrednio miedzy H a A wybrały Atolla... 

Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Prewwit napisał:

Znaczy, że 2 osoby wolą cieplejsze granie niż neutralne(nie mylić z zimnym)?

Tak jak jest pełno zwolenników lampy która mistrzem neutralności nie jest

17 minut temu, Adam 38 napisał:

Dzięki. A jak byś odniósł granie mojego Cyrusa 8.2 do A14? 

Nie wiem jak 8,2 akurat, ale wszystkie Cyrusy brzmiały dla mnie podobnie i grały średnica. Aż dziwne że nigdy nie miałem żadnego... Idąc charakterem brzmienia (nie jakością) to na moje ucho H80/90, A14, Cyrusy ogólnie, Atoll. Generalnie A14 to takie techniczne granie

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 11 miesięcy później...

Trochę czasu minęło a z czasem człowiek chyba bardziej dojrzalszy i jakby więcej dostrzega...

Był Atoll ale na dłuższą metę zawodnik mnie zmęczył więc jego miejsce zajął Hegel H80 😋

Myślę, że szkoda tu rozkminiać pitu pitu, Hegel to po prosty półka wyżej.

Szybkie porównania nie są jednak miarodajne, trzeba dłuższego obycia by rzetelne wnioski wyciągnąć.

Funkcjonalność i uniwersalność Hegla bije tu niestety Atolla, mam wrażenie, że Hegel potrafi grać niemal z każdymi kolumnami a Atoll tylko z niektórymi...

Nie ma sensu zamykać się tylko na jedną markę, życie jest po to aby ciągle próbować czegoś nowego i już się zastanawiam co będzie po Heglu 😁

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, giagi napisał:

Był Atoll ale na dłuższą metę zawodnik mnie zmęczył więc jego miejsce zajął Hegel H80 😋

Myślę, że szkoda tu rozkminiać pitu pitu, Hegel to po prosty półka wyżej.

Jak możesz skrobnij trochę więcej, jakie spostrzeżenia dokładnie po dłuższym czasie słuchania Atoll vs Hegel, sam jestem ciekaw🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.07.2020 o 10:51, marcinmarcin napisał:

Nie wiem jak 8,2 akurat, ale wszystkie Cyrusy brzmiały dla mnie podobnie i grały średnica. Aż dziwne że nigdy nie miałem żadnego... Idąc charakterem brzmienia (nie jakością) to na moje ucho H80/90, A14, Cyrusy ogólnie, Atoll. Generalnie A14 to takie techniczne granie

Hmmm i po roku czasu się skończyło na 8.2... A Atolla który tak mi się zgrał z Bowersami po zmianie kolumn na inne zastąpił Cyrus One. Ktoś wyżej napisał że Atoll gra z wybranymi kolumnami i pod tym się mogę podpisać. 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, giagi napisał:

 

Nie ma sensu zamykać się tylko na jedną markę, życie jest po to aby ciągle próbować czegoś nowego i już się zastanawiam co będzie po Heglu 😁

 

Czyli Hegel to też nie to 🤣

Zmiana dla zmiany , ale to też jakiś sposób na życie 😁 .Pzdr

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przeszłości już parokrotnie mówiłem sobie, że to sprzęt do emerytury... po roku dwóch czegoś chciało mi się więcej 😋

Taka widać choroba.

Co do Atolla, z pewnością zachwyca na początku, taki z ekspresją i szybki ale nienaturalny. Hegel gra bardziej wyrafinowanie a jednocześnie z większą szczegółowością a co najważniejsze nie męczy słuchu. Atoll lubi tępe kolumny bo w sumie wychodzi to znośnie ale przy metalowych tweeterach krew może lać się z uszu, basik niby szybki ale tego najniższego jakby brak. W heglu bas potrafi zejść nisko i nie ma tu przesytu czy subwooferowego buczenia, przestrzeń większa w Heglu, generalnie Hegel ma lepszą kontrolę. H80 nawet po dłuższym słuchaniu nie nagrzewa się a Atoll może robić za farelką, Hegel z bliska cichutki jak myszka, Atoll jednak delikatnie brumi. Kolejna ciekawa rzecz, przy mocno wycofanych górą pasma kolumnach Hegla wystarczy wspomóc jaśniejszym kabelkiem i nadal jest miodzio, przy Atollu zmiana kabli robi jakby mniejsze różnice.

Moim zdaniem, tezy o suchości i innych zimnych fiordach w Heglu to wina nieodpowiedniego kabelka, Hegel lubi czystą miedź, wówczas góra jest soczysta a żeńskie wokale zapierają dech w piersiach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.07.2021 o 09:17, giagi napisał:

Moim zdaniem, tezy o suchości i innych zimnych fiordach w Heglu to wina nieodpowiedniego kabelka, Hegel lubi czystą miedź, wówczas góra jest soczysta a żeńskie wokale zapierają dech w piersiach.

Potwierdzam 🙂 miałem swojego czasu h80 i jest to bardzo dobry wzmacniacz, warto zadbać o resztę toru a na pewno się odwdzięczy fantastycznym i na pewno nie męczącym dźwiękiem :)))

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

     

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.