Skocz do zawartości
IGNORED

Atoll in80se vs Hegel H80


giagi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie sprzedaje Atolla, a Hegle H80 i H90 które słuchałem jak dla mnie grają od In100se znacznie mniej dynamicznie, mniej przejrzyście i mniej szczegółowo. A najgorzej jak zagra kilka instrumentów. Atoll gra pięknie rocka, metal i klasykę gdzie jest pełno instrumentów i duże różnice w głośności, Hegle tam słabo sobie radzą i naprawdę nie trzeba słuchu nietoperza żeby to zauważyć... Może trzeba mniej recenzji czytać, albo głupot forumowych ?

1 godzinę temu, AndrzejPiaseczno napisał:
1 godzinę temu, marcinmarcin napisał:
A dla mnie wręcz przeciwnie, Atoll doskonale radzi sobie ze ściana dzwieku, jest precyzyjny i detaliczny

Posłuchaj chociaż by Atoll in200 a zmienisz zdanie co do precyzji i detaliczności in100.

Nie słyszałem, mam teraz 100 i mi w zupełności wystarcza ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, marcinmarcin napisał:

Nie sprzedaje Atolla, a Hegle H80 i H90 które słuchałem jak dla mnie grają od In100se znacznie mniej dynamicznie, mniej przejrzyście i mniej szczegółowo. A najgorzej jak zagra kilka instrumentów. Atoll gra pięknie rocka, metal i klasykę gdzie jest pełno instrumentów i duże różnice w głośności, Hegle tam słabo sobie radzą i naprawdę nie trzeba słuchu nietoperza żeby to zauważyć... Może trzeba mniej recenzji czytać, albo głupot forumowych ?

Nie słyszałem, mam teraz 100 i mi w zupełności wystarcza ?

To po co szukasz nowego pieca, zastanawiasz się nad Cyrusem 8, sprawdzasz różne modele Hegla chociaż nie lubisz równego i precyzyjnego grania? Sam się gubisz w tym co piszesz, może wystaw Atolla in 100 za 2kzl i dłużej się z nim nie męcz, szkoda zdrowia, słuchu i czasu. I mówię to z własnego doświadczenia, za długo walczyłem z tym piecykiem, na szczęście podjąłem słuszną decyzję. Też dasz radę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atolla nie sprzedam, jest za dobry. No właśnie czasem poczytam te wypociny na forum czy recenzje o przejrzystości norweskich fiordów hehe i jak to im te fiordy z ręki jadły... A potem zonk ? a Cyrusy lubię, choć osobiście jeszcze żadnego nie miałem i chce pomiec przez jakiś czas ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, marcinmarcin napisał:

No właśnie czasem poczytam te wypociny na forum czy recenzje o przejrzystości norweskich fiordów hehe i jak to im te fiordy z ręki jadły...

Tak samo można to odwrócić w Twoją stronę o Twoich wypowiedziach na temat Atolla na forum. Więc nie ma co pisać o kogoś wypowiedziach jako wypocinach, bo każdy na forum ma prawo wyrazić swoje zdanie i inaczej odbierać jak dany sprzęt gra. Ja nie będę przekonywał Ciebie do H80, jak dla Ciebie jest słaby to OK. Ja ma odmienne zdanie. Dobrze że Ci Atoll pasuje i czerpiesz przyjemność z jego słuchania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prewwit, w pełni się z Tobą zgadzam, ale na Atolla jest trochę nagonka. Posłuchałem, zdziwiłem się że aż tak dobrze gra piec za około 3k (kupiłem półroczny z gwarancją), na dodatek niezbyt popularny na forum. A każdy jeden mój post że jednak to gra dobrze, jest odbijany ze gra to źle ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, pieprzyć to co gra a co nie gra bo jak zwykle zacznie się większa zadyma o kawałek żelastwa niż jakby ktoś obraził czyjąś żonę, że jest np. nieurodziwa ? Powiedzcie mi lepiej czy uziemienie w gniazdku nasze wzmacniacze "słyszą" czy nie? Właśnie muszę zamontować nowe - bez tych bolców. Ktoś coś wie i podpowie? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem słyszą, mogą się zapetlic masą. Z 2 strony nie wolno chyba omijać uziemienia... A z kolei Atoll gra inaczej jak odwrócić fazę (miałem źle i nie przeszkadzało innym piecom) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 hours ago, Huberto1984 said:

Troche ponad budzet musical fidelity serii 6 albo roksan caspian m2. 

Czy musical fidelity serii 6 to Musical Fidelity M6si?
Zarówno ten jak i roksan caspian m2 nie są wzmacniaczami trochę ponad budżet a DUŻO ponad budżet.
One nowe są po 10k  a ja chciałem wydać 3500, moooże trochę więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, renoxd napisał:

Czy musical fidelity serii 6 to Musical Fidelity M6si?
Zarówno ten jak i roksan caspian m2 nie są wzmacniaczami trochę ponad budżet a DUŻO ponad budżet.
One nowe są po 10k  a ja chciałem wydać 3500, moooże trochę więcej.

Jeżeli nie musisz mieć koniecznie faktury na firmę, polecam kupno używek na gwarancji. Tak zazwyczaj robię, bo jak mi coś nie podejdzie, albo się znudzi sprzedaje z minimalna utrata wartości

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minutes ago, dedal75 said:

Czasem okazje się trafiają, to nie piekarnia ?. Pzdr

Ok, rozumiem 

Jak mielibyśmy porównać Musical Fidelity M6si z Roksan Caspian m2 i powiedzieć ich największe różnice to jakie by to były? 
Czemu ten Roksan gdy jest czarny, to ma srebrną górę ? Wygląda to bardzo nieestetycznie. 

Z góry przepraszam za nie na temat.



 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, renoxd napisał:

Używki na gwarancji ok, ale gdzie znaleźć takie używki za 3500 - 4000 zł. Bez szans

Za 4tys (nawet mniej) sam sprzedalem swojego caspiana m2 Szopenowi z forum. Polecam ebay.uk. Tu za £720 poszedl z dostawa. Wystarczy poszukac:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne będę obserwować. Dzięki!

Biorąc pod uwagę opis tych wzmacniaczy w testach wydaje mi się, że:
do muzyki pop, trance i inne elektroniki bardziej pasuje Musical Fidelity
do symfonicznej, jazzu, soundtracków Caspian

W sumie Musical Fidelity ma aż  2 x 280 W przy 4 omach. Co jest zdecydowanie lepszym wynikiem od Caspiana.
Przy niektórych kawałkach elektronicznej muzy może być to kluczowe??

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roksany pięknie grają rocka i metal, nie porównywałem bezpośrednio, ale pamiętam charakterystykę jako coś w stylu Atolla właśnie. Musical Fidelity miałem tylko Daca przez moment i był słabiutki, wygrał z nim nawet topping d30 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słucham metalu i rocka. Może czasami rocka ale rzadko.
Byłem na odsłuchu i niestety nie mieli Atolla. Spodobał mi się natomiast Arcam SA20.
Finalne rozstrzygnięcie będzie pomiędzy NAD 356 , Arcam SA20 i Atoll in 100 SE 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.07.2020 o 00:03, renoxd napisał:

W sumie Musical Fidelity ma aż  2 x 280 W przy 4 omach. Co jest zdecydowanie lepszym wynikiem od Caspiana.
Przy niektórych kawałkach elektronicznej muzy może być to kluczowe??

Kolumny które masz mają wysoką skuteczność, nie ma większego sensu stosowanie przerośniętego wzmacniacza, w praktyce będziesz wykorzystywał ułamek tej mocy przynajmniej przy normalnym słuchaniu. (Normalnie zalecane jest posiadanie wzmacniacza mocniejszego od mocy kolumn, gdy jest on słabszy wskazane jest granie z umiarem aby nie przekraczać mocy wzmacniacza).

Poza mocą Istotna jest wydajność prądowa ale nie oczekiwałbym że producent założył że kliencki będą parować te kolumny z kilkukrotnie droższymi wzmacniaczami tak się normalnie nie robi. Oczekiwałbym że napędzą je spokojnie wzmacniacze za 3-6kPLN.

 

W dniu 17.07.2020 o 00:03, renoxd napisał:

Biorąc pod uwagę opis tych wzmacniaczy w testach wydaje mi się, że:
do muzyki pop, trance i inne elektroniki bardziej pasuje Musical Fidelity
do symfonicznej, jazzu, soundtracków Caspian

Nie wyciągałbym żadnych wniosków na podstawie opisów tylko posłuchał ewentualne wzmacniacza tego czy owego.

Dobrze zrobiony wzmacniacz ma wzmacniać każdą muzykę i pomijając rachityczne kilku watowe wzmacniacze przypinanie takich łatek wydaje mi się nieco śmieszne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, renoxd napisał:

Nie słucham metalu i rocka. Może czasami rocka ale rzadko.
Byłem na odsłuchu i niestety nie mieli Atolla. Spodobał mi się natomiast Arcam SA20.
Finalne rozstrzygnięcie będzie pomiędzy NAD 356 , Arcam SA20 i Atoll in 100 SE 

Metal i klasyka to dla mnie najlepszy test. Większość wzmacniaczy które miałem grały w miarę poprawnie pop, umcyki i pseudoambitna muzykę a wykładały się popisowo na powyższych 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, marcinmarcin napisał:

Metal i klasyka to dla mnie najlepszy test. Większość wzmacniaczy które miałem grały w miarę poprawnie pop, umcyki i pseudoambitna muzykę a wykładały się popisowo na powyższych 

Marcin jest coś dla Ciebie, test najnowszej wersji Atolla in 80 signature w gazetce AV. Klasa B więc wypadł dobrze, no i bas potężny jest, jest on też ładny chociaż nie za szybki. W swojej cenie plus duże rabaty na Atolle wydaje się ciekawym kąskiem, gdy szukamy nowego klamota. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem, ale wpadła mi w oko recka starej 80 i dość dobrze opisano charakter Atolla. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Atolla IN100SE przez ponad dwa lata i zamieniłem na monobloki Audiolaba 8200M. Audolaby to już trochę inna liga, są dużo bardziej neutralne i zdecydowanie bardziej kontrolują podłączone kolumny, nie udało mi się do tej pory doprowadzić tych monobloków do zadyszki, mimo ponad dwukrotnie zwiększonego prądu spoczynkowego. Wracając do Atolla, pędziłem nim dwie wersje Minasów i tutaj ciekawostka, starsze grały dużo lepiej niż nowsze. Potem Dal 470i ze zmienionymi tweeterami i zupełnie nowymi zwrotnicami, AE EVO 1 i wszystkie te zestawienia grały dość przyjemnie.

Jednak ten wzmacniacz ma poważną wadę konstrukcyjną, ma zdecydowanie zbyt małe radiatory, które nagrzewają się mocno już w spoczynku, a co dopiero przy dłuższym głośniejszym graniu. Dokładając do tego trudne do napędzenia kolumny z niską impedancją, można dość szybko doprowadzić ten wzmacniacz do zagotowania się. W internecie można znaleźć pomiary, które wykazały, że moc ciągła możliwa do oddania to 2x25W, co jest śmieszne.

Hegla 100 miał kolega i dzięki temu grał u mnie przez 2 tygodnie zamiennie z Atollem, z tej dwójki zdecydowanie ciekawszy brzmieniowo był dla mnie Atoll.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, paul klacska napisał:

Czytaj recki to będziesz zimą w sandałach chodził.??

Zgadzam się, ale tu trafili - dobrze gra rocka, wokal nagrany na środku jest idealnie na środku pomiędzy kolumnami, dynamika jest doskonała. Piszą o 80, ale 100 jest dla mnie właśnie taka 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Ricambi napisał:

Jednak ten wzmacniacz ma poważną wadę konstrukcyjną, ma zdecydowanie zbyt małe radiatory, które nagrzewają się mocno już w spoczynku, a co dopiero przy dłuższym głośniejszym graniu. Dokładając do tego trudne do napędzenia kolumny z niską impedancją, można dość szybko doprowadzić ten wzmacniacz do zagotowania się. W internecie można znaleźć pomiary, które wykazały, że moc ciągła możliwa do oddania to 2x25W, co jest śmieszne.

Nie wiesz czy ten problem dotyczy też Atolla in200se, bo jak patrzę po zdjęciach to tam radiatory mało co większe. Zagotowałeś kiedyś tego wzmaka? Jest jakieś zabezpieczenie przed przegrzaniem, że go wyłącza?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ricambi też widziałem ten tekst - to nie byl nawetvpomiar ale opis naprawy 100se przez jakiś serwis. Mi się nigdy nie zagotował a ciągnie duże BW Preference 5 bez zająknięcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Zgadzam się, ale tu trafili - dobrze gra rocka, wokal nagrany na środku jest idealnie na środku pomiędzy kolumnami, dynamika jest doskonała. Piszą o 80, ale 100 jest dla mnie właśnie taka 

Jak mnie pamięć nie myli to w AV wyżej ocenili obecnego in 80 signature jak in 200 signature a to już jest ciekawe ? No i fakt, że do tych recenzji to trzeba tylko tak dla poprawy humoru podchodzić, zwłaszcza jak parę kartek obok recenzji Atolla in 80 signature jest reklama Audio Forte i Atolla. Kiedyś jeden starszy audiofil przekonywał mnie, że te niższe modele Atolla grają lepiej jak te wyższe, że właśnie in 50 i in 80 gra ładniej jak in 100 i in 200. Może coś w tym jest? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie H200 cały czas nieźle nagrzany, jego temperatura się nie zmienia czy ma obciążenie czy nie? Natomiast H80 dużo mniej się grzeje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Prewwit napisał:

Nie wiesz czy ten problem dotyczy też Atolla in200se, bo jak patrzę po zdjęciach to tam radiatory mało co większe. Zagotowałeś kiedyś tego wzmaka? Jest jakieś zabezpieczenie przed przegrzaniem, że go wyłącza?

 

 

Nie widziałem na oczy rozebranej 200-tki, trzeba popatrzyć na zdjęcia i porównać. Nie jestem fanem głosnego słuchania i nigdy nie grałem tym wzmacniaczem na trudnych kolumnach. Podejrzewam, że układ kompensacji prądu spoczynkowego ograniczy moc przy większych obciążeniach, nie zmienia to faktu, że konstrukcja jest gówniana.

PS. 2x25W mocy ciągłej starczy do bardzo głośnego grania na kolumnach o normalnej efektywności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ricambi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to nie to forum heh ale atoll mi też ożywił totalnie kino domowe, pozycjonowanie dzwiekow  z filmów oraz czytelność dialogów jest genialna ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.