Skocz do zawartości
IGNORED

Castle Knight 2- Uwaga ! Zamienione kondensatory.


andaudion
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, micwoj napisał:

Panowie, te kondensatory zamienione miejscami zmieniają sposób pracy zwrotnicy i oczywiście że jest zmiana, bo zmieniliście charakterystykę. 

"szeroka scena" jest prawdopodobnie związana z tym że rozjechaliście zgranie fazowe w miejscu podziału. Jeśli chcecie wykonywać takie modyfikacje to trzeba kolumny pomierzyć, zasymulować zwrotnicę, zbudować ją, odsłuchać, zmodyfikować, odsłuchać jeszcze raz i tak do skutku. 

Szkoda że piszesz fajne rzeczy nie czytając tematu. Jeśli faktycznie masz o tym pojęcie, to weź pod uwagę że P. Stryjecki z całym szacunkiem testował te kolumny z pierwszym kondensatorem większym i z całym swoim doświadczeniem nie zauważył żeby mu sie coś rozjechało. Drugi szacowny dziennikarz z drugiej gazety również był oczarowany tymi kolumnami tyle że kondensatory były w odwrotnej kolejności.

Tematem tego wątku jest raz zasygnalizowanie problemu innym właścicielom tych pieknych i doskonale wykonanych kolumn, a dwa ustalenie oryginalnego schematu zwrotnicy Castle Knight2.

To że ja wymieniłem w tych zwrotnicach wszystkie kondensatory i rezystory na drogie i piękne Mundorfy, do tego kable wewnętrzne na jeszcze droższe silver gold również Mundorfa i wszystko polutowałem cyną silver gold Mundorfa to tylko poprawiło jakość dźwięku co dokładnie opisałem. Charakter brzmienia w dalszym ciągu pozostał jak w oryginale- nie co ciemniejszy, bardziej matowy i nudniejszy w konfiguracji z pierwszym kondensatorem mniejszym.

PS- w dalszym ciągu czekamy na jakikolwiek odzew dystrybutora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez wykonania pomiarów tych kolumn nie można precyzyjnie ustalić jakie zmiany zachodzą przy zamianie kondensatorów.

W Boxsimie zrobiłem dwie symulacje jednej i drugiej zwrotnicy podobnej wielkości kolumny opartej na głośnikach Visaton. Ponieważ nie znane są wartości indukcyjności cewek z tej zwrotnicy przyjąłem w symulacji takie wartości, by uzyskać najlepsze zgranie fazowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ck2z.thumb.png.7f1abfe742a5a8d220a4b48c561a06c6.png

Jak widać zmiany na wykresach są niewielkie. Jest duże prawdopodobieństwo, że w Waszych kolumnach te zmiany na wykresach również będą niewielkie, ale mogące dawać słyszalne zmiany w brzmieniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ zwrotnicy "azjatyckiej" może być taki:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W Waszych kolumnach jest taki:

zck2o.thumb.png.2f0453767965d619a95c34b23bd94b86.png

Szkoda, że nie pomierzyliście cewek, jak mieliście zwrotki poza kolumnami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Patefil napisał:

Układ zwrotnicy "azjatyckiej" może być taki:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W Waszych kolumnach jest taki:

zck2o.thumb.png.2f0453767965d619a95c34b23bd94b86.png

Szkoda, że nie pomierzyliście cewek, jak mieliście zwrotki poza kolumnami.

Dzięki za fatygę ale w kolumnach recenzowanych przez Sz. P. Stryjeckiego pierwszy kondensator był większy, co widać na fotkach prasowych.  Ponadto różnice brzmieniowe są ogromne, charakter brzmienia zmienia się całkowicie na ciemny, żałosny pzrypominający tzw. brytyjskie brzmienie które mnie wprost odrzuca...

PS- to nie ja mam cokolwiek tutaj mierzyć, mnie to wogóle nie interesuje. To obowiązek Firmy Nautilus wyjaśnić tę sprawę do końca i tyle.

Czekamy na zachowanie dystrybutora Castle Knight- czy wezwie wszystkich  właścicieli kolumn do sprawdzenia poprawności wykonania zwrotnic czy nadal będzie chował głowę w piasek...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez andaudion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co się dzieje czy to jakieś jaja ?

 Nadal czekamy na zachowanie Firmy Nautilus w sprawie która wszystkich interesuje, czyli wady fabrycznej kolumn Castle Knight2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 1 stronie audiostereo.pl jak się tylko otwiera był ostatnio tekst o tym, że właśnie u naszych dystrybutorów pełno jest podrabianych  chińskich kabli i pewnie nie tylko. Każdy chce zarobić, widziałem kable z Chin z kartonikami i certyfikatami, jak to potem odróżnić ?

Szkoda że nikt z Nautilusa nawet nie stara się bronić, przecież Castla mają ciągle w sprzedaży- kto teraz coś u nich kupi po wykryciu takiej wady fabrycznej, która pewnia występuje w innych modelach...

Pisałem że jestem również z branży tyle że komputerowej. Tam takie wpadki również maja miejsce, ale to się załatwia od ręki. Każda firma serwisowa/dystrybutor ma wszelkie materiały serwisowe i tyle.

Tutaj od kilku tygodni nawet nikt nie raczy się odezwać, myslą że sprawa przycichnie, po cholerę ruszać d...ko i coś robic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiło się światełko w tunelu- dostałem propozycję od pewnego forumowicza (nie mam zgody na ujawnienie osoby), na modernizację zwrotnic Castle Knight 2- zapowiada się ciekawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Kilka dni temu kupiłem Castle. Czy jestem jedyną osobą, której wydaje się, że ich brzmienie jest słabe? Dźwięk jest zupełnie bez fajerwerków – bardzo przypomina mi głośniki komputerowe Microlab, które kiedyś miałem. Zbyt wyeksponowane, suche i szeleszczące wysokie. Lekko wycofana średnica. Bas przyjemny, ale jest go za mało i nie schodzi odpowiednio nisko. Największa wada – wyjątkowo kiepska scena (jak na tak duże głośniki). Jest strasznie wąska i brakuje w niej głębi – stąd metaforyczne porównanie do głośniczków komputerowych. Tutaj nawet Monitor Audio Bronze 2 okazały się dużo lepsze, grając zdecydowanie szerzej. 

Wykonanie i wygląd oceniam na przynajmniej dwukrotność tego co kosztują. Jakość dźwięku sytuowałbym w przedziale poniżej 1000...

Miały być następcą dla moich Wharfedale Diamond 10.2, ale no cóż. Wygląd i wykonanie zabija, ale dźwiękowo Wharfedale to 1-2 półki wyżej. Dużo większa i głębsza scena, znacznie więcej basu (także niżej schodzi). Wszystko brzmi tam dużo bardziej "trójwymiarowo", żywo i "wieloteksturowo".

Wszystko to co przeczytałem w testach, ma się nijak do tego co słucham. Czytałem, że średnica Castle jest tak dobra, że może konkurować z monitorami za 4-5 tysięcy. Moim zdaniem średnie są strasznie płaskie i wycofane.

Też chętnie poczytam opinie kogoś kto miał okazję porównać 2 wersje z 2 różnymi zwrotnicami, bo jestem zakochany w wyglądzie tych kolumn. Nawet logo jest po prostu piękne. Szkoda, że nie dźwięk...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez CastleMan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.08.2020 o 19:20, CastleMan napisał:

Kilka dni temu kupiłem Castle. Czy jestem jedyną osobą, której wydaje się, że ich brzmienie jest słabe? Dźwięk jest zupełnie bez fajerwerków – bardzo przypomina mi głośniki komputerowe Microlab, które kiedyś miałem. Zbyt wyeksponowane, suche i szeleszczące wysokie. Lekko wycofana średnica. Bas przyjemny, ale jest go za mało i nie schodzi odpowiednio nisko. Największa wada – wyjątkowo kiepska scena (jak na tak duże głośniki). Jest strasznie wąska i brakuje w niej głębi – stąd metaforyczne porównanie do głośniczków komputerowych. Tutaj nawet Monitor Audio Bronze 2 okazały się dużo lepsze, grając zdecydowanie szerzej. 

Wykonanie i wygląd oceniam na przynajmniej dwukrotność tego co kosztują. Jakość dźwięku sytuowałbym w przedziale poniżej 1000...

Miały być następcą dla moich Wharfedale Diamond 10.2, ale no cóż. Wygląd i wykonanie zabija, ale dźwiękowo Wharfedale to 1-2 półki wyżej. Dużo większa i głębsza scena, znacznie więcej basu (także niżej schodzi). Wszystko brzmi tam dużo bardziej "trójwymiarowo", żywo i "wieloteksturowo".

Wszystko to co przeczytałem w testach, ma się nijak do tego co słucham. Czytałem, że średnica Castle jest tak dobra, że może konkurować z monitorami za 4-5 tysięcy. Moim zdaniem średnie są strasznie płaskie i wycofane.

Też chętnie poczytam opinie kogoś kto miał okazję porównać 2 wersje z 2 różnymi zwrotnicami, bo jestem zakochany w wyglądzie tych kolumn. Nawet logo jest po prostu piękne. Szkoda, że nie dźwięk...

Wszystko co napisałeś jest ok to Twoje uwagi.

Pojawia się jednak pytanie zasadnicze - jak masz wlutowane kondensatory czxy pierwszy jest większy tak jak w teście Stryjeckiego ?

Dodatkowo brzmienie jakie opisujesz jest w 100% inne od tego co ja miałem w kolumnach Castle Knight2 w stanie sklepowym, czyli zero wysokich, całkowite zamulenie itd.

PS- to jest wątek w zakładce DIY- nie piszemy tu o sprzęcie z kartonu, tylko o jego uszlachetnianiu. Napisz na priva chętnie zaproszę na odsłuch moich kolumn po modyfikacjach. Nawiasem mówiąc Monitor Audio o których pisałeś to zabawki, a Wharfedale 10.2 są do niczego.

Być może problem tkwi w reszcie Twojego sprzętu i okablowaniu.

Jeśli nie spodobały Ci się Castle Knight2 to chętnie odkupię. Mam kilka systemów i z pewnościa po modyfikacji, tym razem celowałbym na maxa czyli Mundorfy silver gold będą warte pozostawienia.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.08.2020 o 19:20, CastleMan napisał:

Kilka dni temu kupiłem Castle. Czy jestem jedyną osobą, której wydaje się, że ich brzmienie jest słabe? Dźwięk jest zupełnie bez fajerwerków – bardzo przypomina mi głośniki komputerowe Microlab, które kiedyś miałem. Zbyt wyeksponowane, suche i szeleszczące wysokie. Lekko wycofana średnica. Bas przyjemny, ale jest go za mało i nie schodzi odpowiednio nisko. Największa wada – wyjątkowo kiepska scena (jak na tak duże głośniki). Jest strasznie wąska i brakuje w niej głębi – stąd metaforyczne porównanie do głośniczków komputerowych. Tutaj nawet Monitor Audio Bronze 2 okazały się dużo lepsze, grając zdecydowanie szerzej. 

Wykonanie i wygląd oceniam na przynajmniej dwukrotność tego co kosztują. Jakość dźwięku sytuowałbym w przedziale poniżej 1000...

Miały być następcą dla moich Wharfedale Diamond 10.2, ale no cóż. Wygląd i wykonanie zabija, ale dźwiękowo Wharfedale to 1-2 półki wyżej. Dużo większa i głębsza scena, znacznie więcej basu (także niżej schodzi). Wszystko brzmi tam dużo bardziej "trójwymiarowo", żywo i "wieloteksturowo".

Wszystko to co przeczytałem w testach, ma się nijak do tego co słucham. Czytałem, że średnica Castle jest tak dobra, że może konkurować z monitorami za 4-5 tysięcy. Moim zdaniem średnie są strasznie płaskie i wycofane.

Też chętnie poczytam opinie kogoś kto miał okazję porównać 2 wersje z 2 różnymi zwrotnicami, bo jestem zakochany w wyglądzie tych kolumn. Nawet logo jest po prostu piękne. Szkoda, że nie dźwięk...

Tak  grają ostatnie rewizje CK2, zwłaszcza trafnie opisałeś górę i środek. Niestety Chińczyk spartolił tak fantastyczny głośnik... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, andaudion napisał:

Wszystko co napisałeś jest ok to Twoje uwagi.

Pojawia się jednak pytanie zasadnicze - jak masz wlutowane kondensatory czxy pierwszy jest większy tak jak w teście Stryjeckiego ?

Dodatkowo brzmienie jakie opisujesz jest w 100% inne od tego co ja miałem w kolumnach Castle Knight2 w stanie sklepowym, czyli zero wysokich, całkowite zamulenie itd.

PS- to jest wątek w zakładce DIY- nie piszemy tu o sprzęcie z kartonu, tylko o jego uszlachetnianiu. Napisz na priva chętnie zaproszę na odsłuch moich kolumn po modyfikacjach. Nawiasem mówiąc Monitor Audio o których pisałeś to zabawki, a Wharfedale 10.2 są do niczego.

Być może problem tkwi w reszcie Twojego sprzętu i okablowaniu.

Jeśli nie spodobały Ci się Castle Knight2 to chętnie odkupię. Mam kilka systemów i z pewnościa po modyfikacji, tym razem celowałbym na maxa czyli Mundorfy silver gold będą warte pozostawienia.

 

Nie mam pojęcia, nie wyjmowałem zwrotnicy, ale kupiłem je niedawno – a więc to nowsza partia – jakkolwiek pewnie to nieprzydatna informacja.

Rzeczywiście, może rozpisałem się w złym miejscu ? ale to dlatego, że gdy dystrybutor (i producent?) wyjaśni tę sprawę i kolumny będą grały tak jak opisano w starszych testach to rozważę ich ponowne kupno. Ta stylistyka (ba, samo logo) jest niepowtarzalna. Ale brzmienie... Powiem tak, osłuchiwałem kilka miesięcy temu Magnat Supreme 202 (koszt 400 zł za parę) – Castle, moim zdaniem, grają niewiele lepiej. To wystarczające.

Napędza je NAD C320BEE, a podpięte są (choć nie wierzę zbytnio w magię kabli, przynajmniej nie powyżej pewnego poziomu) KLOTZ'em. Sprawdzałem je też na Cambridge AXA35  – wrażenia podobne. Wzmacniacze normalne, nie jakaś najwyższa półka, ale myślę, że aż nadto jak na takie monitorki (głównie mówię o NADzie ?)

MA Bronze 2 nie uważam za do niczego, ale też nie zagościły u mnie na długo ze względu na troszkę ostre i metaliczne wysokie (choć chyba mniej niż w Castle) oraz duży niedobór niskich tonów i głębi w scenie. Podobała mi się natomiast szerokość sceny, której nie potrafią zbudować Castle.

Z oceną Diamond 10.2 byłbym ostrożny. Z tego co wiem mają dość dobrą reputację, w przeciwieństwie do Castle, które są znacznie mniej popularne. Tak głębokiej sceny i potęgi niskich tonów (okej, czasem jest ich ciut za dużo) nie uświadczyłem jeszcze w żadnym monitorze (i może nie uświadczę, nie no, rozważam jeszcze KEF Q350 ?). 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. @andaudion napracowałeś się nad upgradem kolumienek ale nie widziałem czy terminale zmieniałeś, a warto. Miałem podobne terminale w BMN S2 i wymieniłem na własnoręcznie wystrugane. Te tanie terminale mają bardzo słaby styk tj. krótki tunel trzymający banana i łącze na blaszkę mosiężną dokręcaną marną śrubką za terminalem.

Poza tym czytałem, że przewody "silver" dałeś. Żeby być konsekwentnym warto się zastanowić czy do tych przewodów nie dać gniazd posrebrzanych. Ja wymieniłem na CMC posrebrzane jak na zdjęciach. Zmieniłem również podwójne gniazda na pojedyńczą parę bo nie używam "bi-wiringu". Zawsze to mniej powierzchni stykowej i mniejsza rezystancja zestykowa co w jakimś "mikrorozkminianiu" wpływu może mieć znaczenie. Przynajmniej głowa spokojna przy słuchaniu muzyki ? 

Do upgradu terminali potrzebne płytki aluminiowe, które można niedrogo kupić na wymiar z alle np.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Wiertarka, papier ścierny i gniazda CMC np.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Styki lutujesz i masz gwarancję, że nie poluzuje się na śrubce od wibracji kolumny. Poza tym to będzie styk srebro - srebro, a nie srebro - mosiądz czy inny diabeł ? 

11.jpg

12.jpg

13.jpg

14.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.08.2020 o 19:20, CastleMan napisał:

Zbyt wyeksponowane, suche i szeleszczące wysokie. Lekko wycofana średnica. Bas przyjemny, ale jest go za mało i nie schodzi odpowiednio nisko. Największa wada – wyjątkowo kiepska scena (jak na tak duże głośniki). Jest strasznie wąska i brakuje w niej głębi – stąd metaforyczne porównanie do głośniczków komputerowych.

Napisałeś totalne przeciwieństwo knight 2. Łoo matko... Co oni teraz porobili z tymi kolumnami ? Knight 2 to przynajmniej byly najbardziej przestrzenne kolumny jakie słyszałem do 5 tys. Dźwięki braw w nagraniu mnie otaczały. Dopiero Audio Physic potrafiły zrobić taki cuda ale kosztują o wiele więcej. Bas tak samo najlepszy w klasie i nisko rozciągnięty, wysokie gładkie i bez szeleszczenia. a średnica to poezja i rączej wychodzącą przed szereg a nie schowana. Łoo matko.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomgda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wszystko z ciekawością jeszcze raz i zauważyłem jedno- część ludzi pisze o kolumnach w wersji sklepowej, z czego jedni że super a drudzy że do bani. Do tego nie wiadomo kto ma jak wlutowane kondensatory, a wychodzi na to że jest jeszcze zwrotnica w wersji azjatyckiej której fotki zamieściłem.Natomiast inna sprawa to kolumny po wymianie całych zwrotnic łącznie z przewodami.

Na odzew dystrybutora nie liczę, oni tu tylko handelek uprawiają.

PS- pisałem wyraźnie że moje kolumny w stanie sklepowym grały paskudnie z ogromnym basem. W połączeniu z NADami 320BEE, i 355BEE było ciemno i bez wyrazu. Podobnie z CA840A, podobnie z mocną lampą i kilkoma innymi wzmakami.

Poprawa nastąpiła dopiero po wymianie przktycznie całych zwrotnic łącznie z okablowaniem wewnętrznym, więc mało mnie już teraz interesuje wersja fabryczna.

W chwili obecnej kolumny grają z YAMAHĄ 2100, dźwięk wypełnia całe pomieszczenie około 20m2. Bas jest szybki, barwy i muzykalność na wysokim poziomie. Płyt SACD słucha się jak z bardzo drogich sprzętów, natomiast winyle dają miękkości i czaru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Dostałem kilka maili od czytelników naszego Forum na temat sposobu prezentacji dźwięku przez kolumny Castle Knight 2 w stanie fabrycznym i po mojej zabawie ze zwrotnicami.

Nie mam żadnego grania środkiem.

Ja wymieniłem praktycznie wszystkie elemrnty zwrotnicy poza cewkami łącznie z okablowaniem wewnętrznym.

Dżwięk jest teraz otwarty, pełno detali, ale bez przesady z jasnością. Napędzam aktualnie na zmianę NADem 375 i Yamahą 2100. Zdaję sobie sprawę z ograniczeń samych przetworników, stąd w przyszłości zmiana całych kolumn na wysokie modele Bowersa. Do tej pory na nic innego nie będę ich wymieniał, bo inne kolumny w stanie fabrycznym niczego więcej mi nie dadzą (słuchałem tego dziesiątki), a z obecnego dźwięku jestem bardzo zadowolony.

Jeśli ktoś chce wycisnąć możliwie dużo z Castli to może skorzystać z mojego opisu- pamiętajcie najwięcej zyskałem dzięki przewodom silver gold na wysokich. Tylko ostrożnie z ich lutowaniem bo są delikatne, widać na fotkach gluta którego używłem. 

Największą zaletą tych kolumn jest to że już w stanie fabrycznym mają piękny dźwięki doskonały wygląd minimum za 5-10kzł. Przerabiając takie kolumny przynajmniej człowiek wie że to nie marketowa taniocha, tylko prawdziwie audiofilskie konstrukcje. Każdy kto wyjmował te kolumienki w załączonych rękawiczkach i widział ten fabryczny wosk wie o co biega.

Pozdrawiam.

PS- ciekawe że dotąd żaden serwis, nie mówiąc o ludziach od dystrybutora pracujących codziennie na tym forum, nie odezwał się ani słowem.

Wykryłem wadę fabryczną w kolumnach dotąd znajdujących się w sprzedaży, przecie ludzie to kupują. Gdzie akcja światowa polegająca na wezwaniu wszystkich użytkowników Castle Knight do serwisu w celu sprawdzenia i ewentualnej naprawy zwrotnicy w ramach gwarancji ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma reakcji dystrybutora,nie ma sprawy.

czego nie rozumiesz?

taki poziom polskich sprzedawcow.to dawne handlarzyki z wolumenu,i skry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Witam andaudion

Masz jeszcze te kolumny jak wszystko się poukładało z dźwiękiem?

Moje są chyba z początku produkcji głośnik datowany na 2009 ?

Zwrotnica na pierwszy rzut oka wygląda identycznie ale jest maly szczegół

Mianowicie pierwszy rezystor 

Wszędzie widzę ze jest montowany 4,7 ohm ty u siebie zeszleś do 3,9 ohm

U mnie fabrycznie jest 6,8 ohm

Kolumny graja fajnie będę zmieniał kondy na te same Mundorf co ty dlatego ciekawy jestem jak u ciebie po czasie to wygląda?

Chyba ze ktoś inny robił podobne mody i może się wypowiedzieć 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tak to wygląda 

20220825_200455.jpg

20220825_202956.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.08.2022 o 20:45, Nuter napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tak to wygląda 

 

20220825_202956.jpg

 

Ok zwrotka jest juz po modzie od 2 dni Gra to naprawde bardzo dobrze po modzie zwrotnicy i wymianie okablowania postanowiłem dodac wytlumienia boki ,gora dól filc ale niestety po stopniowym dodawaniu wygluszenia bylo coraz gorzej wiec wszystko usunełem zostawilem tylko to co fabryka dała i jest naprawdę miodzio co do tego rezystora nic nie zmienialem dalem taki sam 6,8 ohm

20220830_214125.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

Pany, u mnie wyglada to tak, jak na moje graja poprawnie, chociaz chcialbym zeby brzmienie bylo bardziej otwarte, zeby wokal kobiecy brzmial lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie zrobie probe, z zamiana  kolejności, i noze jedbak nie sprzedam kolumn 😉 ale co zauwazylem ze ten zwoj na dole, nie wiem jak to sie nazywa mam tasme odwrotnie niz wszytskie wasze zwrotnice, lacznie z tymi chinskimi, czy to moze miec jakis wplyw? U mnie tasma jest z prawej, a i was z lewej, ewidentnie jest na odwrot hmmm ktos cos?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bujalone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taśma jest ok, to jest cewka apropos. Jedyna słuszna wymiana w przypadku tych zestawów jest wymiana ich na inne. Nie wiem skąd się wzięły te wszystkie "ochy i achy" w prasie. Miałem te głośniki kilka miesięcy, i niestety moja opinia jest negatywna na ich temat, no ale w sumie widać że głośniki tam użyte są bardzo budżetowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

GŁOŚNIKOWY OPORNIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, bujalone napisał:

Generalnie zrobie probe, z zamiana  kolejności, i noze jedbak nie sprzedam kolumn 😉 ale co zauwazylem ze ten zwoj na dole, nie wiem jak to sie nazywa mam tasme odwrotnie niz wszytskie wasze zwrotnice, lacznie z tymi chinskimi, czy to moze miec jakis wplyw? U mnie tasma jest z prawej, a i was z lewej, ewidentnie jest na odwrot hmmm ktos cos?

Którą stroną jest przylutowana cewka , nie ma znaczenia. Najtaniej będzie jak wymienisz kondensator 4,7uF na 5,6uF lub z 8,2uF na 10uF a może wystarczy wymienić rezystor z 4,7ohm na 3,9ohm i sprawdź. Powinno być więcej powietrza.

Oczywiście rozwiązanie to spowoduje  przesunięcie podziału , ale może będzie Ci się podobało.

Koszt żaden a zabawa przednia😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez izapat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.03.2023 o 07:50, izapat napisał:

Którą stroną jest przylutowana cewka , nie ma znaczenia. Najtaniej będzie jak wymienisz kondensator 4,7uF na 5,6uF lub z 8,2uF na 10uF a może wystarczy wymienić rezystor z 4,7ohm na 3,9ohm i sprawdź. Powinno być więcej powietrza.

Oczywiście rozwiązanie to spowoduje  przesunięcie podziału , ale może będzie Ci się podobało.

Koszt żaden a zabawa przednia😉

Zalozmy ze robie taka wymiane, czy podzial zwrotnicy idzie do gory czy w dol? Zmieniajac wartosci w kondensatorow do gory?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, bujalone napisał:

Zalozmy ze robie taka wymiane, czy podzial zwrotnicy idzie do gory czy w dol? Zmieniajac wartosci w kondensatorow do gory?

Przesunie się nieco w dół. To rozwiązanie jest czysto amatorskie, bo bez pomiarów ciężko trafić , ale trzeba próbować.

Ja w swoich kolumnach projektu SEAS MIMIR przerabiałem zwrotnice na słuch i jest dobrze.

Uważam , żeby na początek zacząć od zmiany rezystora na 3,9ohm bezindukcyjny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, izapat napisał:

Przesunie się nieco w dół. To rozwiązanie jest czysto amatorskie, bo bez pomiarów ciężko trafić , ale trzeba próbować.

Ja w swoich kolumnach projektu SEAS MIMIR przerabiałem zwrotnice na słuch i jest dobrze.

Uważam , żeby na początek zacząć od zmiany rezystora na 3,9ohm bezindukcyjny.

a ktory to jest rezystor w zwrotnicy, z takiej elektroniki jestem zielony, narazie przelutowalem kondesatory i teraz mam wyzsza wartosc z prozdu, na alegro w koszyku mam mundorfy mcap 5,6 i 10uF, ale jeszcze wezme ten rezystor ktory proponujesz, co mi tam 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy dobrze mysle ze to bedzie pierwszy ten biały prostokącik o oznaczeniu 5W4R7Ji wymienic go na to?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bujalone
DOPISANIE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Dajesz radę ... 😉 Ale gdybyś tak jeszcze powalczył z kabelkami za grosze,

to może efekt byłby jeszcze lepszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jesteś zaawansowany w lutowaniu ? , ale nie zapomnij :) przy lutowaniu używać topnika np 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  znacząco ułatwia lutowanie a i luty jakieś ładniejsze gładsze ,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.